|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
27.1.2010 13:16:05   
gagins
nama je pedijatar u razvojnom savetovalistu objasnila da se bebe od 6.meseca stavljaju u polozaj od 45 stepeni,pa se postepeno stavljaju u polozaj od 90 stepeni,jer dok god se beba izvrce na stranu znaci da nije spremna.Takodje je rekla kad je detetu kicma skroz ispravljena da je onda potpuno spremna,a kad ima grbicu kad sedi(oseti se ka se povuce rukom po ledjima ili se pogleda) jos je rano,nadam se da ste razumele sta sam htela reci!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
23.2.2010 15:50:00   
*Alexx*
Nama juče pedijatar rekla da stavljam Andreja da sedi. I to da radim vežbu - stavim ga da sedi, pa da ga klatim napred-nazad user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.3.2010 0:10:52   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: guppy RR

tamo su rekli da nikako ne stavljamo decu u sedeći položaj ili na nogice dok sami to ne urade. Znači, ako bi dete da sedi, nek samo sedne... nikakvo držanje u sedećem položaju ili podupiranje jastukom i nikakvo držanje za rukice da prohoda ne dolazi u obzir.




Ja sam se takodje ovoga drzala user posted image Mogu na prste jedne ruke da nabrojim koliko sam joj puta podigla nivo u korpi za kolica. Bila je stalno u lezecem (osim u AS) do sestog mjeseca.  Naravno svi oko mene su bili tipa, pusti je, pomogni joj malo, stavi je na nogice da seta...i sl. ali nisam se dala isprovocirati, jer mislim da je tako najbolje za nju user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.3.2010 10:10:56   
*Alexx*
Kada su se vaše bebe same podizale u sedeći položaj? Dakle, mislim na ono kada se iz položaja na stomaku same podignu u sedeći položaj. Andrej sasvim lepo sedi samostalno, drži ravnotežu, ali kada ga ja postavim da sedi.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.7.2010 11:22:54   
simke
IZVORNA PORUKA: OTI

simke sad bas razmisljam..
jasno mi je kad se beba podize na nogice da cemo znati da je spremna

ali kako da znamo da je spremna da sedi ako je ne stavljamo u taj polozaj?
pokusavam da zamislim kako to izgleda kod bebe od 6 meseci...

ako DR kaze da je ne stavljamo da sedi do 6.og meseca da li to znaci da je uopste ne stavljamo u taj polozaj ili da je stavimo na kratko da pratimo situaciju?

e stvarno sam preterala....sa svojim pitanjima..od sebe same mi je muka


Što se sedenja tiče,ja sam Simketa stavljala da sedi negde pred kraj 5.meseca,po nekih 5-10 minuta dnevno(tu ne računam kad je sedeo kod mene uz pridržavanje ili u AS)user posted image Sa 6 meseci je stabilno sedeo,ne po ceo dan,nego samo za vreme obroka i u kolicimauser posted image Ostatak dana,kad ne spava,je provodio na podu,okružen igračkama i vežbao puzanjeuser posted image On sam se pokušavao dovesti u sedeći položaj negde oko 3.meseca, uspeo je tek sa 7,5 meseci,a dve nedelje pre je propuzaouser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.7.2010 15:18:50   
MamaMkd
svi doktori govore razlicito (izvinite na los srpski ali pisem iz makedonije :)) i ocigledno je da je sad sve mnogo razlicitije od ranije. ortoped kod koga idem za moju bebu posle radzanja rekao je da nema potrebe za siroku povoj i zakazao kontrolu na 3m. na kontrolu, znaci na 3m. rekao je da se razvija odlicno i da je dosta cvrst pa rekao je da mozemo da postavimo kolicu na 45 stupnjeva i da radimo vezbice od lezeci polozaj polako na guzu pa na stapala. rekli smo mu da beba pokusava kad je u polulezecoj sostojbi da podize glavicu i ispravi se i rekao je sta beba zeli da radi da je ostavimo koliko moze. normalno rekao je da ce sesti kad beba moze da sedne. isto je rekao da moze u krilo da bude kao u sedeckom polozaju ali da ga pridrzavamo, normalno ne ni moze sam.
sada kad citam sve prethodne komentare malo se bojim da nismo slucajno prerano poceli, moj muz kad se igra snjime podize ga i ostavja ga da pomalo sedi drzeci mu rukice, ja se ispanicim a on kaze pa vidis da mu je lepo :). ali nadam se da cim je doktor tako rekao da nece biti problema, a zakazao kontrolu tek na 6m.
na americke i engleske web strane pise da sa 3m.moze se podupirati jastucima da malo sedi.
uf ko zna sta je najpravilnije, u svakom slucaju slusamo doktora pa nadam se da ce biti u redu.
u svakom slucaju ja sam jedna od one mame koja stalno je u grcu i preispitava se dali to sto radi sa bebom je ok. znam da ne bi trebalo biti takva ali .....

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.7.2010 15:31:14   
maslinica
mama mkd dobro si primetila da doktori imaju razlicite stavove, ne znam sta da ti kazem, moja beba jos nije u toj fazi, ali nekako sam odlucila da ga pustim da sam radi koliko moze. najbitnije ti je da imas poverenje u vaseg pedijatra, onda neces imati sumnje da radis nesto lose, meni se dogodi da moje pedijatar nije uvek u skladu sa vecinom misljenja i vidim da odudara od iskustava mama, ali opet ne brinem, ako je dr rekla tako je ok. i

(odgovor članu MamaMkd)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
28.7.2010 8:49:49   
Grejs
kad beba treba da sedi?Moje dete se trudi poslednjih dana da sedne svim silama,ako lezi gura glavu napred sa  podignutim rukama i nogama,a ako je u polulezecem gura se napred da sedne ako ga drzim ista prica.Kad ga gurnem nazad,naljuti se i brizne u plac 

_____________________________

"Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.", Duško Radović

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
28.7.2010 9:18:58   
*Alexx*
Tako je i Andrej. Ali ped. mi je rekla da ga stavljam da sedi tek sa 6 meseci. U stvari, kada su kukovi bili zreli.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
28.7.2010 9:20:50   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Tako je i Andrej. Ali ped. mi je rekla da ga stavljam da sedi tek sa 6 meseci. U stvari, kada su kukovi bili zreli.



da...ovo htedoh da napišem user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
28.7.2010 17:31:27   
micketta
mi smo danicu prvi put juce u kolicima podigli za 30 stepeni.
pedijatrica je savetovala od 4-pg meseca, ali ja racunam da ona vec ima 4 jer se rodila 8 dana nakon termina user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
30.7.2010 16:19:10   
LillyT
Nama je fizijatar rekao da mozemo da je stavimo na 30 stepeni (u kolicima), ali moja imaju 45, pa cemo jos malo pricekati. Stavimo je nekada na jastuce (polozaj od 30 stepeni), vidim da joj prija, 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
31.7.2010 3:49:30   
Verus
Mislim da je to individualno, tj. kada je sama beba spremna.  Ako je stavite u sedeci polozaj a ona klimava, pada, ne drzi glavu, normalno nije spremna.  Mi smo pre neke 2 nedelje kupili stolicu za hranjenje, koja ima tri polozaja, prakticno lezeci, pod uglom, i potpuno sedeci.  Stavljali smo je u polulezeci i sedeci jos tada, znaci sa neka 3.5 meseca.  Njenoj sreci nije bilo kraja!  Naravno, samo na kratko.

user posted image


user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.8.2010 9:17:22   
Anck Su Nmaun
Sad citam na jednom forumu  da beba od 3 mec i 1 nedelja...

.Pošto je još vrlo rano za pravo sedenje (tek za dva-tri meseca bebac će sam početi da sedi) poduprite ga jastucima.  To nije pravo sedenje, tek ležanje sa naslonom, ali je sasvim nova perspektiva za bebca koji je do sada gledao u tavanicu.  Bebac uživa u tome.
  

Kako to...zar sme sad da bude tako uzdignuta malo...kao sedeci????

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.8.2010 9:23:18   
Anoniman
Pa moje vetj odavno tako leze sa naslonom... tj otkad je Petra bila u bolnici...tada su nam rekli da mora biti uzdignuta glava...pa ja uvek tako namestim...i moram da ih potpachim pod guzom sa jastukom...da ne bi sklizale dole...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.8.2010 9:34:10   
Podrum Š.
Moram da se malo "umešam" u ovu temu.
Elem, nama je dr inače super neonatolog rekla da bebu pustimo da radi šta hoće i može... Slušajući nju, pustili smo Darka da sedi sa nekih 3,5-4 meseca (sam se dizao), propuzao sa puna 4, a sam prohodao sa 9,5 meseci sam samcijat.
Naravno moja sveki user posted image  je  na sve te detalje (pogotovo  na njoj rano sedenje) samo negodovala, ali moj sin sada ima 7,5 godina, savršenu motoriku.
Sve je to individualno i svaka beba je za sebe, zar ne?
user posted image svim mamama, eto mene kod vas na forumima uskoro češće.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.8.2010 10:13:34   
sanji
Moje su počele da se podižu pre petog meseca ka se uhvate za nešto! Sa pet i po su sedele samostalno a sa 6 i neki dan (čim su počele da puze) same su se iz puzećeg okretale u sedeći položaj! Sa nepunih sedam su počele da se podižu na noge! Sve je to individualno! Meni je samo nelogično da se dete drži u ležećem do šestog meseca a onda odjednom bupne u sedeći položaj! Možda grešim ali po nekoj logici bilo bi normalno da posle četvrtog bude podignuto na 30 stepeni, posle petog na 45, pa posle šestog 90!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.8.2010 10:20:22   
Jele
Nama je Tomašević kada smo išli na pregled kukova rekao da ga stavimo na 45 stepeni, sa 4,5 meseca - lako mi je bilo da zapamtim.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.8.2010 15:00:39   
Anck Su Nmaun
Ona je inace sad u kolicima pod nekim malim uglom , nije ravno... ali  sam se iznenadila kad sam procitala sedeci polozaj...ja to odmah smatram 90 stepeni...

inace od prve nedelje je ona u njenoj ljulji nagnuta tj. glava joj je na vecem nivou od tela, al nisma je stavljala nikad da sedi!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.8.2010 15:13:28   
bebaa
Hm.... Nama fiyijatar rkao ni[ta do [estog mesecauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.8.2010 16:48:25   
liliana
Ja sam moju stavljala, po savetu pedijatra, kada je  napunila 6 meseci.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu bebaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.8.2010 16:57:00   
Anck Su Nmaun
To je samo malo ukoseno ne oslanja se ona na guzu ili da opterecuje kicmu!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
20.8.2010 21:31:39   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: dijana1

Kada beba sme u polusedeci polozaj, i kada ste poceli podizati naslon na kolicima ?


Ja sam baš to juče pitala našeg pedijatra u savetovalištu, jer se nama Lana već nekih 10-ak dana dok je nosimo podiže u sedeći položaj, ili kad sednem nema šanse da mi se nalegne na grudi, odmah podiže nogice u sedeći položaj i podiže kičmu. Sve sam ovo objasnila našem pedijatru i ona kaže da sve što radi sama joj ne uskraćujem, jer to znači da joj ne smeta i da joj položaj u kolicima samo ponekad podignem, znači ne pri svakoj šetnji. A onda mi kaže da je sa 6 meseci nameštam da sedi, a sa devet da hoda. Ja sam shvatanja da dete ne treba ni na šta forsirati, već kako njoj bude odgovaralo, ona će sama to i da uradi. Ovo moje dete kako je počelo, sedeće već sa 4 meseci 



IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Mnei sad u savetovalistu rekose  tek u petom da je maaalo stavljam da sedi...

I da kad rece podize se...isto tako i moja, sve ko da hoce da ustane, sto kazes kad je nalegnem na sebe odmah se podize!



IZVORNA PORUKA: Snelle

Anck, kad kažeš da je stavljaš da sedi misliš na položaj od 90 stepeni?



_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
20.8.2010 22:21:55   
dijana1*
Moja kolica imaju tri polozaja, sedeci, lezeci i srednji koji mi nije bas nesto nizak da bi ga mogla tek odjednom dici, ima vise od 30 stepeni.
Za sada od doktora mi niko nista nije rekao ali kada napuni 4 meseca idemo kod fizijatra pa cu pitati da li i kada sme u polusedeci polozaj, a  do tada lezeci i pogled u tavanicu user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
20.8.2010 22:49:30   
Didy
Evo sad nešto prebiram po glavi kad sam Stefana stavljala da sedi... Znam da je bilo jako rano i da se sam dizao i ljutio ako nije u sedećem. Pronašla sam datum kad je slikana ova slika. Tu je imao 4 i po meseca i sedeo je samostalno, nije se izvrtao. Znam da sam ga ostavljala bez problema na krevetu i da se "igrao" tako dok ja negde trknem. Na savetovanju nam je pedijatar sa 5 meseci rekao da može skroz u sedeći jer je jako čvrst i da ne postoji striktno pravilo (tipa od 6. meseca), već da je svaka beba priča za sebe.
user posted image


< Poruku je uredio Didy -- 20.8.2010 22:54:08 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Click Here