|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:19:10   
New Mom
Da, da, i ona ide preko lakta, a jednu ruku odigne, pa jedno stopalo čak podigne da se namesti na bok.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:21:34   
Brana
IZVORNA PORUKA: New Mom

Da, da, i ona ide preko lakta, a jednu ruku odigne, pa jedno stopalo čak podigne da se namesti na bok.

Da, tako je i Laki radio!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:23:05   
IVA 11
I moj klima, bas sam u nekom grcu, ili ide u stranu ili naprijed da dodirne nogice! user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:29:13   
indy_25
IZVORNA PORUKA: Brana

Moj Laki je poceo da sedi sa 5,5 meseci ali naravno nestabilno tek sa 7-8 je stabilno sedeo!
Indy ne brini samo ga stimulisi da sedi i on ce sam traziti,neke bebe nece da sede hoce da stoje ili da puze sve je to individualno!user posted image



Hvala Brano. Stimulisem ja nju i ona sjedi po nekoliko sekundi i nece vise, naprijed se odrzava drzi se za svoje noge i vidim da moze da sjedi i onda se opusti i padne sa strana. A ustvari kad je uzimam samo hoce na noge ,kad je stavljam da sjedi ona se sva ukoci i nece da sjedi samo da stoji. Ma poludicu vise iako mi je dr. rekla da je normalna beba nekako mi je to previse njoj ce sada punih 9 mjeseci a tako je ne stabilna.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:31:50   
IVA 11
I ja sam promijetila da moj hoce na noge prije nego sto ce da sjedi... Kad je dr rekla, onda ne brini! Vjerovatno je lijenost u pitanju. user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:34:08   
Brana
moj sestric nije hteo da sedi do godinu dana samo je hteo da puzi bio je nestabilan,a sada evo super i sedi i stoji i hoda a ima 14 meseci,kada oseti potrebu sama ce ona hteti sve,ne brini!mozda ce bas ranije da prohoda!user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:36:56   
Brana
IZVORNA PORUKA: IVA 11

Vjerovatno je lijenost u pitanju. user posted image

tako mali a vec lenji!user posted image opasni su!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:37:42   
indy_25
Brano tako mi isto rece doktorica neki dan da ne brinem da je granica do godinu dana. Al opet nekako mi cudno cini mi se da je previse i kad trazim po netu nasla sam jedino 3 slucaja da su bebe prosjedile u 11 mjesecu  mislim na 3 normalne bebe, ostale sve koje nisu sjedile imale su CP ili distony. Al opet kad pogledam moja beba je normalna, normalno se ponasa mozda bi imala neke simptome da nije nesto u redu, mozda neke nepravilne pokrete itd.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:39:08   
indy_25
Ohrabre me ovakve price kao sto je tvoj sestric sve se nadam da ce biti bolje ma trebalo bi da bude bolje.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:45:53   
Brana
IZVORNA PORUKA: indy_25

Ohrabre me ovakve price kao sto je tvoj sestric sve se nadam da ce biti bolje ma trebalo bi da bude bolje.

ne brini mila ja sam citala da do 10 meseci je sasvim normalno da su nestabilni a neki i preskoce sedenje nego odmah puze,stoje.....ako su svi pokreti ok nema brige!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 0:46:57   
IVA 11
A da je podstices ti? Ja sam nocas uhvatila moju bebu da se iz lezeceg uzdize u sjedjeci, skroz glavu i ledja podignuo jer sam ispred njega drzala flasu mlijeka. Kad je guza u pitanju, ihhhhh! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 10:01:45   
indy_25
Iva ona to isto radi samo do pola ne moze dalje.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 10:36:11   
Snelle
Indy, skoro sam gledala neki video gde naš fizioterapeut preporučuje da se deca ne podižu u sedeći položaj pre godinu dana user posted image Ne slažem se sa tim, ali sigurno ima razloga što tako govori i smatra da tako treba. Ono što hoću da kažem  je da je očigledno granica godinu dana za sedenje. Samo stpljenje, opusti se, doći će i to na svoje user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 11:54:15   
indy_25
Snelle draga moja to isto mi je rekla doktorica da je niposto ja sam ne stavljam da sjedi ako sjedne sama da sjedi a da je nikako ja ne forsiram da sjedi. Al je ja ipak forsiram ,jutros je sjedila mozda 3 minute ali se drzala za nogice i to je neki pomak cini mi se.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.12.2010 12:09:32   
Brana
Super Indy znaci polako i ona sama ce teziti da sama sedi!user posted image user posted image
Eto kako su razliciti saveti doktora meni rekli da forsiram Lakija od 6.meseca da sam sedi,mada ja nisam jer je sam poceo da sedi,ali eto svako nesto drugo savetuje!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.12.2010 23:25:54   
IVA 11
Planiram bebu da stavljam po malo u dubak oko 7-og mjeseca. Je l' ima neka mama preporuku kakav dubak da kupim? user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.12.2010 23:26:58   
IVA 11
Pogresna tema, sad cu se ispraviti!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 0:34:33   
dijana1*
Ujutro imamo pregled kod fizijatra, Vuk jos ne moze samostalno da sedi user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 0:37:03   
indy_25
Draga Dijana pa moja Sarah ima 9 punih mjeseci i 12 dana pa ne moze da sjedi svi mi govore da je zdrava i da je to normalno kod nekih beba jer su lijene tako da je vjerovatno i tvoj Vuk. Radice oni nama sve i sjediti i hodati samo kad  budu sami htjeli a mi ih ne mozemo tjerati.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 0:38:40   
IVA 11
Moj je poceo da se oslanja rukama da ne bi pao i stabilan je dva, tri minuta...posle odmah padne na stranu na koju prije stigne i smije se slatko!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 0:39:04   
liliana
IZVORNA PORUKA: IVA 11

Planiram bebu da stavljam po malo u dubak oko 7-og mjeseca. Je l' ima neka mama preporuku kakav dubak da kupim? user posted image


Mi imamo onaj što se podešava na 4 visine (nivoa) i ima razne zezalice i zanimacije kojima se beba igra.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 0:43:13   
dijana1*
Indy ja sam njega pocela stavljati u sedeci polozaj pre 20-tak dana i to ne bas mnogo, nije mogao nista bas je bio mlitav sada se vec vidi pomak malo se oslanja na rukicu ali odma se spusti na stomak da uzme sta hoce, jos nikako nije pao samo se spusti. Videcemo sutra sta ce reci fizijatar.
Indy kod tebe ima crnogorske krvi imaj to u vidu user posted image
Znam da ce sedeti i da ce biti sve u redu ali meni djavo ne da mira tako sam se nervirala i za drzanje glave i za okretanje a sada sve to radi najnormalnije. Samo vreme.....

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 0:45:42   
liliana
Dijana, pa tek je beba počela sa sedenjem-ne očajavaj-sve su bebe takve u početku!!! Recimo, moja se iz ležečeg u sedeči počela pridizati tek sa 11,5 meseci. 

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 0:47:45   
indy_25
IZVORNA PORUKA: dijana1

Indy ja sam njega pocela stavljati u sedeci polozaj pre 20-tak dana i to ne bas mnogo, nije mogao nista bas je bio mlitav sada se vec vidi pomak malo se oslanja na rukicu ali odma se spusti na stomak da uzme sta hoce, jos nikako nije pao samo se spusti. Videcemo sutra sta ce reci fizijatar.
Indy kod tebe ima crnogorske krvi imaj to u vidu user posted image
Znam da ce sedeti i da ce biti sve u redu ali meni djavo ne da mira tako sam se nervirala i za drzanje glave i za okretanje a sada sve to radi najnormalnije. Samo vreme.....



Dijana isto je bilo tako i sa mojom Saraom nije drzala glavu pa onda okretanje pa je sve to pocela da radi sa kasnjenjem ali je ipak uradila. ma ne mogu vise da ludim i da trazim problem koji kako kazu strucniji ljudi od mene da ga nema i fizijatar i doktori u savjetovalistu. Ipak bi primjetila cudne pokrete da nesto nije u redu nego cini mi se da jednostavno nece da se muci. Ona sjedi isto sama li padne na stranu ali ne naprijed i malo se gega prije nego sto padne i kad izgui ravnotezu ona pada. Na nogice lijepo stoji sto znaci da je sve u redu.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
12.1.2011 0:52:54   
dijana1*
Liliana tebe pratim, ohrabrila si me za glavicu i u isto vreme je poceo da drzi samostalno kada i tvoja bebica user posted image
Ja mislim da je Vuk i malo lenja beba, vidim da moze da puze jer kada je raspolozen puze ali u 90 posto situacija keknkavi i nece hoce gospodin sve na gotovo, nece da se muci.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here