|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 12:06:23   
jovana13
Janja od kad je pocela da prica, nije bilo bebeceg jezika, lepo je izgovarala reci,razumeo je svako sta hoce. Koje slovo nije znala izostavljala ga je ili menjala sa L i J. Bilo nam je R problem i ja vezbala sa njom medjutim slusa me u pocetku,iznervira se i kaze Necu da plicam sa tobom. I ja je jednom uhvatim da vezba tiho da kaze R. Nisam odreagovala,sutra je dosla kod mene i rekla mi Bravo! Tako da je naucila R sa 2g i 8 mes. Jedino ne mogu 3 reci da joj ispravim, cini mi se da ih namerno prica tako a to su Sveklo- svetlo, Zabobrazna- bezobrazna i pokravio-pokvario.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 15:11:01   
cockic
zaboravila sam  na kacamak kaze CAMAKAK user posted image to jedino ne moze da ponovi ispravno

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 15:14:44   
Anck Su Nmaun
Ma opusteno,pa mali su oni jos, ja se ne opterecujem, tek sto su poceli da pricaju...mame bi odmah sveee user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 15:24:44   
Figaro88
Ja ispravljam ponekad,ali Andrea ume da sama pravi reci pa je uglavnom tu ispravim,npr za frizerku kaze sisarkauser posted image ,umesto da se borimo kaze borbamo,i tako..Jos uvek ne zna r da kaze,ali naucice....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 15:27:38   
tanjica85
svaki put user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 15:34:46   
tijatija
Ja Milenu ispravljam, bas nezna da kaze dosta slova.Ispravlja je i Nevena ali ja mislim da je dzebe user posted image Razumljivo prica ali dosta nejasno, sa pune 3.5 cemo da krenemo kod logopeda ko bude trebalo, mada mi je i pedijatrica rekla da jos sacekam malo

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
25.12.2012 16:50:48   
Figaro88
Mi kad god odemo kod dr ona pocne da prica sa Andreom i rekla nam je da je to sve ok,a i ja sam se plasila,isto mi se cini da ne zna,ili mesa slova.Sa 4g idemo opet kod logopeda pa ce mo videti,ali ako ona kaze da je to ok,onda verovatno i jeste.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
17.11.2013 8:31:59   
Anck Su Nmaun
Sada da,ispravljam je, ipak ima vec 3,5 god, a jako puno reci izvrce neke cak i do neprepoznatljivosti!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
17.11.2013 12:34:16   
minnica
Samo ponovim za njom kako treba, bez smejanja, grdnje i sl. Uglavnom urodi plodom, pa počne da izgovara reči pravilno.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
17.11.2013 12:58:16   
Janncica
Ispravim uvek,uvek i uvek.Ona se bas mazi kad prica,pogotovo sa tatom.i to mi tako ide na zivce.
Nema podsmevanja i grdnje,samo ponovim lepo ili kazem je l se to tako kaze.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
17.11.2013 19:47:02   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: minnica

Samo ponovim za njom kako treba, bez smejanja, grdnje i sl. Uglavnom urodi plodom, pa počne da izgovara reči pravilno.

Ovako i ja radim. Nekada se desi da skroz ispremešta slogove, posebno kad čuje neku dužu reč (npr. akumulator user posted image ), onda ponovim za njim ispravno, pa on ponovi za mnom slog po slog dok ne potrefi, i kada uspe, onda je sav srećan, i uvek ga pohvalim. Trudim se da sve to izgleda kao igra, nikada ga ne grdim (ali tačno znam kada namerno pogrešno izgovori nešto, smeje se i čeka moju reakciju).

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
27.11.2013 11:30:01   
Anck Su Nmaun
Bili smo jutros kod Logopeda i Pedagoga, zadovoljni su njenim govorom, kod pedagoga je sve savrseno odradila, sve u skaldu sa svojim uzrastom, samo Logoped kaze slabija joj je paznje....mada...
Malo mi je zasmetalo jer je to rekla zbog toga sto je nju interesovalo sve po sobi koja je puna raznih igracaka... ma mislim da je normalno da dete sve zanima kad udje u nepoznatu prostoriju punu zanimljivih stvari, pa zar ne?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
27.11.2013 11:38:08   
Olga75
ASn , pa ako ne verujes logopedu odvedi je kod psihologa i reci joj zasto , da je logoped rekao da ne drzi paznju pa ces biti sigurna

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
21.2.2015 11:24:41   
mila83
Uglavnom ponovim deci kako se pravilno kaze,tako sam od pocetka, ali ne pridodajem tome veliki znacaj, da ne bi stvorili neke komplese, ne smejem se i ne sprdam ,kako neki rade. i vrlo brzo nauce kako se zaista nesto kaze.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
21.2.2015 14:17:51   
Adriana83
Ja ispravljam ali tako da ponovim pravilno rec koju su promasili.Na primer Anita kaze vidi mama bababoce! Ja ponovim jeste sreco to su gomboce user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
21.2.2015 14:33:45   
milicicak
Ispravljam uvek tako sto pravilno ponovim rec po slogovima pa je onda ona kaze. Jedno vreme je pricala kocolada pa su i babe pocele tako da pricaju dok im svima nisam zabranila. Sad je cokolada :)

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
21.2.2015 14:42:52   
Rosita
Isto tako. Dva, tri puta sam i sama, koliko mi je zanimljivo, iz zezanja rekla hoces li? pa po njegovom, odmah se prekorim :) Kod njega je bila KODA, sad je KOLADA. mANDARINA je do skoro bila mida, sad je mandajina, pomorandza. monda :), sad je pomojandza. Juce mu je tata kupio patike i rekao da su najk, najke. On je odmah usvojio MAJKE user posted image . Kad ispravlja, radim to spontano i ne ocekujem da ce sledeci put reci pravilno, vremenom sve ispravlja.

< Poruku je uredio Rosita -- 21.2.2015 14:45:51 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
21.2.2015 14:45:01   
jovicaa
da uglavnom ponovim ispravno rec, ako kaze pogresno. a ponekad ga bas i ispravim i trazim da ponovi.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
21.2.2015 21:15:38   
vikiveki
Ja se trudim da svoju decu uvek ispravljam, mada desi mi se ponekad da ih ne ispravimuser posted image A trudim se I da im ne tepam, I vodim borbu sa mamom oko toga posto ona ima obicaj da tepa svojim unucima

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
22.2.2015 14:13:42   
veselicaa
S.ne ume da izgovori dosta slova,ali kada je ispravim ona ih lepo izgovori.Pretpostavljam da je u pitanju faza,i da je stvar koncentracije pa se ne brinem mnogo ali je ispravljam.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
22.2.2015 14:20:55   
mamin mish
U principu gledam da je ispravim nekadtrazim da ponovi ispravno a nekad ne u zavisnosti koja je rec pitanju i od situacije. Mada T jako lepo govori i cisto. Prava mala torokusa. Kad krene ne zaklapa.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
16.10.2016 20:53:18   
Anck Su Nmaun
Uvek ispravljam i vidim da ima korisri. H stalno govori "Buti" umesto "Biti" i evo juce se sama ispravila user posted image

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
16.10.2016 22:25:46   
emicaa
Ja Doru ispravljam,mada zadovoljna sam kako izgovara sa tri godinice

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
16.10.2016 22:52:25   
choopa choops
Uvijek ponovim za (njima) njom, razgovijetno, kako se pravilno kaze.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
17.10.2016 5:09:06   
Trcosava
Ponavljam svaki put. I sa Anom i sad sa Lukom.

Ana ima sjajan rečnik. Naravno bolji joj je slovenački, ali nema problem sa srpskim. A Luka.... Majko moja kad li će progovoriti. Sve što je za jelo je nanana (od banana) - i jabuka i kruška i banana. Grođže je do skoro bilo neneno, sad je i ono nanaanaaa.
Ali počeo je da govori ''na'' - ovde mu to dođe kao izvoli. Dannnnnnn je dobar dan. I ala je hvala user posted image

Sve razume đubre malo ali neće da govori.

Sve u svemu, da ponavljam kao papagaj.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here