|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Projekat kuće
30.7.2009 22:39:41   
Anoniman
Drage moje...vetjina vas zna da sam u potrazi za kucom....ali eto sad postoji mogutjnost da cemo graditi kucu.... pa sam htela da vas pitam.... i da chujem vashe predloge...koje prostorije i u kom rasporedu su potrebne za jednu kucu?

Ja imam milion ideja...al nisam pametna user posted image

dodala Jeca RR: menjam naziv teme iz Raspored prostorija u Projekat kuće, jer se razgovor proširio i na zakone i potrebne papire, pa mislim da je ovo adekvatniji naziv user posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 6.8.2009 22:35:47 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 22:40:17   
guppy RR
Jeca će ti ovde znati pomoći, ona je arhitekta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 22:43:25   
Anoniman
Jao...nadam se user posted image user posted image user posted image

Ja sam zamislila da imam kuhinju zajedno sa dnevnom sobom...koja ima izlaz na terasu....kuhinja od dnevne odvojena shankom...ali neznam gde tu da smestim kupatilo 2 sobe, i neku ostavu...user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 22:44:30   
guppy RR
ako gradiš kuću verovatno je pametno izgraditi kupatilo pored kuhinje... da ne moraš po celoj kući da vučeš cevi.
Ali šta ja bre pričam, nemam pojma.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 22:45:43   
Anoniman
Da dopunim temu....slobodno pishite kakav je raspored prostorija u vashoj kuci ili stanu....i da li vam je to funkcionalno...ili bi nesto menjale? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 22:46:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR
nemam pojma.



Ni ja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 22:54:25   
Skoki
Mi smo skoro kupili kucu, uzeli smo je u sivoj fazi pa smo mogli da je prekrojimo kako zelimo.
Ja obozavam velike dnevne boravke, tako da je nama dnevna soba spojena sa trpezarijom i kuhinjom, odvojeni su sankovima od ratana. Mnogo lepo izgleda, ceo dnevni boravak ima 45 kvadrata i tu smo 99% vremena. Spavace sobe i nisu toliko vazne, ako dnevni boravak ispunjava sve potrebe preko dana, usput imamo i izlaz na terasu-verandu od 10 kvradata. Meni je to idealna kombinacija, i ispunjava sve potrebe. Moj savet ti je da ne seckas mnogo kucu, tj. ne treba ti previse prostorija, bolje imaj manje ali vece i funkcionalnije.  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 22:58:27   
Anoniman
Tako sam i ja mislila.... i ja hotju veliki dnevni boravak...koji je spojen sa kuhinjom...jer hotju u dnevni boravak da stavim veliku ugaonu garnituru....a i da imam izlaz na terasu sa onim velikim staklenim vratima user posted image

Opishi mi kakav ti je raspored prostorija?
Ono....ulazna vrata...pa gde si prvo imash li predsoblje....ili se omah ulazi u neku prostoriju....?

(odgovor članu Skoki)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:02:02   
Lu
Smeshkice hoće li kuća biti prizemnica ili sa podkrovljem,katomuser posted image
Meni je recimo idealno ovako;
U prizemlju napraviti obavezno veliki boravak koji je naravno spojen sa trpezarijom i kuhinjom.
Dodati ostavu,vešeraj i garažu.
Tu još treba WC koji će koristiti i gosti a na katu ili podkrovlju sobe za spavanje i kupatilo u koje naravno neće ulaziti gosti,osim ako se ne žele okupatiuser posted image
E ovo sad treba nacrtati Jeca rruser posted image

(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:10:15   
Skoki
Mi imamo jedan sprat u kuci koja je pravougaonog oblika. Kada udjes na ulazna vrata ulazis direktno u veliki hodnik, tu smo napakovali velike ormane sa stvarima (kako ih ne bi gurali u spavace sobe). Sa desne strane su spavace sobe, imamo ih dve, nasa i Leina. Pravo napred na kraju hodnika je ulaz u kupatilo, a sa leve strane je ulaz u dnevni boravak. Vrlo je jednostavno i funkcionalno, iako ne deluje sobe su potpuno odvojene od dnevnog boravka, pa mogu da nam dodju gosti kada god pozelimo. Kupatilo je izmedju, tako da je blizu sa koje god strane da dolazimo. Terasa se nalazi na istoj strani na kojoj su i ulazna vrata, pa nam gosti ulaze direktno preko nje, sto je opet super, jer ne prolaze pored spavacih soba.
Ako planirate sprat, onda se slazem sa Lu da spavace sobe i kupatilo idu na sprat, a dole samo dnevni boravak i wc. Opet ponavljam sto jednostavnije i funkcionalnije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:13:25   
Anoniman
Joj....Lu.... ja bih tako kako si ti napisala....da sobe budu gore...a dnevna i kuhinja dole...al moj dragi nece sprat user posted image kaze kao kad budem trudna...pa kad dodju deca bitje samo muke sa stepenicama user posted image Mozda ga uspem odgovoriti....al kako sada stoje stvari...bitje prizemna kuca,... zato i jesam na mukama kakav raspored napraviti user posted image

(odgovor članu Skoki)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:17:02   
NadaR
Kod mene je slicno kao kod Skoki...
Velika dnevna odvojena od kuhinje samo sankom.
Imam neka 4 metra balkonskih prozora i i terasu.. Super to izgleda ali mi ruke otpadose od brisanja prozora user posted image
Moj savjet je da ti dnevna bude velika a sobe manje. Neces u njima igratiuser posted image
Krevet i mali plakar i to je touser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:23:06   
Anoniman
Da...tako i planiram...veliki dnevni boravak.... najmanje 5x5m + kuhinja...a nju hotju da napravim u krug user posted image znachi da sve bude oko mene...na malom prostoru... user posted image
Isto tako...sobe dovoljno da stane krevet i orman....user posted image

Znam shta hotju od prostorija...al neznam kako da rasporedim prostorije...

Za kupatilo smo se slozili da treba da bude vece jer hotjemo da stavimo kadu u podu user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:27:49   
Anoniman
Smatram jako neprakticnim da kuhinja bude vazana sa bilo kojom sobom, prosto jer mrzim kada mi soba smrdi na kuvanje.
Meni je kuhinja na sred stana - FUJ!!!! Covece, skuvam virsle *ne pecem ih, nego ih kuvam* i ceo stan smrdi!
Znam - aspirator... imam ga. Jak, kvalitetan... pa opet ne izvuce sve.

Nikako ne bih tako nesto radila da imam mogucnost da zidam. Vizuelno divno izgleda to pregradjivanje kuhinje i sobe sankom, ali smatram da je skroz nefunkcionalno.

Smatram prakticnim da je kupatilo do spavace sobe.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 30.7.2009 23:29:17 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:30:28   
NadaR
Prakticnije je da je kupatilo do kuhinje zbog cijevi ali i jake zime zbog toploteuser posted image
Meni je recimo kupatilo iznad kuhinje zbog toga sto mi je kuca medjuetaznauser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:32:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Smatram jako neprakticnim da kuhinja bude vazana sa bilo kojom sobom, prosto jer mrzim kada mi soba smrdi na kuvanje.
Meni je kuhinja na sred stana - FUJ!!!! Covece, skuvam virsle *ne pecem ih, nego ih kuvam* i ceo stan smrdi!
Znam - aspirator... imam ga. Jak, kvalitetan... pa opet ne izvuce sve.

Nikako ne bih tako nesto radila da imam mogucnost da zidam. Vizuelno divno izgleda to pregradjivanje kuhinje i sobe sankom, ali smatram da je skroz nefunkcionalno.

Smatram prakticnim da je kupatilo do spavace sobe.


Da...razmisljala sam o ovome... ali izgleda mi udarilo u glavu koliko mi to lepo izgleda...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:32:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Prakticnije je da je kupatilo do kuhinje zbog cijevi ali i jake zime zbog toploteuser posted image



Pa dobro - u to nisam ulazila. Neka sa jedne strane bude kuhinja a sa druge spavaca soba. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:34:43   
NadaR
E tako vec mozeuser posted image user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:35:53   
Anoniman
Pa shto se tiche cevi...ne zanima me...nek se majstori muche.... Ja hotju da mi kutja bude praktichna i lepa za stanovanje....a kako tje je sagraditi....iskreno...briga me  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:38:43   
Skoki
Ja nemam mnogo problema sa mirisima. Imamo aspirator i prozor u kuhinji, ustvari imamo mnogo prozora i jos ogromna vrata za izlaz na terasu u toj prostoriji, tako da je dovoljno samo da otvorim prozor i on sve izvuce. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:41:17   
Jeca*
Sačekaću da čujem sve vaše komentare...prosto mi je simpatično i zanimlivo da čitam kako vi koji niste u struci doživljavate izgled stambenog prostora i koje su vaše želje user posted image
Smeshkice, moraš mi dati okvirnu kvadraturu tj gabarite kuće. A od prostorija pretpostavljam da ti je dovoljno: dnevna soba sa trpezarijom, kuhinja, wc, 2 spavaće sobe (ili želiš i još jednu manju, tipa radnu) i kupatilo. Imate li potrebu i za garažom?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:41:45   
NadaR
Jeste mila... ali kad usred zime zalede... ti ih moras odleditiuser posted image
Ako ce to biti prizemnica, onda se meni cini najbolje resenje.. klasika... >>
ulazna vrata> hodnik> na jednoj strani dnevna i kuhinja (dodje skoro pola kuce) a preko puta 2 sobe i kupatilo ravno.
Bas sam primijetila u nekoliko kiuca taj rasporeduser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:43:07   
Anoniman
Mani kuhinja izlazi na trpezariju i hodnik. Hodnik se jednim krajem zavrsava u spavacoj sobi a drugim u dnevnoj. Dnevna sa druge strane ide u trpezariju, u ;ijem nastavku je Lukina soba. Zbog frizidera, morali smo da skinemo vrata od kuhinje. Dakle, moj stan ide u krug na relaciji kuhinja - hodnik - dn. soba - trpezarija - kuhinja. Sp. soba i Lukina su odvojene (mogu da yatvroim vrata). Mogu i od dnevne da zatvorim vrata. Ali se usmrdi trpezarija, kuhinja i hodnik, i nece da se izluftira, pa kada uvece otvorim ostale sobe *Luka spava u drugoj sobi te ja volim da je otvoreno*, usmrdi se sve! 

(odgovor članu Skoki)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Raspored prostorija
30.7.2009 23:48:57   
Anoniman
Kvadratura do 100 kvm
potrebne prostorije, 2 spavace sobe (mada...poshto planiramo 2 dece...garant tje nam na kraju trebati 3 ) kuhinja, dnevna soba (ne treba mi klasichna trpezarija....sto tju da smestim blizu kuhinje...ili tje shank u kuhinji da ima ulogu radne povrshine i trpezarijskog stola) trebatje mi ostava i kupatilo.... garaza tje biti van kuce...jer tje tamo biti i radionica user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Raspored prostorija
31.7.2009 0:00:52   
NadaR
Ajde Jecoooouser posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here