|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 14:53:15   
Unica
e da, a za kupatilo... hmmmm, tesko da ce ti tu jos stati i ves masina. moje kupatilo je sirine 2m a duzine 3m i cak i da imam gde da smestim ves masinu mislim da ne bih mogla da otvorim vrata i ubacim/izvadim ves. mi smo stavili u kuhunju ispod radne povrsine. skroz je prakticno a i vizuelno ne smeta ni najmanje. skine se gornji poklopac i preko se stavi radna povrsina i izgleda kao ugradna. user posted image jedino ako nemas vec onu sto se otvara gore... 

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 14:58:51   
Anoniman
Smeshki imas i ovakve stepenice user posted image
a one zuzimaju cini mi se najmanje mesta!

Meni se takve svidjaju jos da su drvene! user posted image


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 28.2.2010 14:59:59 >

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 16:18:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

evo ti ideja. slikano je malo ukoso, ali su stepenice skroz naslonjene na zid i ne oduzimaju prostor uopste. ovo je u nekoj polu fazi tako da ispod mogu lepe police da se stave, cak i da se zatvore. inace stepenice su na zidu dnevne sobe... ne vidi se bas najbolje ali nadam se da ce ti pomoci.

user posted image



Dopada mi se ovo....

Zanima me koliko su shiroke stepenice.... i koji prostor zauzima nagib? Tj kad bi projektovala najvishu stepenicu na pod....koliko bi bila udaljena od najnize stepenice? Neznam dal razumesh shta hotju da te pitam... user posted image

Ja neznam dal da stavljam stepenice pored vrata od kupatila...ili izmedju vrata od kupatila i spavatje sobe...mada bi tamo trebao dimnjak da ide... user posted image

Pchelice...te stepenice se meni svidjaju...ali zauzimaju dosta prostora....koliko sam videla tamo gde sam imala prilike da ih vidim... user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 16:38:33   
Jeca*
bez ljutnje, ali pošto je to moje zanimanje, moram da vam postavim pitanje: zar ne mislite da su ovo pitanja kojim bi trebalo da se bavi arhitekta? Prosto, svako treba da se bavi svojim zanimanjem. Jedno su zelje korisnika prostora, ali neophodno je poznavati propise, pravila projektovanja i sl. Čitam vaše ćaskanje i simpatično mi je to, ne bih da zvučim uobraženo, daleko od toga, ali zaista mislim da se ne projektuje ovako životni prostor. Smehki, obrati se nekom arhitekti i reci mu svoje želje, a on će ti ponuditi najbolje rešenje, nadam se, u skladu sa propisima i svim ostalim, jer kuća ipak treba da bude građena kvalitetno i da dobije sve papire.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 16:47:42   
Anoniman
Pa svakako da tju itji kod arhitekte...al opet...zelim da imam neku predstavu u glavi kako i gde bi bilo najpraktichnije da shta stoji.....

Ova skica je dobila zeleno svetlo shto se tiche povrshine, blizine medji....polozaju prozora i vrata.... (od zavoda za urabanizam) ....

A iznutra...pa valjda tju ja praviti raspored gde tje shta da mi stoji ? user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 17:00:54   
Jeca*
Ugrubo gledano da, ali sve treba da se uklopi u neki konstruktivni sistem i te stepenice treba da budu smislene, a stepenice oduzimaju ogroman prostor. E sad, ako stavis spiralne, vrlo je nezgodno zbog dece. A i one traze prostor. Onda ti je kupatilo predimenzionisano, a kuhinja poddimenzionisana, koliko vidim. Tako da grubo gledano, skica je ok, ali kad ti arh bude ucrtao stepenice koje bi trebalo da budu minimalne sirine 70-80cm, pa svaki stepenik visine 18, sirine 29cm (moze da bude i visi do 20cm, ali bice vrlo strme), pa sad racunaj, neka spratna visina bude oko 2‚80, treba ti nekih 15-16 visina, odnosno 5 metara duge stepenice, plus podest...uzas koliko je dugacko. znaci da mora da ih lomi na 2 ili 3 kraka, a onda jede prostor u siriini. Treba naci najbolji odnos, a sto manja kuca to je teze ako ima i sprat. Zato sam mislila da ne mozete ovako projektovati na netu jer ces se razocarati kad neko to stavi na papir u pravim dimenzijama. To ti iz iskustva govorim i iz najbolje namere

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 17:07:01   
Anoniman
Pa kuhinju sam sad bzvz ucrtala ...samo sam htela da pokazem gde tje biti...i da tje biti odvojena shankom...a ne zasebna prostorija....

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Onda ti je kupatilo predimenzionisano, a kuhinja poddimenzionisana, koliko vidim.



Ne razumem shta si ovim htela retji? user posted image

A za stepenice sam svesna da ne mogu sama... to svakako mora arhitekta...al dok ne stignem do njega...bar neku ideju da imam na shta tje to da lichi...user posted image


(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 17:13:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Evo i skice.... biser sam za medalju...zaboravila da stavim user posted image


user posted image


O ovome pričate? Ako već zidaš, zašto ne praviš posebnu sobu odmah i za devojčice? Ili ćete vi spavati u dnevnoj a devojčicama dati drugu sobu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 17:19:22   
Anoniman
Ovo je samo donji sprat....gore tje biti potkrovlje....tamo tje biti 2 sobe za njih dve user posted image

A povrshinski ne mogu vishe da gradim sad...jer samo toliko mozemo da dignemo kredit....a poshto za dizanje kredita moram da unajmim gradjevinsku firmu koja tje mi graditi kutju.... nashli smo jednu koja tje nam graditi za 300 evra kvm kljuch u ruke.... pa po tome mozemo samo 40kvm... a podkrovlje tjemo sami srediti...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 17:21:16   
Anoniman
pa valjda ima drugi sprat za decije sobi i td... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 17:24:02   
Anoniman
A ja vise volim tako manje kuce nego one velike,glomazne...
Eto sad vidim da sam lupnula za stepeniste jer si rekla da hoces ispod njih ostavu!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 17:25:34   
Anoniman
Inache...nema ni potrebe da gradimo vetju kutju...jer nam ostaje jedna od 80 kvm ( od babe i dede) , jedna od 100 kvm + 100 (sprat) , i jedna od 120 kvm .... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 17:26:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ovo je samo donji sprat....gore tje biti potkrovlje....tamo tje biti 2 sobe za njih dve user posted image




UFFFF! Nemoj me krivo shvatiti, ali kada ćeš ih staviti na sprat? Ja se ne bih usudila pre 5-6 godine života. Moj Luka ima 3,5 god, i ni sada ne bih smela da ga stavim gore, a ja da bezbrižno spavam dole. Možda sam ja previše paranoična. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 18:38:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ovo je samo donji sprat....gore tje biti potkrovlje....tamo tje biti 2 sobe za njih dve user posted image




UFFFF! Nemoj me krivo shvatiti, ali kada ćeš ih staviti na sprat? Ja se ne bih usudila pre 5-6 godine života. Moj Luka ima 3,5 god, i ni sada ne bih smela da ga stavim gore, a ja da bezbrižno spavam dole. Možda sam ja previše paranoična. user posted image



Pa ko zna koliko tje biti godina dok mi ne sredimo gore....do tad one mogu biti u sobi dole...a mi u dnevnoj...

Ma i da budemo svi zajedno...samo da smo sami....da nema ni njegovih ni mojih u blizini user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 21:31:40   
Jeca*
a zasto ste izabrali varijantu "kljuc u ruke"?

inace, nadam se da cete izvesti makar i instalacije za kupatilo u potkrovlju, jer vam se to manje isplati da radite naknadno, a svakako ce vam i tamo trebati kupatilo, uz spavace sobe. Licno mislim da je ova kvadratura mala za ovo sto ti zelis da smestis i da jos pritom imas stepenice a sprat. Da nema stepenica pa i nekako. Evo da vidis kako to izgleda, npr. Kupatilo je ovde 3,0x1,8m, a dimenzije 5x8 sam crtala kao bruto i ucrtala sam samo termiku 8cm i blok 19cm. Ne znam od cega planirate da gradite kucu, pa ja sama odredih standardni sendvic zid :)
dala sam ti i varijantu nekog minimalnog kruznog stepenista, koje i dalje mislim da je neprakticno kad imas decui nebezbedno, ali ok.

user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 22:20:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

a zasto ste izabrali varijantu "kljuc u ruke"?

inace, nadam se da cete izvesti makar i instalacije za kupatilo u potkrovlju, jer vam se to manje isplati da radite naknadno, a svakako ce vam i tamo trebati kupatilo, uz spavace sobe. Licno mislim da je ova kvadratura mala za ovo sto ti zelis da smestis i da jos pritom imas stepenice a sprat. Da nema stepenica pa i nekako. Evo da vidis kako to izgleda, npr. Kupatilo je ovde 3,0x1,8m, a dimenzije 5x8 sam crtala kao bruto i ucrtala sam samo termiku 8cm i blok 19cm. Ne znam od cega planirate da gradite kucu, pa ja sama odredih standardni sendvic zid :)
dala sam ti i varijantu nekog minimalnog kruznog stepenista, koje i dalje mislim da je neprakticno kad imas decui nebezbedno, ali ok.

user posted image



Pa kako drugachije da gradimo legalno na kredit? Moramo imati izvodjacha radova da bi dobili kredit...Mozemo mi i varijantu bez zavrshnih radova...ali necemo imati para da sami uradimo zavrshne radove...user posted image

Pa ova varijanta koju si nacrtala je ok... s tim da ja nemam kako da okrenem ovu kutju na mom placu.... Sa te strane gde su kupatilo i kuhinja ne mogu biti ulazna vrata...jer tje biti na medji.... zato su na mojoj skici vrata na drugoj strani.... a ujedno tamo gde sam nacrtala sobu i dnevnu je sunchana strana... na shta su mi skrenuli paznju u zavodu za urbanizam....

Shto se tiche materijala....pojma nemam od chega tje se praviti...znam da ova varijanta kljuch u ruke ukljuchuje i demit...ili vetj kakvu izolaciju.... user posted image



(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 22:39:44   
Jeca*
To je DEMIT FASADA. Ok, ona je dozvoljena za manje stambene objekte, nije problem (da pojasnim - za objekte spratnosti preko p+6 protivpozarna policija ne odobrava primenu demit fasade jer je goriva).
meni samo nije jasno nesto. Ocigledno vi idete na montaznu gradnju? Da li ce ta firma da vam uradi i projekat kuce za tu cenu ili birate iz nekog kataloga gotovih...?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 22:53:31   
Anoniman
Po nashem projetu tje se raditi kutja... ne montazna... znachi cena je za gradnju kutje sa zavrshinim radovima i grejanjem.... ali sa nashim projektom...

Mi smo prvo hteli da kupimo materijal na kredit i sami gradimo kutju (privatno unajmimo majstore, a shto znamo sami) ali ne moze tako...jer ne mozemo dobiti stambeni kredit za takvu vrstu gradnje (mozemo kesh kredit) nego nam treba izvodjach radova.... samim tim nam se smanjuje kvadratura za koju imamo para....

Da se razumemo...i meni je ovo malo...jer sam navikla ziveti u 100 kvadrata.... ali imamo prijatelje koji zive u 30kvm...pa su sretni....i nishta im ne fali... pa nece ni nama valjda user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Projekat kuće
28.2.2010 22:57:23   
Jeca*
Da se razumemo. Nisam ja komentarisala kvadraturu kuce u smislu "mala je". Samo sam rekla da treba dobro da razmislite tu varijantu sa spratom, kako najbolje da organizujete, a da vam stepenice ne pojedu pola kuce, jer u tom smislu jeste mala da bi bila dvospratna. Htedoh da kazem da bih ja u toj varijanti, da me neko pita, a ne pita me user posted image  pre isla na varijantu da sve spavace sobe budu na spratu a u prizemlju da bude dnevni boravak sa kuhinjom i kupatilom (znaci da se razdvoje spavaca i dnevna zona) ili bih onda zaboravila sprat i lepo napravila jednu spavacu sobu i jednu dnevnu sobu u prizemlju i to je to.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Projekat kuće
1.3.2010 17:36:27   
Anoniman
Pa ne mogu mi biti sve spavatje na spratu...jer necu imati do tada gde da spavam...poshto tje se sprat raditi za koju godinu.... a sad moram imati bar jednu odvojenu sobu...da imam gde da sklonim decu ako dodju gosti...i sl.

U svakom sluchaju videtjemo sa arhitektom i izvodjachem radova kako to najbolje odraditi....

Zahvaljujem se na savetima...user posted image



(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Projekat kuće
1.3.2010 18:25:15   
jance
Imam jedno pitanje..ko Vam je crtao plan buduce kuce? Mi planiramo naleto da krenemo sa renoviranjem-dogradnjom kuce i malo smo oboje onako sa znakom pitanja iznad glave, jer pojma nemamo odakle moramo da krenemo, ko moze da nam izracuna koliko nam cega treba, sta je bezbedno itd.....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Projekat kuće
1.3.2010 18:30:38   
Anoniman
Pa mi smo ovo crtali sami....ali moramo kod arhitekte da on napravi pravi projekat....i da nam kaze tachno shta i kako gde moze....  Znachi....morate kod arhitekte user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Projekat kuće
1.3.2010 18:40:09   
jance
Tako sam nesto i mislila...jesu jako skupi? Mislim nama trebaju samo da nacrtaju jednu sobu od 35 kvadrata i kupatilo...nikakva velika mudrost ali nebi to ipak samo da radimo. A plasim se da su papreno skupi....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Projekat kuće
2.3.2010 23:32:56   
Jeca*
Zavisi od mesta do mesta, ne bih znala cene u N.Sadu. Ono što moraš da znaš je da ne mogu samo da ti nacrtaju jednu sobu. DA bi nadogradila kuću moraš da imaš projekat i sve papire za "stari deo" kuće. I onda se radi izmena projekta kuće time što se crta još jedan sprat ili šta već i daje se sva potrebna dokumentacija za taj deo koji se dogradjuje (tehnicki opis, seme...izmena projekta vodovoda i kanalizacije, elektrike, statike...) i i na to mora da se dobije saglasnost od opstine ili urb.zavoda ili ko je vec u odredjenom mestu zaduzen a to. Znaci, svaka legalna dogradnja ima odredjeni proces i nije samo 35m2.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Projekat kuće
3.3.2010 20:37:58   
jance
e Jeco hvala ti puno, posto to stvarno nisam znala! U svakom slucaju treba da potrazim arhitektu sto pre, kako bi to sve krenulo i do leta mogli da pocnemo da radimo i makar plocu da izlijemo ove godine ako nista drugo...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here