|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fobije
31.8.2011 23:57:09   
mikica sa
ja imam strah od vode i visine a mm strah od letenja. al`smo dobar par user posted image
naravno, od zmija plus gadjenje od istih. ali mislim da je najveci strah od gubitka drage osobe (valjda sto sam to sve prezivjela sa mamom user posted image ) i samoce user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Fobije
1.9.2011 13:17:40   
vukosava
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: vukosava
ekstremne guzve.

Ja procitah ekstremne guzoveuser posted image
user posted image

Meni moji sluze odlicno kao dobri jastucici za sedenje, kakvi da ih se plasim user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Fobije
17.11.2011 13:06:56   
ivaj
Kako ovde da se pronadjem kad se svi imaju "smesne" fobije naspram mojih teskih i neizlecivihuser posted image Zivot je u pitanju.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Fobije
17.11.2011 13:11:19   
minavb
Nešto razmišljam ovih dana i u suštini nemam sa kim o tome da pričam. Vidim pišete o strahu od smrti. Ja sam primetila da se smrti uopšte ne plašim. Nekako na nju gledam kao na sasvim prirodan proces prosto mora da se desi. Iz nekih razloga se gase vitalne funkcije i eto. Ne zanima me šta se posle dešava i baš sam, valjda zbog smrti svekra, ovih dana skontala da bi po meni najpraktičnije bilo da svoje telo poklonim medicini, nek se deca uče. Meni ne treba.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Fobije
17.11.2011 13:14:09   
ivaj
Jao minauser posted image Ovo je tako tipicno za tebe.
Blago tebi kad si takva.

A za telo jesi u pravu,ko da je bitno sta ce s njim posle biti.
Ja bih volela na vreme da zavestam organe.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Fobije
17.11.2011 13:15:10   
Olga75
i ja imam bas izrazen strah od smrti user posted image
kad je moj teta umro imala sam 25 i nekako sma to percipirala kao normalnu stvar , bio je bolestan , umro , otisao u drugu dimenziju , pazi nas , blablabla , isla sma na groblje svaki dan , pa sve redje i redje i tako je to proslo , onda je umro moj stric ,mamina tetka, pa tatina tetka , pa mamin tata , mamina mama , mamina tetka i sve je bilo kao sari su ali onda je krenula serija : umirali su moji vrsnjaci i pre dve nedelje pravi sok , dvojica poznanika su nastradali ( citali ste u novinama sigurno ) jedan je ostavio dvoje male dece , krece moja agonija a jos kad sam saznala da moja dobra drugarica ima cancer glasnih zica sve se pretvorilo u paniku i patologiju user posted image
imam zakazan razgovor u pov=nedeljak jer mi je jako tesko da se bez ozbiljne , strucne , pomoci bojim sa tim strahom user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Fobije
17.11.2011 13:16:39   
Anoniman
Ni ja se ne plašim smrti...doduše, plaši me prerana smrt, dok mi je dete (deca) malo i dok mu najviše trebam, a inače je se ne plašim. Zaveštala sam organe, a najsrećnija bih bila, kao i mina, da mogu da zaveštam celo telo med. fakultetu ili kome već treba, da se na njemu uči.

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Fobije
17.11.2011 13:22:02   
Olga75
i ja se nisam plasila smrti dok su mi oba roditelja bila ziva
sad se plasim za sve user posted image
osnova je , sigurno , sto nad tim nemas kontrolu a i to je nesto totalno nepoznato , nemas pojma sta se desi
jasno je sta se desi sa materijalnim , raspada se , smrdi  i ostane samo skelet ali
nije valjdada se svaka patnja i sve lepo zavrsava u nistavilu user posted image
e to potencijalno nistavilo me uzasava


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Fobije
17.11.2011 13:26:06   
bebać
Dajte žene, čitam vas..ajmo bre sa ove teme, kakva smrt i umiranje,veštačenje organa, ima djecu da oženimo,praunuke doživimo, sve su to životne radosti i logičan normalan slijeduser posted image

razlaz sa ove teme,neću da vas čujem, drugo je ko ima pravi psihički problem sa ovim, ok je neka traži stručnu pomoćuser posted image

ebote imam problem, pisala sam o tome ali ja volim život i nekako ne mislim o smrti, ma neću da mislimuser posted image

Olges tebe treba u noćni provod da idemo u lov na piletinu, vidjela bi kako bi svoje misli usmjerila u drugom pravcuuser posted image user posted image
ko će još sa mnom i Olgom???user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Fobije
17.11.2011 13:26:34   
minavb
 Umrli mi sve babe i dede, dve tetke i ujak, sve u teškim mukama i od gadnih boleština. Poginula drugarica, umrla tri druga od droge i posledica drogiranja, jednog upucali, jedan se skrljao kolima... uvek sam ja to racionalno prihvatala i tešila mamu tatu (mada tata i ja slično mislimo), braću sestre, familiju, poznanike, komšije, drugarice... tužna sam što sa tim ljudima više neću razgovarati, grliti ih, deliti sreću i tugu, ali sasvim mirno sam prihvatal njihovu smrt. I ne plašim se uopšte. Mislim da ću tešiti ljude i kad ja budem umirala.
Ja se plašim patnje, ne svoje, patnje mojih bližnjih. Izludela bih od muke da neko moj nešto trpi, da se zbog nečega muči, da je u agoniji ili u strahu iz nekog razloga.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Fobije
17.11.2011 13:28:55   
ivaj
Olga,sta reci,sve isto.
Ajde kad budes isla kod dr ako neces ovde pisati,javi mi pp sta je bilo.Bas me interesuje da cujem sta ce ti reci.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Fobije
17.11.2011 13:30:30   
minavb
IZVORNA PORUKA: Olga RR
nije valjdada se svaka patnja i sve lepo zavrsava u nistavilu user posted image
e to potencijalno nistavilo me uzasava

U ništavilu , nego gde drugde? Ja opet, kao nevernik, ne mislim da postoji duša i negde ode. Kad popucaju sinapse, ili što bih ja rekla kad se isključi struja u mozgu, nema više ničega. Postojala sam, više me nema, i baš nema razloga da se oko toga sad opterećujem.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Fobije
17.11.2011 13:34:11   
Olga75
Mina , ne pricaj mi o sinapsama i mozdanoj smrti user posted image
mozda je moja fobija vezana za neke verske fiksacije , otkud znam , nisam se time bavila
jedino sto mogu da kazem , strah od smrti je nekad paralisuci , tacno me stomak zaboli kad pomislim da moram umreti
nije meni u tom momentu vazno sto cu ostaviti dete iza sebe i ko vec pretekne
bojim se bas za sebe


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Fobije
17.11.2011 13:36:00   
ivaj
IZVORNA PORUKA: bebać

ko će još sa mnom i Olgom???user posted image


Ja bih rado isla.Ali zamisli ti taj izlazak-tebe spopadaju crne misli,kaplje ti znoj sa dlanova a Olga i ja pricamo o lesu koji se raspadauser posted image


(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Fobije
17.11.2011 13:36:46   
Sanjica26 RR
I ja se plasim smrti. I svaki dan imam strah da ce neko da me udari kolima kad prelazim ulicu. Ili imam osecaj kako cu se svakog casa srusiti.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Fobije
17.11.2011 13:38:56   
ivaj
Sanjice?! Ti!
Nikad ne bih rekla.

Mislim da je taj strah normalan,sve dok ima svoje granice i dok ne upravlja nasim zivotom.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Fobije
17.11.2011 13:40:46   
Olga75
IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: bebać

ko će još sa mnom i Olgom???user posted image


Ja bih rado isla.Ali zamisli ti taj izlazak-tebe spopadaju crne misli,kaplje ti znoj sa dlanova a Olga i ja pricamo o lesu koji se raspadauser posted image




zamisli nas sa sve Minom i Sanjicom user posted image
znaci razgovor o dusevnoj i fizickoj smrti sa mojim ispadima : zovite hitnu gotovaaaaaa sam user posted image

i sva piletina se razbeza ostade nam samo alkohol da znamo di smo al se manje jedimo user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Fobije
17.11.2011 13:41:12   
minavb
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Mina , ne pricaj mi o sinapsama i mozdanoj smrti user posted image
mozda je moja fobija vezana za neke verske fiksacije , otkud znam , nisam se time bavila
jedino sto mogu da kazem , strah od smrti je nekad paralisuci , tacno me stomak zaboli kad pomislim da moram umreti
nije meni u tom momentu vazno sto cu ostaviti dete iza sebe i ko vec pretekne
bojim se bas za sebe


Možda nije mesto da ovo kažem, ali nekako mi je nelogično kada zdravstveni radnik, naročito lekar, veruje u postojanje duše, ovog i onog sveta, vaskrsnuća i šta ti ja znam čega sve, ali to sad nije tema. Možda tvoja fobija ima veze sa tim , ne znam.
Primećujem da, što se više suočavaš sa smrću, tj što je više ima u tvom okruženju, tvoj strah je veći i jači.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Fobije
17.11.2011 13:43:57   
Olga75
da , zato sto postajes svestan svoje fizicke prolaznosti
umiru ljudi , normalno je to
i onda dolazi
i ja cu umreti i sta onda user posted image
ne plasi mene ni bolest ni bol
plasi me bas to nistavilo tj. sto ne znam sta je iza toga jer i kad se hard pokvari moze da se reciklira a ja necu da se reciliram u suncokret
razumes sta hocu da kazem


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Fobije
17.11.2011 13:46:27   
Sanjica26 RR
Olga bas si duboko usla u tu problematiku.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Fobije
17.11.2011 13:47:19   
minavb
Razumem. Mene to ne plaši. user posted image I primetila sam da što se više suočavam sa nečim čega se plašim , strah se smanjuje, prolazi. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Fobije
17.11.2011 13:50:25   
Olga75
jako me to muci user posted image
nije dok mi poznanici nisu poginuli , onda se aktiviralo i prekjuce procitam da je klinac iz komsiluka poginuo u legiji stranaca ( jbm ti novine i i nternet ) i to me dotuce
klinca znam od kad je bio brljavi decak i sad odjednom poginuo , ni kuceta ni maceta , ostala mama da narice nad njim ,ebo ga otac ludi user posted image
i totalno upadnem u problem : niko ne zna gde ce i kad ce da umre user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Fobije
17.11.2011 13:51:47   
Sanjica26 RR
Onda Olga moras da razgovaras sa nekim da izbacis te misli. user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Fobije
17.11.2011 14:01:26   
ivaj
Olga,pocni da radis isto sto i ja-izbegavaj citanje novina,tamo stvarno ima svacega.A najvise smrti,ko je gde i kako umro.
Ja vise ni vesti ne gledam,ne mogu to da podnesem.Jos razmisljam o onoj deci sto ih pokupi onaj autobus.Nema dana da se ne setih njihovih roditelja iako ih licno ne poznajemuser posted image

Ma ceo taj zivot,ovakav kakav je,mene plasi.Posebno ovaj sad,ne znam kako je bilo ranije.Samo ratovi,stradanja,bolesti,umiranja,mnogo bre toga ima.Nema dana da ne cujes kako je neko iznenada umro.I sve vise mladih.
Kad odem na grob moje mame svacega se nagledam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Fobije
17.11.2011 14:12:17   
minavb
E idite u peršun! Gde odoše pozitivne misli? Podaviću vas sve ko mačiće ako ne prestanete tako da razmišljate!
Inače, sve to što pišete, tužno mi je, ali me ne izbacuje iz takta. Sećam se jednom, na vežbama iz hirurgije, načelnik mi je objašnjavao prelom baze lobanje na čoveku koga sam poznavala iz viđenja. Čovek se slupao i doživeo moždanu smrt. Čekali smo srodnike da vidimo šta ćemo i načelnik je to iskoristio da nam pokaže kako da reagujemo pri trijaži i kako da prepoznamo prelom baze lobanje. U jednom trenutku mi je mozak tog čoveka bio u rukama i kontam da je to bio trenutak kada sam oguglala i očvrsla.
U životu sam bila očajna, ali zaista očajna, samo kad je Vanji bilo baš loše i kad nisam mogla da ga nahranim i da mu tu hranu zadržim u trbi, a od lekara nisam imala poć i korist.



_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here