|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klomifen II deo
12.4.2013 15:04:59   
gale77
Valjda treba da je izmedju 18 i 24mm da bi pukao, odnosno da je zreo.

(odgovor članu Ksenija 33)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Klomifen II deo
12.4.2013 17:21:34   
Ksenija 33
Niko ko ima pojma o ovome da me utjesiuser posted image

(odgovor članu Ksenija 33)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Klomifen II deo
12.4.2013 17:24:23   
Ksenija 33
Izvini gale77 user posted image
Tek sad vidim tvoj odgovor,onda znaci da bi moglo biti nesto ako za ovih 36h ne naraste

(odgovor članu Ksenija 33)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Klomifen II deo
26.5.2013 18:04:35   
lorelaj
devojke..da li neko zna gde mogu kupiti klomifen?

(odgovor članu Ksenija 33)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Klomifen II deo
29.5.2013 14:53:35   
gale77
Ja sam nasla u Nisu u bulevaru 13 februara u nesecam se kako se zove apoteka, grcki je sa 24 tablete.
Ja evo treci zadnji krug klomifena i sve moguce varijante ispijanja leka 1x2 i 2x1 i stalno (treci put) po jedan folikul na desnom jajniku, a levi nista. A problem je sto mi je levi jajovod bolji od desnog.

(odgovor članu lorelaj)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Klomifen II deo
30.5.2013 13:29:43   
lorelaj
ok...hvala gale..nasla u bg..apoteka igor..600din...ali sve se nadam uspecu ja to prirodnim putemuser posted image
..ako ne...pocinjem sa klomifenom sl.ciklus....

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Klomifen II deo
11.6.2013 10:49:42   
Ognjenka
Da li je nekome radjena stimulacija klomifenom 6 meseci uzastopno?
Znam da se radi 3 meseca, a meni su ta tri upravo istekla, sad mi doktorka predlaze jos 3.
Kaze da nemam sta da izgubim s obzirom da imam skoro 37 godna.
Kakva su vasa iskustva?

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu lorelaj)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Klomifen II deo
11.6.2013 13:50:58   
Štetica
Ognjenka ako nije doslo do rezultata(trudnoce) posle 3 stimulacije,to mi je gubljenje vremena ici jos 3 meseca na stimulaciju. Kakav ti je AMH posle tih stimulacija?
Ja sam klomifen koristila samo 1 ciklus,imala blagu hiperstimulaciju(8 folikula), i 2× sa femarom(za iui) imala po 2-3 folikula. Pre stimulacije AMH 1,2 a posle stimulacija 0,2.
Moj dr mi je objasnio da se na klomifenu dobija dosta folikula ali su vecinom loseg kvaliteta,"prazni",i da ima produzeno dejstvo i na sledeci ciklus. To je moje iskustvo,a ipak je na tebi da odlucis.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Klomifen II deo
11.6.2013 14:01:13   
Ognjenka
Stetice, nije doslo do rezultata, ali ja sam imala najvise tri folikula, obicno imam 1 do 2. Uvek primim i pregnil 5000IJ i sve bude super. Bez rezultata, jos od spontanog prosle godine.
Nisam radila AMH posle stimulacije (idem sledece nedelje) ali FSH pre stimulacija mi je bio 2.8, a sada je 4.1, tako da mislim da sam jos uvek ok sto se tice zaliha jc.
Ipak, s obzirom na godine (37) bojim se upravo toga sto si ti rekla.

< Poruku je uredio Ognjenka -- 11.6.2013 14:02:15 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Klomifen II deo
11.6.2013 14:43:26   
Zell
Ognjenka, ne bih znala... javice se valjda neko ko zna nesto da ti kaze user posted image

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Klomifen II deo
11.6.2013 15:11:36   
gale77
Meni je moj dr rekao se rade tri ciklusa stimulacije (da nema smisla da vise mucim jajnike ) i da posle bi trebalo da se pokusa inseminacija ili vantelesna.
E ovaj mesec mi je bio treci, tako da sad razmisljamo o inseminaciji. a i ja imam vec 36 godina.

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Klomifen II deo
11.6.2013 15:12:50   
gale77
I da dopunim da sam sva tri meseca imala po jedan folikul na desnom jajniku.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Klomifen II deo
11.6.2013 20:30:02   
Ognjenka
Gale generacijo, i meni je jedna IUI uspela, iz takvog stimulisanog ciklusa, ali na zalost sam imala spontani. Sad...mozda ipak da imam stimulaciju jos jedan mesec, pa da uradim jos jednu IUI, ako skupim pare (jer nema teorije da radim drzavno, na zalost). Ako ne, spremacu se za VTO o drzavnom trosku u avgustu.

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Klomifen II deo
12.6.2013 16:48:39   
gale77
Da li neko moze da mi preporuci neku privatnu kliniku u Nisu koja radi inseminaciju?

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Klomifen II deo
17.6.2013 15:02:08   
Minja23
cao drugarice-saputnice user posted image
treba mi mala pomoc,savet,vase iskustvo...
ukratko: muz ima ok spermogram,ja PCOS,ali na pregledu u subotu u LE kod dr.Stojkovica (15.06.) mi je receno da sam imala ovulaciju ali da ne mora da znaci da je imam svakog meseca i receno mi je da uradim bris cerviksa,HSG,AMH i ASA test MAR metodom na torlaku(suprug i ja),jer sam sve ostalo uradila i sve ostalo je bilo u redu
Rezultati su bili proslogodisnji i na tim rez.progesteron je 21.dc bio na donjoj granici,a kada sam bila na kontroli bio je 20.dc i dr.je rekao da je ovulacija bila...
...e sad moje pitanje?
kako imam PCOS i kako verujem da nemam drugi problem(al' ajde uradicu sve kao i do sada sto su trazili) ...da li bih smela na svoju ruku piti klomifen ili ne?da li je potrebno da me dr.prati ili da idem na neki pregled posle terapije (tih 5 dana) klomifenom?
inace da napomenem da pijem gluformin(siofor,glukofaz) (2x500mg)za odrzavanje redovnog ciklusa zbog PCOS.ukoliko smem na svoju ruku da ispijem klomifen,da li mi moze stetiti i da li i tada nastavljam sa gluforminom ili prestajem tih 5 dana da ga pijem.

oticicu malo u off ali sam cula da je za sve gin.probleme dobra rakija sjerusa(ja sam je jedva nasla).vec je pijem ujutru 1x0.3(casica rakije) i mogu vam reci jedno,prvi put sam imala bezbolne odnose sa suprugom user posted image ,a pijem je samo 10 dana.ko ima problem kao ja,zna kakvo je to olaksanje :)))

(odgovor članu louisvuitton)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Klomifen II deo
9.7.2013 11:32:53   
нина
Molim vas samo jedno pitanje od kada sam popio Clomifen imala sam 3 folikule na 25cm i sa pomoc Pregnil injekcije sam mi prnsuo sve troje doktor mi je rekao da stavam Utrogestan, 3 puta dnevno , moje pitanje je da li postoji verovatnoća da se oplođeno Sve 3 folikula i ima priliku da su se oplodili 2 ili 1 folikul i da ako se to Desi sta bi mi se desilo? Molim vas za pooc ukoliko ima nekoj ovakvo iskustvo?

(odgovor članu Minja23)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Klomifen II deo
9.7.2013 15:18:17   
нина
Ja se izvinjavam za mog srpskog znam da loso pisem ali sam iz Makedonije i razumevam vas sve ali...user posted image eto kako pisem ako bio to problem sta nemam odgovor ja se ispricavam mnogo i nadam se da ce uskoro dobiti odgovor na moje pitanje za koje se iskreno nadam da vidim ovoj mesec user posted image zbog to sto sam stimuliraja ovulacija a sve drugo bilo je u redu kako je rekao lekara.Pozdrav

(odgovor članu нина)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Klomifen II deo
16.7.2013 11:31:48   
mamica3
pozdrav i za drustvo ovdje,mozda iduci mjesec budem sa vama...

(odgovor članu нина)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Klomifen II deo
16.7.2013 15:46:09   
нина
pa i ne me zanima bas da vi kazam posto nikoj ne me udostoi so odgovor do sega mi bese bitno ali nema veze Vi blagodarm do sega na clenstvoto i kazetemi kako da se izbrisam od clen ako moze od tuka....

(odgovor članu mamica3)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Klomifen II deo
16.7.2013 17:20:16   
godo
Nina nemoj da se ljutis sto ti niko nije odgovorio. Mozda nije bilo korisnika na ovoj temi. I ja imam milion pitanja u vezi KLOMIFENa,a veruj mi ni doktori nemaju tacan odgovor.Uvek ti predstoji cekanje user posted image da bi znala sta ti se desilo.Ja sam ga pila dva meseca za redom,odlicni folikuli na oba jajnika,primila PRAGNYL i nista...Tebi zelim da bude uspesno user posted image .

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Klomifen II deo
17.8.2013 13:11:37   
sana.
Devojke jel uzimao neko dozu 3x50mg klomifena i kakva su iskustva.Meni je ovo do sada 5 mesec na klomifenu uvek dobro odreagujem a od user posted image nista.Sad mi je ovaj mesec povecana doZa pa me zanima ako neko zna zbog cega se povecava doza ako su folikuli vec dobri i sa manjom dozom?

(odgovor članu godo)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Klomifen II deo
17.8.2013 13:22:28   
Ana RR
Sana, ja sam pila, ako se dobro sećam, na 12 sati po 1 tableticu (ali davno je bilo morala bih da proverim) i odlično sam reagovala na njega. Mislim da povećanje doze neće pomoći sem što može da izazove haos sa hormonima, pogotovo ako piješ već 5 ciklusa za redom. Moja dr kaže da ne bi trebalo piti više od 3 ciklusa za redom jer klomifen ima produženo dejstvo, a treba pustiti i organizam da se malo odmori.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Klomifen II deo
17.8.2013 13:52:30   
*Maki*
ja sam pila najvise 2x50 mg odjednom,ujutro. Nije bilo nikakve razlike u povecanju folikula kao kada sam pila 1x50mg i kao što kaže Anči, 3 ciklusa sa klomifenom i onda se obavezno pravi pauza bar 3 ciklusa koliko se secam. Obavezno.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Klomifen II deo
17.8.2013 14:06:17   
sana.
user posted image Ja onda ne znam sta raditi,meni nije bilo strasno dok sam pila dve tablete ali tri i meni se cini malo nenormalno...pa sam zabrinuta jos i sa ovim sto kazete da ste pravile i pauzu a ja nista...

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Klomifen II deo
17.8.2013 14:21:14   
Ana RR
Obrisala sam prethodnu poruku pošto sam prelistala staru temu o klomifenu i našla da sam pila dve dnevno, ujutru i i uveče po jednu, kao što sam i rekla.

Sana, ne znam, ja stvarno ne vidim svrhu povećanja doze. Jesi li imala dobre folikule?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here