|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Levorukost i jedna nedokazana teorija
9.1.2009 15:24:25   
Anoniman
Na National Geographic je bila neka emisija o začeću, porođaju...

Čula sam jednu zanimljivu teoriju, međutim, nedokazanu.

Naime, blizanci se po teoriji razvijaju "kao u ogledalu"... tako da su levoruci ljudi, verovatno u ranoj trunoći imali svog blizanca, međutim taj plod se nije zadržao, nego samo ovaj "plod u ogledalu" (levoruki čovek)... Ne znam dal ste me razumele.

Šta mislite o tome?  
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
9.1.2009 17:17:39   
Jeca*
Interesantna teorija! Nikada o tome nisam razmišljala na taj način. Mada sa druge strane to bi značilo da svako ko ima blizance ima jedno dete koje je levoruko i jedno desnoruko!
Guppy jel tako? Možeš li već sada da pretpostaviš?  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
9.1.2009 19:52:16   
guppy RR
I ja sam čula tu teoriju, gledala sam čak istu emisiju kao Tasha user posted image

Ne mogu da pretpostavim jer nekad crtaju desnom, nekad levom... ma u glavnom oboje desnom...
baka mi je jednom rekla da ako vidim da rade levom rukom, stavljam sama predmet u desnu... a ja se pravim luda sad pa ih pustim da sami rade šta žele... šta fali levorukom detetu... ako mu je tako programiran mozak, ja neću da forsiram u drugu stranu...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
9.1.2009 23:06:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy



Ne mogu da pretpostavim jer nekad crtaju desnom, nekad levom... ma u glavnom oboje desnom...



Ma... guppy je ustvari nosila 4-ke, pa se ona dva deteta sa levim rukama nisu zadržala... ŠALA! user posted image
I ja sam mišljenja da ne treba forsirati. Moj brat je kao mali bio levoruk, sve je radio levom rukom, onda je u školi video da svi pišu desnom, pa počeo i on. Jednako piše sa obe ruke.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
9.1.2009 23:07:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca02

Mada sa druge strane to bi značilo da svako ko ima blizance ima jedno dete koje je levoruko i jedno desnoruko!



Isto sam i ja pomislila ali sam ipak postavila temu. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
10.1.2009 7:17:16   
Jeca*
Moj brat i dalje piše levom rukom i ništa mu ne fali. Ako i Luka bude preferirao levu ruku ne pada mi na pamet da mu branim. Slažem se sa guppy i mislim da je to stvar i malo genetike, a i prirode, pa nek bude kako mu je suđeno.
Ja znam dvoje koji savršeno pišu i crtaju i levom i desnom. E to je super! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
10.1.2009 9:48:30   
gracija
I ja sam čula tu teoriju, gledala sam čak istu emisiju kao Tasha


Moja djevojcica je ljevoruka,pise,crta,jede sve radi lijevom rukom.Ispocetka nam je bilo neobicno ali sad smo se vec navikli.Nisam je forsirala da se koristi desnom rukom,iako su mi pojedinci "velikodusno savjetovali"user posted image


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
10.1.2009 15:25:50   
Anoniman
Ma bezveze, neka piše levom rukom, nek u klupi u školi sedi sa leve strane, bar će ovaj pored njega moći da prepisuje na kontrolnom bez izmotavanja. user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
10.1.2009 20:06:15   
Maya21
I moj Maki je levoruk, jako retko koristi desnu ruku, uglavnom kada mu nesto hitno treba ili kada jede keks koji jako voli pa onda sa obe ruke, da vise stane user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
11.1.2009 0:01:21   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Maya21

ili kada jede keks koji jako voli pa onda sa obe ruke, da vise stane user posted image

user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
11.1.2009 13:27:23   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: gracija
iako su mi pojedinci "velikodusno savjetovali"user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
11.1.2009 13:32:47   
mamy2
Ja sam ljevoruka i to isključivi ljevak,sve radim ljevom rukom
Moj deda ,učitelj starog kova se svojski trudio da to ispravi,a mama isto prosvjetni radnik nije to dozvoljavala.
Čak je i potkrijepljivala da su najveći umovi bili ljevaciuser posted image , recimo

Da Vinci, Einstein, Chaplin, Bill Clinton,Michelangelo, Pablo Picasso, Ludwig van Beethoven,Benjamin Franklin, Isaac Newton, Albert Einstein, Paul McCartney,

Kod ljevaka je desna hemisfera mozga dominantnija.
MM i ja smo ljevaci,a Emina je dešnjak!user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
11.1.2009 19:11:37   
Koka Loka
Moj Andrej je levoruk i ponosan je na to. Una, moguće ali je do 3-4 godine to neizvesno.

Mama mi je ambidekstar - ni jedno ni drugo - centar joj je na sredini pa koristi obe ruke isto. Piše desnom ali npr. mesi levom... To su joj otkrili na magnetnoj i skeneru kada je imala moždani udar.

(odgovor članu mamy2)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
27.3.2009 20:26:00   
Lilly*
ja sam bila levoruka pa su me prebacili da postanem desnoruka, mada ne bih rekla da su forsirali, vise su podsticali, ali i sada kada nesto radim cesto radim kako bi levoruki ljudi radili, npr kada mesam rucak ne mesam na desno nego na levo.. moj sin je desnoruk, sam od sebe, ali sam sigurna da bih ga pustila da bude levoruk da se on tako opredelio

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
27.4.2009 22:45:56   
marince1
Jasam levoruka,nista ne umem desnom!I rukopis mi nije los.
Nemojte silom terati malisane da pisu desnom!Uostalom,zar niste culi da su levoruki ljudi inteligentniji ?user posted image user posted image user posted image  (ovo mu dodje kao ono ''ciga hvali svog konja) user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
8.9.2009 21:30:24   
marince1
I moja kuma je takodje levoruka.Mm i kum se zezaju ''gde vas nadjodmo tako leve'' user posted image user posted image user posted image
A jenad moj rodjek,stariji covek ima obicaj da kaze ''dodju ti na slavu 2 levaka i eto guzve'' (misli na sudaranje ruku)

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
18.9.2009 8:34:09   
Trcosava
To preobraćanje saleve na desnu je staromodno, nekada su decu preobraćali jer je zaboga bila sramota. Moj pokojni deda je nateran da piše desnom, ali je sve ostalo radio levom rukom. Stariji brat od strica je isto levoruk, ja sam levoruka.
Ako moja devojčica bude uzimala u levu - ne pada mi na pamet da je preobraćam. Mm je desnoruk, bivša devojka mu bila levoruka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
U školi sam redovno sedela sa leve strane i bilo mi superišk (doduše sedela sam uvek do prozora - strava za prepisivanje user posted image ) a i pomagala ovima kojima je trebalo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
18.9.2009 8:36:50   
daca77
Mm je levorok i muka me hvata da ga gledam kada uyme noy ili sataru, pa raspali...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
18.9.2009 8:44:19   
afrodita
mm i mm su levoruki
mo nismo


mm - moj muz
mm - moja mama
mo - mi ostali



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
18.9.2009 8:52:03   
vila 07
MM je blizanac, oboje pišu desnom rukom.
A moja mama je pisala levom, pa je učitelj u školi tukao da se prešalta na desnu. Tako da i dan danas samo piše desnom, a seče i sve ostalo radi levom.
Najbolja drugarica i ja smo sedele zajedno u klupi u srednjoj sve 4 godine, ona levom piše ja desnom, ali smo sedele tako da se uvek guramo laktovima, i nismo menjele stranu. Četiri godine smo se laktale user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
18.9.2009 9:37:23   
marince1
IZVORNA PORUKA: afrodita

mm i mm su levoruki
mo nismo


mm - moj muz
mm - moja mama
mo - mi ostali





user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
18.9.2009 9:45:03   
Lu
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Ako moja devojčica bude uzimala u levu - ne pada mi na pamet da je preobraćam. Mm je desnoruk, bivša devojka mu bila levoruka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Misliš da će naslijediti ljevorukost od bivše tm-ove cureuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
18.9.2009 9:49:04   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: lu


Misliš da će naslijediti ljevorukost od bivše tm-ove cureuser posted image


hahahaha e nasmeja me user posted image user posted image user posted image user posted image ništa nije isključeno...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
18.9.2009 9:51:37   
Lu
Ma vidiš da je danas sve mogućeuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Levorukost i jedna nedokazana teorija
18.9.2009 12:34:04   
Trcosava
ima moj devojčurak na mene da povuče levorukost...
e sad...guzu na tatu da povuče...usne isto..oči isto (može boju na mene) građu pa hm...sve jedno na koga oboje smo zgodni user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image (jeste, znam,skrmonost mi je vrlina)
e da..i nos na taju, moja mama kaže da imam nos kao kamila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here