|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.5.2015 15:31:55   
Rosita
Hvala draga i pazljiva moja :*

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
29.5.2015 22:43:19   
bubulence
rosita draga znaci resila si se kamencica! odlicno!
kako si sada?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
30.5.2015 8:09:24   
Rosita
Bubi jesam, prvi dan mi je bilo ono malo fiju, boli, anestezija, al vec treci dan normalno sam isla po kuci, danas, peti dan niko ne bi provalio po meni. S tim sto me ubrzalo jer mi je D bas zaribao pa sam tako operisana morala oko njega , jer nije bilo moguce da sve obavi mm, D bolestan, nocu ne spava... no dobro. U utorak bi trebalo konce da skinem. Kazem ti, jedino sto sam zadnja dva dana imala prolive, al svr mi se i sastavilo, pocela sam probiotike pa cu videti. Kao i svi, potpisujum da nije nista strasno, macji kasalj u poredjenju sa napadima. :*

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
22.9.2015 22:32:21   
Rosita
Nakon četiri meseca od operacije, imam da kažem sledeće- taj organ nije džaba tu i ne treba ga dirati bez preke potrebe. Ja sam slučaj kome je osdtranjivanje žučne kese donelo toliko problema, da sam počela da se pitam da li sam to trebala da radim. Imala sam napade, ali uz korekciju ishrane koja bi bila samo 10 % od onoga što sad moram da korigujem, mogla sam još da teram. 11 godina imam miran želudac, sad mi se aktivirao ger. Česte stolice koje mi ometaju svakodnevnicu, posao, sve. Obilazim gastroenterologe i tražim rešenja i dalje. Tako da... dobro razmislite. To je samo moje iskustvo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.7.2017 7:28:41   
yana147
ve molam za pomos mnogu sum isplasena na 2 maj ovaa godina ja operirav zucnoj kesi ali zna ponekat oped da mi se jave bolove i mi je svetlija stolica svetlo kafena krvna slika e u redu dali je neko imaao slican problem vrte mi se svakakvi misle u glavi user posted image imam 24 godini i mala cerkica pa necu da umrem user posted image a doktori ne mi davaat nikakvo objasnenje user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.7.2017 12:29:14   
yana147
niko nije imao ovakvo iskustvo mnogu se bojim da ne e nesto strasno na google svasta pisuva user posted image

(odgovor članu yana147)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.7.2017 13:15:49   
IvanaSK RR
yana147, otidji kod drugog lekara ili privatno ako nisi sigurna u te lekare.
Pozdrav i sve najbolje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu yana147)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.7.2017 18:12:41   
Rosita
Dobila si pp.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.7.2017 21:35:01   
vocicana
Nakon operacije zucne kese, biloda je radjena konzervativna sa rezom ili laparoskopska, imaces niz tegoba koje su vezane za preuzimanje zeluca u smislu varenja sčozenihj masnoca ili pak hrane koja je od slozenih lipida, ugljenih hidrata.
Ono sto treba da uzimas su inhibitori protonske pumpe, nekoliko meseci nakon operacije, neces umreti, naravno da ne, izbegavaj jabuke, znaju da opasno zasmetaju, zeludac sada obavlja dve funkcije, samo polako, sve cese srediti.
Nasa Rosita je izmucila muku, tako da sa njom mozes isto da se lepo iskonsultujes.
Veliki pozdrav.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu yana147)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.7.2017 22:47:37   
Rosita
Tako je, u tom smislu sam joj i pisala. Pored inhibitora ili neceg za zeludac napisala sam i da konsultuje dr oko lekova koji joj isto mogu olaksati, a meni su prepisivani- kreon i holestiramin.
Pored ovoga sto voci pise desava se cesto i povrat zuci u zeludac, hemijski gastritis, tzv. zucni- bilijarni, jer nema vise rezervoara i zuc non sto ide u nize partije. Lose varenje dovodi i do losih stolica. Mene je za stolice spasao holestiramin, smola koja kupi zuc iz creva, dok se debelo crevo ne navikne. Racunaj da godinu, dve moze komotno trebati telu da se navikne. Uz korekciju ishrane i lekove koji se postepeno izbacuju.
Veliki pozdrav !

< Poruku je uredio Rosita -- 16.7.2017 22:53:01 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.7.2017 22:58:42   
vocicana
Rosi user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.7.2017 23:09:53   
Rosita
Voci :), koliko sam se tebi samo jadala. Puno pozdrava!

ps. Moram jos nesto da dodam. Sve ce to proci, manje vise, ja sam komplikovaniji slucaj zbog prethodno loseg zeluca, a kod prethodno zdravih ljudi bice ok. Treba strpljenja. Medjutim, nerviranja, umisljanja i strahove koje mozes navuci teze ces resiti ako ih ukorenis, to jest imaces dodatne probleme da resis, zato ne guglaj horore, trudi se da zivis normalno uprkos tegobama, smiri se i razmisljaj da prebrodis, to je jos jedna, doduse grozna faza, u zivotu. Sve znam!
Pozdrav!

< Poruku je uredio Rosita -- 16.7.2017 23:16:32 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
16.7.2017 23:16:28   
vocicana
Ma sta ti je, ja sam uvek tu, kada umem i znam stvarno hocu da pomognem.
Kissssuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
5.9.2017 5:11:55   
yana147
rosita ke te molam za pomosos dali se ova bolove od zeludac me fakaat bolove u gorni dio stomaka koj se siraat nakaj ledza user posted image samo idem od internis do internis i nema resenje operilara sam se za da nemam boloveuser posted image samo da ne je nesto strasno molim boga user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
5.9.2017 13:50:07   
Rosita
Sve je to moguce i posle operacije. Drzi dijetu. Mora biti resenja. Uradi ultrazvuk i gastroskopiju, nalaze koje te savetuju, da budes mirna. Onda se smiri, dijeta, strpljenje i adekvatna terapija. O tome sam ti pisala. Ne znam sta pijes. Mucila sam se intenzivno 2 godine! I sad, ali manje. Evo, usudila sam se da zatrudnim. Srecno!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu yana147)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
5.9.2017 17:14:52   
yana147
rosita bas se radujem za tebe so lesno da si ja iznosis bremenosta user posted image a kazi mi jel si imala ti takve bolove? mene ti bolove me plasat vo gorniot del od stomakot i se sirat nakaj grbot na 19 imam zakazano za gastroskopija a na 1 oktovri kompijuterska tomografija pa ke vidime sto ke ispadne mnogu se plasim od gastroskopijata ti jel si radila to? jel bolan pregled kako je?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
5.9.2017 21:27:34   
Rosita
Jesam i to 4 x. Neprijatno je. Nije lepo ali ni strasno. Porodila si se, a to je gore. Sve ces izdrzati 10-ak, 15 min. Opustis se i radis sta ti se kaze i govoris sebi ovo ce brzo proci. Bolove sam imala, i dan danas se dese- od hrane, promene vremena, stresa...nisu se sirili vec samo u zelucu. Brzo ces znati na cemu si, ali sve je to verovatno od operacije.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu yana147)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
12.9.2017 17:53:01   
yana147
rosita jas dodeka dojde 19 za gastroskopija ke poludam se plasam da ne umram mnogu mi e strav da ne e nesto seriozno user posted image veke 5 dena stolicata mi e tecna i zelena dali i toa e simptom poradi vadenje na zolckata prven mi bese zolta stolicata sega zelena nemozam normalno da funkcuniram tesko mi e sekavi misli mi se vrtat vo glava nalekar samo probiotik mi dadoa mnogu se plasamuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
12.9.2017 23:50:26   
Rosita
Yana, urazumi se, odrasla si zena! Razumem sve, ali ne mozes se tako ponasati. Toliko panicis da ces napraviti stvarno probleme. Stw je tu je, saberi se, pregledaj se, postoje lekovi! Lepo sam ti na pp pisala i koji. Pitaj dr za njih. Ne pricaj o umiranju, molim te. Pregledaces se, videti sve, moras imati strpljenja. Ako ne mozes sama da savladas misli i paniku, molim te popricaj sa psihologom.Pozdrav

< Poruku je uredio Rosita -- 12.9.2017 23:57:48 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu yana147)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
28.2.2018 18:16:00   
Rosita
Ako nekom treba izuzetan lek za zucne prolive nakon operacije, neka se javi. Lek se sistemski ne resorbuje, bezbedan je. Naravno, pitajte dr. U pitanju je holestiramin. Nije lako doći do njega. Ostalo mi je još, pa bih dala onome kome treba

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
15.10.2019 13:21:48   
Ivanka 75
Dobar dan, da se izjadam dok ne odem kod lekara...
Juce posle rucka mi se pojavio bol desno od pupka u predelu pojasa. Nekih 5, 6 cm bas u ravni pupka.
Sestra mi kaze da je zuc u pitanju. 
Zakazala sam privatno uz abdomena za sutra popodne a dok lekara opste pr idem danas popodne, za svaki slucaj. 
Tisti me i zaboli kad podignem nesto, cak i knjigu, mada ne uvek. Lepo sam spavala nocas i nije me bolelo jutros, ali, kad sam pocela da radim po kuci bol se vratila. Nekad me jedna tacka zaboli na dodir, nekad ne, stomak je mekan, mada cini mi se tu gde me boli da je za nijansu tvrdje. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
15.10.2019 14:04:54   
vonavoj
Sta si rucala juce?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
15.10.2019 14:30:19   
Ivanka 75
Nisam mnogo, supa i malo pecenja, salatu nisam jela, posle sam pojela jabuku, i posle jabuke pocelo da boli

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
15.10.2019 14:40:06   
Ivanka 75
Nije mi bilo ni muka ni nista, samo odjednom bol

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kamencici u zucnoj kesi
15.10.2019 14:45:07   
Ivanka 75
Zvala sam drugaricu, radi u domu zdravlja, radi popodne, pa da me odvede kod koleginice posto moja dr otisla u penziju pa nemam jos uvek izabranog lekara. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here