|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ubod ose
28.9.2014 15:14:03   
Žapkić
Ja znam da teeba da se hladi. A pomaze i da se stavi beli kamencić-čisto beli

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ubod ose
28.9.2014 15:24:22   
mali_mis
Stavila sam mu oblog. Otplakao je kad ga je ubola, sad se smeje. Jedva mi je dao da mu stavim oblog, sve se drzi za nogicu.
Kod nas je u poslednje vreme neka najezda osa, izgleda da negde imaju kosnicu.
Odsekla sam se kad je od jednom poceo jako da place, jos uvek se tresem.
Hvala vam user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ubod ose
9.8.2015 1:09:56   
choopa choops
Ajde malo da dignem temu...
Elelm prijateljicinog sina je neki dan ujela pčela/osa. Do tada nije bio alergičan na ubode, ali ovaj put je imao reakciju, da su jedva stigli do hitne da primi injekcije Urbazona ili čekga već.

Elem, L i M je već ujedela pčela/osa nisu alergični do sada bili. Treba da idemo na jedno mjesto koje je udaljeno od najbližeg grada 30min vožnje ili 15 min gliserom. A znam da tamo ima puno pčela. Sad se ja pitam šta ako ujede bebu (5 mjeseci) a ona ne daj Bože alergična, a recimo ne možemo da dođemo do hitne tako brzo...user posted image Inače sa sobom uvijek nosim Synopen, neko reče da treba nositi i Presing?, našla sam neke savjete čime ih pokušati otjerati da ne prilaze, ali i dalje me muči to "Šta ako?" user posted image ....

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ubod ose
9.8.2015 1:26:55   
wivern
Choopo ja bih pre nesto jace od presinga, npr Aerius. Ali to vec mora neko da ti potvrdi, presing je meni kiki bombona user posted image .
Mene je skoro ujela na bazenu i poplavelo mi pola noge, i malo oteklo. A bolelo kao sam djavo. Do sada nikada nikakvu reakciju nisam imala na ujed pcele ili ose.
Znas sta, na to "sta ako " ti ne mozes mnogo uticati jer ne mozes nositi urbazon i injekcije sa sobom. Bice dovoljno da ih neko malo raskrci pre nego sto dodjete sa bebom, i da ih ne bude toliko.
Trca je ovih dana bas imala problema sa osama, javice se i ona vec za neku sugestiju.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ubod ose
9.8.2015 1:32:32   
choopa choops
Zbilja Aerius jači od Presinga? user posted image Ne razumijem se u te lijekove, znam da sam M par puta davala Aerius, pa sam možda zato povezala da je blaži, kao ono čim mogu majušna djeca user posted image

Znam za Trcinu muku, jadna user posted image Nego, ne mogu se rastjerati, njih tu ima svakako puno, tu je priroda i more, a one idu gdje ima dosta vode. A nemam pojma, poći ću u apoteku pa ću njih pitat. Ma fora je u tome što smo mi već bili tamo (i 'ladno me je ujeo bumbar ili šta je već ono debelo žuto-crno, a zamalo nju-da nije imala pelenu ujeo bi nju jer sam ga ja prignječila kako sam je uzela sa njenim dupencetom na svoj stomak) i ja se uopšte nisam stresirala oko toga, dok se ovo nije desilo drugaricinom sinu, pa me uhvatila frka.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ubod ose
9.8.2015 1:41:06   
wivern
Meni za moju standardnu alergiju i problem sa bronhijama mi pre pomogne aerius nego presing. Znam da sada i deci i bebama daju sirup aeriusa.
No rekoh ti to vec neko mora da ti potvrdi.
Ma pusti nije uopste za zezanje, ajd mi matori konji ali sve i da nema alergijske reakcije nije lako kad ujede bebirona.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ubod ose
9.8.2015 12:05:44   
branki*
Joj,choopo,mene isto mnogo strah uboda pcele.znas da je meni boza odreagovao na pauka,nije bilo strasno,ali je prvih pola sta bilo jezivo,otekao,kasalj,spazam,osip,vodila ga na institut u sred noci!savetovali mi aerius isto.tako da sam bas pomislila kako li bi odreagovao da ga ne daj boze ujede osa!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ubod ose
9.8.2015 12:32:44   
branki*
Ili pcela tek,one su opasnije od ose!a,boza ima 4 godine,a beba je jos vise osetljiva.ne znam ima li nesto za mazanje da je zastitis od uboda?ima ono farmalife protiv uboda ili nesto sa pantenolom,bilo je ovde na rr,ne znam da li to stiti od uboda pcele i ose ili samo za komarce.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ubod ose
9.8.2015 21:52:54   
choopa choops
Mi odosmo sutra pa šta nam Bog da!user posted image Prije ću poći u apoteku po Aerius, i ako i još nešto daju. Spremila Synopen i Hiperhama gel, Valjda prođe sve u redu...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ubod ose
9.8.2015 23:10:09   
Trcosava
Kakvu ja fobiju imam od osa, pčela i stršljena mislio bi čovek da su me nekad izgledali. Jok, niti jedno me nije, a baba mi pčelar bila.

Elem, Čupo nadam se da ćeš videti pre nego odeš. Ne postoji način da ih oteras, ne znam ni za kakve sprejeve i mazalice. Jedino da poneses flašu, malo soka i napraviš onu zamku pa negde kod vode staviš.

Za decu pojma nemam koji je lek. Za aerius sam ovde pročitala, presing je jedino što znam da je za alergijske reakcije

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ubod ose
9.8.2015 23:40:47   
choopa choops
Ma, ja ih se ne bojim zbog sebe, ujele su me nekoliko puta...ali mi je zbog djece, a prvenstveno zbog bebe user posted image

Da ponijeću flašu, pa pivo ili sok....šta da radim. Ako saznam nešto od apotekarke ću da vi javnem, da znate za ubuduće.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ubod ose
11.8.2015 12:29:34   
choopa choops
Dodoh, vidjeh, preživjeh user posted image Bili smo juče, bilo je baš dosta osa, ali smo srećom prošli bez ujeda. Nego da javim da mi u apoteci nisu imali šta dati za hitnu pomoć, jer je ona mala, ali pomenula je tablete , tako da bi veća djeca valjda mogla i to. Preporučila mi je standardno Aerius i Hiperhama gel. Uglavnom nosila sam kafu, ali nisam imala čime da je zapalim. Kasnije, kad smo odlazii vidim u jednom restoranu na stolu zapaljena kafa user posted image Znači nije mit, ljudi sve pokušavaju...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ubod ose
17.8.2015 15:45:54   
choopa choops
Elem, M je juče ujela pčela u zadnji dio glave. Bio je kod muževe rodice tada, i ona kaže da mu je izvadila žaoku. On nije plakao niti se žalio da ga boli. Ja sam mu naazala Synopenom to mjesto. Sinoć, čujem kako se vrpolji, izmjerim mu temperaturu - 37,5C, pa sam mu dala sirup da se ne muči kroz noć i više je nije imao. Da bi se danas žalio kako ga boli vrat, ja pogledam - kao da mu je neki čvorić od krvnog suda, kao vene, isto na vratu ispod tog uboda jedno 15cm. Zovem dr, objasnim sestri ona kaže da ne bi trebalo da je od uboda, jer bi se odah pojavila reakcija, ali da pratim pa da ga dovedem ako i dalje bude boljelo. Nakon razgovora sam mu dala dozu Aeriusa, za svaki slučaj, ali evo ništa se ne dešava. On kaže da ga ne boli više, zapravo da ga je boljelo samo kad se okreće. Bojim se šta je onda u pitanju? da li su neke žlijezde? On se ponaša normalno....

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ubod ose
5.6.2016 21:04:00   
Anarunika
I ovde nema ništa novo dugo.
Meni je Živu pre jedno tri nedelje ujelo nešto, izgleda osa, za kažiprst. nisam videla i ona nije nešto posebno plakala. samo sam primetila kada smo ušli u kuću da joj je naduven kažiprst i onda sam primetila crnu žaoku. Prstić joj je ceo bio naduven i sutradan i posle se smirilo. mene osa nikada nije ujela. Akija je par puta zakačila ali nije imao nikakve reakcije samo je plakao od uboda.
Pa sad ne znam šta bi to moglo biti osim ose.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ubod ose
5.6.2016 23:41:31   
Mala Elena
Najgore sto su mene jednom prilikom zvali iz jaslica da mi kazu da je malu ujela osa, da su videli tu osu i ubili je ...palac joj je bio naduven, zatekla sam je uplakanu kod vaspitacice u rukama...tada sam se bas iznervirala, ali moglo je bilo gde da joj se desi..

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ubod ose
6.6.2016 11:47:04   
Maraj
ME jeste neprijatno , al eto desi se i u vrticu. Dobro je da su te pozvale ,, da vide da nije mozda alergicna

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ubod ose
6.6.2016 17:17:16   
isidora88
Mene kad ujede ruka mi natekne i svrbi nenormalno. Decu do sad nije ujela, nadam se da ni nece

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ubod ose
6.6.2016 19:51:25   
Anarunika
Mene nikada nije ujela ni osa ni pčela. Tako da nemam pojma da li sam alergična ili ne. Iskreno volim što su ih ujeli i Akija i Živu da znam da nemaju reakciju. Još i Ika mi je ostao. Tj. Živi se jeste bo naduo prst ali to nije toliko strašno.

< Poruku je uredio Anarunika -- 6.6.2016 19:54:19 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ubod ose
6.6.2016 21:06:49   
Mala Elena
Maraj, da...morali su me pozvati. Prepale se i one zene...namazala sam joj onu mast za ujede insekata, drzala pre toga led i posle dva dana se prstic odaduo...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ubod ose
9.7.2017 18:31:50   
Sanjalicaaa
G je ujela osa, na dva mesta. Stavila sam mu led, uopšte nema otok, samo malo crveno. Ali mnogo plače, kaze da ga boli, a vrv se i uplašio. Samo pita gde je osa, gde je osa.
Ne znam da li smem da mu dam nešto protiv bolova i protiv alergije?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ubod ose
9.7.2017 19:48:21   
mali_mis
Stavi mu oblog od sirceta, to ce fino da mu hladi, i brze ce ga proci user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ubod ose
7.3.2018 11:45:55   
Dora89
Malo leda uvijenog u krpu (nikad ne stvaljajte led direktno na kožu, kod bilo kakve povrede) + jedna doza "Aerius", radi prevencije ili ublažavanja alergije.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ubod ose
7.3.2018 11:52:22   
Anck Su Nmaun
Da ako je detw alergicno ako nije nema potrebe.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ubod ose
7.3.2018 11:54:57   
mama Jo
Jos nismo imali slucaj, ali dobro je znati

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ubod ose
13.9.2020 22:26:10   
Sanjalicaaa
Juce me je capnula osa. Kako je to zabolelo i ceo dan me je bolelo. Sada me nenormalno svrbi da ne mogu da spavam. 

Pola rune mi je crveno i onako imam kao plih od komarca, samo ogroman.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here