|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
15.12.2016 15:06:04   
LauraAndrija
I ja skupljam user posted image obavezno. A sta ako ukinu biće kao povećan roditeljski dodatak?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
15.12.2016 15:26:43   
IvanaSK RR
Pa da, ali bice nesto smesno povecan. A ne zna se sta ce biti sa nama koji vec primamo roditeljski.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu LauraAndrija)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
15.12.2016 15:31:25   
Maraj
Ivana i vas ce da zavrnu. Garant ce biti da ste vi "po starom"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
15.12.2016 15:50:11   
LauraAndrija
Strašno... Bice 100% kao što kaže Maraj

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
9.1.2017 11:54:13   
IvanaSK RR
Ovih dana cu kopirati racune, pa da imam spremno za 01.02. Razmišljam da li da podnesem i ove januarske. Negde pise da mogu i januarski, negde pise samo do kraja decembra user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu LauraAndrija)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
9.1.2017 13:37:22   
Maraj
Ivana i mene to zanima...da l da skupljam ove januarske

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
9.1.2017 22:55:18   
MishMash
Mi ćemo predati i januarske, a oni neka priznaju/ ne priznaju šta hoće.

Pročitala sam da neće biti korekcije iznosa za nas koje smo već dobile rešenje o roditeljskom dodatku.

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.1.2017 1:34:09   
Bibilib
Ee zene jel pocelo ovo za povracaj pdv-a i do kad traje?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
10.1.2017 8:38:40   
IvanaSK RR
Bibilib, predaje se od 01.02.-15.02.
Mishu,nisam ni mislila da ce nam povecati user posted image
I ja cu onda staviti januarske racune.
Moram i da pogledam koliko se vraca na krevetac i auto sedište, drugaricini racuni.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
17.1.2017 20:07:51   
lesica
Ukoliko se do 1.februara ne promeni Zakon o finansijskoj podršci porodici, roditelji će i dalje moći da podnose zatev za povraćaj PDV - a za opremu za bebe, kažu u Poreskoj upravi.

VIŠE>>>

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
19.1.2017 23:29:05   
Maraj
Lesice jel to vazi za ovo predavanje papira sada od februara ili se to produzava jos jedno , ono u julu? Jel skapirao ko?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
19.1.2017 23:54:20   
lesica
Maraj, ako sam ja dobro shvatila, još sada u februaru će moći da se preda, nakon toga će u međuvremenu prihvatiti predlog izmene zakona.

Tj. u slučaju da ga usvoje do 1. februara ( što je teško) onda neće moći uopšte da se preda ni sada u februaru.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.1.2017 8:23:17   
IvanaSK RR
Da, i ja sam tako shvatila. Jos ovo u februaru.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.1.2017 21:39:27   
Maraj
Pa oni rekose da ce 1.aprila , ako se ne varam, ovaj predlog zakona da "udje" u skupsinu na glasanje. Ja skapirala da ce biti jos jedan tamo u julu. user posted image
pitam , zbog ovih par racuna koje imam iz januara , da znam da l da ih predam. Al ako je jos ovaj jedan rok , onda cu ih predati , nemam sta da izgubim

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.1.2017 22:07:55   
IvanaSK RR
Maraj, ja imam auto sedište, deset kutija mleka i pet pakovanja pelena iz januara. Nemam pojma sta da radim.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.1.2017 22:09:51   
lesica
Pa mogu vam svi raččuni zaključno sa datumom predaje, tako da predajte to da ne lupate glavu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.1.2017 22:11:34   
Maraj
Pa ja pelene i mleko imam. Ne znam da l ce priznati sada , kada bi ih pedala. Al ako je ovo poslednja predaja , onda bi ih svakako predala. Ti imas bas dosta. Mi nakupovali u decembru i pelena i mlekca , bas zbog računauser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
20.1.2017 22:18:03   
IvanaSK RR
Less, do sada je bilo da se u februaru predaju racuni do 31.12. prethodne godine.
Inace, da li ce mi biti vraćen povracaj pdv-a na dva auto sedišta? Jedno je od 0-9 kg, drugo od 9-36 kg.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
31.1.2017 17:38:49   
ognjena28
Imam pitanje,ako neka od članica može da mi odogovori, da li se priznaju fiskalni računi nastali pre prođenja deteta? Da li je moguće kupiti dva meseca pre rođenja kolica i krevetac? Neke članice su u posovima od pre par godina napisale da tada to nije bilo moguće, ali da su sada promenili.Zna li neko nešto o tome?
I nije mi jasno da li se iznos pdv-a može videti na fiskalnom računu? Ako kutija pelena košta 1000 dinara, a pdv je 20 %, oni ne vraćaju 200 dinara, nego malo manji iznos.Može li mi neko objasniti zašto je to tako?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
31.1.2017 19:40:43   
vocicana
Ognjena na nekoj prethodnoj stranici tacno je lepo jedna nasa forumasica je ispisala koliko se od cega vraca. Nisam tacno sigurna zasto i kako ali stoji objasnjenje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ognjena28)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
31.1.2017 20:49:40   
Maraj
Ognjena moze. Nama su vratili pdv na krevetac i kolica koja su kupljena mesec/dva pre rodjenja bebe. A ima neka racunica kako se racuna. Naravno njihova racunica je manja od nase user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
31.1.2017 21:06:04   
Duškić
Može, vraćaju i na račune kupljene robe pre rodjenja deteta..a povraćaj pdv koliko sam ja u toku moze jos sad od 1-15 februara.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
31.1.2017 22:14:13   
CTEBA
Bože me sačuvaj...


"ognjena28" = Ako kutija pelena košta 1000Din, onda je porez 166,67Din, a ne 200Din.
Možete videti, ispod kako da izračunate porez.


"Maraj", računica nikad ne može biti njihova ili naša!
Matematika je egzaktna nauka i to vrlo! user posted image

Porez se ne računa unazad (kao što Vi radite), nego se porez dodaje na vrednost robe.
Ne možete Vi računati 20% od ukupne cene koju ste već platili sa porezom, već možete računati samo 20% na cenu robe.
Ako želite da "izbijete" porez iz ukupne cene, evo Vam dole primer kako.

Porez za 20% možete izračunati, npr, na ovaj način:
podelite plaćenu cenu sa 1,2 i imate cenu bez poreza. Sada na to izračunajte 20% i dobijate vrednost poreza koju će vam poreska služba vratiti.
((plaćena cena) / 1,2)*0,2 = IZNOS PDV-a od 20%
Ako je porez 10%, onda ovako:
((plaćena cena) / 1,1)*0,1 = IZNOS PDV-a od 10%

Može još svakako nekako, ali mislim da je ovako najplastičnije, kako se najlakše razume. user posted image


Što se tiče povraćaja pre rođenja deteta, da li vraćaju PDV?
DA VRAĆAJU!
Mi smo dobili u prošlom povratu za artikle kupljene i pre porođaja.

Prekontrolišite svoje račune i izračunajte koliko trebate dobiti, pa ako su omašili (kao nama prošli put za par hiljada, jer kao nije videla jedan račun), ODMAH napišite tzv žalbu! Na običnom papiru, rukom, ako nemate štampač! Ostavite kontakt telefon. Nemojte biti blagi ni snizhodljivi, jer ništa vi ne tražite njihovo, niti ikog išta molite, niti nešto tražite na šta nemate prava po zakonu kao državljanin RS.
U roku od par dana je zvala inspektorka koja je to radila. Zvala da dođem. Rekao sam, mogu da dođem ako će mi napisati "opravdanje" za taj dan da mogu da izostanem sa posla. user posted image Ne mogu ja to da Vam napišem. Ako hoćete mogu da Vam objasnim preko telefona.
Nije mi dala da dođem do reči, npr 10min. Non-stop me ućutkivala. Čak je bila i rekla da je to ustvari radila koleginica a ne ona, pa ovo - pa ono i da ne zalazim u priču dublje, da bi na kraju rekla da je ona radila i da dobro, srediće to i biće mi uplaćeno. Vidi sada šta nije uzela u obračun. user posted image Verovatno je tamo nagrdio neki šef ili ko već, jer je stigla žalba sa ispisanom računicom i podvučenim stavkama koje fale, pa je bila nadrndana. A naravno da tu ima posla da to sve pregleda i sračuna, ali pošto do sada nisu morali baš da se muče, naravno da nisu baš naviknuti. Čak mi je bila rekla da ja ne verujem sve što Vučić kaže na televizoru! user posted image user posted image

Ali da bi ste mogli proveriti morate imati uvid u tačan iznos koji trebate da dobijete.

Pozdravljam i nadam se da će barem nekome pomoći, ovaj malo poduži post... user posted image

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
31.1.2017 22:18:31   
ognjena28
Hvala svima na odgovorima.
Da , videla sam objašnjenje u prethodnim komentarima da se vraća iznos manji od 20%,jedna od članica je objašnjavala.Kada sam pozvala korisnički centar Poreske uprave,rekli su mi da iznos robe na koju tražim povrat pdv-a pomnožim sa 16,6, i dobiću iznos koji se vraća.Zaista su zakomplikovali i to sve na štetu roditelja.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
31.1.2017 22:25:20   
ognjena28
Hvala na ovom detaljnom odgovoru! Zaista nisam znala da je računica ovakva,i sada mi je jasnije.Dobro ću sve preračunati pre nego što predam zahtev.Još jednom, najlepše hvala!user posted image

(odgovor članu CTEBA)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



Click Here