|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krofne
28.7.2011 17:19:52   
Sanjica26 RR
Nekoliko puta sam pravila krofne i nikad mi nisu bile kao sto su kod moje mame. Znam u cemu je taktika. Moram malo duze da sacekam da narastu. Moracu sledeci put da budem strpljiva. I ako budu super stavljam slike.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: krofne
28.7.2011 17:21:30   
Anoniman
Moraju da se prze u puno ulja, moras pogoditi temperaturu i ne okrecu se puno puta samo jednom. Ima neka fora sa poklopcem, moram da nadjem moj recept. Mislim da se poklope kad se stave na przenje pa se posle par min, ne secam se koliko okrenu i ne poklapaju. Tako nesto.

PE, sigurno su savrsene. A vremenom ces pokupiti jos nekih fora da budu bas po tvom ukusu

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: krofne
28.7.2011 17:23:04   
Alexis79
Misu  user posted image  ,Sanjice user posted image  

Gde bas u krofnama da se sretnemo ?user posted image  

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: krofne
28.7.2011 17:23:25   
magde
hm...moracu da pitam mamu mislim da se sad setila imas pravo ne okrece se cesto onako sacekas da se naduje kao balon pa okrenes i to je to i mislim da moja mama ih poklopuje malo nisam sigurna pitacu je zasto  njene krofne nema ko nije reko da su savrsene

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: krofne
28.7.2011 17:24:40   
PoisonEve
Sigurna sam da hocu! Vazno da sam razbila fobiju od testa, sada ce mi biti lakse da se upustim u te podvige!
Ali ove su jako ukusneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: krofne
28.7.2011 17:29:11   
Sanjica26 RR
Alexis bas smo prave kuvariceuser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: krofne
28.7.2011 23:03:28   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image za premijeru Ajvi user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: krofne
2.8.2011 9:36:22   
magde
evo rekla sma da cu pitati mamu specijalist za krafne male tajne.Prvo moraju da su savrsene krugove i moraju da ih ostavis bar 30 min i to OBAVEZNO na krpu da ne bis se zalepila pa kad ih izvadis rasipecese krug i nista od ta linija oko krafne znak za savrsene krafne i da narasnu podjednako znaci na KRPU one kuhinske na primer kako drugo malo da nije preterano zagrejano znaci moras da pazis da ne pocrne previse i ga ih stavis u malo od one gorne strane i da przis dok ne prekine da ..kako da kazem prskaju obrnes druge strane i gotovo.....za sad toliko imam i super recept ali sad nemam vreme idem da jedem krafne  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: krofne
2.8.2011 13:42:17   
soni
jedu mi se krofne... i to one ogromne sa dzemom.... user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: krofne
2.8.2011 13:45:57   
Snelle
Joj soni, kud me podseti user posted image  Nikad neću smršati!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: krofne
2.8.2011 13:51:28   
soni
ja takve stvarcice obozavam, piroske, krofne.. sve sto se dobro iskrcka u ulju ...njaaaamuser posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: krofne
2.8.2011 13:53:35   
Anoniman
soni!!!!!! STOP! Ne izazivaj ženo, ja skidam kile ovih dana i nemojte aktivirati ovakve teme!!! user posted image user posted image user posted image Vid' sad moram da žmurim user posted image

(odgovor članu soni)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: krofne
2.8.2011 13:59:03   
Snelle
IZVORNA PORUKA: soni

ja takve stvarcice obozavam, piroske, krofne.. sve sto se dobro iskrcka u ulju ...njaaaamuser posted image


Pa da...a dajem glavu da imaš čitavih 50kg sa sve krevetom, pa možeš o njima da razmišljaš, a mi što imamo malko više, šta mi da radimo? Ajoj mene grdne, moram sad do pekare neke user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: krofne
2.8.2011 14:14:07   
soni
hahaha!!! nina .. zmuri samo.. ja daleko pa se uzelela tih nasih djakonija user posted image

IZVORNA PORUKA: n i n a

soni!!!!!! STOP! Ne izazivaj ženo, ja skidam kile ovih dana i nemojte aktivirati ovakve teme!!! user posted image user posted image user posted image Vid' sad moram da žmurim user posted image



_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: krofne
2.8.2011 16:21:52   
Anoniman
u poslednje vreme, ova tema je stalno medju aktivnim temama, a ja pokusavam da je ignorisem user posted image
ovaj recept sto je lu postavila na prvoj strani - za koliko je krofni? ja hocu da pravim neku malu verziju za nas.

(odgovor članu soni)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: krofne
2.8.2011 16:27:33   
Anoniman
Ksenci, slobodno prepolovi. Meni se cini da sam pravila po 40-tak od toliko brasna

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: krofne
2.8.2011 16:30:00   
Anoniman
onda bolje jednu cetvrtinu da napravim user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: krofne
2.8.2011 16:34:22   
GRGA
volim krofneeeeeeeeeeeeeeeeeeee...............user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: krofne
26.8.2011 16:23:13   
maca821
Evo da se pohvalim i meni su uspele, onaj recept sto je Lu stavilauser posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: krofne
26.8.2011 16:28:15   
maca821
Evo i slicicauser posted image user posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: krofne
26.8.2011 17:03:08   
PoisonEve
macooo,predivne su!user posted image Dobaci koju i meni!user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: krofne
27.8.2011 15:21:38   
Jeca*
Danas sam spremala krofne koje sam skinula sa zena.blic recepti i mnogo mi se dopadaju. LAko i brzo se prave, nisu masne, nema šećera...ako mene pitate, bolje je da ne stavite ovaj limun koji je u originalnom receptu jer onda kad se spreme odlično idu i sa sirom i sa eurokremom...kao hlebići su.

KROFNE IZ RERNE
 
600 gr brasna
350 ml mleka
2 supene kasike margarina
1 kom. jaje
1 kom,kvasac
za punjenje: eurokrem
za posipanje: secer u prahu
1 kom limun 

U veci sud stavimo brasno,posolimo dodamo jaje,margarin,sitno izrendanu koru limuna i izdrobljeni kvasac.Postepeno dodajemo mleko i rukom mesimo testo,testo premesetimo na pobrasnjenu radnu povrsinu i premesimo ga,ostavimo ga da raste 30 min.Naraslo testo jos jednom premesimo i na pobrasnjenoj povrsini razvijemo testo oklagijom.nabrasnjenom casom vadimo okrugle forme.Na tepsiju koja je oblozena pek papirom redjamo krofne i ostavimo da narastu.pecemo 20 min na 180c.pomocu sprica punimo pecene krofne eurkoremom moze i nadev po vasoj zelji.kroz cediljku sipamo secer u prahu i prelijemo cokoladom.



_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: krofne
27.8.2011 18:24:11   
liliana
Meni mama danas donela krofne!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: krofne
28.8.2011 20:35:12   
bebać
Meni danas dunilo, počela sam ih praviti u pola 6 večeras, još nisam imala limuna i jaja pa sam i po to sišla do marketauser posted image

Ali su ispale kao zvono dobreuser posted image

Pošto ja nisam nikad bila škrta, odala bih nekoliko tajni:user posted image

ja tijesto provlačim kroz prste, i baš stišćem onako više sa svih strana

ostavim da nadolazi najmanje pola sata(tijesto)

pa kad ih ' iskružim' čašom(uzela sam neku manju čašu, za sok, pa su mi bile baš okrugle i taman, i nekako sladje izgledaju, nego one veće) ostavim još 40ak min da nadolazi

ulje doooobro zagrijem, i pečem ih na najmanjoj temp(kod mene je plin)

i praktikujem da ona strana od krofni koja je bila gore(dok su nadolazile) kad pečem ih ide dole

I meni je šmek u izrendanom limunu u tijestuuser posted image

Moraju, al' moraju biti dobre. Mrsko mi je slikati, i da, imaju one šupljikice unutra, skoro svaka ima( od 5 kojih sam pojela, 4 su imale šupljikice)

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: krofne
28.8.2011 20:43:14   
Inica
Da, fora je mesiti sto vise.. I na prvom mestu imati dobro brasno.. kad nije dobro brasno, mogu da ne valjaju.. A recept sam uzela od mame, tj ja to sve u glavi, nekako otprilike, i ispadnu savrsen user posted image A punim ih euro kremom.. mljac mljac user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here