|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štitna žlezda
13.12.2014 22:17:11   
little_one
Meni je dr koji je radio punkciju na osnovu ultrazvucnog nalaza rekao da je misljenja da je stitna za uklanjanje, i da ce punkcija pokazati samo koliko je hitno. Tako da je meni izvjesna ta operacija. Treba ovih dana ponovo da vadim hormone sa ponovljenim antitijelima i da idem kod dr i da vidim sta i kako dalje.

Hvala ti mnogo na odgovoru, nema zanemarivanja to je sigurno. Nalaz i meni djeluje kao da nit smrdi nit mirise. Po principu moze biti, a ne mora.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Štitna žlezda
13.12.2014 22:27:09   
Maslacak15
Iskreno little lo mozda zvuci radikalno, ali sa stitnom je nekad najbolje kad je nema. Znam nekoliko slucajeva gde su se ljudi preporodili posle operacije. Moja tetka je dugo odlagala jel je bio tako neki slucaj - mora a i ne mora. Danas kaze:" da sam znala, operisala bi je dve godine ranije". Namucila se tih godina prilicno sa nizom tegoba zbog poremecene funkcije zlezde. Jel se terapijom uspostavi dobar hormonski balans i celo telo dovede u normalu. I to je lakse kontrolisati nego stitna koja promenljivo radi, ili radi ono sto ne treba da radi...
Ako ti pravi probleme a pride je i sumnjiva samo hrabro. user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Štitna žlezda
12.1.2015 11:36:41   
moja ciklama
Terapija Eutirox 50.
Zadnjih 20ak dana osećam gušenje tj. kao da im stoji omča oko vrata..obavezno popodne sa pogoršenjem ka noći.
T4 92,37
FT4 13,43
TSH 2,380
Da li je potrebno povećati dozu Eutiroxa?

Da čujem Mišljenje?

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Štitna žlezda
12.1.2015 11:41:18   
Modessty
meni je to gušenje i stezanje oko vrata obično znak da nešto nije kako treba. Tebi su rezultati dobri. Bilo bi dobro da se posavetuješ sa svojim endokrinologom. Možda će raditi detaljnije pretrage.
Ako si nešto bila pod stresom ili uznemirena može i zbog toga da se desi da osećaš gušenje.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Štitna žlezda
12.1.2015 12:16:27   
moja ciklama
I mene to gušenje brine. Baš je jako i učestalo.
Što se tiče stresa. Svi ga imamo. Ja u poslednje vreme..šištim od svega što mi se događa. Ali ovi gušenje me dokusuri!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Štitna žlezda
12.1.2015 12:23:47   
Modessty
ja kad sam besna moj muž odma zna da mi nešto sa štitnom nije kako treba

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Štitna žlezda
12.1.2015 12:27:28   
daca77
Vidim pominjete probleme vezane za stitnu i mene krajem ove nedelje ceka provera hormona i ako sve bude u redu, verovatno ukidanje Eutyroxa, ali videcemo...
Zanimljivo je da ja nemam gusenje,a ni opadanje kose...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Štitna žlezda
20.5.2015 13:09:18   
jocajaca
POslednjih desetak dana osjećam gušenje odnosno kao da mi konstatno stoji knedla u predjelu ove jamice na vratu, neraspoložena sam nekako se baš čudno osjećam, menstruacija mi kasni 10 ak dana a mislim da je mogućnost da sam trudna vrlo vrlo malena a I u prethodne dvije trudnoće se nisam tako osjećala, nedavno mi je I kosa jako opadala I nekako sam sva čudna. Šta misite vi da li je moguće da je ovo od štitne? Nešto sam čitala kažu može biti i od depresije nadam se da nije to. Mislim svakako otići kod dr.ali dok ne dođem na red da vidim šta vi mislite.
Hvala!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Štitna žlezda
4.3.2016 7:17:54   
Anck Su Nmaun
Cao devojke molim da mi se javi neko ko se razume u ove rezultate.
Zbog trudnoce prvi put sam sad radila analize stitne zlezde i Ft 3 mi snizen jt. 3,3 a ide od 3.5-6.5.

Sta to moze da ima za posledice i zbog cega se to javlja... totalni sam duduk sto se oviog tice user posted image

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Štitna žlezda
4.3.2016 7:31:13   
vocicana
Da li si radila ft4 i tsh? AAko jei napisi koje su vrednosti. Kada tsh normalno radi, kada je u granicama referentne vrednosti a ft4 bude snizen, to ukazuje na smanjenu funkciju stitaste zlezde, a ako je pored normalnog rada tsh ft4 hormon abnormalno visok, izvan onih dozvoljenih vrednosti, to ukazuje na hipertireozu, ubrzan rad stitnjace. T3 se jako retko radi, specifican je i trazi se za neke odredjene stvari, ali ni tvoje odstupanje nije zabrinjavajuce. Zasto si radila hormone? Imas li nekakve tegobe?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Štitna žlezda
4.3.2016 7:33:41   
Anck Su Nmaun
Jesam ova dva su u normalnim vrednostima samo ovaj strci user posted image

Pa zbog bebe su mi dali da radim , zbog secera.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.3.2016 7:34:38 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Štitna žlezda
4.3.2016 7:37:08   
Anck Su Nmaun
Ovako:
FT3 3,3 (3,5-6,5)
TSH 2,37 (0.35-4,95)
FT4 13,1 (11.5-22.7)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Štitna žlezda
4.3.2016 7:50:21   
vocicana
Rezultati su ti idealni, nemoj se brinuti. Imaces verovatno jos neku kontrolicu za t3, ali nemoj da brines. Ne treba ti terapija, to je cisto iz predostroznosti trazeno,, jer stitasta zlezda pravi probleme na raznim poljima. Bas se javi kada te endokrinolog pregleda, sta ce ti reci.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Štitna žlezda
4.3.2016 8:02:36   
Anck Su Nmaun
Hvala puno Voci user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: stitna zlezda
9.3.2016 10:59:43   
Sladja 29
Nisam znala da imam problemesa stitnom zlezdom ...slucajno se na ultra zvuku otkrilo...tako da sada idem na operaciju ...bas mi je frka jer slusam razne priče te nemoj ...ima da pijes lekove do kraja zivota ...te idi ...katastrofa ali vidim da ipakmoramna operaciju jer mi je funkcija veoma umanjena ...user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: stitna zlezda
14.3.2016 19:39:07   
little_one
Ako je operacija neophodna, sto ce ti sigurno tvoj dr reci, odstrani je. Meni su prije godinu dana odstranili citavu stitnu zlijezdu, i pored komplikacija sa parastitnom zlijezdom, operacija je najbolja stvar koju sam ucinila za sebe. Preporodila sam se. Tako da ne brini, samo naprijed i bice sve ok.

(odgovor članu Sladja 29)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: stitna zlezda
20.2.2017 16:13:44   
mati
Evo i mene ovde. Sta sve nece da me snadje.
Do sad sam par puta kontrolisala stitnu (zadnje dve god) prvo zbog vrtoglavice posle zbog Op. Svaki put je sve bilo dobro i u granicama.I sad mi dr radi UZ rane pa da pogleda i stitnu. Na levoj strani je vido neku kuglicu. Ali kaze nije hitno, dok mi prodje T i rana se smiri pa da dodjem tad kod endokrinologa.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: stitna zlezda
31.7.2020 14:58:14   
ivaMark
Stigli rezultati....

TSH 1.27 (0.27-4.20)T3 4 (3.1-6.8 )T4 12.9 (12-22.0)
To sto je skoro sve na donjoj granici nema veze nikakve, sve je ok?

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: stitna zlezda
31.7.2020 15:06:37   
Sanjica26 RR
Ima tema pitajte dr, ali ne znam da li ce brzo da ti odgovori. Ne razumem se u tvoje rezultate.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: stitna zlezda
31.7.2020 15:07:05   
ivaMark
E da, hvala Sanjice. 



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: stitna zlezda
31.7.2020 15:47:42   
flamingos
Sve ti je bliže donjoj granici.Najbolje da pitaš doktora.Pozdrav.❤


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: stitna zlezda
31.7.2020 16:02:46   
vocicana
Nista to nije IvaMark, sve dok je u okviru referentnih vrednosti, nemas brige.
Moji su gori od tvojih, moji su skroz na donjoj, tj neki na 0,1 od gornje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: stitna zlezda
31.7.2020 16:13:57   
ivaMark
Hvala vam...😊



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: stitna zlezda
31.7.2020 16:15:18   
vocicana
Grlisa...
Taj status se menja, na zalost zene su vise pogodjene promenama i problemima stitnjace, ali ne gutaj, kazi to sto imas, ne trpi u sebi, pokusaj da to sredis.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: stitna zlezda
31.7.2020 16:17:24   
ivaMark
voci, pogodi me u centar. Hvala na savetu🤗



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here