|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štitna žlezda
10.1.2013 14:59:43   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: limunada

Ja sam danas bila kod lekara i sve simptome sto imam vuku na stitnu zlezdu.Kaze dr.da je moguce da je to pa sutra idem vaditi krv.Simptomi su mi:naglo mrsavljenje,gusenje,ubrzan rad srca,panika,depresija,znojenje koje uzasno smrdi,prterana stolica kao proliv user posted image


Bas m je zao user posted image
Reci mi jel sada nesto pijes ili cekas da prodje UZ? Jel moguce da stitna utice na preterano znojenje? Ja sam radila UZ i malo mi je uvecana i tvrda, i kada gutam kao da imam knedlu u grlu. 1-og februara imam kontrolu i nadam se da ce biti bolje. Ja sada pijem letrox 50.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Štitna žlezda
10.1.2013 15:03:10   
Verolina
Moguce je da stitna utice na znojenje. Cak se javlja i kod hipo i kod hipertireoze.
Limunado, draga, nemoj da se brines. Znam da je obaveza piti lekove (ako se ipak ispostavi da je stitna, no, ja bih ti savetovala da proveris i secer u krvi) ali pomoci ce ti i sve ce biti u redu.
Dijana, a kakvi su ti hormoni?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Štitna žlezda
10.1.2013 23:07:12   
limunada
Drage moje idem 28-mog januara na ultrazvuk pa ce mi dr.reci dal su mi potrebni lekovi.nije mi mnogo uvecana.Inace znojenje moze biti zbog stitne a i nemora.ja se znojim od puberteta oduvek samo sto dr.kad je videla tako pojacan znoj odma mi rekla daje zbog stitne.
sad sam pocela sa terapijom za heliobakteriju samo da to resim.Eto do cega dodjemo kad se nerviramo za svaki ocin.rekla sam sebi da nema vise nerviranja zbog nebitnih osoba,samo nek su nam deca zdrava!

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Štitna žlezda
11.1.2013 13:39:55   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Verolina

Moguce je da stitna utice na znojenje. Cak se javlja i kod hipo i kod hipertireoze.
Limunado, draga, nemoj da se brines. Znam da je obaveza piti lekove (ako se ipak ispostavi da je stitna, no, ja bih ti savetovala da proveris i secer u krvi) ali pomoci ce ti i sve ce biti u redu.
Dijana, a kakvi su ti hormoni?


TSH 2,850 ref. vrednosti 0,27 - 4,200
FT4 16 12 - 22
At - TG 869 0 - 115
At - TPO < 5 0 - 34

UZ stitne :
Desni rezanj je velicine 49x16x13 mm
Levi rezanj je velicine 48x15x12 mm
Oba reznja su blago nehomogene i blago hipoehogene ehostrukture.

Misljenje dr.
EUTHYREOSIS
THYREOIDITIS CHR




(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Štitna žlezda
11.1.2013 13:43:15   
dijana1*
Ja se bas slabo razumem oko stitne, gotovo pa nikako.
Dr. mi je rekao ako su ovakvi nalazi bili prosle godine sasvim je moguce da sam zbog stitne imala spontani.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Štitna žlezda
11.1.2013 15:18:40   
Modessty
Dijana obično je TSH krivac za spontani. Tvoj TSH je ok. Samo ga drži pod kontrolom.
Štitna utiče na sve živo. Meni recimo mnooogo smeta vrućina. Ne znojim se nešto preterano. Ali mi recimo opada kosa dosta, imam podočnjake, nikako da smršam, itd

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Štitna žlezda
30.1.2013 13:16:18   
dijana1*
Danas sam vadila krv , sutra ce biti gotovi rezultati a u petak kontrola.
Ne mogu docekati, nadam se da cu dobiti zeleno svetlo za trudnocuuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Štitna žlezda
30.1.2013 13:19:34   
Modessty
Super! A kako to da tako brrzo budu gotovi rezultati? Ja kad radim na Nukleranoj medicini treba im jedno 5 dana da odrade

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Štitna žlezda
30.1.2013 13:35:41   
miva
Moja stitna zlezda je za sada pod kontrolom, na eutirox-u 75 sam i ok mi je. Ali ovih dana razmisljam o drugom detetu i bas se brinem. Jeste da je moja devojcica tek pre neki dan napunila godinu dana ali ja vec imam dosta godina i razmisljam da li cu stici da rodim jos jedno dete pre nego sto napunim 40 god.?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Štitna žlezda
30.1.2013 15:01:08   
isidora88
Miva ba i se ti na posao(mislim na pravljenje bebe) ,samo obavesti doktora zbog terapije jer je bitno da ti ne skoci tsh,a on inace varira u trudnoci pa da ti dr koriguje terapiju ako bude bilo potrebe.

Ja sam bila kod dr,terapija ista,tsh mi je 0,6.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Štitna žlezda
30.1.2013 15:50:37   
dijana1*
Mod pre 2 meseca sam bila u Banja Luci i tada sam prvi put kontrolisala stitnu i zakazan mi je pregled za prvi februar tako da sam opet dosla u BL. Prosli put mi je nalaz bio gotov isti dan. Sto se tice toga stvarno se neceka. Ja bih trebala potraziti nekog dobrog dr. u BG jer kada ostanem trudna necu svakih mesec dana ici u BL da bih kontrolisala stitnu. Videcu sta ce mi reci u petak .

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Štitna žlezda
30.1.2013 16:43:01   
aster
Treba mi vaše mišljenje. Naime, radila sam hormone štitne žlezde i rezultati su sledeći: T4 je 16.19 (referentna vrednost 12.00-22.00), TPO At je 5 (ref. vrednost poželjno<34.00), a TSH je 0.660 ( ref. vrednost 0.270-4.200). Kod ginekologa imam zakazano za 2 nedelje, pa ne znam da li da čekam ili da odem ranije. Do sada mi je sa štitnom sve bilo ok. Trudnica sam i u 14 sam nedelji. Ne znam da li je za ovakve rezultate potrebna terapija. I kako ovo sve može da utiče na bebu.


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Štitna žlezda
30.1.2013 18:02:20   
isidora88
aster stitna ti super radi, ne vidim zasto bi ti trebala terapija, osim ako ranije nisi imala nekih problema sa stitnom.
po nalazima je sve u savrsenom redu.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Štitna žlezda
30.1.2013 18:56:57   
aster
Dr opšte prakse mi reče kako mi je tsh nešto niži iako je u okviru granica. A u prošloj trudnoći mi je tsh bio 1.7. Pa ja htela čisto da proverim. Onda neću zvati svog ginekologa, sačekaću redovnu kontrolu. Hvala na odgovoru.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Štitna žlezda
30.1.2013 20:32:38   
isidora88
bolje da je nizi zbog bebeuser posted image ne brini se, samo proveravaj tsh jednom mesecno.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Štitna žlezda
2.2.2013 13:41:12   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dijana1



TSH 2,850 ref. vrednosti 0,27 - 4,200
FT4 16 12 - 22
At - TG 869 0 - 115
At - TPO < 5 0 - 34

UZ stitne :
Desni rezanj je velicine 49x16x13 mm
Levi rezanj je velicine 48x15x12 mm
Oba reznja su blago nehomogene i blago hipoehogene ehostrukture.

Misljenje dr.
EUTHYREOSIS
THYREOIDITIS CHR






Bila sam kod doce. Ovo su rezultati od pre 2 meseca a sada mi je TSH 0, 137 a FT4 20. Smanjio mi je terapiju jedan dan pijem 50 mg a drugi dan 25 mg. I sto je najbitnije posle godinu dana su se sklopile kockice I dobila sam "dozvolu" za trudnocuuser posted image




(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Štitna žlezda
6.2.2013 16:08:32   
little_one
Dijana sretno! Ovaj put te ceka bebica i uspjesna trudnoca! Samo pazi kad zatrudnis da ti se odmah vrati prvobitna doza! user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Štitna žlezda
6.2.2013 18:18:47   
dijana1*
LO hvala user posted image
Rekao mi je kada ostanem trudna da u periodu od 4 do 6 nedelje uradim TSH I da mu se javim.
Kako si mi ti? Kako je bebac ?user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Štitna žlezda
7.2.2013 9:20:53   
little_one
Hej Dijana...bebica raste...ANdrea je vec velika cura...moja stitna je jos na posmatranju samo...ne pijem trenutno nista vec skoro godinu dana...tsh normalan, kao i t4 i t3 jedino antitijela povisena...stitna upaljena al jos nije podivljao tsh...iscekujem...user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: stitna zlezda
13.3.2013 7:50:27   
indy_25
Ja vec dugo vise nisam ni na kakvoj terapiji i bas sam srecna. Isla sam na pregled prosli mjesec i hormoni su fantasticni. S tim da moram svako tri mjeseca na kontrolu a u slucaju da se stanje opet vrati moracu na radioaktivni jod ili operaciju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: stitna zlezda
1.4.2013 23:35:21   
dijana1*

Gotovi su mi rezultati za stitnu
TSH je 0.116 ref. vred. je 0.270-4.200
FT4 je 18 a ref. vred. je 12-22

Sta mislite mogu li ja da zatrudnim ako mi je TSH ovako nizak?


(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: stitna zlezda
1.4.2013 23:40:38   
little_one
definitivino mozes....i to potvrdjujem iz licnog iskustva...kad mi je beta bila pozitivna (66.6 je iznosila) znaci jako rana trudnoca, istovremeno sam izvadila i hormone stitne i moj tsh ti je bio u trenutku zatrudnjivanja 0.006 pa ti vidi...kazu da je lakse zatrudniti sa niskim tsh nego sa visokim....jel ti imas neku terapiju...ft4 ti je dobar....i to se gleda


edit....sad vidim da si na letroksu 50...najbolje bi bilo da pratis stanje stitne ako zatrudnis mozda ti nece biti potrebno da povecavas dozu...a ako ne dodje ubrzo do trudnoce moraces da smanjujes dozu na 25 ili naizmjenicno 25 i 50....al to ce ti dr bolje objasniti....sretno dijance :)

< Poruku je uredio little_one -- 1.4.2013 23:48:04 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: stitna zlezda
1.4.2013 23:50:36   
dijana1*
LO user posted image savetnice moj, uf sada mi je lakse user posted image
Pijem letrox, jedan dan 50 a drugi 25 mg, sutra u 15 h idem kod doce pa cu videti sta dalje i pitacu ga za IR.

malo off.
Sinoc sam stigla i kod mene je tvoja knjiga. Samo da zavrsim sa ovim kontrolama pa cemo se svi dogovoriti za kaficu user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: stitna zlezda
2.4.2013 2:03:54   
Dada81
Samo napred Dijana user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: stitna zlezda
2.4.2013 9:26:59   
dijana1*
Dado user posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here