|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 14:29:01   
dunja RR
Moj S voli i leti ali džaba kada čim nema njihove vaspitačice koja je divna, svi se porazboljevaju. Zato što druge vaspitačice apoje sv egrupe u jednu veliku sobu, uključe klimu tako da je i na hodniku smrzavanje (a vrtić stara vila sa visokim plafonima, pa baš treba da se ohladi), onda jedna ostane sa decom u sobi, a ostale u kabinetu kafenišu. Dešavalo se nama roditeljima da po 10 minuta čekamo da neko otvori vrata, kada zvonimo, jer je i muzika na najjače odvrnuta. Evo dva puta je otišao letos kada nije bila njegova vaspitačica, i kada nisu bili u svojoj grupi, i prvu put upala pluća sada crveno grlo. A od januara redovno ide bez i jedne prehlade i izostanaka.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 14:33:54   
dunja RR
Pre neki dan sam otišla po S, ta vaspitačica što ja sa njima (nekig 60-ak god), u polusnu za stolom, jedna mama još i ja smo došle u tom trenutku. Njeno dete je 3 god, i bio je ukakan, ova vaspitačica nije provalila da je dete ko zna koliko u ukakanim gaćama. On jadničak kaže mami, mama ukakio se, posle mama vidi, to bre uepljeno ko zna od kad. A žena kunja za stolom, uz muziku i klimu.

Od sada ga vodim samo kada je tu naša vaspitaica.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 15:03:08   
mama Jo
I od deteta, i od situacije, ima verovatno jos stvari od kojih zavisi.
Ljisho, to sam propustila da kazem.... poznavajuci svoje dete, ako bas bude odbijala znacu da postoji neki bas problem - to da ih neko dete ,,maltretira", ili talo vec nesto... verujem da je tako i kod druge dece, pa ne treba bas uzeti ni zdravo za gotovo to kad dete kategoricki odbija.

Dunja, uzas... blago receno sam izuzetno neprijatno iznenadjen, da ne kazem zgrozena user posted image

Prijatelji nam kazu da je njihov mali, isto, u jednom momentu odbijao.... dok nisu u razgovoru sa ostalim roditeljima, i malo osmatrajuci shvatili da deca citavo vreme gledaju crtace u vrticu, i to im pustali stalno jedne te iste user posted image
Stavih smajli, ali nije bas smesno.
Jeste bila zena pred penziju, ali opet.
Roditelji se pobunili, poslali je u penziju pre vremena.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 15:22:25   
IvanaSK RR
O bre, ovde svi nesto razmazeniuser posted image
Ne pisem vise ovdeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 15:49:38   
mama Jo
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

O bre, ovde svi nesto razmazeniuser posted image
Ne pisem vise ovdeuser posted image



Ahahaha user posted image
Pa ima svega, ali realno ako vec mora da ide u vrtic ne mora da bude tamo 3h ukakano, zar ne? Ocekujemo da su nam deca na sigurnom i da neko vodi racuna o njima.

Da se razumemo o ovome sto sam ja napisala, roditelji su podneli prijavu ali su utvrdjene i brojne druge nepravilnosti od vodjenja dokumentacije, do toga da se rad ne obavlja kako treba. Nisu crtaci glavni razlog.

< Poruku je uredio mama Jo -- 21.8.2018 15:50:14 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 16:18:53   
Misha i Ljisha
Ja na rad vaspitacica nisam nikad imala primedbu. To za jelo je do mog deteta a ne do vaspitacice.user posted image
Mislim stvarno i D je volela sve i jedno a verovali ili ne ptomenila je 9 vaspitacica od jaslica.
A ove konflikte izmedju dece sta znam eto sa tom jednom je imala cela grupa imala problem. Jednog malog je cak davila. Ja cak u pocetku nisam D verovala i na kraju se pocela zaliti svaki dan pa smo pitali mm i ja vaspitacice sta se desava i rekle su da D ne lazeuser posted image i da je istina da cela grupa ima problem.
U principu vrtic je sjajna stvar. Sto ja kazem ako nista drugo nauce da cekajuuser posted image kuci nista ne cekaju a do sad su sve vaspitacice bas bile sjajne.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 16:32:22   
Ana RR
Marko je išao u državni vrtić tačno godinu dana (od 2. do 3. godine) i taj period želim da izbrišem iz svog sećanja. Srećom pa je bio suviše mali i ničega se ne seća.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 17:44:51   
IvanaSK RR
Mama Jo, ajde sta ce mu faliti, samo ce se malo ojesti user posted image salim se, naravno.
Sin je isao u drzavni vrtic sve vreme i stvarno nemam primedbi. Imali su oni isto jednu malu sto ih je lemala, ali su joj stali na put user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.8.2018 18:09:49   
dunja RR
Nasa vaspitačica je sjajna, i ostale je bas vole jer je najangazovanija. I jedina ima snage da se izbori sa celom grupom sama, u ostalim grupama su po dve vaspitacice na isti broj dece. Mi imamo jednu i povremeno ubace drugu mladu na odredjeno.
Moja mama je nekada bila rukovodilac ovog vrtica, u koji S ide i u koji sam i ja isla. Uvek je bilo vaspitacica koje su bile posvećene, vredne, mastovite i onih koje to nisu. Sava je imao srece bas. Ali vise ga ne vodim kada nema nase J, koliko vidim i ostali roditelji se slazu. Ove drugw vaspitacice joj nisu ni prineti ali i one to znaju i uvek se o J prica u superlativu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
23.8.2018 17:07:38   
Dragce86
Sve je do osobe, tj.vaspitacice, al nesto imam utisak da su retki primeri da u drzavnim vrticima rade posveceno kao u privatnim. Ja sam za sad jaaako zadovoljna ovim privatnim, samo da tako i ostane ;)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
23.8.2018 23:47:28   
mama Jo
Drugacije je svakako raditi sa grupom od 10 nego sa grupom od 30 dece. Ali jako je vazno da vaspitacice budu dobre, kreativne i posvecene. I ja, Dragce, sticem taj utisak i veruj da samo molim boga da upadne u grupu u kojoj su dobre vaspitacice.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 7:37:44   
Maraj
Mame imam pitanje

L po prvi put treba da krene u vrtić. Rekli su nam da donesemo potvrdu da je zdrav i neki zdravstveni karton su nam dali da pedijatrica popuni.
E sad jel treba i L da vodimo kod dr ili mm i ja mozemo da uzmemo potvrdu bez njega?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 7:43:06   
Misha i Ljisha
Kod nas u NS roditelj moze sam tu potvrdu da preuzme. Ne morate voditi L

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 7:50:36   
mama Jo
Ma da, oni to samo provere u njegovom kartonu.

Inace, nas niko nije zvao na roditeljski, mi treba da krenemo kao u ponedeljak, nemam pojma nista 🙄

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 7:59:53   
Sanjica26 RR
Mi smo vodili T i S kod dr zbog toga sto su one rekle. Vadili smo i krv. Radili analizu na gliste.Ostalo prepise iz kartona.
A sto se tice drzavnih vrtica, mi idemo u drzavni. Uvek smo bili zadovoljni vaspitacica. Naravno, nadje se po nesto sto mi se ne svidja, ali nije niko savrsen.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 8:09:21   
Misha i Ljisha
u NS niko ne trazi za gliste ali nekim cudom mi D svake godine radimo bris guze i analizu stolice tako da onda nasa dr kaze hajde da stavimo i to u taj neki izvestaj sta je vec. Mi to nevezano za vrtic radimo

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 8:13:43   
mama Jo
Eto vidis... ovde samo iz kartona prepisu da li je dete vakcinisano i ako ima odredjene napomene. A te analize je svakako dobro odraditi.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 8:16:31   
Tiziana
Maraj, naravno da treba da vodite dete kod dr da bi vam ona dala potvrdu da je zdrav. i to cete morati da donosite svaki put kad bude izostajao vise od 3 dana, bilo da ste isli negde, bilo da je bio bolestan.
Mi smo ove godine, posle 8 punih godina, zavrsili sa vrticem.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 8:26:36   
Tiziana
Dragce, da se nadovezem i na tvoj komentar.
Moji su oboje isli u drzavni vrtic i sa njima se na svim nivoima odlicno radilo. Sin je protrcao bukvalno kroz prvi i drugi razred, sad cemo sa cerkom videti kako ce biti.
U odeljenju ima dvoje dece iz Happpy kids vrtica koji vazi za super vrtic, ta deca nazalost kaskaju za ostalom decom. Nema pravila..
Mi iako smo imali finansijskih mogucnosti da deva idu privatno, odlucili smo se za drzavni vrtic i sigurna sam da nismo pogresili.

< Poruku je uredio Tiziana -- 31.8.2018 8:28:11 >

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 8:27:39   
Sanjica26 RR
Mama jo, upravo vakcine prepisu. A da bi dete islo u vrtic mora dr da ga pregleda. Ne moze na rec da veruje da je dete zdravo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 8:32:38   
mama Jo
Da, da, jasno. Vidis nama jos niko nista tako nije trazio pa ni ne znam. Nama su do sada trazili samo vakcioni karton, i potvrdu o psiho-fizickoj zrelosti deteta za polazak u vrtic. Ta oba papira nam je izado pedijatar bez da smo vodili dete. Vakcine - jasno sta je; a ova druga potvrda se odnosi na to da li dete ima neke smetnje u razvoju, da li je alergicno na nesto.... i slicno. Ali vise mislim na to sto je Maraj pitala da li treba da se vodi dete. Eto mi za te dve potvrde nismo vodili, nisu trazili da vodimo.
E, sada, vrlo moguce da ce traziti jos nesto kada krenemo sad.


< Poruku je uredio mama Jo -- 31.8.2018 8:35:05 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 8:54:19   
Tiziana
Mama Jo, potvrda se odnosi na to da li je dete u momentu polaska u vrtic zdravo ili nije,a ne d ali ima smetnje u razvoju ili alergije. Znaci dete koje ima virus,bakteriju,upalu usiju Ili sta god, ne moze da ide u kolektiv dok dr ne utvrdi da je to proslo I da je dete ozdravilo.
Za tako nesto,dete mora da dodje da ga ona poslusa,pogleda grlo,zlezde itd itd..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 9:56:33   
IvanaSK RR
To zavisi od doktora. Nama ce dr dati potvrdu i bez deteta, a drugarici (drugi dom zdravlja ne daju bez deteta.
I kod nas je da ako dete ne ide pet dana treba potvrda od dr da je zdravo dete. I u privatnom i drzavnom.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 10:04:17   
Tiziana
Nama ne daju bez deteta, i ja mislim da je to ok. Kod nas u dz dete mora da bude prisutno jer se potvrda odnosi na njega, ne na roditelja.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 10:08:30   
Misha i Ljisha
Moja D je do sad isla uvek samo 3 dana u vrtic. 2 dana je imala prepodne treninge i kad je dosao ovaj novi zakon rekla nam vaspitacica da ispisem papiric i potpisem se i ako moze pecat kluba i potpis njihov da dete zbog toga izostaje dva dana nedeljno a ne zbog bolesti na ne moram svako malo da idem kod pedijatra da je dete zdravo. A nasa dr nije insistirala da dovodimo dete, jedino ako je bila potrebna kontrola. Za prvi polazak u vrtic sunam samo trazili potvrdu o vakcinaciji i psihofizickoj zrelosti deteta kao sto kaze mama jo a za to isto nismo morali voditi dete jer smo redovno isli u savetovaliste

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Veliki petak, najtužnija godišnjica i vera...
Godinu dana kasnije bol je i dalje tu. Veo tuge i dalje viori oko škole, na hodnicima, u učionicama ali i nad celom Srbi...
“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here