|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 10:13:02   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Nama ne daju bez deteta, i ja mislim da je to ok. Kod nas u dz dete mora da bude prisutno jer se potvrda odnosi na njega, ne na roditelja.

Slažem se, ali isto tako mi je strasno sto drugarica mora sa zdravim detetom da sedi medju bolesnom decom i da ceka red.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 10:44:56   
Rosita
Nama je obavezan pregled deteta, a pooštreno je od pre 2-3 g kad se ono jadno dete ugušilo u vrtiću... Meni je ok da ga pregleda, ali nije to sedenje medju bolesnima. Imam i drugaricu koja ima blanko opravdanja iz privatne klinike gde radi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 10:56:07   
dunja RR
Ako je dete bilo prehlađeno, bolesno, itd. meni nije ok da se daje potvrda bez deteta, slažem se sa Tizianom. I nikada ne bih svoje dete nakon bolesti odvela u vrtić bez da ga dr pregleda i izda potvrdu, i zbog njega i zbog druge dete.


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Nama ne daju bez deteta, i ja mislim da je to ok. Kod nas u dz dete mora da bude prisutno jer se potvrda odnosi na njega, ne na roditelja.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 11:03:37   
IvanaSK RR
Suzi, ne mislimo na prehladu, virus... Recimo situacija, detetu dosla baba, tetka i nije islo u vrtic. Odete kod dr po potvrdu za vrtic i treba da ceka u prostoriji sa bolesnom decom. Kolike su sanse da se (ne) ce razboleti...
Kad god mi je dete zdravo necu ga voditi po potvrdu. I hvala mojim doktorkama zbog toga user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 11:36:33   
Tiziana
Kod nas se na zdravoj strani izdaju porvde za vrtic.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 11:47:42   
Misha i Ljisha
Tiziana kod nas toga nema. Onda zdrava deca cekaju sa bolesnom. Jedimo da se zakaze savetovaliste ali ni to ne.mozes zakazivati kad to hoces zna se kad se ide u savetovaliste. Takonda i nasa dr da bez deteta potvrdu. I meni je to ok kao i Ivani.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 12:08:53   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Mama Jo, potvrda se odnosi na to da li je dete u momentu polaska u vrtic zdravo ili nije,a ne d ali ima smetnje u razvoju ili alergije. Znaci dete koje ima virus,bakteriju,upalu usiju Ili sta god, ne moze da ide u kolektiv dok dr ne utvrdi da je to proslo I da je dete ozdravilo.
Za tako nesto,dete mora da dodje da ga ona poslusa,pogleda grlo,zlezde itd itd..


Shvatila sam da ne pisemo o istoj potvrdi pa sam zato i napisala sta se podrazumevalo pod potvrdama koje su trazilo od nas.


Ocigledno se sve razlikuje od vrtica do vrtica i od dz do dz.... Maraj izgleda da bi ipak najbolje bilo da nazoves vrtic ili dz da proveris da li treba da vodis L...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 12:14:05   
IvanaSK RR
Ljiso, kod nas u savetovaliste idu samo bebe.
Deca koja su zdrava cekaju dva metra od bolesnih. Naravno, desi se da su svuda bolesna, nažalost.
Drugarica u njenom domu zdravlja nema opciju ni da se pomeri, svi zajedno.
Pri pregledu upisa za vrtic vodila sam i nju jer je svejedno imala tada kontrolu. Ispisali su nam taj karton sa podacima i vakcine. Dr je dala da uradimo test na gliste (jer imamo kuce kuci) mada to nisam ni nosila u vrtic. Nisam ni pitala za rezultate posle kad smo otisli, sve zaboravim.
To je bilo krajem decembra. U martu su nam opet trazili da nosimo potvrde od lekara da je zdrava i opet za vakcine (ministarstvo zdravlja trazilo).

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 12:15:48   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: mama Jo


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Mama Jo, potvrda se odnosi na to da li je dete u momentu polaska u vrtic zdravo ili nije,a ne d ali ima smetnje u razvoju ili alergije. Znaci dete koje ima virus,bakteriju,upalu usiju Ili sta god, ne moze da ide u kolektiv dok dr ne utvrdi da je to proslo I da je dete ozdravilo.
Za tako nesto,dete mora da dodje da ga ona poslusa,pogleda grlo,zlezde itd itd..


Shvatila sam da ne pisemo o istoj potvrdi pa sam zato i napisala sta se podrazumevalo pod potvrdama koje su trazilo od nas.


Ocigledno se sve razlikuje od vrtica do vrtica i od dz do dz.... Maraj izgleda da bi ipak najbolje bilo da nazoves vrtic ili dz da proveris da li treba da vodis L...

Mama Jo, mislim da treba pozvati doktora ipak.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 12:20:22   
Tiziana
Ivana, u kom ste dz? mi imamo zdravu i bolesnu stranu i ulazi su odvojeni.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 13:08:54   
IvanaSK RR
Na VMA. Drugarica je na Mirijevu ili Konjarniku, nisam sigurna.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 13:11:04   
jess021

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Suzi, ne mislimo na prehladu, virus... Recimo situacija, detetu dosla baba, tetka i nije islo u vrtic. Odete kod dr po potvrdu za vrtic i treba da ceka u prostoriji sa bolesnom decom. Kolike su sanse da se (ne) ce razboleti...
Kad god mi je dete zdravo necu ga voditi po potvrdu. I hvala mojim doktorkama zbog toga user posted image

Ivana, kod nas, ako najavis da ce dete biti odsutno jer ide kod babe, dede ili sl, ne moras da donosis potvrdu od dr.
Mene malo nervira to sto lekari tako o lako izdaju te potvrde bez dece, pa daj da bar krenu svi zdravi. Verujem da je cimanje i za roditelje, ali sigurno bi bili manje bolesni bar u pocetku pa posle sta bude.
Npr u Srbobranu moraju uraditi briseve nosa i grla, stolicu i pregled kod pedijatra.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 13:27:17   
Maraj
Zvala sam dr da pitam. Rekla je da ne moram da dovodim L.
Da napomenem L je zdrav. Prvi put krece u vrtic pa kao sto sam rekla dr treba da popuni taj zdravstveni karton sto nosim u vrtic

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 13:35:56   
Tiziana
Jasno je da je zdrav, ali niko nece verovati na rec, bitno im je da dr to i potvrdi.
Viddeces kad krene, nece ti biti dobro kad ga budes dovodila a docekaju te deca koja sline i kaslju. gotovo za jedan dan ste vidjeni da to budete vi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 13:43:45   
IvanaSK RR
Jess, ako je odsustvo vise od pet dana svejedno mora potvrda.
U kolektiv mogu deca koja su slinava i kaslju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 13:48:45   
Tiziana
Mogu, da. Nazalost to vrlo brzo predje u nesto drugo.
Kako bilo, mislim da su te potvrde potrebne.
Kod nas na ulazu u vrtic je trijaza. Ona sve prati i vraca decu nekad sa vrata.. Vrlo je rigorozna sa potvrdama, siframa bolesti koje se unose itd.. Vrtic je veliki i tako verovatno i mora.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 14:31:42   
jess021
Ivana, znam da mogu, ali ne bi smela ako je to izazvano nekom bakterijom.
Juce sam bila na roditeljskom i lepo su nam rekli ako najavimo da ce dete izostati iz nekog razloga, a nije bolesno, ne treba potvrda.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 14:34:39   
mama Jo
Dobro je da ne mora svaki izostanak potvrda.

Nas, inace, uopste nisu zvali na roditeljski.
Pogledacemo da li ima nekog obavestenja na vratima vrtica, ali ocekivala sam roditeljski.

< Poruku je uredio mama Jo -- 31.8.2018 14:35:27 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 14:43:49   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Ivana, znam da mogu, ali ne bi smela ako je to izazvano nekom bakterijom.
Juce sam bila na roditeljskom i lepo su nam rekli ako najavimo da ce dete izostati iz nekog razloga, a nije bolesno, ne treba potvrda.

Jess, izostanak duzi od pet dana i ne mora potvrda? Odete na godisnji odmor i ne mora potvrda?
Eto, kako sve zavisi od vrtica do vrtica.
Mama Jo, zasto vi krecete sada? Nesto mi se cini da si pisala da cete krenuti kad se vratite sa mora.



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 14:44:30   
jess021
Mama Jo, bas cudno. Imas li neku mamu iz vrtica da pitas?
Ja sam za M imala juce, a za L idem u pon. Uglavnom su svi vec imali ili su obavesteni kad ce biti.
Samo da proverim, jeste vi bili u upravi da potpiset_e ugovor?
Ivana, pa sasvim mi he logicno da ne mora. Npr ako najavim da idemo na more, zasto bi po povratku donosila potvrdu, a narocito ako je potvrda pro forme.

< Poruku je uredio jess021 -- 31.8.2018 14:47:06 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 14:54:00   
IvanaSK RR
Jess, ne napadam ni vrtic ni tebe user posted image samo mi je čudno jer prvi put čujem da ne mora potvrda posle duzeg izostanka.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 14:56:24   
jess021
Ivana, nisam ni pomislila da me napadasuser posted image Samo sam prenela kako su mi rekle vaspitacice.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 15:03:49   
Rosita
Kod nas ako izostane duže od 5 dana iz bilo kog razloga, ne može da se pojavi bez potvrde.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 15:08:43   
dunja RR
Kod nas su letos velikim slovima na ulaznim vratima napisali da treba potvrda, bez obzira iz razloga dete izostaje, i stavili nekoliko znakova uzvika .

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.8.2018 15:09:58   
Sanjica26 RR
Mi nismo tokom raspusta isli u vrtic i ne uzimamo potvrdu. Znaju da nismo dolazili zbog raspusta

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Nije se vratila kući iz škole. I neće se v...
Pre nego što kreneš da upireš prstom u druge, možda ipak da ga staviš na čelo.
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here