|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.5.2019 20:36:26   
Ivanka 75
Pretpostavljam da se tvoj sin ne zali odmah vaspitacici, ne tuzaka se. A ta devojcica odma kuka cim je neko pipne.
To je, u stvari problem.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.5.2019 21:08:20   
bebilule
A sta je uradio Maraj, udario? Kakvo blacenje? 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.5.2019 21:31:28   
Rosita
Maraj, molim te, zakaži otvorena vrata. Traži odmah. Do tad ohladi glavu i sve na papir stavi. Otidji sa mužem. A tu, lepo i kulturno,,ali jasno i odlučno, sve razjasni. I kaži šta tebi smeta, predloži, ma sve.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.5.2019 21:56:57   
Duškić
Bas tako , otvorena vrata ..pa.popricajte.
Ja sam se slognula pre neki.dan u parkicu..

Klinka dosla sa bratom u park , on igra fudbal a ona sa decakom njeno godiste na klakckalici ..toboganu i sve super, njoj vec dosadno i pocne da zeza tog malog on joj odgovori i ona njega sutne, on nju gurne...i ona vristi i zove brata, place bio je..ovaj mali u sekundi prilece i bije malog..Mi prisli da ga razdvojimo..da ne poverujete kakvo ponasanje.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.5.2019 21:59:34   
Filadendronka
Maraj, ne znam kako bih reagovala da sam na tvom mestu. Ako mislis da ne mozes da se izboris sa doticnom, bolje posalji tm da vidi o cemu se konkretno radi. U svakoj struci ima groznih ljudi. A mozda joj se tvoje dete prosto ne dopada i onda ga za svaku sitnicu optuzuje. Trogodisnjaci su teski za rad inace, a u kombinaciji sa losim vaspitacem to je onda propast. Taj posao ne moze svako da obavlja, ali ko te pita. Moras nekako da zamrznes emocije i nadjes sa tom zenom zajednicki jezik, jer je vaspitanje tvog deteta u pitanju. Samo idite sto pre i resavajte dok je jos “vruce”. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.5.2019 22:05:12   
kamičak
Stav u poslednjoj recenici sigurno nece doneti nista dobro.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.5.2019 22:15:34   
Rosita
Maraj, razumem te, prvo, to na vratima jeste neprijatno (ah, majko živahnog dečaka, razumem te), a to vidite da je ona dobra je i neprofesionalno ( a tvoj L, je li, nije dobar?). Nego, zajedno sa tm na otvorena vrata, oboje obavezno. Tu saslušaj šta govori. Kulturno reci šta tebi smeta i daj predloge, kako ti kod kuće i šta pali. To je mesto i vreme zq razgovor.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
20.5.2019 22:31:54   
Tiziana
Maraj, nebrojeno puta sam stajala na vratima i slusala kritike, izlazila placuci itd. 

U nekom trenutku smo krenuli kod decijeg psihologa i poslednje sto nam je rekla-ne dozvolite im da vas posvadjaju sa vasim detetom! one su profesionalci, neka same resavaju ''probleme'' sa decom unutar svoje grupe. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 8:09:19   
Maraj
L je juce ujutru plakao kada ga je mm ostavio. Do sada to nije radio al kako dugo nije bio...skroz mi je ocekivano da je eto i plakao... juce druga vaspitacica meni kaze da su ga mm i ta jutarnja vaspitacica jurili oko stolova koliko je plakao i kakve je probleme pravio. I rekla mi (kolutajuci ocima) cula sam sta je jutros bilo. Ja kada sam dosla kuci pitam mm, on kaze da L jeste plako ali se brzo i smirio, jos dok je mm bio tu, ali i da nikakvog jurenja oko stola nije bilo. Sad me zvao mm . Pitao je jutros vaspitacicu sta je to juce ujutru bilo,kada ga he ostavio...ova nema pojima. Kaze sve ok. Nije vise plakao. Eto...a meni ova posle podnevna, sto ga uvek tako "hvali" kaze da su ga pre podne jurili. Jel eto "ona je cula".
Ova pre podne nikad ne kudi tako L. Aova posle podne...ma nema sta mi nekaze...dal toliko nemoze da smisli L. Pojima nemam
Sve u svemu , najvise mi je smetali sto ga je toliko blatila juce kada sam dosla po njega. Ja od soka i stida jedva progovorih. I L je bilo neprijatno ,stalno me jezvao da krenemo. Videcu danas kad odem po njega. Definitivno ovo mora prestati. Nocima ne spavam zbog nje

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 8:18:51   
vonavoj
Maraj,imate otvorena vrata,zahtevaj da obe vaspitacice budu i ti i tm idite. I samo cekaj sta ce reci i onda pitaj sve,da su obe tu..i kazi nije u redu da mi pricate o njemu pred drugin roditeljima.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 8:28:11   
bubulence
Maraj, ne razumem sta tvoje dete radi tako strasno? Svadja se sa tom devojcicom? Zasto dozvoljavas da neko blati tvoje dete? Ako ona ne moze njega da obuzda, da smiri strasti izmedju dva trogodisnjaka, njoj nije mesto u vrticu, neka ide da radi u pekari a taj posao prepusti nekom ko je sposoban i ceka na posao. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 8:48:06   
Maraj
Bubulence moje dete ne radi nista strasno...sto je najcrnje.
Al imamo tu jednu vaspitacicu kojoj sve smeta. Mislim da joj najvise smeta sto L ide u vrtic

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 9:01:15   
Rosita
Je l ce on imati nove vaspitacice od septembra? Maraj, one moraju da srede dete. Ti sarađuješ oe kuće, ali ne možeš ti delovati u grupi. Ej, pa ti si iz struke! Kaži na razgovoru i ja radim sa decom, recite mi šta on to radi i šta VI preduzimate tada? 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 9:02:36   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Maraj, nebrojeno puta sam stajala na vratima i slusala kritike, izlazila placuci itd. 

U nekom trenutku smo krenuli kod decijeg psihologa i poslednje sto nam je rekla-ne dozvolite im da vas posvadjaju sa vasim detetom! one su profesionalci, neka same resavaju ''probleme'' sa decom unutar svoje grupe. 


Bas lepo receno.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 9:09:05   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Maraj

Bubulence moje dete ne radi nista strasno...sto je najcrnje.
Al imamo tu jednu vaspitacicu kojoj sve smeta. Mislim da joj najvise smeta sto L ide u vrtic


Pa da,mozes misliti ide u vrtic a mama mu kod kuce..bezobrazluk.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 9:10:05   
Maraj
Rosi ne. Ove vaspitacice su do daljnjeg. Znaju one da sam i ja iz struke. Al prokljuvila sam ja ovu vaspotacicu. To je veliki neradnik. Ona kao da joj dolaze vojnici a ne deca od 3 god . Ne daj Boze da neko "ispadne iz koloseka". Pricala sam vec da joj se L raduje ujutru kad je vidi a da ona sedi u 5 jakni zabundana za katedrom. Ma da ustane nece. I posle podne kad dolazim po njega ona je opet za katedrom. Tad ustane da mi "izblati" dete. Ona kao da radi u "old school" sistemu. Sedi za katedrom i " šefuje"

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 9:42:13   
Sanidej
Tesko je sa ljudima koji su istroseni, a moraju da rade sa decom. Ne mislim samo na vaspitace.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 9:44:44   
Ana RR
Maraj, pisala sam, sećaš se, takva je bila vaspitačica u državnom vrtiću u koji je Marko išao godinu dana. Pritom mlada devojka, imala je možda 23,24 godine. Drvo drveno. Ali ti si blesava što ćutiš, ja to nisam radila. Igrom slučaja sam se zatekla tu kada je urlala na decu i govorila im da će im polomiti glavu ako ne obuju patofne. Zaledila se kada me ugledala.

< Poruku je uredio Ana RR -- 21.5.2019 9:46:58 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 12:30:29   
bubulence
Ana, secam se vase price, bas sam malo pre pomislila da ste imali slicnu situaciju.

Maraj,, cak i da je tvoje dete takvo, njen posao je da ga smiri i usmeri... Posao joj se ne svodi na to da ceka tebe i kuka ti kako ti je dete ovakvo ili onakvo... 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 12:35:34   
Ana RR
Jel mi veruješ da i dan danas osetim neprijatnost u stomaku kada pomislim na taj vrtić. Toliko mi je žao što je uopšte išao tamo. Neka uteha mi je to što je bio mali pa se ničega ne seća.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 13:51:20   
Rosita
To je ipak malo dete i ako se ponaša loše, to je zato što se loše oseća, a tu emociju valja smiriti razumevanjem, zagrljajem, preusmeravanjem, odlučno ali pozitivno i na licu mesta. Dakle ustati, prići detetu, baviti se njime, razumeti ga i pomoći da adekvatnije isprazni to što ima. Najlakše je reći nemoguć je.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 14:13:37   
jess021
Maraj, obzirom da ce L tu biti do predskolske bolje sto pre resi situaciju. Ponasanje neprofesionalno totalno. Probaj kuci da sastavis u glavi sta sve treba da kazes i trudi se da budes smirena iako bih i ja poludela. 


Javi sta je bilo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 14:25:12   
jance
Maraj, necu biti puno od pomoci. Sa ove tacke gledista, recicu ti da trazis premestaj deteta. Posle svega sto si napisala, nemam bas nesto nade da ce posle razgovora biti bolje, samo ce jos vise mrzeti i tebe i dete i stalno ces biti na iglama zbog toga. Da li to zelis za sebe i dete do kraja vrtica? Takodje nisam spavala zbog vaspitacica i sad mi je jaako zao sto sam uopste dah gubila na takve licnosti. Ima jos divnih vaspitaca u vaspitnom sistemu i bilo gde je bolje i tebi i tvom detetu nego tamo. Bila sam u vrlo slicnoj situaciji, pisah vec negde. Zato kazem, iz iskustva. Nece biti bolje posle razgovora. Ni tebi ni detetu. Na zalost ali jima se moze. One naju da nece biti pomerene sa tog mesta, malo ce se primiriti pa nastaviti po starom, pazi sta ti kazem. A tebi nije potrebno takvo nesto da gubis zivce na nepotrebne stvari....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 17:38:41   
kamičak
Meni to lici na bezanje od problema.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
21.5.2019 18:01:15   
bebilule
Maraj, javi sta je bilo. Meni je ta situacija grozna. Djeca toliko vremena provode sa vaspitacicama i da bas naleti na takvu osobu.


Nije tema, ali citam maloprije, i Minhen krenuo za Berlinom i mnogim drugim gradovima Njemacke - besplatni vrtici. Pih, kod nas nikada nista slicno. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Evo čega se deca najviše plaše, prema uzrastu
Grmljavina, mrak, veštice, čudovišta, duhovi i mnoga druga zastrašujuća stvorenja koja bi mogla živeti u mračnom ćošku s...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here