|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.10.2011 23:01:42   
Capa
Videćemo onda. Za sada je neću nigde voditi, pa ćemo videti....

Inače, off topic, pokušala sam da joj dam krompir, ali nije htela... Ustvari, uzela je i progutala je, ali je sve bljucnula koji minut kasnije... Dala sam joj malo bananu, da proba, ali su joj se pojavile te neke trunčice u sotlici od toga, pa rekoh još malo da sačekam. Tako da, polako smo krenuli da uvodimo i druge stvari...

< Poruku je uredio Capa -- 13.10.2011 23:02:25 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
13.10.2011 23:25:04   
Sanjica26 RR
Probaj da joj krompir pomesas sa svojim mlekom ako nisi vec tako radila.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
14.10.2011 11:27:35   
Leki 77
Moj mladji sin je jedno mesec, mesec i po, ima zelenkastu i zelenu stolicu. Ponekad zelenu kao spanac, a da ja nista zeleno nisam jela. Ispostavilo se da je od dinstanog luka. Iskljucili smo parazite i neke bakterije koprokulturom. Eto. Dakle zelenkasta stolice može izgleda baš od svega što mama pojede.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
14.10.2011 12:24:20   
Snelle
Capo, te trunčice u stolici su definitivno od banane, i to je sasvim normalno, nemoj da brineš user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
25.10.2011 2:14:47   
PoisonEve
Nama se javila sad zelenkasta kaka. A;li sve vreme je bila zuta i sad poslednmji put kad je plakala imala je 3 stolice za redom i ova poslednja je bila onako blago zelenkasta. Sad sam se opet uplasila. Mada citam u ovoj temi da moze da bude od sluzavog nosica, mozda je od toga?user posted image
Ona ne kenjka puno, maltene uopste mada primetila sam da je danas slabo sisala, po 10 min po podoju, ali ona se uspava ispljune bradavicu i ne moze je ni vojska probuditi. Sta da radim?
Inace samo je dojim a danas sam jela malo masniju hranu (gibanicu i musaku) mozda je od toga?

< Poruku je uredio PoisonEve -- 25.10.2011 2:16:18 >


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
25.10.2011 10:39:32   
Anoniman
I nama je tako bilo, cak se i sada desi po neka zelena stolica, i po mom iskustvu 10 min je sasvim ok za sisanje, i jos ako je ispljune, znaj da je to to, i pusti me da spavam, mama :) A moze da bude takva ako je dete slinavo, pa guta tu sluz, ali i sluz bi se videla u stolici koliko ja znam. Bebiron mora i da kenjka, da se oglasi i jos devojka ;)ihaa! E toliko ce se nekad ukakiti da ce joj doci do pola ledja :)) Prati pa u krajnjoj liniji, pozovi Halo bebu pa se konsultuj. Pozz 

< Poruku je uredio Zenetina -- 25.10.2011 10:40:34 >

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.10.2011 13:35:35   
PoisonEve
Opet je zelenkasta, ali vise tamnije oker sa zelenkastim listicima, ne znam kako da objasnim... Nosic joj sad nije zapusen, lepo spava, ne place, ali slabo sisa, tj. ne uvek 10-ak min, a ja bas imam mleka. A ona se brzo umori i zaspe nema sanse da je probudim...I to ima 3-4 stolice za redom taman sto je presvucem ne stignem ni bodic da joj zakopcam a ona se ponovo ukaki. Da nije proliv?user posted image
Mada ne place ona, ne stavlja rucice u usta kao da je gladna, ne znam sta joj je. Juce sam jela malo jacu hranu (musaku, picu) da nije od toga? Nisam pametna vise...

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.10.2011 13:39:40   
Snelle
PE, zelena stolica kod dojenih beba ne mora da znači da nešto nije u redu, niti da je gladna. Kada je gladna beba ni nema stolicu, već se po peleni vidi samo zeleni obris, kao da si je travom uprljala. Proliv je samo ukoliko je potpuno vodenkasto, potpuno tečno.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.10.2011 13:41:14   
PoisonEve
Dobro je, ja se uplasila da se nije prehladilauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.10.2011 13:44:24   
Snelle
Oooo, kad se bude prehladila nećeš imati uopšte nedoumicu da li jeste ili nije prehlađena user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.10.2011 14:27:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

Oooo, kad se bude prehladila nećeš imati uopšte nedoumicu da li jeste ili nije prehlađena user posted image


Sto ono kazu, potpisujem :)

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.10.2011 15:37:59   
tisa s
Ja sam mama dvogodisnje Nine i tromesecnog Olega. Ninu sam dojila 15 meseci (do trudnoce). Moja Nina je imala zelenkaste stolice. Bila sam prestravljena da je gladna, a ja sam imala mleka i to bas, bas.... Na internetu sam nasla da su zelene stolice stolice gladi, da to sto imam premnogo mleka je uyrok gladi jer beba popije samo prednje, nekaloricno mleko, da zelene stolici su odraz prehlade, kako i da se zelene stolice javljaju usred nekih namernica u israni majke. Donekle me je smirio nas pedijatar koji tvrdi da beba ima legitimno pravo da ima zelenu stolicu  ako majka ima dovoljno mleka. Njoj zelenkaste stolice pojavile u 4 mesecu, a ja sam joj  u petom mesecu u ishranu pocela uvoditi hranu. Medjutim, uvek sam se pitala da li je u tom periodu gladovala, da li sam joj mozda tada trebala davati dohranu...  Onda se rodio Oleg... Oleg koji je zelene stolice poceo da ima u 5 nedelji, ali Oleg koji je za 6 nedelja napredovao 2.200 grama, tako da danas znam da ni moja Nina nije bila gladna. Zille, ako ti dete lepo napreduje, doj ga, a pelenu smotaj i baci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
26.10.2011 17:07:40   
Anoniman
Tisa s ovo je stvarno bilo temeljno i sve je navedeno, ali zakljucak na kraju je zaista najbolji. Pozzz i hvala :)

(odgovor članu tisa s)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
8.11.2011 13:55:11   
jance
mi smo taman bili regulisali stolicu (imao je zatvor zbog dohrane) sad ima stolicu otprilike 2 puta dnevno i lepo je bila zuta, da bi ja od juce uzela da se izmlazam i da mu dajem svoje mleko na flasicu a on opet ima zelenu stolicu i to sa nekim belim grumencicima (ko kad se mleko pokvari)...
sad imam dva pitanja: jel moze da mu se stolica oboji zato sto ja pijem Tothemu?
i sta mogu da znace te bele gromuljice ?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
8.11.2011 14:41:12   
Olga75
te gromuljice u stolici i treba da budu , to je u stvari visak mleka a zelenkasa stolica ( ponavljam ko zna koji put ) je obicno zbog toga sto je stajala u crevima ili peleni pa je oksidirala ali moze da bude i od gvozdja iz adaptiranog mleka pa predpostavljam da moze i od TotHema 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
8.11.2011 16:38:05   
Anoniman
Jance i Olga ja sam u mom slucaju mislila da je tothema u pitanju, nisam je pila dva dana bas da vidim i stolica je bila opet zelenkasta, mada ne uvek ali uglavnom. Beba dobro napreduje, vesela je, nije kenjkava pa se i ne uzbudjujem, u krajnjoj liniji uskoro cemo na drugu kontrolu pa cu pitati pedijatra :)

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 216
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
8.11.2011 16:56:38   
jance
znaci moze da bude od Totheme a ne mora... opet, kolko citam temu, moze da bude od bilo cega drugog sto sam pojela ovih dana...
e a za te gromuljice mi je bas laknulo, zabrinulo me je to kad sam videla...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
8.11.2011 17:32:46   
Anoniman
Ma moze da bude od cega hoces, a dok utvrdis dete napuni godinu dana ;) Da te gromuljice nisu nista alarmatno niti strasno :)

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 218
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
8.11.2011 17:59:22   
PoisonEve
Ja sam prestala da se opterecujem, skroz. Uglavnom je zuta kaka, alu bude i zelenkasta i maslinasta...samo je presvucem i bacim pelenu. Ona je srecna, spava, jede i necu da razmisljam kad je ocigledno da se kaka menja u zavisnosti od onoga sto jedem.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
8.11.2011 18:07:55   
jance
ma i ja se trudim da oladim, mada mi ne ide, jedva cekam da odemo u savetovaliste prvi put, jadna doktorka, zasucu je sa pitanjima, nece me se 2 sata otarasiti.
u globalu bitno mi je da on ima stolicu makar jednom dnevno, iliti da nema vise zatvora, ostalo je valjda nebitno...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
8.11.2011 18:09:31   
PoisonEve
I ja mislim Jance da je to najbitnije. Ova moja ima i po 8 stolica u toku dana i redovno variraju boje. Verujem ti da neces biti mirna do prve kontrole, al eto sledece nedelje i vi idete, jel tako? Mi u ponedeljak.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
8.11.2011 18:17:32   
jance
da, i mi sledece nedelje, u sredu smo zakazali savetoaliste..
joj bas puno ocekujem od tog savetovalista, samo da se ne razocaram.. ocekujem otprilike da mi resi sve ove moje nedoumice oko ishrane, pa da znam na cemu sam. do tada, sto pitanja u glavi
(moram da pocnem da ih zapisujem, jer obicno tako ispadnem mutava i ne pitam ni pola toga sto sam htela)

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
16.11.2011 23:13:59   
ikacc
I moja mala ima zelenkastu kaku, ne cesto , jednu za drugom ,ali u toku dana mislim da mora da bude jedna - dve.. Neznam da li je normalno , ima problem sa nosicem, mozda je zbog toga, ima samo mesec dana, mozda je normalno?

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
5.12.2011 12:32:04   
vonavoj
citam za kake..juce je Tiki imala 2 puta zelenkastu stolicu,i odmah sam se uspanicila..ona lepo siki,ne zaspi na njoj,cujem da vuce..siki i po sat vremena...
jutros je 2 puta imala zutu kaku..
bila nam je patronazna i ja je pitam,ona kaze da ako tako mala beba ima zelenu kaku,gladna jeuser posted image
a ja posle njenom sikanja izmuzem jos minumim 60ml..sto znaci da ima mleka...a i ona vuce...
ali kao sto kaze PE,treba da se opustim,bacim odmah pelenu..ali necu biti mirna do prve kontrole...a to je tek za 2 nedeljeuser posted image
zaboravila sam da kazem da ona lepo pajki preko dana...nocu zeza,ali ujutru ima zutu kakuuser posted image


< Poruku je uredio vonavoj -- 5.12.2011 12:34:04 >

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: zelenkasta stolica kod dojenih beba
5.12.2011 12:45:44   
zeljo
Sve smo mi, novopecene, mame, brinule zbog zelene kake. user posted image Znam da cete biti lakse tek kada prodje kontrola, ali to sto je imala par puta zelenu kaku, koja verujem da nije kao( da prostis na izrazu) zabokrecina, jer kod gladnih beba je takva, ne mora da znaci da je gladna, kao sto verujem da nije. Ne bi ona spavala da je gladna.
I moj savet, od srca, nemoj za sve da slusas patronoznu, ja sam je poslusala, pa nisam uspesno mogla da dojim bebu!user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here