|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
23.11.2011 14:43:13   
soni
moj crvic u 7. nedelji i 3 dana 1 cm.....

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
23.11.2011 14:55:41   
bea83
Bravo soniuser posted image user posted image user posted image
Evo naših mera sa prvih nekoliko UZ
4n2d - g.mešak 10,7mm(beta 1142)
5n2d -g.mešak 17,9mm
8n2d - embrion 1,38cm
10n3d -embrion 4cm

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
2.12.2011 21:22:59   
ljubicicav
Doktor me je gledao ultrazvučno i kaze mi da se starost ploda po ultrazvuku i kalendarski ne podudara za nekoliko dana, jel neko imao tu situaciju? user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
2.12.2011 21:53:34   
Alexxa
To nije retko, a zavisi od toga kad ti je bila ovulacija, nije ona uvek u istim danima ciklusa... Torbica je ako se dobro sećam, po ciklusu 10 nedelja, a po uz osma, ima baš dosta takvih slučajeva... Ne brini! user posted image

(odgovor članu ljubicicav)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
2.12.2011 22:01:11   
bea83
IZVORNA PORUKA: ljubicicav

Doktor me je gledao ultrazvučno i kaze mi da se starost ploda po ultrazvuku i kalendarski ne podudara za nekoliko dana, jel neko imao tu situaciju? user posted image


Svako odstupanje do dve nedelje (unapred ili unazad) se toleriše i smatra normalnim, tako da nemoj da brineš. Moj bebac od početka ide 10tak dana unapred, ali i odstupanje unazad je sasvim prihvatljivo jer nemamo svi iste cikluse, a uostalom bebe imaju neki svoj tempo pa povremeno ubrzaju ili uspore ali sve to to dodje na svojeuser posted image

(odgovor članu ljubicicav)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
3.12.2011 17:30:19   
ljubicicav
Meni je ciklus bio obično oko 30 dana, ali nije uvek bio isti, nekad duži nekad kraći, možda je do toga. Baš sam se uplašila kad mi rekao..

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
13.12.2011 15:03:13   
soni
ja danas radila UZ 10. nedelja 3,1 cm.. doca kaze d aje to normalno a i ovde sam procitala user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu ljubicicav)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
16.12.2011 13:59:13   
Odri Hepbern
Ja sam jutros bila na prvom uz. Po poslednjoj m sad je 5n+6d, gestacijski mesak je pravilnog oblika 1.03cm, a zumancana kesa je 0.25cm. Za sada se ne vidi jasno embrion. Dokt kaze da je ocigledno manja trudnoca, meni je inace O bila 17dc. Sta mislite, jel ovo ok? Rekao mi je da dodjem za 10-14 dana. Posto sam zakazala u DZ za 23.12., jel mislite da nece bebi skoditi ako me i tad pogledaju pa opet za nekoliko dana?

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
16.12.2011 14:10:21   
Natalie018
Odri, ja mislim da ti je nalaz sasvim Ok. Sad sam pogledala moj prvi UZ nalaz (bio mi pri ruci nesto smo juce moja sestra i ja uporedjivale). Po zadnjoj m. starost trudnoce je u tom trenutku bila 5n+2d i evo sta pise: Gestacijski mesak 1.38 cm, zumancana kesa 0.22 cm, takodje embrion nije mogao da se vidi. Dr. mi je tad rekao da je tesko da se vidi tako rano, a pogotovo ako je materica zavaljena, sto je kod mene slucaj.
Drzim ti fige z asledeci UZ... i da, jos nesto.. nece naskoditi bebici ako budes isla u tako kratkom razmaku opet na UZ.
Pozdrav!

< Poruku je uredio Natalie018 -- 16.12.2011 14:11:09 >

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
16.12.2011 14:13:28   
malenac76
Odri super je evo vidi ovdje pod week 5 user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malenac76 -- 16.12.2011 14:14:19 >

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
16.12.2011 14:20:02   
Odri Hepbern
E sad mi je lakse. Nije me gledala moja dokt, nije bila tu, a ovaj doktor je bas stur sa odgovorima.

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
16.12.2011 16:54:49   
bea83
Odri, ultrazvuk je potpuno neškodljiv, to su zvučni talasi koji bebi ne smetaju, nema nikakvog zračenja. To ti kažem iz iskustva jer sam ja prošle nedelje imala svoj 17 ili 18 ultrazvuk u ovoj trudnoći a imam još mesec i po, dva do kraja pa ću verovatno dogurati do 20tog,zato sam se dobro raspitala o posledicama

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
19.12.2011 15:44:17   
Maslacak15
Odri,

Samo se opusti ...Sve deluje ok, a nema razloga za brigu zbog cestog ultrazvuka.On je neskodljiv i nema dokaza za suprotno osim urbanih legendi. Znam da si nestrpljiva ali ne kazu doktori za dzaba da je najbolje cekati dve nedelje posle izostanka menstruacije do prvog uz jel se pre vidi ponesto ali je prerano za ono sto sve zene zeljno iscekuju-srcani rad zdravog ambriona. Tvoj nalaz zvuci regularno samo moras da se strpis.user posted image Bice okuser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
20.12.2011 15:54:04   
Odri Hepbern
Maslacak15, sad sam se vec opustila. Nekoliko dana sam bila napeta , plasila sam se da nesto nije ok, ali sad vec vidim da je svaki slucaj razlicit i ako je dokt rekao da je ok da treba da se opustim. user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
24.12.2011 21:00:18   
Sanchy
U petoj nedelji plod je bio 1.7 mm ali se srcana radnja vec videla na pr. inace i jja sam po amenoreji 13 nedelja od ponedeljka a po uz 12 ...Po meni je normalnije da se racuna trudnoca po Uz jer je to i realno a  ako se racuna po amenoreji fakticki ispada da si bio trudan u vreme menstruacije,glupost...bar ja to tako vidim...user posted image

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.12.2011 9:15:42   
Valerie
Cao svima, ja sam ovde nova. Dosta sam procitala, ali mi treba iskustvo nekoga kome je na prvom UZ konstatovan mesak nepravilnog oblika... negde je oko 7 puta 4mm, gledano u sestoj nedelji
...jako smo se radovali trudnoci, dva dana posle ocekivane M beta mi je bila 187, a jos 10 dana kasnije je 10390. Medjutim, koliko sam uspela da procitam, nepravilan mesak nije dobra stvar i verovatno sledi pobacaj... zanima me da li se nekome dogodilo da trudnoca krene dobro nakon ovakvog pocetka...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.12.2011 16:28:07   
Maslacak15
Valeri,

Kakve veze ima kakvg je oblika ? Ako je samo elipsoidnog tj malo izduzen a ne poptuno okrugao ta moze da bude samo posledica izduizivanja materice i kako je uhvacen ultrazvukom. Mislim da je kod tog pojma "nepravilno" pre misli na iskrzane ivice i veca odstupanja od forme. Gestaciona kesica mog bebca nije bila uopste ovalna nego izduzena na jednu stranu sredinom seste nedelje kad smo ga prvi put videli, uz prisutnu snaznju srcanu radnju. Imala sam skolsku trudnocu bez ikakvih komplikacija i porodila se pre deset dana. Sve najbolje i bez brige!!!!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.12.2011 16:45:21   
Valerie
hvala puno na odgovoru, ja se stvarno nadam da se biti dobro.
ne bih ja naravno ni znala kako treba da izgleda, nego je doktorka rekla da nije pravilnog oblika i delovalo mi je kao da uopste nije zadovoljna...
na ovom snimku koji sam dobila izgleda dosta izduzeno, kao romboid, na primer. nisu verovatno bas toliko ostre ivice, ali nije okrugao uopste. sacekacu jos malo pa ovaj put kod drzavnog lekara...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.12.2011 18:16:01   
ivkana
Kod mene je na prvom UZ postojalo neslaganje od 3 dana, bila sam VI+3 (ili VI+6), velicina je bila 8,9 mm.
Sada na drugom UZ se poklopilo IX+3, veliki smo vec 26,2mm. user posted image
Inace, doktor mi je rekao da su ta mala neslaganja normalna zbog razlike u racunu. Po UZ, trudnoca traje 40 nedelja od prvog dana poslednjeg ciklusa, ali realno prve 2 nedelje nismo jos uvek user posted image .

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
5.1.2012 18:45:09   
Valerie
na srecu mesak je porastao i dobio pravilan oblik :)) a tackica je sa 7+1  8,4mm :))) malo kasni, ali to je ok! user posted image   trebalo je kasnije da odem na prvi UZ, sta cu kad sam bila previse nestrpljiva!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
9.1.2012 8:31:48   
zvrk.mrvica
Meni doktor rekao da sam 3/4 nedjelje ali po uz 5/6 plod 2 mm, da se jedino to ne slaze, da je mozda O bila ranije ili ...

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
9.2.2012 12:37:44   
dijana1*
Ja sam danas bila na UZ, po poslednjem ciklusu sam 6+6, a po uz 5+4.
Problem je u tome sto si vidi GM a ebriona nema user posted image
Rekao mi je da dodjem za 7 dana.
user posted image user posted image jel moguce da se bebica ne pojavi da trudnoca nije dobra?

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
9.2.2012 13:10:12   
malenac76
dijana slicno je bilo i sa LO ... i njoj je trudnoca bila manja po UZ i nije se vidio embrion i evo sad kad je 6+3 po UZ bebica se lijepo vidi. ja se iskreno nadam da ce i kod tebe biti tako user posted image  za 7 dana ce se sve lijepo vidjeti

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
9.2.2012 13:14:57   
dijana1*
Malenac ja mislim da smo LO i ja u istoj nedelji mozda nam je dan razlike, a meni se ne vidi plod user posted image
GM je skoro 2 cm ali u njemu se nista ne vidi user posted image

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
9.2.2012 13:16:39   
malenac76
niste dijana ..ona je po UZ sad 6+4 ..znaci da si po UZ nedelju iza nje  user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here