|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
21.11.2012 19:14:43   
neda21
Pa ja sam posle 15 dana od odnosa vadila Betu i bila je 0,1. ZNACI PROSLO JE 25 dana od tog rizicnog odnosa, doktor je rekao da je sve ok, i da nema trudnoce. Da li on moze da vdi mozda neke promene pre nego sto se uoci taj mesak ili to zadebljanje materice?

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
21.11.2012 19:50:48   
Nataša1
Beta ti je mnogo sigurniji pokazatelj od ultrazvučnog pregleda. Ako je ona 0,1 onda 100% nisi trudna.

Zadebljan zid materice može da se vidi već par dana posle ovulacije, ali on nije neka potvrda da se tu nešto dešava. Može da bude zadebljan iz raznih razloga.

I mešak i plod se vide mnogo kasnije, tek u 5. ili 6. nedelji.

Al nema potrebe da lupaš glavom, ako ti je BetaHCG negativna, to je to.

(odgovor članu neda21)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
23.11.2012 14:52:51   
neda21
Da, ali ako nema zadebljanja na materici, onda nema ni tdunoce, je l da?

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
23.11.2012 20:14:26   
M.mama
Kod mene je na prvom UZ u 8.nedelji bebac bio 17mm.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
23.11.2012 23:23:46   
Nataša1

IZVORNA PORUKA: neda21

Da, ali ako nema zadebljanja na materici, onda nema ni tdunoce, je l da?

Tako je user posted image

(odgovor članu neda21)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.11.2012 17:38:52   
lakiaki
Isla sam na ultrazvuk doktor kaze da sam klinicki 8n i 4d a po ultrazvuku 7n i 6d a beba je 15 m, pa jel to ok da li zna neko da mi kaze?

(odgovor članu neda21)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
25.11.2012 22:00:15   
neda21
Natasa samo da te pitam jos nesto. Ako je Beta sigurinija od UZ kako onda da zadebljanje materice moze da se vidi tako rano???? Zar UZ nije onda sigurniji. Posle 20ak dana od odnosa mora da dodje do tog zadebljanja materice, tako da ona mora da se vidi na UZ, je l da?

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
26.11.2012 4:56:21   
Lancica
U 10.nedelji i 1 dan bebac 3,5 cm :) user posted image

(odgovor članu neda21)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
26.11.2012 20:55:37   
aster
4n+5d i bebica je velika 1,15cm user posted image

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Lancica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
28.11.2012 19:28:37   
neda21
Da li moze neko da mi odgovori na pitanje? Ako je Beta sigurinija od UZ kako onda da zadebljanje materice moze da se vidi tako rano???? Zar UZ nije onda sigurniji. Posle 20ak dana od odnosa mora da dodje do tog zadebljanja materice, tako da ona mora da se vidi na UZ, je l da?

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
28.11.2012 22:39:04   
bonita
Moja mrvica moje user posted image je 0,91 cm :) 5+1 user posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu neda21)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
28.11.2012 22:42:59   
Meisje
Hihihi bas je mrvica,ali da vidis kako ce brzo da rasteuser posted image user posted image

Moja bila na 7+3 1.40cm

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
28.11.2012 22:44:37   
bonita

IZVORNA PORUKA: Meisje

Hihihi bas je mrvica,ali da vidis kako ce brzo da rasteuser posted image user posted image

Moja bila na 7+3 1.40cm


user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
29.11.2012 14:47:22   
Maslacak15
Bonita, Mei user posted image user posted image

Neda beta je sigurna 100 %. Ako je 14 dana posle ovulacije beta negativna trudnoce nema 100 % i to je definitivno. Zadebljanje na materici je jedna nedefinisana stvar, podlozna gresci doktora, posto je sluzokoza zadebljana vec tokom druge faze ciklusa i ne mora nista da znaci. KAda je sluzokoza zadebljana, dok ne stigne mesntruacija moze da znaci da ce biti trudnoce, a moze da znaci i da je nema. Ultrazvuk nema tu dijagnosticku mogucnost u tom stadijumu. Cak ni gestacioni mesak nije dokaz jer kruzic moze da se pomesa sa depoom krvi pred samu menstruaciju. Tek prisustvo zumacnane kese u gestacionoj kesi je pouzdan znak trudnoce u materici. Zato svi normalni doktori kazu da se treba cekati najmanje nedelju dana posle izostanka menstruacije, da bi se na ultrazvuku videle relevantne stvari vezane za trudnocu.
Ali da ponovim, ako je 14 dana posle Ovulacije ( ne odnosa , nego posle ovulacije) HCG u krvi negativan, trudnoce nema u telu definitivno. Ako ne znas kad si ovulirala, a spermatozoidi zive max do 6 dana ( tesko ali uzmimo tu mogucnost) onda maksimum 21 dan posle odnosa HCG mora biti pozitivan inace trudnoce nema. Ultrazvuk u principu nikad ne moze da iskljuci mogucnost da si trudna u drugoj polovini ciklusa jer se tako rano prosto nista ne vidi. Nadam se da je sad jasnouser posted image

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
29.11.2012 19:14:45   
neda21
Jeste. Hvala

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
3.12.2012 11:41:56   
branaV
Moj prvi uz, 6n+4d moja sreca je velika 1,84 cm, user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neda21)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
5.12.2012 20:33:52   
janabons
NA prvom uz 4,2 nedelje se nista nije videlo sem zadebljalog endometrijuma, a na drugom uz 5,6 nedelja moje user posted image je bilo 3,8mmuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
5.12.2012 21:18:29   
bonita
Brana jana sve najlepse vam zelim,lepu i laku trudnocu.
Ja sutra idem ponovo na UZ...

javljam vam user posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
6.12.2012 15:30:12   
bonita
E evo i mene,ono a prvom Uz je bilo mesak ili kako se vec zove,tako da ja nisam bila to lepo ukapirala.
Inace danas nam je srce kuckalo i veliki smo tacno 4 mm.
6+2.Kaze dr,da tacno odgovara velicina nedelji.

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
10.12.2012 16:13:19   
Leptiric123
Ja sam danas imala prvi UZ i ništa miije jasno...endometrijum je zadebljan, trudna sam, vidi se mala tačkica ali ne može da potvrdi da je to mešak, ta tačkica je veličine 3.88 cm...nije bila moja dr nego me je neka druga pregledala, i mislim da se nije ni potrudila mnogo da ga nađe...:/ kaže da sam po uz 5n+1 a po amenoreji 6n+6, ovo 5n+1 mi je realnije, ali možda čak i tri dana manje po mom proračunu...
Kako ne može da se potvrdi da je to plod??? :/

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
10.12.2012 16:39:43   
bonita

IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Ja sam danas imala prvi UZ i ništa miije jasno...endometrijum je zadebljan, trudna sam, vidi se mala tačkica ali ne može da potvrdi da je to mešak, ta tačkica je veličine 3.88 cm...nije bila moja dr nego me je neka druga pregledala, i mislim da se nije ni potrudila mnogo da ga nađe...:/ kaže da sam po uz 5n+1 a po amenoreji 6n+6, ovo 5n+1 mi je realnije, ali možda čak i tri dana manje po mom proračunu...
Kako ne može da se potvrdi da je to plod??? :/



ja sam prvi Uz radila 5+1, i plod se nije video,samo mesak.ali zato na 6+2 mi se video plod od 4mm,i videli ce otkucaji srca.Tako da je to tebi ja bih rekla sasvim ok.i to je sigurno mesak.user posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
10.12.2012 17:32:49   
Leptiric123
Bonita hvala sad si me oraspoložila baš sam se bila smorila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
3.2.2013 22:29:18   
jekkka
Cure pomagajte,molim vas.
Sa 6 nedelja i 3 dana trudnoce po UZ nije se jos video plod, dok su ostali parametri bili ok. Sa 7+3, plod je bio 5 mm, pulsiranje srca se kao videlo ali ga aparat nije registrovao. Dr kaze da je to mnogo malo i da se plod mnooogo sporo razvija i vec 2 nedelje mi najavljuje spontani. Ja ne krvarim i osecam se ok kolko je to moguce u ovoj situaciji, al sam prestravljena. Inace tesko da mi je kasnila ovulacija jer sam zadnji ciklus imala 10 decembra, a odnos 23. decembra. Ima li iko neka slicna iskustva_

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
14.5.2013 12:31:33   
srna001
Evo i ja da se požalim.Prvi UZ :

mešak tj GS= 14.7 mm (5n i 3d)
a plod tj CRL=5.9 mm (6n i 3d)

Po poslednjoj m tj LMP ja sam tad bila 6n i 5 d
Srce kuca i to je sve ok.Ali muči me to što je mešak nedelju dana manji od ploda.
Da li je neko imao sličnu situaciju?Dr mi je rekla da pijem više vode i da će sve to biti ok ali kako sam čačkala po netu nije baš sve tako sjajno.

< Poruku je uredio srna001 -- 14.5.2013 12:33:38 >

(odgovor članu jekkka)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Veličina ploda na prvom UZ
10.11.2013 21:33:29   
New Mom
Ja i ne znam mere sa prvog UZ, sem da je kontatovano da je beba manja neka 4 dana od očekivanog (tada sam bila nekih 6+3 po UZ).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

sta obuti?
anci kv

uz kratku crvenu haljinu,po vasem misljenju,sta bolje ide?

salonke u boji koze (34%)

crne salonke (66%)


Ukupan broj glasova: 142

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here