|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 12:11:33   
Anoniman
Ne bi.

Ali moram priznati da sada prvi put čujem da je e-coli bakterija prljavih ruku. Do sada su mi uvek govorili da je to žutica.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 276
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 12:19:31   
Anoniman
Pazite shta sam nashla na forumu doktor.rs

Pitanje koje je doslo na PP:

Imam pitanje: U 9 sam mesecu trudnoce i nalazi urina i vaginalni bris su uvek do sada bili u redu, ali poslednji nalaz je pokazao da postoji eserihija coli u vaginalnom brisu. Ima li opasnosti po bebu i kakvo je lecenje obzirom da znam da se dugo leci a meni je termin za porodjaj za 2 nedelje. Unapred zahvalna

E.coli u vaginalnom brisu ne zahtijeva nikakvo lijecenje u koliko pacijentkinja nema nikakve simptome. E.coli je normalni stanovnik debelog crijeva i veoma cesto kolinizira vaginu i ako je imuni odgovor tog istog organizma u redu, nema opasnosti ni za pacijenta niti za bebu u trudnoci. Dakle, nije potrebno nikakvo lijecenje.

Odgovor je dala DR OBGYN

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 277
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 12:38:25   
anci 81
Cao! Ja bas imam problem sa e.coli u C i V brisu(urinokultura je sterilna) i trenutno sam na terapiji koja se sastoji od Palitrexa i Macmiror vaginaleta. Meni je dr rekla da ona u principu nije nesto puno opasna,ali da se kod trudnica leci da ne bi otisla "gore" tj. ka materici i ne daj Boze usla u matericu i na taj nacin izazvala neke nezeljene dogadjaje. Ja sam inace 9-ta nedelja tr. Pozdrav!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 12:40:55   
sephora

evo me, trknula sam da sprčkam musaku pa me evo nazad, videla sam vaše postove...
Smeškice, izbegavam da idem u wc izvan kuće (ja sam hipohondar-zato sam i pobegla sa medicine), a ako baš moram npr. na poslu: nikada ne sedam na šolju, perem ruke strogo i pre i posle, i obavezno koristim vlažne maramice i naravno, pazim smer brisanja,...ali šta ćeš ti mikro stvorovi VREBAJU svuda oko nas...
Trcoslava je donekle u pravu da ne valja ni preterivati u higijeni, to može isto da naškodi puno, ali hoću da kažem, da ne mogu da pazim više od ovoga- pa ne znam kada i kako ću se onda od nje otresti...pojačanje imuniteta jeste svakako rešenje logično mi je sasvim da ona bukne kada opadne imunitet, evo sada sam prvo imala neki virus, od klinaca sam dobila, stresa na sve strane, pa mi izašao herpes simpleks na ustima-očigledan znak da mi je opao imunitet, pa me onda strefila urinarna...
to je logično!!! ali stalno se pitam da li negde opasno grešim...

kada sam dobila ešerihiju 1 put, pre mene je imala moja majka (isto 1 put u životu) i odmah posle moja ćerkica??? previše slučajnosti zar ne???
zato mala sada ide isključivo na nošu i ona sada nema, a mama i ja opet imamouser posted image

ma, biće valjda dobro, hvala Bogu nije to neka neizlečiva bolest!!!
na psu rana na psu i zaraslauser posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 13:29:58   
*Alexx*
Meni moj ludi ginekolog nije radio briseve pred porodjaj, vec su mi na porodjajnom stolu videli da imam neku infekciju (zbog cega sam se pocepala malo vise jer je zbog te infekcije vagina bila suvlja nego sto je obicno). Elem, uradili ljudi briseve, i eto ti je E.coli u nekoj enormnoj kolicini. Terapija Cedax. Evo, mesec i po dana posle porodjaja, jos je se nisam resila, sledeca tura su Ciprocinal vaginalete (pa se nadam da je vise nece biti).

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 13:31:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx

Ciprocinal vaginalete


Nisam ni znala da postoje Ciprocinal vaginalete. Znam da postoje tablete.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 281
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 13:39:05   
Anoniman
Sephora...neznam shta da ti kazem...ja takodje neizostavno koristim vlazne maramice....ali kada ti padne imunitet, dovoljno je da i vlaznim maramicama dotaknesh mesto gde ne treba...i prenela si bakteriju...

Ja sam sad bila u radnji....kupila sam brusnicu....pa je grickam...i chaj od brusnice...ali nema bash puno brusnice u njemu....sutra idem do grada...pa tju prodavnici zdrave hrane natji neshto bolje....a sutra popodne idem kod ginekologa user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 282
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 13:42:44   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Alexx

Ciprocinal vaginalete


Nisam ni znala da postoje Ciprocinal vaginalete. Znam da postoje tablete.


Pa meni ona rece vaginalete, i da ih prave u apoteci. user posted image Nisam jos isla da kupim. Evo, bas gledam cedulju gde sam zapisala.

< Poruku je uredio Alexx -- 20.10.2009 13:43:14 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 22:12:30   
sephora
joj, drage žene, danas mi pričala drugarica da je i ona imala Ešerihiju ali u nosuuser posted image
Gde sve ova bekterija ne može da se nađe. Kaže ona pitala dr. šta misli odakle joj tu Ešerihija, a doktor rekao: "E, to ne znam ni ja da vam kažem, prosto nisam pametan!" Pila je terapiju i posle joj je bris bio sterilan...
A onda mi mama kaže da je sestrić njene koleginice imao Ešerihiju u uhu i da se nesrećnik namučio dok se nije izlečio...
Ja znam da je to "nestašna" bakterija koja može da se nađe na raznim mestima u organizmu ali ova dva primera su baš neobična!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 22:25:01   
Anoniman
Moram da napišem... Ja nisam za upotrebu vlažnih maramica dole, čak ni onih koje su kao baš za to dole. user posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 285
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 22:26:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Moram da napišem... Ja nisam za upotrebu vlažnih maramica dole, čak ni onih koje su kao baš za to dole. user posted image


zašto?
mislim, stvarno me zanima...?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 286
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 22:27:25   
sephora
nije čovek pametan šta je dobro a odakle može da vreba neki problem...
samo, da li misliš da ni bebi maramice nisu dobre da ih koristimo "dole"?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 22:29:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sephora

nije čovek pametan šta je dobro a odakle može da vreba neki problem...
samo, da li misliš da ni bebi maramice nisu dobre da ih koristimo "dole"?



i ja se pitam isto...
koristila sam Perfex ... a sada Pampers baby care nosim sa sobom u tašni...

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 288
   RE: Ešerihija koli
20.10.2009 22:29:26   
Anoniman
Pa iskreno, bebi maramice mislim da su najmanje dobre. user posted image One su za bebe a ne za žene, jer.. možda sada lupam, ali tako ja to vidim... odrasla žena ima neku normalnu "floru" dole, koja ne bi trebala da se remeti.
Ako sam dobro upućena, postoje vl. maramice za intimne delove.

Otvoriću temu o ovome, baš me zanima šta žene misle.

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 289
   RE: Ešerihija koli
21.10.2009 19:03:03   
Anoniman
Dobila sam terapiju:
Amplicin 500 mg 3x1 7 dana
Amplicin vaginalete 500mg 1x1 uveche

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 290
   RE: Ešerihija koli
27.10.2009 15:48:45   
Iva979
Svakako, brusnica ti je najbolja! Njeni Cajevi, sokovi, tablete, plod... (Meni je dosta pomogao caj od brusnice u crvenom pakovanju, mada je poprilicno skup). Negde sam citala da bi caj od brusnice trebalo piti i ujutru i pred spavanje (naravno i u toku dana).
Meni je lekar rekao da ne treba da je mesam sa uvom, ja sam ga poslusala i uspela sam da je se otarasim. Naravno, uzimala sam antibiotike, pa pipegal, i puno cajeva.
Takodje sam citala da ne bi trebalo da jedes puno slatkisa dok pokusavas da je se otarasis. toga se bas i nisam pridrzavala user posted image

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Dobila sam rezultate cervikalnog brisa.... pishe da imam Eserihiju user posted image

Koliko sam shvatila...treba da se opskrbim brusnicom? user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Ešerihija koli
27.10.2009 17:02:13   
Anoniman
Pa ja jedem kandiranu brusnicu...jako puno...znam i po pola kg dnevno da pojedem...ni ne trepnem...samo trpam user posted image user posted image user posted image
A chaj sam kupila u biljnoj apoteci...prilichno skup...100gr 210 dinara....ide jedna supena kashika chaja na 2 deci.... ja napravim svaki dan litru, ohladim za sutradan i pijem ....ima kad i 2 litre dnevno popijem....
Ne jedem bash slatko...uopshte nemam zelju u zadnje vreme....user posted image

Kad popijem terapiju (poshto ne mogu sad vaginalete da stavljam) sachekatju nedelju dana i idem da proverim jel sam je se otarasila user posted image

(odgovor članu Iva979)
  Direktna veza do poruke: 292
   RE: Ešerihija koli
27.10.2009 23:27:49   
Iva979
hihihihhiuser posted image pretvorices se u brusnicu! Neka, samo je jedi i otarasices se bede! 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Ešerihija koli
27.10.2009 23:31:09   
Anoniman
Ma navukla sam se na brusnicu skoz....nikad mi pre nije palo na pamet da kupim bash brusnicu....kupovala sam suvo grozdje ili susheni avokado, nar, ananas, bananu...al brusnicu ne user posted image
Chaj ne obozavam...al ga pijem...hladan je ok....al da grickam brusnicu...njamiiiiiiiiii user posted image user posted image

(odgovor članu Iva979)
  Direktna veza do poruke: 294
   RE: Ešerihija koli
27.10.2009 23:37:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ma navukla sam se na brusnicu skoz....nikad mi pre nije palo na pamet da kupim bash brusnicu....kupovala sam suvo grozdje ili susheni avokado, nar, ananas, bananu...al brusnicu ne user posted image
Chaj ne obozavam...al ga pijem...hladan je ok....al da grickam brusnicu...njamiiiiiiiiii user posted image user posted image



kažu da ne treba više od šačice dnevnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 295
   RE: Ešerihija koli
27.10.2009 23:38:49   
Anoniman
A shto??? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 296
   RE: Ešerihija koli
27.10.2009 23:40:03   
Iva979
Stvarno? Ja nikada nisam cula da brusnica ima neka stetna dejstva? user posted image

< Poruku je uredio Iva979 -- 27.10.2009 23:44:15 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Ešerihija koli
28.10.2009 8:43:22   
Anoniman
Molim da ako brusnica ima nekih štetnih dejstava, da se to napiše ovde: Brusnica KLIK

(odgovor članu Iva979)
  Direktna veza do poruke: 298
   RE: Ešerihija koli
15.12.2009 9:01:01   
Anoniman
od jedne kolegice sa posla snaha u 7 mjesecu ima ešerihiju i kaže da je nekoga slala  po vodu iz mjesta Odmenje u blizini Užica.
Uglavnom ta voda izvire iz stijena u brdima gdje se jedan dio mora prepješačiti i ta voda se mora držati u staklenoj ambalaži.
Uglavnom ešerihija prošla nakon 10 dana - pa eto ako nekome zatreba
postoji i neka legenda o toj vodi, upetljan je čini mi se sveti Sava al to već ne znam prepričati.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 299
   RE: Ešerihija koli
15.12.2009 9:13:58   
sephora
Moja mama išla kod svoje dr. i odnela rezultate analize urina, sada nema ešerihije ali pošto se kod nje ponavljala infekcija nekoliko puta dr. joj preporučila pred spavanje da popije dva vitamina c od 500...tako se stvara sredina koja nije pogodna za razmnožavanje ove bakterije...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here