|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 9:45:11   
mac24
jako bi volela da mi pomognete, ako ste naravno upucene i da li se bar neko od vaz uspeo izleciti jednom terapijom?

(odgovor članu mac24)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 10:00:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Na nalazu piše: Izolovano >100 000.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Ovo je moja komletna terapija:

10 dana Ciprocinal
10 dana Panklav
7 dana Baktrim

- jedno vreme Uvin čaj, sada čaj od Brusnice, sve jedno koji od dva ćete da pijete.

(odgovor članu mac24)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 10:26:31   
mihi
Nalaz bakterija u urinu može da se toleriše ako broj nije veći od 250.000 cfu/ml. Lečenje se uvek propisuje po antibiogramu i obično je terapija efikasna. Ciprocinal je odličan lek za urinarne infekcije, ali se ne daje deci jer dovodi do oštećenja hrskavice kod dece. Naravno da treba raditi na podizanju imuniteta, a što se tiče E. coli u vaginalnom brisu to može da bude kontaminacija (prilikom brisanja) a da nje tu stvarano nema.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 10:49:21   
mac24
hvala puno puno puno, javi cu vam moje rezultateuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 10:53:06   
mihi
Nema na čemu!!!!!!user posted image

(odgovor članu mac24)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 11:04:26   
Anoniman
mac draga, problem sa ešerihijom je taj što je ona dosadna. Veoma brzo stvori imunitet na jedan antibiotik, zato se uzimaju dva ili tri za redom.
No, možda je kod tebe identifikovan jako mali broj, pa je dr procenio da će nestati sa samo jednim antibiotikom.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 11:09:30   
mac24
pa preko milion, bas mislim da nije malo ustvari nerazumem se , neznam koje su vrednosti sta je puno a sta moze da prode kao malo, jao nadam se da cu se uskoro izleciti , a tako zelim jos jednu bebu,

Tasha,Mihi hvala vam user posted image

a da li moze preko vc, solje ustvari ako idemo svi u kuci u vc da dobiju od mene ja non stop prskam asepsol ali posto imam dete to me brine, da li znate mozda'

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 11:12:12   
Anoniman
Ešerihija se ne prenosi. user posted image

(odgovor članu mac24)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 11:14:09   
mac24
puno hvala , necu vise da smaram sa mojim pitanjima, javicu se posle kontrole do subote pijem pa za par dana radim urino kulturu, javicu vam se

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 11:19:10   
Anoniman
Ja sam prala ruke pre nego što recimo radim nešto sa detetom, ne histerično i obavezno obraćala pažnju, ali ono... malo više. Dete mi ima onu prenosnu dasku za WC šolju, pa o tome nisam mislila. Imala sam odnose sa mužem - nije je dobio.
Ešerihija je normalan stanovnik našeg organizma, samo se usled pada imuniteta, broj poveća, i onda može da se raznese urinarno i vaginalno, recimo nepravilnim brisanjem nakon velike nužde. Ima i neka teorija o prelasku ešerihije kroz neke žlezde, i koješta, ja nisam med. radnik, ništa se u to ne razumem, ali tako neko mi objasniše. Tu teoriju ne prihvataju svi lekari. Većina ih prihvata ovo prenošenje od spolja, npr. nepravilnim brisanjem.

(odgovor članu mac24)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 12:23:37   
Anoniman
Mada, mac, vidiš da je lucia pisala da se izlečila samo brusnicom. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 14:43:55   
Republica
Escherichia coli, necu sad pisati o njenim pozitivnim delovanjima vec o prenoshenju.
Prenosi se putem uglavnom prljavih ruku i namernica, zagadjene vode.Znaci sve shto dodje u
kontakt sa fekalijama. Znate onu staru" Pre i posle jela treba ruke prati nemoj da te zato opominje mati".
E sada esherihija jako lako dodje kod zhena u  urinarni trakt.Polozhaj ulaza vacine i rektuma je blizu a i gravitacija cini svoje i
trenje.Rektum je iznad ulazka u vaginu.Znaci ako nije dogro ocishcen lagano se spusti i cim padne inunitet krece u
brzo razmnozhavanje.Ona mozhe i bez i sa kiseonikom da opstane.Drugo je i pored nedovoljnog cishcenja i pogreshno cishcenje.
Treba pokretom na gore.Terapija je u kombinaciji sa 3 antibiotika.U tom slucaju treba izbegavati sunce, jer je terapija iscrpljujuca za organizam.Napominjem ovo jer su letnji meseci.Dosta tecnosti da bi se izbacivala i smanjila koncetracija
da bi antibiotici lakshe delovali i efikasnije.Vratiti Ph vagina na normalu da i prirodne bakterije pripomognu.Ima da se kupi u apotekama ampule za vracanje Ph kiselkosti vagine.
Ja bih ipak extra higijenu toaleta radila.Jer se prenosi putam kontaminiranih ruku.Isto treba koristiti kondome.Urinarna cevi zlazna kod zhena je do 3cm.Lako one izadju i vani.Sexualnim odnosom se isto mozhe preneti.Drugo analni sex bez kondoma i ejakulacije u predelu ili u vagini isto i te kako olakshava da se E. coli razmili.
 
Eto toliko,malo.
 
Pozdrav user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 14:58:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Republica

Escherichia coli, necu sad pisati o njenim pozitivnim delovanjima vec o prenoshenju.


Kako pozitivnim delovanjima?
Ešerihija pozitivno deluje na organizam ili sam ja nešto krivo razumela, prosto ne mogu da verujem da si to htela da kažeš. Garant ja nešto nisam dobro razumela. user posted image

(odgovor članu Republica)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 15:02:01   
Ana RR
Možda ako se nalazi tamo gde treba da se nalazi, ona vrši neku ulogu "dobre bakterije" da se tako izrazim.. a možda i lupam, spava mi se... 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 15:03:02   
Republica
Tasho, tamo gde joj je mesto -u crevima.
Kao deo crevne flore ona razgradjuje laktozu i pomazhe pri sintezi vitamina K.
To su njena pozitivna svojstva u sredini gde treba biti -crevima.
 
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 15:04:12   
Ana RR
To sam i mislila.. samo nisam znala da se "odrazim" user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Republica)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 15:06:04   
Anoniman
A toooooooooo. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 15:11:41   
Republica
Tasho, citam juce da se jedna od diskutantkinja muci sa hlamidijom.
I da se vrte u krug ja imam ...on nema ,prestanak terapje itd...itd...
Gde mogu da joj bolje pojasnim shta im se deshava?
 
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 15:13:26   
Anoniman
Guppy je zaključala temu o Hlamidiji, obavestiću guppy o tvom pitanju, pa će ona da ti se javi na pp i kaže ti gde da pišeš.

(odgovor članu Republica)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 16:47:57   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Republica

Escherichia coli, necu sad pisati o njenim pozitivnim delovanjima vec o prenoshenju.
Prenosi se putem uglavnom prljavih ruku i namernica, zagadjene vode.Znaci sve shto dodje u
kontakt sa fekalijama. Znate onu staru" Pre i posle jela treba ruke prati nemoj da te zato opominje mati".
E sada esherihija jako lako dodje kod zhena u urinarni trakt.Polozhaj ulaza vacine i rektuma je blizu a i gravitacija cini svoje i
trenje.Rektum je iznad ulazka u vaginu.Znaci ako nije dogro ocishcen lagano se spusti i cim padne inunitet krece u
brzo razmnozhavanje.Ona mozhe i bez i sa kiseonikom da opstane.Drugo je i pored nedovoljnog cishcenja i pogreshno cishcenje.
Treba pokretom na gore.Terapija je u kombinaciji sa 3 antibiotika.U tom slucaju treba izbegavati sunce, jer je terapija iscrpljujuca za organizam.Napominjem ovo jer su letnji meseci.Dosta tecnosti da bi se izbacivala i smanjila koncetracija
da bi antibiotici lakshe delovali i efikasnije.Vratiti Ph vagina na normalu da i prirodne bakterije pripomognu.Ima da se kupi u apotekama ampule za vracanje Ph kiselkosti vagine.
Ja bih ipak extra higijenu toaleta radila.Jer se prenosi putam kontaminiranih ruku.Isto treba koristiti kondome.Urinarna cevi zlazna kod zhena je do 3cm.Lako one izadju i vani.Sexualnim odnosom se isto mozhe preneti.Drugo analni sex bez kondoma i ejakulacije u predelu ili u vagini isto i te kako olakshava da se E. coli razmili.

Eto toliko,malo.

Pozdrav user posted image


Meni su Eserihiju nasli u cervikalnom i vaginalno, lecila sam vaginaletama, ne znam da li ce se vratiti treba da proverim. Zanima me koliko je opasna tamo. Tri meseca sm koristla kateter, ne znam da li je od toga mada u urino kulturi nije izolovana, tamo je izolovana enterococus, lecila sam antibioticima, poludecu vise od bakterija

(odgovor članu Republica)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Ešerihija koli
3.7.2009 17:38:32   
Republica
Rivana,esherihija je dosadna i cesto se vraca.
Moracesh josh jednom da uradish urinokulturu i vaginalni bris.
To je pocetak da ne bi sada pricali na slepo.
Radi na jacanju imuniteta.
Ono shto mogu da savetujem je da nakon sexualnog odnosa ,poshto rekoh gore to je urogenitalna infekcija
a blizina otvora vagine , cmara i uretre cini kod sexualno aktivnih zhena lakshe prenoshenje.
Znaci koristiti prezervativ,pishkiti nakon sex. odnosa i oprati genitalije.
 
Prvo uradi test pa cemo videti.To isto vazhi i za enterococus.
Kad dobijesh rezultate javni se.
 
user posted image
 
 

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Ešerihija koli
13.7.2009 8:51:32   
mac24
Drage moje URIN STERILAN, uspela sam mnogo sam srecna user posted image user posted image

sada cu da nastavim da pijem caj od brusnice i necu da prestajem dokle god nebude tri puta sterilan

a moja terapija je bila, 8 dana ciprocinal od 500 i uvin caj a na poslu sam grickala brusnicu

nadam se da se napast nece vise vratiti vise potrudicu se

(odgovor članu Republica)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Ešerihija koli
17.9.2009 8:36:31   
Anoniman
Iz teme Piškim krv:

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ešerihija > 100 000

Dr kaže da pređem na Panklav.



IZVORNA PORUKA: mihi

Kod odraslih se ne leči do 250.000 cfu/ml urina.  Mislim da su tebi dali terapiju jer si imala hematuriu (krv u mokraći).


250 000 > 100 000 user posted image

Šalu na stranu. Piše samo > 100 000, ali ne piše da li je < ili > od 250 000.

Dr je rekao da pijem Panklav 625, 2x1, i da 8-mi dan terapije odnesem urin na "urinokulturu pod terapijom". Šta to znači? To znači da neće samo odrediti dal je < ili > 100 000, nego će, ako je npr < 100 000, izbrojati koliko je tačno.

(odgovor članu mac24)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: Ešerihija koli
17.9.2009 8:40:48   
Anoniman
e ebem mu miša user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Ešerihija koli
19.9.2009 12:17:57   
Rivana
Jako dosadna bakterija ja sam je imala u cervikalnom brisu sad moja beba ima u mokraci user posted image

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here