|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
21.9.2014 22:50:49   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Peace ti se ne gojiš ni od čega user posted image

Nego beše i neka caka za pušače? Sad ne mogu da se setim koje si godište, ali mislim da smo tu negde. I kroz maglu mi ide da si i pušač isto?

Povecan rizik od mozdanog udara ali nakon tridesete godine ili tridesetpete ,hm,,ne mogu tacno da se setim,,,ja sam ih pila do tridesete godine, Logest,prvo kao terapiju pa sam posle i nastavila ,nikakvih probblema nisam imala cak stavise ciklus manje obilan i tacan u sat user posted image ..Nisam se gojila ,imala sam 53 kg na 175cm visineuser posted image


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 7:49:28   
branki*
boze mili,ja kad se stim sebe iz nekog mladog perioda sa nekih 20 i kusur godina kad sam se tek upustala u sexualne odnose,majko moja,zivi sam primer neobavestenosti i neupucenosti..moja jedina kontracepcija je bila prekinut snosaj,nista nisam znala ni o ppb,ni o trudnoci,kao dete neko.sreca u nesreci je ta da inace eto imam problem sa jajovodom,pa nije doslo nikad do nezeljene trudnoce.bog cuva budale,sto se kaze.bas sam bila neodgovorna,jer nista nisam znala,mislila sam-on ga vadi na vreme i nema sanse,to je to..ma,da,kako da ne,mogucnost postoji.sad obavezno savetujem devojke i ucenice svoje bivse da se stite,ne samo zbog trudnoce,nego i infekcija raznih.
od kako sam u braku,ne koristimo nikakve metode kontracepcije,jer smo zeleli dete i mislila sam da ne moigu bas da zatrudnim.o trecem detetu ne razmisljamo,necemo koristiti zastitu,ako se desi da ostanem opet nekad trudna,rodicu.

< Poruku je uredio branki RR -- 22.9.2014 7:52:30 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 8:58:26   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Peace ti se ne gojiš ni od čega user posted image

Nego beše i neka caka za pušače? Sad ne mogu da se setim koje si godište, ali mislim da smo tu negde. I kroz maglu mi ide da si i pušač isto?

Povecan rizik od mozdanog udara ali nakon tridesete godine ili tridesetpete ,hm,,ne mogu tacno da se setim,,,ja sam ih pila do tridesete godine, Logest,prvo kao terapiju pa sam posle i nastavila ,nikakvih probblema nisam imala cak stavise ciklus manje obilan i tacan u sat user posted image ..Nisam se gojila ,imala sam 53 kg na 175cm visineuser posted image



Sanči ni Taša ni Ja nemamo više 20 user posted image mislim da je preko 30 godine i ne sećam se moždanog. Mislim da su vene najveći problem. Kao što sam pisala na prethodnoj strani, nikad nisam ni smela da ih pijem. Prvenstveno zbog vena. to što sam pušač je samo šlag na tortu. A generalno nekih problema (ako izuzmem taj sa venama) nisam imala, nikakva razdražljvost, nikakvo gojenje - nikakve nus pojave.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 9:00:54   
Misha i Ljisha
ja procitala koncentracija ahahahha


Ja sam vala bila odlicno informisana. Hvala mojoj mami na silnim neprijatnim ruckovima gde nam je stalno trubila koristite kondome koristite kondome.... Znala sam i za pilulu za dan posle, za tablete, za spirale, za kondome i muske i zenske, da kondome iskljucivo treba da uzimam u apoteci i td i td. A opet tokom fakulteta i pored svega toga sam bila zesci paranoik i cim bi mi kasnila menstruacija ja bih radila test (a meni inace skoro stalno kasniuser posted image ). Jedini 100% vid kontracepcije je NEMOJ SE I NE BOJ SE!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 9:04:02   
bubulence
mi smo u vezi uglavnom koristili kondome . probala sam diane35 ali sam imala jake mucnine i uzasno sam se naduvala pa sam popila samo jednu kutiju i prestala. posle trudnice sa Emom smo opet koristili kondome. odem u apoteku kupim zalihe za mesec dana i gotovo. ne zelim da razmisljam o posledicama...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 9:04:07   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ja procitala koncentracija ahahahha



i ja user posted image

Ja samo koristila Yasmin, ali to tek negde sa 20 i nešto i to zbog poblesavelog ciklusa.
Jako loše podnosim sve što je hormonski, ali te Yasmin mi začudo nisu mnogo smetale i sredile mi ciklus.

< Poruku je uredio Modessty RR -- 22.9.2014 9:05:35 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 9:07:45   
emicaa
Ja trenutno koristim tablete za kontracepciju,koristila sam ih i prije ali kad rodim i drugo onda ću stavit spiralu,ako se ipak odlučim i za treće lako ju je izvadit

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 9:09:19   
mali_mis
Mi koristimo kondome.
Jednom u mraku kad sam mu stavljala, nisam videla kako treba, pa sam mu naopacke stavila, zalio se da ga one izbocine golicaju user posted image
Od tad, drzim malu lampicu zubima...i nema da ga golica user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 9:10:05   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


i ja user posted image

Ja samo koristila Yasmin, ali to tek negde sa 20 i nešto i to zbog poblesavelog ciklusa.
Jako loše podnosim sve što je hormonski, ali te Yasmin mi začudo nisu mnogo smetale i sredile mi ciklus.


Isto i kod mene. Yasmin su odlicne, nisam se naduvala (cak mislim da mi je dr njih i preporucila jer navodno ne zadrzavaju vodu u organizmu a ja sam vec imala problema sa naduvanim zglobovima)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 9:27:04   
Modessty
ma nemamo mi vreme još i za stavljanje kondoma user posted image kod nas to sve na brzaka jer se obavezno neko dete probudi kad ne treba user posted image

Meni je ginekolog preporučio spiralu, ali ja se nešto nećkam oko toga. A nije mi ni da doživotno pijem tabletice. Nije mm teško da pazi, ali mislim da je ipak bolje da imamo neki vid zaštite. Mislim da ću se na kraju ipak odlučiti za spiralu. Nešto se plašim nameštanja i kasnije menjanja te spirale. user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 9:30:21   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: mali_mis

Mi koristimo kondome.
Jednom u mraku kad sam mu stavljala, nisam videla kako treba, pa sam mu naopacke stavila, zalio se da ga one izbocine golicaju user posted image
Od tad, drzim malu lampicu zubima...i nema da ga golica user posted image

idi bre zeno u persun! nasmeja me!!user posted image
ja sam uvek za zastitu,ne moze muskarac bas da pazi,nije to sigurica...
I ja sam pila pilule dok smo se zabavljali i zbog ciklusa..ali mislim da ce ipak spirala biti najbolja...najmanje hormona,a zastita!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 9:52:22   
Mala Elena
Mod i mene bi bio strah...user posted image
Ne znam prosto kakav je osecaj ...
A, Yasmin su super, moje drugarice ih koriste, mada ova jedna to radi vec oko 7 god i doktorka joj iste zabranila jer joj je funkcija jetre umanjena.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 10:55:57   
emicaa
Moja prijateljica ima spiralu i ne osjeti,kad je stavi tek taj dan je malo čudan osjećaj posle normalno

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 10:59:49   
Modessty
emice meni i dalje frka.
A ja bi onu nehormonsku. Jel ima neko iskustva?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 11:09:23   
Modessty
evo samu sebe ću da pecnem i podsetim da imamo temu Spirala
user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 11:09:49   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Modessty RR


i ja user posted image

Ja samo koristila Yasmin, ali to tek negde sa 20 i nešto i to zbog poblesavelog ciklusa.
Jako loše podnosim sve što je hormonski, ali te Yasmin mi začudo nisu mnogo smetale i sredile mi ciklus.


Isto i kod mene. Yasmin su odlicne, nisam se naduvala (cak mislim da mi je dr njih i preporucila jer navodno ne zadrzavaju vodu u organizmu a ja sam vec imala problema sa naduvanim zglobovima)


user posted image Meni su odlicne. Jako sam se plasila da cu se udebljati i da cu imati promjene raspolozenja. Nista od toga se nije desilo. Cini mi se da sam cak i lakse smrsala a i stomak je ravan , nije nikad naduven kao ranije. user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 11:11:06   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

evo samu sebe ću da pecnem i podsetim da imamo temu Spirala
user posted image

Nisam htela da te peckam, samo sam ti digla temu user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 14:15:24   
tatjan@
Cao, ja sam pila Jeaninne tablete i super sam se osecala od starta, stvarno ih preporucujem. Ove tablete imaju najmanju dozu hormona od svih tableta koje se kod nas prodaju pa imaju najmanje nezeljenih efekata, stvarno su super. Iscistio mi se ten, menstruacije skratile a ja smrsala.user posted image Posto sam juce trebala da krenem sa novom kutijom, ali smo se sa muzicem dogovorili da cemo pokusati da napravimo bebca #3, zanima me kakvi su ciklusi posle tabletica, koliko se brzo vracaju u normalu, kada pocinju ovulacije, i koliko uticu na plodnost? Ako neko ima nekih iskustava, neka mi napise please..

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 14:22:52   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: tatjan@

Cao, ja sam pila Jeaninne tablete i super sam se osecala od starta, stvarno ih preporucujem. Ove tablete imaju najmanju dozu hormona od svih tableta koje se kod nas prodaju pa imaju najmanje nezeljenih efekata, stvarno su super. Iscistio mi se ten, menstruacije skratile a ja smrsala.user posted image Posto sam juce trebala da krenem sa novom kutijom, ali smo se sa muzicem dogovorili da cemo pokusati da napravimo bebca #3, zanima me kakvi su ciklusi posle tabletica, koliko se brzo vracaju u normalu, kada pocinju ovulacije, i koliko uticu na plodnost? Ako neko ima nekih iskustava, neka mi napise please..


Pre prve trudnoće sam pila yasmin, kada sam prestala u roku od dva meseca sam ostala trudna. Ciklusi su se najnormalnije nastavili bez ikakvog kašnjenja, i promene. sve je bilo regularno.
Kada sam sada pre treće trudnoće prestala da ih pijem, ciklus mi se malo poremetio,prva menstruacija mi je kasnila dve nedelje,druga je bila redovna, atreća nikada nije stigla i evo me u petom mesecu user posted image .Mislim da ovulacije ne izostaju, može samo da bude malo ranije ili kasnije nego obično. Tako je kod mene poranila poslednji put user posted image


(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 14:26:56   
Modessty
Ja sam koristila Yasmin nakon drugog spontanog da bi regulisala ciklus. I nisu mi uopšte smetale. Ciklus bio školski 28 dana, trajao 4 dana i bio mnogo manje obilan nego ranije. Pila sam ih par meseci i prestala. Ciklusi su i dalje bili uredni, na 30 dana. Ostala trudna nakon tri meseca. Doduše nismo se ni trudili, samo smo se prepustili pa ako bude bude user posted image i beše na sv. Nikolu user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Kontracepcija
22.9.2014 14:38:50   
emicaa
Ja sam u decembru prestala da pijem tablete a već u februaru prošle godine ostala trudna user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Kontracepcija
24.9.2014 10:45:05   
tatjan@
Pa izgleda onda da ima neke istine u tome sto kazu da se posle kontracepcije brze zatrudni user posted image Meni se ustvari bas i ne zuri, sad sam na dijeti i htela bi da smrsam jos malo pre nego sto zatrudnim, ali posto nam je oba puta trebalo po godinu dana da zatrudnim, ne bi vise da cekam i odugovlacim.. Sad ce valjda u inat da se zakaci prvi mesec user posted image

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Kontracepcija
28.10.2014 17:34:33   
QueenJ
Ja sam pila Logest 4 godine. Prvih mesec dana sam imala povremeno glavobolje i bila sam loše volje, nešto kao pms. Posle nikakvih problema, niti kg viška. Prošle godine u avgustu svadba, u septembru odlučimo da prestanem da pijem tabletice, pa kad se desi... Desilo se u oktobru. user posted image user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Kontracepcija
12.11.2014 13:32:48   
Mariya
Da li je neka od vas ima 32 god. ili vise i da pije pilule? Ja sam pila legravan 6-7 godina sa pauzama i nisam imala nuspojava, ali tad sam bila mladauser posted image odgovarale su mi pilule, ali sad imam 32 g., nemam zdravstvenih problema ali mojoj mami je dijagnostikovan rak jajnika u 48. godini pa ne znam da li je to problem. Spirala ne dolazi u obzir.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Kontracepcija
12.11.2014 13:53:10   
Peace*
Ja imam 33, pila sam Yasmin zadnjih 9g, sa pauzama za trudnoće.
Pre 7g sam prvi put operisala fibroadenom u dojci, i sada u septembru, drugi put. Lekari su šokirani što ginekolog policistične jajnike leči antibebipilulama, obzirom na već jednu operaciju dojke, i obzirom na to da je moja mama 2000. operisala rak dojke.
Rekli su mi da antibebi pilule nikako nisu za mene, iako pijem te sa najmanje hormone.
Detaljnije sam pisala ovde:
KLIK

Konkretno, ovo sam htela da vidiš:


IZVORNA PORUKA: Peace*

Bila sam i kod drugog onkologa koji se više razume u genetiku.

Mama je išla sa mnom user posted image , pa je ona pričala istoriju u porodici, te je dr rekao da isti gen nosi više vrsta Ca. Znači, nije samo koliko si Ca dojke imao u porodici, već isti gen nosi Ca dojke, Ca jajnika, Ca debelog creva i maligni melanom.
Zatim, rekao je da prestanem da pijem antibebi pilule. Neko istraživanje je pokazalo da upotreba ab pilila povećava % obolelih od Ca dojke. Sada kada razmišljam, ja ih pijem od 2005.(sa pauzama zbog trudnoća) zbog policističnih jajnika, i prvi čvor sam operisala 2007. Da li sam ga imala pre 2005, nemam pojma jer nisam išla na preglede.
Rekao je da bi on radije odstranio jajnike, nego zbog policističnih jajnika pio antibebi i povećavao rizik od Ca dojke, pa i Ca jajnika.
Slaže da ovaj čvor treba izvaditi, i on bi genetiku (BCRA1 - valjda) radio iz uzorka, a ne iz krvi.

Sad treba da zovem onkologa-hirurga, da se zakažem za operaciju.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here