|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
24.12.2012 13:23:04   
ishler
GDE SI DB?
Moze da ti kasni ako si trudna,najveca verovatnoca za trudnocu je posle tableta.

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Kontracepcija
2.6.2013 22:19:48   
madre
zene moje, danas sam popila 7. yaz pilulu, a juce je pocelo strasno da me propada u predelu desnog jajnika... traje po ceo dan, bol nije nepodnosljiv, ali me bas nervira. sta to moze da bude?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Kontracepcija
2.6.2013 22:22:39   
Ivanka 75
Madre, meni se to ne dešava.... user posted image
ja se stvarno odmorih ova dva meseca

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Kontracepcija
3.6.2013 8:26:10   
Trcosava
Madre, ja se seam da su mi devojke govorile da im neki ginekolizi rade hormone ili šta već iz krvi i da na osnovu toga odlučuju koje pilule im najviše odgovaraju.
Meni to ovde nije rađeno, pila sam Yasminelle oko pola godine i nisam imala nikakvih problema.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Kontracepcija
12.6.2013 9:15:17   
Peace*
http://www.blic.rs/svet.php?id=58010

I ja sam odlučila da nastavim da ih pijem, iako se moj muž mnogo protivi tome. Kada god nađe članak na ovu temu on mi ga pošalje. Ali šta ću, nisam u mogućnosti trenutno da reskiram da ostanem u drugom stanju, a i imam policistične jajnike koji su u odličnom stanju od kada pijem BAŠ OVE antibebi pilule.


KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Kontracepcija
18.2.2014 22:36:18   
lesica
" Informacija o kojoj se godinama spekulisalo definitivno je potvrđena, a o tome je prošle nedelje Agencija za lekove upozorila i ginekologe u Srbiji. Nove vrste pilula za kontracepciju ne treba da se daju ženama koje imaju visok rizik od zgrušavanja krvi. Lekari treba dobro da procene moguće rizike kad prepisuju te tablete pacijentkinjama, savet je EMA.

Takav potez usledio je nakon izveštaja Evropske agencije koja je otkrila da sintetički hormoni koji se koriste u trećoj generaciji kontracepcijskih pilula povećavaju rizik od duboke venske tromboze u mnogo većoj meri nego što se do sada mislilo."

VIŠE OVDE >>> Zbog kontraceptiva mogu da nastanu krvni ugrušci


A ja se iskreno nadam da će u buduće, pre nego što se ženama daju kontraceptivi, uraditi detaljne pretrage, što krvne slike, što hormonskog statusa, pa u skladu sa tim da se odlučuje šta bi za koga pojedinačno bilo najbolje.





_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Kontracepcija
1.3.2014 17:24:08   
NadaR
Dobila sam Yasmin. Nadam se da se necu poceti debljati .
Nekad davno mi je dr propisala Logest I Nabila sam 10kg u nekoliko mjeseci . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Kontracepcija
27.3.2014 11:26:19   
jance
pozdrav zene. nema me ovde skoro pa godinu daa vec, zivot mi je postao bas brz :)

imam pitanje za vas , ako neka imate iskustva, da me smirite ili posavetujete sta da radim?

pocela sam da pijem kontraceptivne pilule Legravan pre 5 dana. dr mi nije dao da vadim krv za hormone, rekao mi je da ne veruje u to, da on ide metodom pokusaja , pa koja mi kontracepcija najvise odgovara. no ja se prosto ne osecam najboljhe ovih dana, pojma nemam dali je to zbog te pilule ili je jednostavno zivot u pitanju (dvoje male dece, zatvoren prostor i tako to). nervozna sam strasno. ono PMS-ima da odgrizem nekome glavu- nervozna. bole me ramena i ponekad osecam pritisak u predelu cela, onako ko da su mi puni sinusi. sinoc sam kod drugarice izmerila pritisak 137/83. to je blago poviseno, tzv visoka normala, a i ja nisam merila pritisak od posle porodjaja valjda ( pred kraj trudnoce sam imala povisen i pila metildopu al moj gin kaze da to nebi trebalo da bude povezano)
treba da idem kod gin uskoro po briseve i sve ostalo, da ih dobijem telefonom to je apsolutno nemoguca misija. i sad pojma nemam sta da radim. dal da obustavim pilulu ili da sacekam dok ne odem kod njega, da ne prekidam.

p.s. a taaako sam se nadala da ce ovo da funkcionise

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Kontracepcija
27.3.2014 11:33:34   
madre
jance, ja sam pila pilulu zbog hormona 3 meseca i luuudeeela sam! nisam prekidala, ali stvarno mi nije bilo dobro! kazu kada prodje neko vreme organizam se navikne, ali moj se nije navikao. jedva sam cekala da popijem poslednju, jer su svi ispastali zbog moje nervoze. ja imam iskustva sa yazz i diane 35, obe sam lose podnela. tako da ja pilulu nikada ne bih izabrala kao nacin kontracepcije, drzim se kondoma. ali inace znam da ih zene jako lepo podnose, da im kosa nokti blistaju i td.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Kontracepcija
27.3.2014 11:33:46   
Trcosava
@ Nada - nešto kapiram da je Yasmin isto što i Yasminelle (ako je bayerov onda je isto). to sam pila i nisam imala nikakvih problema što se tiče gojenja.

@ Jance - ne znam da li ti je to od pilula. Pozovi lekara, probaj nekako da dobiješ telefonom.

@ Lesica - to je jedini razlog zašto sam ja prestala da pijem - jer NI POD TAČKOM razno nije smela da mi daje da pijem. Još sam joj zilion puta naglasila da imam problema sa venama, da sam imala intervenciju na veni i da mi mama ima trombozu.

Nekih godinu dana nakon prestanka sam išla na operaciju vena.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Kontracepcija
27.3.2014 11:39:17   
Misha i Ljisha
Nado od Yasmina ne bi trebalo da se gojis jer je to "nova linija" kontraceptiva koji navodno jos dodatno izbacuju vodu iz organizma. Ja sam ih pila pre par godina i nisam se ugojila od njih. Ja se razmisljam da krenem ponovo kad prestanem da dojim jer su mi one bas prijale ali imam prijateljicu kojoj nikako nisu prijale. uzasno su mi bolne i obilne menstruacije nakon porodjaja i plus imam uzasan PMS pa rekoh ako pijem kontraceptive olaksacu svimauser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Kontracepcija
27.3.2014 11:48:02   
Peace*
Ja pijem Yasmin, već godinama sa prekidima (trudnoća, dojenje), i ne gojim se.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Kontracepcija
27.3.2014 11:52:51   
Trcosava
Peace ti se ne gojiš ni od čega user posted image

Nego beše i neka caka za pušače? Sad ne mogu da se setim koje si godište, ali mislim da smo tu negde. I kroz maglu mi ide da si i pušač isto?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Kontracepcija
27.3.2014 13:24:39   
bea83

IZVORNA PORUKA: jance

pozdrav zene. nema me ovde skoro pa godinu daa vec, zivot mi je postao bas brz :)

imam pitanje za vas , ako neka imate iskustva, da me smirite ili posavetujete sta da radim?

pocela sam da pijem kontraceptivne pilule Legravan pre 5 dana. dr mi nije dao da vadim krv za hormone, rekao mi je da ne veruje u to, da on ide metodom pokusaja , pa koja mi kontracepcija najvise odgovara. no ja se prosto ne osecam najboljhe ovih dana, pojma nemam dali je to zbog te pilule ili je jednostavno zivot u pitanju (dvoje male dece, zatvoren prostor i tako to). nervozna sam strasno. ono PMS-ima da odgrizem nekome glavu- nervozna. bole me ramena i ponekad osecam pritisak u predelu cela, onako ko da su mi puni sinusi. sinoc sam kod drugarice izmerila pritisak 137/83. to je blago poviseno, tzv visoka normala, a i ja nisam merila pritisak od posle porodjaja valjda ( pred kraj trudnoce sam imala povisen i pila metildopu al moj gin kaze da to nebi trebalo da bude povezano)
treba da idem kod gin uskoro po briseve i sve ostalo, da ih dobijem telefonom to je apsolutno nemoguca misija. i sad pojma nemam sta da radim. dal da obustavim pilulu ili da sacekam dok ne odem kod njega, da ne prekidam.

p.s. a taaako sam se nadala da ce ovo da funkcionise


Čisto sumnjam da je to od pilule. Ne znam, pričam iz sopstvenog iskustva a pijem različite vrste već ukupno 7,8 godina. Uvek je telu potrebno od mesec do tri (posle porodjaja mi je trebalo tri) da se navikne na promene u hormonima, ali posle tog početnog perioda sve super funkcioniše.
Ja uskoro moram da se "skidam" sa tableta, kaže moja dr da je dosta bilo, a i opet su mi počele hormonske migrene (zbog njih sam prvi put prestala posle pet godina korišćenja), prosto se telo zasiti posle nekog vremena. Razmišljam o spirali

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Kontracepcija
27.3.2014 16:03:41   
NadaR
Ja sam prezadovoljna sa Yasmin .
Prvih deset dana sam bila prilicno razdrazljiva I stalno gladna. Osjecala sam I neku napetost u.grudima .
Kasnije.se to.stabilizovalo tj prestalo. Pms nisam ni osjetila a dobila sam tacno treci dan poslije 21 pilule. Izasla mi je samo jrdna jedina bubuljica na bradi. Ranije je bilo uzasno. Odliv skroz slab , dovoljan jedan mini tampon.
Danas mi je treci dan. Ne znamkoliko ce trajati m. Dr me upozorila da je moguce da potraje duze dok se organizam ne privikne.




_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Kontracepcija
7.5.2014 21:30:11   
adulence
Zene ja bih pocela da pijem kontraceptivnr pilule,zanima me,da li ste i koje pretrage radili pre uzimanja...Ja sam vec pila pilule medjutim meni su samo uradili ginekoloski pregled koji je bio uredan i dali mi neke pilule ne mogu iskreno ni da se setim kako se zovu...e a sada jr situacija sledeca,pre par meseci 3-4 sam bila na redovnom pregledu i sve je bilo u najboljem redu,pa se pitam da li opet da idem ili sama da uzmem neke pilule...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Kontracepcija
7.5.2014 21:33:21   
New Mom
Moj savet ti je konsultacija sa dr. To sto nekome nesto odgovara pa i nesto sto ke ranije tebi odgovaralo, ne znaci da ti je sad odgovarajuce. Plus treba odraditi anamnezu, sto moze sa ima uticaja na izbor pilule.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Kontracepcija
7.5.2014 21:36:35   
adulence
Hvala new mom ,znam i ja da je tako bolje,nego se razmisljam jer znam da su mi oba puta pre pilule samo uradili pregled ginekoloski i to je to....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Kontracepcija
7.5.2014 21:38:43   
New Mom
Ipak treba prevetivno. A i tih nekoliko pitanja da odgovoris, cisto da dr vidi koje ti najvise odgovaraju.

P.S. Ja to pod uticajem ovoga sto predajem cele godine o tome.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Kontracepcija
7.5.2014 21:44:48   
Ana13

IZVORNA PORUKA: adulence

Zene ja bih pocela da pijem kontraceptivnr pilule,zanima me,da li ste i koje pretrage radili pre uzimanja...Ja sam vec pila pilule medjutim meni su samo uradili ginekoloski pregled koji je bio uredan i dali mi neke pilule ne mogu iskreno ni da se setim kako se zovu...e a sada jr situacija sledeca,pre par meseci 3-4 sam bila na redovnom pregledu i sve je bilo u najboljem redu,pa se pitam da li opet da idem ili sama da uzmem neke pilule...

Adulence,kada sam pre 5-6 godina trazila pilule za kontracepciju od gin,dala mi je nekoliko analiza da odradim.Sad se secam samo hormona i koagulacije,ali znam da sam radila jos neke pretrage.Posto je sve bilo ok,prepisala mi je Logest.Te su za mladje devojke i sa minimalnom dozom hormona. Ne bih ti preporucila da uzmes nesto na svoju ruku,niti da ih pijes bez analiza

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Kontracepcija
7.5.2014 21:48:51   
Torbica
Adulence, jesi razmisljala o Mireni? Deluje lokalno, i odlicna je. Stavis i ne mislis..5 godina, jednom godisnje kontrola.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Kontracepcija
7.5.2014 21:53:00   
adulence
Ok Hvala vam zene...torbi moram da priznam da nisam,pilule su mi nekako odgovarale ranije i eto uzela bi ih i sada ne na neki dugi period,bice jos decice...ljubim vas zene...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Kontracepcija
7.5.2014 21:55:55   
Torbica
Mnogo dobra stvar, razmisli, procitaj...
Nezeljeni efekti su svedeni na minimum jer deluje lokalno. Nemas obavezu svakodnevnog pijenja, ipak su hormoni - hormoni, koliko god niskodozazni bili, uplicu se u normalno funkcionisanje sprege hipotalamus-hipofiza-jajnici. To je samo moje misljenje a i moje iskustvo koje je fantasticno sa istom user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 7.5.2014 21:57:27 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Kontracepcija
9.9.2014 10:42:22   
jabudic
Ja sam posle drugog porodjaja pila Jeanine sigurno godinu i po. Savršeno su mi odgovarale. U julu prošle godine imala sam strašnu upalu sinusa, i i kako sam radila sve nalaze, otkrijem da mi je holesterol 7. Od tada mi ih je doktorka ukinula, jer oni povećavaju nivo holesterola. Od jula do februara nisam koristila ništa, a u februaru je ciklus počeo da me zeza, tj. da dobijam na svaka dva mjeseca. Da bih regulisala isti, već zadnjih 3 mjeseca opet uzimam Jeanine, koji planiram eventualno još jedan mjesec, kada planiram da se posvetim proširenju porodice user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Kontracepcija
9.9.2014 11:14:46   
Anarunika
Kada sam počela da pijem Yasmin , još sam bila devojka, jako su mi prijale. Lice mi se očistilo, menstruacija napokon postala bezbolna (zato sam i počela da ih pijem, između ostalog ,uz konsultaciju sa doktorkom), nisam se ugojila uopšte. Pila jedno dve godine , i onda prestala radi proširenja porodice. Izrađala dvoje dece.
Posle drugog deteta htela sam da stavim spiralu i kao odem u Narodni front,da ne bih plaćala privatno,i oni me tako naplaše sa tim, te možda neće uspeti stavljanje,te može da boli jako, te možda se ne primi...i ja odustanem.
Pa kada je mlađi prestao da doji počnem ponovo sa yasminom. Ali nije mi prijao uopšte. Glavbobolje su bile obavezne i nepodnošljive drugog dana ciklusa.
Prestala sam da ih pijem , između ostalog i da bih zatrudnela.
Kada se porodim i čim bude moguće, idem da stavim spiralu, Mirenu, ali kod svoje doktorke!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here