|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregled dojki
12.8.2014 12:02:36   
Peace*
Već godinama mi mama viče da se kod ginekologa i na pregled grudi ide jednom godišnje, na šta sam obično odmahivala rukom. Kod ginekologa sam još i išla jer imam policistične jajnike, ali grudi...
U novembru 2007 se nakanim da odem...misleći - imala sam probleme (užasne) sa čvorovima dok sam dojila, ali to je prošlo. I kao idem da skinem mamu sa dnevnog reda. Doktor je napipao čvor, pogledao na ultrzvuk i rekao da je prečnika 2.5cm, i čudne sadržine, da bi on to da vadi. (BTW, imam 27 god, tada sam imala 26) Zakazali su operaciju za 24.11., izvadili su dobroćudni tumor sa mlečnom cistom u sredini, tj sve je ok!


To je moj post.

Bila sam juče na kontroli.

OPET sam bila neodgovorna.
Posle operacije sam išla negde tokom 2008, posle kad sam prestala da dojim Marka negde 2011, i evo juče.

Desna dojka, fibroadenom 15mm, na njega naleže još jedan od 3mm, ili je to pak jedan nepravilog oblika - ne može se rastumačiti na UZ.
Sekcija obavezna, obzirom na porodičnu anamnezu (Ca dojke).
Tako da ću ja opet pod nož.
Samo neka opet bude benigno...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Pregled dojki
12.8.2014 15:52:54   
branki*
tash,kad radis?bice valjda sve dobro.
ja nikad nisam isla kod dr na pregled grudi...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Pregled dojki
12.8.2014 15:56:37   
Sanjica26 RR
Cekam da prestanem sa dojenjem,pa odem na ultrazvuk. Prosli put kad sam bila imala sam neke cistice.
Peace verujem da ce biti ok.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Pregled dojki
12.8.2014 16:03:41   
bubulence
takve smo mi zene, potpuno nemarne za svoje zdravlje.
ja sam ove godine bila prvi put i planiram od sada da se kontrolisem bar jednom godisnje.
tash, bice to sve super, samo kasnije daj sebi domaci zadatak i budi redovna na pregedima i kontrolama

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Pregled dojki
12.8.2014 16:09:43   
Verolina
Tasho, nemoj da se ljutis, ali nesto bih te pitala..Jesi li razmisljala o potpunom odstranjenju i silikonskoj varijanti. Ja se strasno plasim tih stvari i potpuno sam dala za pravo Andjelini Dzoli sto je odstranila dojke preventivno.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Pregled dojki
13.8.2014 0:37:11   
17 joka
Slazem se sa Verkom , naravno na tebi je odluka, nadam se da ce i ovog puta biti benigno,ali mnogo vise budi oprezna i redovno na kontrole itd.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Pregled dojki
13.8.2014 8:25:45   
Peace*
Ne ljutim se.
Isto me je pitala sinoć dobra prijateljica, zašto ne uradim gen, pa ako ga imam ne odradim double mastecromy...
Nisam mnogo čitala o tome, samo preletela vest o Anđelini, bez stava sam bila, u fazonu ako ona misli da je to za nju najbolje - super, meni svejedno.
Danas sam u užasnoj gužvi na poslu + sam dobila proliv, ne verujem da ću stići danas da čitam, ali imam lufta nekih 2-3 nedelje da iščitam...
i tek sam sinoć shvatila da me je dr možda zbog toga pitao da li planiram još da rađam. Ako to odradim ne mogu da rađam, ili je to samo momenat dojenja?
S druge strane, o silikonima razmišljam već čitavu večnost, a koči me samo to da sam ja alergičar i bojim se da ne razvijem alergiju na strano telo u organizmu.

Kako funkcioniše ta double mastecromy? Šta se sve odrstranjuje a šta onda pravi silikonski?
Onako, u par rečenica mi recite, iščitaću ja detaljno ovih dana.

< Poruku je uredio Peace* -- 13.8.2014 8:27:46 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 12:35:09   
Peace*
Bila sam i kod drugog onkologa koji se više razume u genetiku.

Mama je išla sa mnom user posted image , pa je ona pričala istoriju u porodici, te je dr rekao da isti gen nosi više vrsta Ca. Znači, nije samo koliko si Ca dojke imao u porodici, već isti gen nosi Ca dojke, Ca jajnika, Ca debelog creva i maligni melanom.
Zatim, rekao je da prestanem da pijem antibebi pilule. Neko istraživanje je pokazalo da upotreba ab pilila povećava % obolelih od Ca dojke. Sada kada razmišljam, ja ih pijem od 2005.(sa pauzama zbog trudnoća) zbog policističnih jajnika, i prvi čvor sam operisala 2007. Da li sam ga imala pre 2005, nemam pojma jer nisam išla na preglede.
Rekao je da bi on radije odstranio jajnike, nego zbog policističnih jajnika pio antibebi i povećavao rizik od Ca dojke, pa i Ca jajnika.
Slaže da ovaj čvor treba izvaditi, i on bi genetiku (BCRA1 - valjda) radio iz uzorka, a ne iz krvi.

Sad treba da zovem onkologa-hirurga, da se zakažem za operaciju.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 12:51:43   
milicicak
Tash, sad procitah user posted image
gen je BRCA, postoje 1 i 2, u svakom ima vise mutacija koje su povezane sa razlicitim tipovima Ca. BRCA1 se povezuje sa naslednim oblikom Ca dojke...
Izvadis cvoric, uradis skrining na BRCA (realno mozes i iz krvi, ako postoji mutacija to ce se videti) pa posle razmisljaj sta ces uz konsultaciju sa dobrim onkologom-geneticarem
Drzi se user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:06:17   
Peace*
Zbog nečega je dr više za to da se BRCA (ja permutovala slova, ha? user posted image ) radi iz uzorka a ne iz krvi.
Šta više, on je najviše bio za to da se gen radi iz maminog uzorka (operisala je Ca dojke 2000-te), ali se mamin uzorak izgubio, čudne su to godine bile.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:14:51   
jabudic
JA sam radila pregled dojki prošle godine, zbog kontraceptivnih pilula.
Doktorka mi je podvukla prije par mjeseci da obavezno radim na svaka 3m user posted image
Inače, na pregledu su mi rekli da je sve savršeno i da ne treba da dolazim do 40.

Ali mislim da prestajem sa pilulama. Popijem jos ovih 3-4 i gotovo.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:17:40   
Sanchy
Peace moja tetka je imala masektomiju a i odstranila je jajnike upravo zbog toga sto si napisala da isti gen izaziva Ca i dojki i jajnika,na zalost..ona zivi preko a i nismo toliko bliske da bih je ispitivala o protezama pa nadam se da ce neko drugi znati da ti na to odgovori..inace ona je svake godine radila mamografiju i uvek je bila ok,i te godine kada joj je pronadjen Ca otkriven je ultrazvukom ,mamografija je bila cista,,neverovatno ali je tako,prema tome treba ici bar jednom godisnje na uz dojki obavezno,ja sam bila pre dve godine,nisam bas revnosna a trebalo bi da se testiram i na te BRCA gene user posted image ,..sto se tice veze antibebi pilula i povecenog rizika od Ca ako uopste postoji takva veza jer tu sam malo skepticna,ona postoji ako se ab piju nakon trideset_e godine zivota a nakon 35 se i ne preporucuju..u vreme kada sam ih pila to me je zanimalo pa sam dosta citala o tome tada..

< Poruku je uredio Sanchy -- 9.9.2014 13:21:09 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:20:22   
Peace*
Taj dan kad sam išla kod drugog onkologa sam trebala da počnem novu turu. I odlučim to jutro da ne progutam već da spakujem u torbu, jer sam kod dr išla tek u 10h (šmugnula sam posla).
Inače pijem Yasmin, i on kaže da su tu jako male doze hormona, ali da bio on makar napravio pauzu ako ne i potpuno batalio.
Znači čovek je bio jako otvoren, i kaže da žene u Americi, koje imaju gen, rade duplu masektomiju grudi i jajnika, i kolonoskopiju na svakih 7god - kao PREVENCIJU!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:22:06   
Peace*
Mamografija se ne preporučuje pre 40te. Kažu da nema potrebe. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:25:32   
Sanchy
Po meni dovoljan je ultrazvuk i dobar doktor,vidis kako tetki mamografijom nista nisu otkrili,stvarno je tako iskreno ne znam koji je princip rada kod mamografije u odnosu na ultrazvuk kada nisu mogli da vide promenu user posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:26:41   
Peace*
Ne znam, nisam radila mamografiju.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:28:21   
Cakana84
Meni su nasli tri fibroadenoma, radiolog predlaze op pre trudnoce, nije nista hitno, ali sve treba da potvrdi dr koji je dao uput za UZ, cuveni Inic kod koga je sreca doci na red na Onkologiji. Videcu sta ce mi on reci. Mislim da u danasnjim zivotnim okolnostima svako moze da dobije svasta nevezano za genetiku. Hocu da kazem da cak i oni koji nemaju u porodici nikoga ko je bolovao od ca ne treba da stvari prepuste slucaju. Stvarno nista nema pravila.

Peace, da li si i ti imala i jos uvek imas fibroadenom? Meni je najveci 12mm.

< Poruku je uredio Cakana84 RR -- 9.9.2014 13:29:13 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:30:25   
Modessty
cure a ko daje uput i gde se zakazuje uz dojki? Trebalo bi da odem kad prestanem da dojim. I koliko vremena nakon prestenka dojenja treba da se ode?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:34:38   
Peace*
Da, Cakana, fibroadenomi se vad pre trudnoće, to mi je i ovaj dr rekao, jer kaže da pod uticajem hormona hoće da se desi svašta. Kaže da je video slučaj da je fibroadenom tokom trudnoće prerastao u galopirajući Ca. user posted image

Onaj koji su mi izvadili 2007, je bio 2,5cm prečnika. Ovaj je 15mm+3mm taj neki rog za koji se ne zna jel rog ovog od 15 ili je još jedan maleni.

Ja to radim privatno Mod, tako da ne znam proceduru. Pretpostavljam da lekar opšte praxe daje uput. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:35:32   
Trcosava
Mod ovde postoji poseban broj za pregled dojki, odnosno za zakazivanje. Ali to možeš da se rapsitaš kod svog ginekologa, ovde većina radi i ginekologiju i pregled dojki.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:38:28   
Modessty
Ja razmišljma da li privatno da idem ili da idem kod moje ginekologice u dz. Čini mi se da su mi rekli da ona sama radi taj pregled. Koliko košta privatno?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:39:20   
Modessty
zaboravih, a koliko da čekam od kad prestanem da dojim? jel ima neko pravilo?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:40:41   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

zaboravih, a koliko da čekam od kad prestanem da dojim? jel ima neko pravilo?


Mislim da je minimum 2 meseca.

Ne znam cenu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:42:57   
Modessty
hvala user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Pregled dojki
9.9.2014 13:44:52   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Peace*

Znači čovek je bio jako otvoren, i kaže da žene u Americi, koje imaju gen, rade duplu masektomiju grudi i jajnika, i kolonoskopiju na svakih 7god - kao PREVENCIJU!


Nemojte da mislite da sam nesto nadobudna ili bilo sta ali samo zelim da pojasnim. Svi imamo GEN BRCA, jako je vazan za normalno obavljanje celijskih funkcija, problem su mutacije koje pokvare gen pa on ne radi to sto bi trebalo, nego tera celije da se dele, rastu pa postanu maligne.
Nazalost, sa BRCA genima je jako kompikovano to sto oni izazivaju mali procenat raka dojke/jajnika u sveukupnom broju obolelih zena, predikcije su razlicite u zavisnosti od konkretnog tipa mutacije, bas tu raznih stvari ima. Ali je bitno i zapamtiti da veliki broj zena oboljeva od raka dojke bez ikakve mutacije na BRCA genu. Po meni je preventivna masektomija i ostranjivanje jajnika zbog BRCA mutacije pomalo radikalno, ali ja se time konkretno ne bavim pa mozda i gresim.
Cesci skrining (UZ i pregled dojki) je naravno kod rizicnih grupa obavezan ali i nerizicna grupa bi pregled dojki trebalo da radi u okviru redovnog ginekoloskog pregleda. Ja sve to radim privatno, jednom godisnje u paketu (gin pregled, UZ stomaka i dojki) za oko 5000 na akciji :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here