|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 18:04:23   
vocicana
Boze Maslacak, pa naravno da ne razmisljamo tako! Ja sam zdravstveni radnik, zena, majka, naravno da necu savetovati nikoga a ni svoje dete da se stiti time sta zena kaze. Kapa glavu cuva, kondom je bio resenje dok nisam stavila spiral, vrv je tako I kod svih ostalih zenica ove. Ovde samo govorim o odnosu dvoje supruznika, naravno da se void racuna o svemu. Niti polazim od toga, da ce neko zaraditi neku sugu, meni ovaj vid kontracepcije odgovara u braku, da sam sama I devojka, prvo se ne bi ni upustila u odnose sa nepoznatom osobom, a kamo li bez zastite, sada tek posle ovoliko godina, verujem da bih sebe dobro ispitala da li mi to uopste treba.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 18:05:00   
Sanidej
Maslacak, nazalost. Jos kad dodamo cinjenicu da kod muskaraca vecina infekcija prolazi asimptomatski..nije sjajno.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 18:46:13   
IvanaSK RR
Vocicana, hoce da se kaze da je džabe sto ti nebi sa nekim nepoznatim u krevet bez kondoma,a kad tvoj muz mozda bi.user posted image
Sexam se sa kondomom,bez..kako mi odgovara.
Nisu ni sve bolesti posledica nekoriscenja kondoma..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 18:51:37   
Rosita
Pošto sam pre prve trudnoće bila frik (a ispostavilo se s razlogom, prvo dete je došlo iz drugog ciklusa bez zaštite, drugo iz prvog), bilo je pilula+ kondom 😂. Sada samo kondom. Najjednostavnije sigurno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 18:55:09   
Maslacak15
hahhaa ima toga ivana puno vise nego sto se misli. Nebih ja krivila sve na muskarce, sigurno da svrljaju i zeneuser posted image Muzevljeva koleginica pre par godina trudna, ustanovljena pozitivna na Hlamidije. I ona to jos prica okolo. Mislim se ja bih cutal. Posto ta cinjenica nedvosmisleno znaci da su ili ona ili njen partner, posto je bila u dugogodisnjoj "stabilnoj vezi" negde sa strane svrljali . Jer hlamidija ne moze da se prenese nikako drugacije nego seksualnim kontaktom. Ali ona to ocigledno nije znala ili se pravila da nezna. Iako je biolog. Iako nisu idealni, kondomi su najbolja zastita.

A u nasoj sredini to sam nebrojeno puta cula " ne vole kondome" zato sam i reagovala.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 18:58:04   
IvanaSK RR
Znam,Maslacak. Razumem sta pricas. Samo je po meni suludo da u 21-om veku treba takve stvari naglasavati. Pored ovoliko izvora informacija.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 19:05:32   
veselicaa
Pa koliko samo nezeljenih trudnoca ima,odmah ti bude jasno da ljudi bas i ne znaju.
A po meni je suludo i ne verovati nekome sa kim si u braku.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 19:13:27   
IvanaSK RR
Verujem samo sebi. Nekad i to dovedem u pitanje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 19:14:46   
veselicaa
Hahhah Ivana user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 20:08:52   
Sanidej
Ako muškarac izričito insistira na odnosu bez kondoma (bilo da je u braku ili vezi sa vama), sva je prilika da je tako postupao i sa prethodnim devojkama. Svašta se tu pokupiti da..ako uzmemo u obzir da veliki broj infekcija kod dragih nam mužjaka nema simptoma, kako ce oni leciti npr. ureaplazmu kad ni ne znaju da je imaju pre nego je proslede vama? Upravo infekcije ureaplazmom, hlamidijom dovode do steriliteta, koji je u ogromnom porastu. Inače, najveći broj abortusa je kod žena koje su u braku...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 21:57:34   
bubulence


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Verujem samo sebi. Nekad i to dovedem u pitanje.


😂😂😂

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Kontracepcija
21.7.2019 10:29:23   
MimaKos
Zelela da ukljucim tablete pa mi ginekolig rekao da ipak ne jer je hormonski, samo kondom u plodnim danima, za svaki slucaj


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Kontracepcija
4.6.2020 8:39:37   
branki*
zene,pogotovo zene koje su u braku i imaju bar jedno dete,da li koristite kontracepciju inace neku ili metoda prekinutog snosaja..ili nista od toga,pa ako se desi,desi.
ja nisam nikad nista od toga,jer sam verovala da imam problem da zatrudnim,jedno vreme smo metodu prekinutog snosaja i kao pazila plodne dane,ali to je bilo jako kratko,oko pola godine,posle ni to.
Moja zaova,ima dva deteta,nijedan pobacaj,nijedan abortus,nikada nisu koristili nikakvu kontracepciju,sem toga da gleda kad su joj plodni dani,a zvanicno nema problem sa zatrudnjivanjem.KOLIKO VAMA SE Desila trudnica u smislu da nije bila tempirana,nego se omakla?

< Poruku je uredio branki* -- 4.6.2020 8:40:46 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Kontracepcija
4.6.2020 8:44:50   
emicaa
Branki ja na antibaby pilulama nekih 10 godina vec.Kad sam planirala trudnocu prekinem sa njima i posle opet pocnem.Tako oba puta



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Kontracepcija
4.6.2020 8:46:12   
Maslacak15
branki nema sta da pitas to je jasno ko dan. daleko najveci broj arbotusa u svim zemljama su udate zene sa decom. svi samo pricaju o jako mladim devojkama jel je to interrsantno socioloski ali statistika je bas jasna i nedvosmislena. ko ne koristi metode kontracepcije a upraznjava odnose taj zatrudni. vrlo prosto. primer jedne drugarice nista neznaci narocito sto kao sto sama kazes gleda plodne dane. rekoh da je bazalna temperatura vrlo pouzdan metod. to je vec pola meseca. druga polovina isto ima nacina. ko se ne stiti taj zatrudni, nema tu mudrosti.😊


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Kontracepcija
4.6.2020 8:50:14   
branki*
pa,jeste,jer u novinama uvek su slucajevi malotnih trudnica i devojaka koje su same,pa onda steknes utisak da je medju tom populacijom najcesca mogucnost da se desi abortus.Ovo u braku niko ne spominje tako senzacionaisticki.
secam se da je moja mama imala spiralu npr,.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Kontracepcija
4.6.2020 9:45:57   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Branki ja na antibaby pilulama nekih 10 godina vec.Kad sam planirala trudnocu prekinem sa njima i posle opet pocnem.Tako oba puta






Istooo sad pijem ove nove generacije. Qlaira sa prirodnim esteogenom. Odlicne su. 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Kontracepcija
4.6.2020 12:42:47   
emicaa
Kod mene su neke Sara,doktorica mi dala njih zbog problematicne koze.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Kontracepcija
4.6.2020 13:21:44   
pari
Ja sam sad uzela microgynon, biće valjda ok



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Kontracepcija
13.6.2020 20:12:57   
Aleksss
Pozdrav cure, pijem Logest, dobila sam za vrijeme dok pijem, dakle prije one pauze od 7 dana. Prestankom krvarenja dosla i ta pauza, u vrijeme pauze, imali smo ne zaštićene odnose... Jel tad deluju tablete i kada prestaje zaštita? Kada opet bude vrijeme za sledeću kutiju a ne uzmem...? 


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Kontracepcija
13.6.2020 21:07:11   
IvanaSK RR
Ne razumem poslednje pitanje.
Zaštićena si i tokom sedam dana pauze.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Aleksss)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Kontracepcija
13.6.2020 22:47:28   
Aleksss


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ne razumem poslednje pitanje.
Zaštićena si i tokom sedam dana pauze.


Pa ukoliko želim trudnoću, prestajem da pijem i to je to? Koliko vremena nakon njih postoji šansa za ostvarivanje trudnoće? 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Kontracepcija
13.6.2020 23:17:38   
IvanaSK RR
Da,ukoliko zelis trudnocu prestanes da ih pijes i to je to. Ja sam zatrudnela tri meseca posle pilula,ali nismo bas potrefili plodne dane...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Aleksss)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Kontracepcija
14.6.2020 9:28:31   
Sanjalicaaa
Ja sam u dilemi da li spirala ili pilule. Idem u utorak kod ginekologa pa cu i sa njim videti. 



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Kontracepcija
14.6.2020 10:31:28   
emicaa
Aleksss ja sam dva mjeseca posle,a sledeca trudnoca mjesec dana posle prestanka.

Sanjalice ja uzela pilule po preporuci ginekologa zbog problematicne.Da nije tako uvjek bih radije izabrala spiralu

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here