|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cirkularni karijes kod dece
7.2.2013 13:46:46   
Olga75
sve zavisi od stomatologa a vecina njih ne vole da rade sa tako malom decom user posted image
Marija je recimo sama sedela u stolici dok je dr cistio i dok je premazivao , ja sma je samo drzala za rucicu

< Poruku je uredio Olga RR -- 7.2.2013 13:47:28 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Cirkularni karijes kod dece
7.2.2013 13:56:58   
Figaro88
Jeste komplikovano,ja se prva plasim zubara,skoro me je mama vodila,i to je samo bila kontrola.Iz tog rzloga i vodim tako cesto Andreu,da se navikne.A i ovi kod nas su bas fini,prvi put su je vozali na onoj stolici,pokazivali joj instrumente,pricali joj pa se opustila.Ne znam sta bi bilo da moraju da joj popravljaju,ali ne verujem da bi bas mirno sedela.Bratovom sinu je pocela da se kvari gornja dvojka,treba da ga vodimo,cekamo da ozdravi.nadam se samo da mu se nece kvariti i ostali.
Andrea pije dosta vode,ponekad i preko 2l,lizalice,bombone joj ne dajemo,jede slatko ali samo posle rucka,ili dorucka,ponekad ima i slatke obroke.Vuk je sikio do 18m,jede cesto slatko kad je kuci,u vrticu ne verujem da im daju,pije manje vode i ne dozvoljava da mu se lepo i detaljno operu zubici.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Cirkularni karijes kod dece
7.2.2013 14:03:25   
cockic
olga tvoja cerkica je divna moj sta radi to je retkos on se bacaka valja po pody i td i na sve to krici i yrlici.tako da od rycice i drzanja nema nista zamislim kad je mm pitao dok je sad imao ove yvecane l zlezde na vraty posto sy na sve symnjali i na inf mononykleozy i td na krajy je limfodenitis evo povlace se samo im treba vreme.i sad mi kod dr i dvoyme se dr da li da traze da vadi krv na monon.i mm posto znamo da vadi iz vene on pita sestry jer vezyjete decy user posted image posto mi sa njim ne mozemo iz prsta ma nema trika sytira sve pred sobom(cak je jednom sytyo epryveticy kad my je vadila iz prsta i sve po njoj odlete) izmigolji se.ona sestra se smejala i kaze ne nego ga drze vise njih kaze takav je i moj sin.ma petar grize stapic kad hoce grlo da my vide soy zivi.

do kad ce takav biti nemam pojma user posted image ja sam vidjala decy od 5-6 godina koja se valjajy na pody ali ovako manje ne.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Cirkularni karijes kod dece
7.2.2013 14:05:32   
cockic
a kad nam ta sestra rece da ima i gore dece ja nisam mogla verovati gde ces gore bacakanje od ovoga.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Cirkularni karijes kod dece
8.2.2013 1:38:25   
vikiveki
IZVORNA PORUKA: Olga RR


i zver je sisala dugo , i sve je bilo ok do neke dve i po godine i onda je odlomila delic dvojke i krenulo je , prvo kredaste naslage , pa zute naslage . Isli smo kod nekoliko stomatologa , neki su mi govorili da su te bele naslage dekalcitikacija , neki su rekli da je to do pigmenta , neki nisu nista rekli . Onda smo otisli kod dr Papica u M Bajica u NS koji je te zubice ocistio i stavio vestacki dentin ( a sve se to desava za vrlo kratko vreme , manje od mesec dana ) i zalio kutnjake . Taj dentin se drzao mozda dve nedelje i otpao , mi ponovo kod njega , on ponovo ciscenje i dentin i kaze da to njemu ne lici na cirkularni karijes iako izgleda tako ali taj dentin ne bi smeo da otpadne bas tako jer ulazi u neke fisure i blablabla , naravno i ovaj otpadne i on mi rece da je problem u tome sto ona jednostavno u zubicu nema tkiva na koji bi se zalepila ta vestacka gledi i njegova predpostavka je da je u trudnoci u vreme kad je doslo da formiranja dentalnih zametaka delovao neki uticaj , ne znam sta i zato su joj zubi "bogaljasti "- to je moj opis , nije stomatologov
i da ti on jedino moze daj oj stavi krunice ali to ne zeli jer je ona mala za to i da treba sto vise da grize i "nabija "te kao zube da bi se podstakao sto ubrzaniji razvoj stalnih zube
i tako moja zvercica svaki put kad se nasmeje meni se stuzi jer su joj zubici takvi user posted image
jedina kao uteha mi je sto je ne boli nista
a sto se tice oralni higijene , peremo zube od kad su joj izasle donje dvojke , sve smo radili po PS - u i badava
i kad mi neka mama kaze da njeno dete sa tri godine ne pere zube a oni ko biseri prosto zavidim , znam da nije lepo al ja zavidim user posted image

Olga isto je meni bilo sa starijim sinom,sve sam radila po PSu ali kad je posle jednog pada okrnjio 1 krenuli su da se kvare zubići...što je najgore ja sam ga odmah vodila kod dečjeg stomatologa koji mi je rekao da on tu ništa ne bi radio jer su to mlečni zubi a i nije ga ništa bolelo :( a ja mu poverovala,ali kad su počeli da se kvare i drugi zubići nije mi bilo svejedno,pa sam otišla i kod drugih zubara i dobila isti odgovoruser posted image .Čitajući po literaturi i tražeći po internetu nešto o toj problematici shvatila sam da se i takvi zubići mogu popravljati samo treba naći dobrog dečjeg stomatologa koji to radi.
A pošto sam ja vaspitač i u vrtiću sam imala prilike da dodjem u susret sa decom sa takvim zubima koji su ih boleliuser posted image Duša me je bolela kada takvo dete zaboli zub a ja ne znam kako da mu pomognem,a on kuka koliko ga boliuser posted image Mi zovnemo roditelje, oni ga odvedu kod dr i on uvek istu priču ima...malo mu očiste zubić,otvore ga da izadje gnoj i to je to...a onda posle nekoliko dana opet ista pričauser posted image a meni bude toliko žao deteta što trpi boloveuser posted image
Mog sina ne bole ti pokvareni zubići od kojih je ostao samo koren,ali mi dodje da pobesnimuser posted image kad samo pomislim da bi danas sve bilo uredu sa zubićima da sam samo na vreme našla zubara koji bi hteo da popravlja te mlečne zubeuser posted image

< Poruku je uredio vikiveki -- 8.2.2013 1:40:21 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Cirkularni karijes kod dece
11.3.2013 14:47:12   
vikiveki
Evo da iskoristim priliku da vam javim da smo pre neki dan bili kod nove zubarke koja je starijem sinu popravila 1 zubić i zakazala nam ponovo posetu za sredu,konačno smo pronašli zubarku koja je voljna da nam popravlja zubićeuser posted image ....a najmladjem je konstatovala da ima cirkularni karijes i dala nam je tabletice fluora da grickauser posted image ali pošto on odmah hoće da proguta tableticuuser posted image ja sam se dosetila pa tableticu izdrobim i tako mu je utrljavam na zubiće

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.6.2013 7:34:06   
vikiveki
I dalje kod nas nema ništa bolje,cirkularni karijes kod mlađeg sina i dalje napreduje i pored preventive koju sam preduzelauser posted image znači ništa ne vrediuser posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.6.2013 7:59:02   
Trcosava
E i mi imamo ovaj problem, s tim da je kod nas razlika što je zubarka nama rekla da se do 3- godine u principu ne peru zuvi sa pastom, kao ne umeju da ispljunu i ja detetu do neke 2.5 god nisam prala pastom, samo vodom i nekad sodom bikarbonom. Ali i Ana je ne znam kako i kada (jako jako mala) okrunila jedinicu gornju i imala je tako žućkaste, vodila kod zubara lekara i svaki put pitala i kao to je pigment. Sa 3 godine ovde imaju i sistematski koji uključuje zubara - karijes. Na svim zubima osim na donjim 1.2.3 - užas!
Ovde sam uspela da nađem jednu dr koja je dobra i koju hvale mnogi - jedna mama je napisala da je bolje da detetu propadne jedan mlečni zub nego da navuče strah za ceo život (npr kao ja - sa vrata se derem da hoću anesteziju) i sada idemo malo malo da joj očisti zubiće, pa da kao namaže - odnsno da se dete navikne da joj nešto rade u ustima. Dakle i mlečni se popravljaju. Jedina mana kod ove lekarke je što je privatnik, odnosno nije sve free iako je Ana dete

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.6.2013 9:57:38   
cockic
ja sinu perem od kad mu svi izadjose sa 16m je imao sve sem 5ca.pojeo dve one chicco paste i od skoro kupujemo bilo koju deciju gde pise da je za njegov uzrast.sad smo uzeli neku astera ruska pasta za zube od 2-4 godine.imaju i sajt.a i leni cu njihovu ima od 0-3godine.ma ja stavljam kuglicu velicine graska.a chiccova nema fluor koliko se secam.a i ove neispira jos uvek.probali smo i vandermekum,colgate to smo sve posle drugog rodjendana.do tad samo kao sto rekoh chicco.kod zubara nismo jos bili,trebala bi ga odvesti.mada dolaze im zubari u vrtic.valjda je dao da ga pregledaju.nisu nam vaspitacice nista rekle.a i jegova dr.kad ide na pregled kaze da su zubi ok.to kad gleda grlo prokomentarise.valjda bi i ona videla da ima nesto.ai ja nevidim nista.nadam se da i nece imati problema barem jog koju godinu.
dude,cucle nije koristio samo flasicu na slamuku do dve i po godine.a poceo je sa 12-14meseci tu flasicu na slamku.zaboravila sam bas kad je krenuo da je koristi.

a lena mi nocu ne pije mleko od 8 meseca,dude ne koristi.vodila je ja kod zubara,jer nas zvali da dodjemo.mada to je bio usmen razgovor,jer zubarka nije bila tu.sestra mi rece da ne pije nista sto ima secera nocu,voda moze i da joj perem zube i to je to.ja joj kazem ne pije nista od 8 meseca,kaze super.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.6.2013 10:03:47   
Trcosava
Ana je jako dugo pila mleko uveče, skoro do 3 godine - pred spavanje. Kaže dr da je to dokusurilo

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.6.2013 10:19:36   
Tiziana
I kod nas ista prica.PIjenje mleka nocu nam je doslo glave. To mi je drugar koji je zubar u Americi rekao da zovu baby bottle caries. I on,a i doktorka u nasem dz kaze da se on mora popravljati kod dece. Nama je popravila na cetvorkama,donjim,L je bio super, na nase ZAPREPASCENJE,miran,ona je divna,blaga,prica pricicu dok radi,stavila mu je 'zvezdice' da mu cuvaju zube i on je sad sav srecan. Ima ga i na jednom kecu,ali je rekla da posto s enesiri nece da ga dire jer je jako plitko i ta plombica koju oni stavljaju ce stalno ispadati pa dok karijes miruje da nista ne radimo.I idemo na kontrole na 6m. Cerk aje imala jedan pregled i rkeli su nam da dodjemo kad joj sve cetvorke izbiju.Evo izbile odavno,sad ce i petice,a mi jos nismo otisli.
I da, pijemo tabletice fluora.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.6.2013 10:30:06   
cockic
koristio je slamku,ali samo za vodu.mleko nije hteo od kad je prestao da sisa.sad ga pije kuci jako retko u vrticu nemam pojma.a lena isto je izbacila vecernje mleko,bebelac je pila pred spavanje do pre nekih 2 nedelje i vise nece.tako da sad uvece samo ili vodu ili jogurt sve zavisi sta je vecerala i koliko.a onda od 8 smo prstali sa sisanjem i od tad izbacismo sve konzumacije nocne vrste.ne pije bas nista nocu,spava celu noc.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Cirkularni karijes kod dece
12.7.2013 22:43:37   
Figaro88
Jutros sam videla da Andrea na cetvorkama(obe) ima teckice(kao hemiskom kada stavis tacku na papir).Ne znam da li je karijes,u ponedeljak cemo kod zubara.U poslednje vreme je pustam da sama pere zube,kao da nauci,a zbog secera jede ponekad slatko,i ujutru se ponekad oseca na aceton pa ne znam da li sve to utice,bas me nervira sad sve ovouser posted image Ona se ne plasi,sama seda u stolicu,trtlja sa doktorkom,pa se nadam da ce biti takva ako joj to budu cistili......

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.7.2013 7:45:07   
Lu
IZVORNA PORUKA: marince RR

moj sin ima 3 godine i prednji zubi su mu umnogo losem stanju.To je em ruzno,em mi je frka sta ce biti sa stalnim zubima kad su se ovi srili skroz.I onosto je ostalo je crno.Mm ga zove Perhan user posted image

I ja sam,kao i ti obisla gomilu zubara i nista,rekli su mi da olim boga da ga ne zaboli user posted image
To su mlecni i oni se ne vade jer cuvaju mesta za stalne,a takodje se i ne popravljaju.Veruj da nema gde nisam pitala.
Ja znam od cega je to nama,od slatkisa.Ali nema nazad,sad cu sa bebom da pazim i da bijem preko ruke svakoga ko daje slakise bez dozvole.

Jao kako su bezobrazni, pa takvim zubarima treba oduzeti dozvolu za rad!
Da se bolesnik odluči moliti Bogu išao bi u crkvu a u bolnicu ide jer traži medicinsku pomoćuser posted image
Kakvo čuvanje mjesta, tako se čuva i karijes za sljedeći zub, nego njima se ne da raditi sa djecom, često puta nisu ni sami educirani a o prevenciji cirkularnog karijesa ni ne pričaju a prevencija počinje u trudnoći, upravo ovo što je stomatolog rekao Olgi za zubiće njene male.
I nek bebe piju mlijeko naveče ali iza toga se MOORAJU očistiti zubići, da li četkicom ili gazicom ako su u pitanju tek prvi zubići.

< Poruku je uredio Lu -- 13.7.2013 7:46:01 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.7.2013 7:57:12   
Lu



KAKO SE LEČI KARIJES KOD BEBA

Karijes ranog detinjstva, cirkularni karijes, karijes beba je oboljenje koje se javlja u prve tri godine života i zahvata tek iznikle mlečne zube. Najnovija istrazivanja govore da kod nas zahvata i do 30% dece do 3 godine.

Zbog toga je veoma važno da roditelji svakodnevno posmatraju zube svoje bebice i ako primete promene u vidu beličastih/ bronkastih mrlja ili manjih defekata odmah odvedu dete kod dečjeg stomatologa.Velika je stručna greška ako stomatolog u početnom stadijumu ne preduzme hitne, detaljne mere i ne uvede dete u dugotrajni preventivni program.

Pojava ranog karijesa može da ima ozbiljne posledice po zdravlje stalnih zuba, zbog čega takvo dete spade u rizičnu grupu i zahteva stalne dodatne preventivne mere.

Pored lokalnih mera zaštite i remineralizacije(vraćanje mineral u zub) u poslednje vreme se uspešno koristi i sirup na bazi Xylitola(ksilitola) prirodnog šećera koji deluje direktno na bakterije izazivače i oporavlja zubnu gleđ.

Oštećeni zubi do određenog stepena se mogu uspešno restaurirati(nadograditi), ali ako je došlo do većeg razaranja ili infekcije pulpe(zubni živac) i kosti, neophodno je da se izvade bez obzira koga je uzrasta dete.

Isto je velika stručna greška ako stomatolog to odlaže zbog “tzv čuvanja prostora” i time ugrožava opšte zdravlje deteta.


O ovome piše dječiji stomatolog iz beograda Jovan Vojinović, ne smijem da stavim link zbog reklame ali imate na fb stranicu njegove ordinacije i možete da pitate sve što vas zanima, imaju i slike i tačno vidite kako izgledaju zubići.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.7.2013 7:59:46   
Lu

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Ali i Ana je ne znam kako i kada (jako jako mala) okrunila jedinicu gornju

I to se dešava od karijesa, ne mora on da bude crn, zubić se prelomiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.7.2013 11:56:36   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Lu


IZVORNA PORUKA: Trcosava

Ali i Ana je ne znam kako i kada (jako jako mala) okrunila jedinicu gornju

I to se dešava od karijesa, ne mora on da bude crn, zubić se prelomiuser posted image


Ne to je bilo pre prve godine ili oko prve godine. Znam da je bilo pre prvog pregleda kod zubara, a ide se sa godinu dana. Okrunila ga je na nešto. Ne sećam se, ali rekla sam joj tada da pije mleko samo uveče i ona nije ništa rekla. MAh, nadam se samo da stalni zubići neće biti problematični. Navići ću je da idemo redovno na kontrole.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Cirkularni karijes kod dece
13.7.2013 16:15:34   
lanajelena
Trco moja Lana ima cirkularni,popravljeni su svi zubici a jedinica gornja izgleda kao da je okrnjena,to joj niko od zubara nije popravljao zasto ne znam,nije bas mnogo primetno

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Cirkularni karijes kod dece
16.7.2013 14:25:13   
Figaro88
Sredili smo danas cetvorku(izlivanje zubica),doktorka je bila divna,nije nam trebala ni anestezija posto je jako malo.Andrea je bila kao bubica,jedva smo je naterali da ucuti malo da doktorka moze da radi,i tad je svo vreme nesto mumlalauser posted image Treba da odemo opet,za koji dan.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.11.2013 8:02:44   
vikiveki
Ja sam konačno rešila problem sa starijim dečakom,mada ni sada ne bi ništa uradili da mu se nije upalio koren zubauser posted image i kada smo otišli sa uputom kod nekog specijaliste a on me napao pa zašto mu niste dosada vadili to korenjeuser posted image a ja poludela i saspem sve što sam imala ....pa ja ga do sada vodila kod četri dr i niko nije hteo ništa da radi pod izgovorom da će to korenje samo ispasti pošto ga ništa ne boliuser posted image Niko ije hteo ništa da preduzme da proba da mu malo poprave zub nego su me napali kad ga je zabolelo....tako je to bilo,,,izvadili nsu mu 4 korena i evo već mu nikao novi zub

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.11.2013 8:59:34   
Trcosava
Jel neko zna gde može da se nabavi taj sirup na bazi ksilitola?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.11.2013 9:10:20   
vikiveki
Lana meni upšte niko nije hteo da popravlja Viktoru te zubiće koji su bili zahvaćeni cirkularnim karijesom,kad god sam ga vodila rekli su mi da će te zube zameniti stalni i da neće da muče deteuser posted image poludela sam.
Trco ja nisam čula za taj sirup...za šta se koristi tj. za šta je dobar?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.11.2013 9:16:44   
Trcosava
Veki gore je Lu ispisala ceo post o ksilitolu.

On ima te dobre bakterije. Ani neće još da popravlja zube jer kaže da ima dosta naslaga na zubima, pošto ona nije čula za taj sirup, preporučila mi je biogaia dentiles ili tako nešto. Probaćemo i to

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.11.2013 9:26:37   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Lu




KAKO SE LEČI KARIJES KOD BEBA

Karijes ranog detinjstva, cirkularni karijes, karijes beba je oboljenje koje se javlja u prve tri godine života i zahvata tek iznikle mlečne zube. Najnovija istrazivanja govore da kod nas zahvata i do 30% dece do 3 godine.

Zbog toga je veoma važno da roditelji svakodnevno posmatraju zube svoje bebice i ako primete promene u vidu beličastih/ bronkastih mrlja ili manjih defekata odmah odvedu dete kod dečjeg stomatologa.Velika je stručna greška ako stomatolog u početnom stadijumu ne preduzme hitne, detaljne mere i ne uvede dete u dugotrajni preventivni program.

Pojava ranog karijesa može da ima ozbiljne posledice po zdravlje stalnih zuba, zbog čega takvo dete spade u rizičnu grupu i zahteva stalne dodatne preventivne mere.

Pored lokalnih mera zaštite i remineralizacije(vraćanje mineral u zub) u poslednje vreme se uspešno koristi i sirup na bazi Xylitola(ksilitola) prirodnog šećera koji deluje direktno na bakterije izazivače i oporavlja zubnu gleđ.

Oštećeni zubi do određenog stepena se mogu uspešno restaurirati(nadograditi), ali ako je došlo do većeg razaranja ili infekcije pulpe(zubni živac) i kosti, neophodno je da se izvade bez obzira koga je uzrasta dete.

Isto je velika stručna greška ako stomatolog to odlaže zbog “tzv čuvanja prostora” i time ugrožava opšte zdravlje deteta.


O ovome piše dječiji stomatolog iz beograda Jovan Vojinović, ne smijem da stavim link zbog reklame ali imate na fb stranicu njegove ordinacije i možete da pitate sve što vas zanima, imaju i slike i tačno vidite kako izgledaju zubići.


Hvala Trco user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.11.2013 10:32:43   
cockic
ja sam sinu od 6 meseca koristila chicco pastu,ona sadrzi taj ksilitol.ceri koristim i sad ove decije samo stavim jako malo paste.mada planiram da im uzem lakalut pastu za zubice preko 400din je.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here