|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
4.11.2018 8:08:33   
Adda
1 embrion

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Klinika Ivanović
10.11.2018 15:26:32   
suzanazeljko
Kako ste cure? Ima li sta novo? 

(odgovor članu Adda)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Klinika Ivanović
26.11.2018 10:07:12   
loknacrna
Drage devojke,

Da li neko može da me uputi kakav je proces nakon kriotransfera u Ivanoviću?
Šta doktorka savetuje što se tiče mirovanja, prehrane.. kada je moguće početi odnosno vratiti se vežbanju (i kakvom) i sl.?

Hvala najlepše za sva iskustva user posted image

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Klinika Ivanović
26.11.2018 11:21:40   
lesli
Preporuceno mirovanje, ali ja nisam ispostovala. Dva dana nakon transfera sam izasla u set_nju i to samo zato sto je pre toga duvala gadna kosava pa mi se nije izlazilo. Kuvala, nesto sitno radila po kuci. Jedino nisam usisavala i prostirala ves (zbog podizanja tereta)
Sto se vezbanja tice, ja bih sacekala malo. Ako trudnoca bude uredna, pretpostavljam da ces dobiti zeleno svetlo od lekara koji te bude vodio. Do tada mozes da set_as koliko god ti prija :)
Sto se ishrane tice, unosi dosta proteina i tecnosti. Izbegavaj proizvode koji nisu od pasterizovanog mleka, sirovu ribu, rovita jaja... pa sve ono sto trudnica treba da izbegava :)

(odgovor članu loknacrna)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Klinika Ivanović
26.11.2018 11:25:37   
lesli
A procedura nakon transfera je da odlezis kratko na klinici ( oni ti tamo stave utrogestan) i ides kuci nakon nekih pola sata. Ja sam cak i manje lezala jer sam bila poslednja tog dana.
Kuci uzimas lekove po semi koju su ti dali. 11. dana nakon transfera (racunajuci i dan transfera) radis betu i rezultat javljas klinici. Do tada uzivas koliko je to moguce i trudis se da ne razmisljas o ishodu (tesko znam). I set_aj kad god i koliko god ti prija. Mene su set_nje spasavale kada se unervozim sta je i kako je ;)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Klinika Ivanović
27.11.2018 10:24:29   
loknacrna
Hvala lesli :)

Krio-transfer mi je u petak, pripremila sam se da ležim preko vikenda ali se nadam da ću od ponedeljka moći da šetam već :) A vežbanje jedva čekam, ako sve bude u redu naravno, planiram da budem vrlo aktivna trudnica user posted image user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Klinika Ivanović
28.11.2018 23:33:03   
Tamarche80
Pozdrav, drage žene!Nova sam na forumu a i nova u procesu VTO. Bila sam na prvoj konsultaciji kod Goce i moji utisci uopste nisu tako loši kao što sam očekivala čitajući  komentare o njenom karakteru. Bila je i više nego fina i lepo mi je sve objasnila što se tiče mog slučaja. Radila sam HSG i oba jajovoda su mi zapusena tako da nije bilo dileme da li raditi vto. Jajnici su malo problematicni. Dala mi je microgynon 14 dana da pijem sto me je iznenadilo jer vidim da zene obicno popiju celu kutiju i orthomol natal za mene i orthomol fertil plus za muža. Dala mi je da radim OGTT i on je u redu. Za 10ak dana idemo ponovo i ne znam sta da ocekujem. Da li cemo odmah da udjemo u proceduru i kako to sve funkcionise i naravno sto se placanja tiče? Kada uvodi terpiju placa se sve odmah? Operecena sam dodatno finansijama jer moramo da uzmemo kredit a ne znamo koliko ce sve to da kosta i kada se sve to plaća. Posto radim a nemam baš mnogo slobodnih dana da mi je preostalo, koliko dana se generalno miruje? Znam da od trasfera trebalo bi da se miruje 2 nedelje, da li je to to?Srećno svima! 

(odgovor članu loknacrna)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Klinika Ivanović
29.11.2018 13:45:56   
suzanazeljko
Terapije se odmah placaju,i kostaju poprilicno mnogo. Nekad i do 10 tak hiljada,za transfer nekoliko dana pre placa se 260.000. Ostalo zamrzavanje embriona isto se placa. Sto se tice odmaranja 2 nedelje od transfera ako ostanes i drugom stanju preporucice ti bolovanje i mirovanje kod kuce. Sve sam to prosla u procesu sam bila oko 4 meseca. Sve se dobro zavrsilo sada nosim blizance(treci mesec) Tako da srecno!

(odgovor članu Tamarche80)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Klinika Ivanović
29.11.2018 19:44:04   
zimskebebe
Pozdrav cure, nova sam na forumu :) U postupku sam VTO kod Ivanovica...Proslog meseca neuspeh sa trodnevnim embrionom, trenutno sam u pripremi za FET jer su nam preostale dve blastociste pa se nadamo najboljem :)

(odgovor članu loknacrna)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Klinika Ivanović
29.11.2018 19:54:17   
Tamarche80
Suzanazeljko Divnoo! Čestitam 😊Sto se mirovanja tice mislila sam na ono u toku samog procesa vto a svakako cu cim saznam da sam trudna otvoriti trudnicko jer ne bih rizikovala. Nadam se da ce sve proći ok. 

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Klinika Ivanović
29.11.2018 21:34:40   
suzanazeljko
Sto se tice mirovanja u toku procesa nema potrebe,osim ako ti ona ne kaze. 

(odgovor članu Tamarche80)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Klinika Ivanović
7.12.2018 16:07:05   
Ivanaz
zimskebebe
zimskebebe Ja sam isto prosla kao i ti. Da li ce da ti vrati oba embriona? user posted image

(odgovor članu suzanazeljko)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Klinika Ivanović
8.12.2018 10:55:14   
lesli
Mozes ti da otvoris i bolovanje nakon transfera. Ja sam otvorila nekoliko dana pre transfera (2-3), pa onda trudnicko nakon pozotivne bete. Ako ulazis sada u postupak preporucujem ti da otvoris bolovanje pred transfer s’ obzirom da ide zima, sezona gripa i virusa...Zimus kada sam ja radila je uz sve to bila i epidemija morbila (ne znam sada kakavo je stanje?)

(odgovor članu Tamarche80)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Klinika Ivanović
8.12.2018 21:15:15   
Tamarche80
Šta koristite od suplemenata? Meni je preporučen Orthomol natal koji je poprilično skup a uz to mi i stvara osecaj kamena u želucu pa bih da probam sa nekim drugim suplementima kao priprema pred trudnoću. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Klinika Ivanović
8.12.2018 21:26:24   
dunja RR
Tamarce ja nisam pila nista od suplemenata, tj. Pijem samo folnak 2 puta dnevno. Sada sam 7. Mesec i endokrinolog i dalje insistira da ne uzimam nista od suplemenata pored folnaka, jedino od skora pijem heferol i vitamin C zbog anemije. To sam pila i pre vto i na samom pocetku isto zbog anemije. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tamarche80)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Klinika Ivanović
9.12.2018 7:32:29   
Maraj
Ja sam pila elevit ali tek negde od 12.nedelje trudnoce.
Do tad samo folnak

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Klinika Ivanović
9.12.2018 11:18:58   
Tamarche80
Ja sam pila folnak dugo dok smo pokušavali prirodno ali mi je sada preporucen Orthomol natal za koji mi je receno da je "savršen" i sadrzi sve sto jedna zena koja se priprema za trudnocu treba da konzumira i da pored njega ne treba ništa drugo da se pije ali mislim da je to samo uzimanje para. Vratiću se na folnak i vitamin C. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Klinika Ivanović
29.12.2018 19:24:35   
ana252
drage devojke, kako mogu postaviti pita je na ovom forumu..nova sam pa se ne snalazim.hvala

(odgovor članu Tamarche80)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Klinika Ivanović
29.12.2018 19:26:19   
ana252
izvinite zbog nesnalazenja..imam visok fsh 19..da li znate sta dr goca misli o tome i da li ce me primiti u neki postupak..hvala

(odgovor članu ana252)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Klinika Ivanović
11.1.2019 13:22:06   
bbubica
Drage devojke,Vec duze vreme vas pratim, ali nikako da vam se i pridruzim. Ja se od prosle godine, negde od aprila, druzim sa klinikom Ivanovic, od novembra u postupku i 7.1.odradjen FET, vracen 1 embrion u stadijumu blastociste. Sad sam u iscekivanju bete😊Inace, na bebi radimo 5godina,kasno otkriven hidrosalpinks (prvi hsg pogresno ocitan). Prva laparoskopija avgust 2017,jajovodi katastrofalni-situacija "sredjena". Par meseci nakon toga, kontrolni HSG, isti nalaz kao i pre laparo. Dr Goca predlaze "podvezivanje" jajovoda, sto je i ucinjeno u avgustu 2018.Najgore je tapkati u mestu, a kod dr Goce toga nema. Zelim vam svima veeeliku srecu. Pozdrav! Ana252, iz mog iskustva ti predlazem da se obratis dr Goci, uverena sam da ce imati resenje i za tvoj fsh. 

_____________________________

Just hoping for a miracle.

(odgovor članu ana252)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Klinika Ivanović
11.1.2019 13:29:24   
dunja RR
Bubice, navijamo, da još jedna beba iz Ivanoviće stigne ove godine user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bbubica)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Klinika Ivanović
11.1.2019 13:30:02   
Maraj
bubice user posted image navijamo onda za visoku betu user posted image

(odgovor članu bbubica)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Klinika Ivanović
11.1.2019 13:47:29   
bbubica
Hvala vam devojke! Svaka podrska znaci🤗 

_____________________________

Just hoping for a miracle.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Klinika Ivanović
12.1.2019 0:42:21   
Sanim89
Zdravo svima.
Vec par meseci pokusavam da se informisem o Klinici Ivanovic i iskreno podeljenja su misljenja, ali i to je ok. Vidim da dosta ljudi ovde je skoro bilo u procesu vto ili je i dalje u procesu pa imate dosta informacija. Naime, ja sam prosle godine bila na IVF u Genesisu 3 blaste i nazalost nije se nista "primilo". Suprug i ja smo odlucili da sledeca IVF bude u klinici Ivanovic i to u narednih mesec dana. Zanima me da li se terapija za stimulaciju mora kupovati kod njih ili ne? Ukoliko mora koje su im cene? U Genesisu su bili bezobrazno skupi. Ja sam inace vec godinu dana pod terapijom Glucophaga jer imam insulinsku rezistenciju, kako to funkcionise kod doktorke Goce da li ona leci Insulinsku pa kad se dovede u normalu onda se krece u postupak?
Hvala unapred i izvinjavam se na ovako dugom postu.

(odgovor članu bbubica)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Klinika Ivanović
12.1.2019 2:05:41   
dunja RR
Sanim, ja sam isto bila na sioforu zbog šećera, Goca je to znala, ali nije posebno ništa pitala vezano za terapiju, a ja svakako imam svog endokrinologa koji me godinama prati (radila je ranije kod Ivanovića), i Goci to spomenem u postupku. S obzirom da imam dug staž u VTO priči, mislim da je pametno da ginekolozi rade svoj deo posla, a da mi spremimo sebe i svoj organizam za trudnoću, za VTO postupak, i da ne očekujemo čuda od ginekologa u delu posla koji nije njihov, oni neka se posvete onome što najbolje rade, a naše je da ih obavestimo o terapiji koja prati psotupak, prepisana od endokrinologa.

Terapiju sam tamo kupovala, pojma nemam kako se kreću cene drugde, ja sam primala puno terapije, u poslednja 2 postupka (u pretposlednjem jer sam slabo reagovala na kratki postupak, a u poslednjem je bio dugi postupak što opet povlači puno ampula menopura), i svakako da mi je bilo skupo, ali imam utisak da su sveukupno, moje drugarice koje su VTO radile na drugim klinikama, skuplje plaćale.

Ja imam sina iz VTO postupka kod Ivanovića, i sada sam u 8. mesecu trudnoće i čekam ćerku, isto iz VTO postupka kod Ivanovića.

Pre ovog poslednjeg poslednjeg uspešnog postupka, imala sam jedan neuspešan kod Goce, spomenuh već, rađen kratki postupak (koji je bio logičan za moju 41 godinu tada), ali sam slabo odreagovala na terapiju, dobili 4 jc, i nije uspela VTO. Nakon toga obišla sam nekoliko vodećih VTO klinika po gradu da "izvidim" situaciju, i svi su bili stava, da bi mi takođe radili kratak postupak (što mi je nelogično jer su i sami videli da sam loše odreagovala), ali su se svi redom pozivali na godine. Ono što mi je takođe bilo simptomatično - svi su rekli, iskreno, hvala im, da bi na mom mestu išli na sledeću VTO tamo gde sam već dobila dete. Tako da se ja odlučih da Goci dam još jednu šansu, i ona je eto bIla spremna bila na rizik. Radila mi je u maju ove godine dugi postupak, sa moje 42 godine (što je prresedan, jer dugi postupak se radi kod mlađih žena), i uspelo je, dobili smo 10 jc, vraćen jedan embrion, ja trudna i 3 odlična embriona zamrznuta. A i sina smo dobili iz dugog psotupka pre skoro 5 godina.
Na kraju je zaključila da imam mlade jajnike, bez obzira na godine, i eto jedino ej ona spremna da rizikuje, dok su ostali tvrdili da je dugi postupak napušten u VTO medicini. Nisu sve žene iste, izgleda jedino Goca to oset___i, iz mog iskustva.



< Poruku je uredio dunja RR -- 12.1.2019 2:13:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanim89)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here