|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
18.1.2019 8:35:52   
bbubica
Hvala Maraj!😊

_____________________________

Just hoping for a miracle.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Klinika Ivanović
21.1.2019 10:48:17   
Tulip
Devojke da li ste u stimulisanom ciklusu estrofemom imale ziganje i zatezanje jajnika ? Imam vec par dana taj konstantni neprijatni osecaj Ne znam tacno ni kako utice estrofem na jajnike jel postoji opasnost neke hiper stimulacije? 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Klinika Ivanović
21.1.2019 10:52:38   
lesli
Jajnici bi trebalo da su ti “uspavani” diferelinom koji si primala 7 dana. Estrofem sluzi da pripremi endometrijum, ne bi trebalo od njega da bole jajnici, ja mislim.
Ja sam od njega imala uzasne mucnine i probleme sa stomakom u roku od 1-2h nakon tablete, jedno 7-10 dana dok se valjda organizam malo nije navikao...

(odgovor članu Tulip)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Klinika Ivanović
21.1.2019 11:06:19   
Tulip
Da diferelin sam zavrsila..sad madalje nastavljam samo estrofem..pa ne znam sta mi se onda sad desava..nisu mi trazili nikakve hormone da kontrolisem idem na UZ za par dana.. glupo mi da zovem da prijavljujem ovo a opet ne znam jel normalno..druge probleme nemam samo to ziganje i zatezanje..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Klinika Ivanović
22.1.2019 6:01:41   
lesli
Nemoj da zoves, ali prijavi Goci to za svaki slucaj kad odes na uz. Mada ja mislim da ona pogleda i jajnike svakako.

A ni ja nisam kontrolisala...to je standardna priprema za fet, ne brini.

(odgovor članu Tulip)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Klinika Ivanović
22.1.2019 9:11:38   
Tulip
Lesli hvala na odgovoru, videcu za koji dan sa Gocom na kontroliPozz:)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Klinika Ivanović
22.1.2019 9:58:31   
lesli
Nema na cemu :)Kada ti je bila punkcija? Mozda te i zbog toga ziga.Meni nije radila trasfer odmah zbog hiperstimulacije i znam da su me povremeno zigali jajnici (mislim cak i pre tog estrofema), ona se na pocetku trudnoce pojavila neka cistica na desnom jajniku (moguce da je bila tu i pre transfera ali mi nisu rekli) ali je do sledeceg uz vec nije bilo

(odgovor članu Tulip)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Klinika Ivanović
22.1.2019 10:00:55   
lesli
Tj greska sigurno pre tog estrofema. Zigali su me u tih mesec i nesto dana pauze izmedju transfera i punkcije i to cak dok sam na pilulama bila. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Klinika Ivanović
22.1.2019 10:15:54   
Tulip
Uh ne proslo je vec dosta od punkcije.. par meseci .tad mi je sve zamrzla pa smo radili od pocetka fet. Taj prvi smo radili iz prirodnog ciklusa on nije uspeo pa se nadam da ce ova terapija biti uspesna✊💙

nekako se sve oduzilo .. imala sam prvo ciklus pauze za prvi fet pa od prvog do drugog feta evo nekoliko ciklusa pauze..

imala sam idealne menstruacije, sad od stimulacije i svih tih hormonskih terapija sve se poremetilo  ili mi se stvori cista ili menstruacije vise ne lice na menstruacije. maltene ovih par poslednjih ciklusa i nemam vise krvarenja sad mi je prvi dan bio kao poslednji i nije se ni pojacavalo..

Jel se vama desavalo nesto slicno ako ste primale orgametril i mikroginom


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Klinika Ivanović
22.1.2019 10:28:21   
lesli
Moguce je od hormona.Meni je prvi fet bio uspesan, ali sam recimo stalno krvarila od mikroginona. Onda me prebacila na Jasmin, ali je bilo isto... krvarim tj mrlja danima, pa onda par dana nista i onda ponovo mrljanje i sve tako u krug...

(odgovor članu Tulip)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Klinika Ivanović
22.1.2019 10:29:21   
lesli
A da, taj ciklus posle orgametrila je bio isto tako mrljav...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Klinika Ivanović
6.2.2019 10:13:36   
Svojaposla
Pozdrav devojke, ja upravo gledam gde da probam s vto i poprilično sam sluđena od informacija za i protiv. Stekla sam utisak čitajući vas ovde da G. Ivanović ima individualan pristup pa računam da je to dosta značajno u današnjem vto biznisu na pokrentoj traci. Ako neko od vas može da mi odgovori na par pitanja, bila bih vrlo zahvalna.

Da li su inseminacije obavezne pre vto? Ja sam uradila jednu i ne bih da gubim vreme i novac na to..
Kakav je to pregled 3. dana menstruacije koji G.I. napraćuje 12.000 dinara? Tako su mi rekli preko tel..
Koliko ceo proces vto košta? Ja sam stekla utisak iz ovog što sam čitala na forumu oko 3.000 evra?
Da li daje neki popust na 2, 3 put?
Da li priznaje analize (hycosy, inseminaciju..) rađenu na drugim mestima, pošto sam čula da ima i onih koji insistiraju da se svi pregledi kod njih obave ispočetka?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Klinika Ivanović
6.2.2019 18:25:09   
lesli


IZVORNA PORUKA: Svojaposla

Pozdrav devojke, ja upravo gledam gde da probam s vto i poprilično sam sluđena od informacija za i protiv. Stekla sam utisak čitajući vas ovde da G. Ivanović ima individualan pristup pa računam da je to dosta značajno u današnjem vto biznisu na pokrentoj traci. Ako neko od vas može da mi odgovori na par pitanja, bila bih vrlo zahvalna.

Da li su inseminacije obavezne pre vto? Ja sam uradila jednu i ne bih da gubim vreme i novac na to..
Kakav je to pregled 3. dana menstruacije koji G.I. napraćuje 12.000 dinara? Tako su mi rekli preko tel..
Koliko ceo proces vto košta? Ja sam stekla utisak iz ovog što sam čitala na forumu oko 3.000 evra?
Da li daje neki popust na 2, 3 put?
Da li priznaje analize (hycosy, inseminaciju..) rađenu na drugim mestima, pošto sam čula da ima i onih koji insistiraju da se svi pregledi kod njih obave ispočetka?



Insemenacije nisu obavezne, meni je odmah radila VTO.Prvi pregled je 12.000, ona tada uradi uz, prikupi dokumentaciju koju od ranije imas, odredi eventualnu terapiju (i pretpostavljam posalje na dodatne analize ako smatra da joj nesto fali). Naredni kontrolni pregledi su jeftiniji, ne secam se da li 3 ili 5k.Sam postupak vto kosta 240.000. Lekovi su individualni, ali racunaj od 500€ pa na vise, ako radi u stimulisanom ciklusu.Ne znam da li ima popusta, nama je uspelo iz prve. Ono sto postoji kao mogucnost je zamrzavanje viska embriona. Prva slamcica je 60.000, svaka naredna 10k. Rok cuvanja 5godina. I transfer se placa ako se koriste ti embrioni, ali sam zaboravila koliko (mozda 30k?). Priznaje nalaze. Meni cak nije ni trazila hsg/hycosy, ali sam imala ogtt, hormone, trombofilije i sl.
Valjda odgovorih na sve. Pitaj ako te jos nesto zanima :)

(odgovor članu Svojaposla)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Klinika Ivanović
10.2.2019 19:58:22   
Tulip
Devojke ja samo da vam javim da je moja betica u petak, 13 dana od FETa bila 291🍀! Jos uvek se radujem samo u sebi plasim se opustanja..prvi UZ mi je zakazan za tri nedelje. Do tad, pitala sam jel treba da proveravam betu zbog utvrdjivanja duplanja rekli su,ne treba to je to.. jeste li vi proveravale jos koji put betu do prvog UZa? Inace i prvo zamrzavanje i svako odmrzavanje se placa 60.000din

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Klinika Ivanović
10.2.2019 21:58:47   
lesli
Ja jesam, ali situacija je bila specificna. Prokrvarila ozbiljno 7 dana nakon pozitivne bete, a bilo prerano da se vidi eho...Ako je sve redovno, mislim da nema potrebe za tim ;)

(odgovor članu Tulip)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Klinika Ivanović
10.2.2019 21:59:46   
lesli
I da, cestitke na pozitivnoj beti! 😊

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Klinika Ivanović
10.2.2019 22:06:20   
Maraj
Tulipuser posted image cestitke draga!!
Meni je isto receno da je to to i da ne treba proveravati betu, da se vidimk na uz
Ali ja nisam poslusala pa sam ponovila betu za 48h da vidim da li se pravilno duplirala user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Klinika Ivanović
11.2.2019 16:27:11   
Tulip
Hvalaa devojke💙.. pa jedino sto me ubija konstantno razmisljanje o beti pa mislim da bih se smirila kad bih bar jednu izvadila.. mozda cu sutra to bi bio 4.dan od prvog vadjenjaKako stavljam 3puta dnevno utrogestan a znate vec kakav je osecaj kad se koriste vaginalete (malo malo pa nesto curka) i onda sa strahom idem u wc da ne ugledam ne daj boze rozikasto..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Klinika Ivanović
11.2.2019 19:59:28   
lesli
Tulip, ja sam bas krvarila svezom krvlju, bilo je i obilno i trajalo je nekih mesec i po - dva. Sada imam devojcicu od 5 meseci, eno tata je nosa ;)Ako i bude krvi ne znaci to nista. Moze, a i ne mora. Isto kao sto ako nema krvarenja moze, a i ne mora da znaci da je sve ok. Probaj da se opustis i verujes da ce sve.biti ok

(odgovor članu Tulip)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Klinika Ivanović
11.2.2019 20:16:11   
Maraj
Tulip pa izvadi onda. To ke 1000 din a umirice te user posted image . Samo gledaj da ke 48h od prvog vadjenja i da je u istoj laboratoriji

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Klinika Ivanović
12.2.2019 22:16:33   
Tulip
Lesli hvala Bogu da se sve do ro zavrsilo🍀
Evo me sa danasnjom betom. Nisam vadila 48 g nakon prve bete vec je danas 4.dan od prvog vadjenja.isto vreme ista lab.Rez je 1696mIU/ml a u petak je bio 291Jel to ok? Ne znam kako se gleda duplanje u ovom slucaju. Po tome je bilo i vise od duplo na 48h. Jel ok sto je ovolilka razlika, posto stalno citam kako je bitno da se pravilno dupla..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Klinika Ivanović
12.2.2019 22:32:41   
lesli
Ja bih rekla da jeste ok. Probaj da opusteno sacekas uz. Moja trudnoca je bila pakao, ali sam i ja pridodala tome svojim nerviranjem. Probaj da to ne radis zbog bebe a i zbog vas dvoje.Tek sada, kada je sve iza mene vidim da je moglo i moralo drugacije. Moje nerviranje nista nije pomoglo, vec naprotiv. Nasa devojcica je zdrava, ali hipertonicna... Radimo vezbe svaki dan vec 3 meseca po 3-4x na dan i ona to prevristi, a ja ne mogu da se ne zapitam da li je uzrok tome sav stres kroz koji smo nas dve prosle...

(odgovor članu Tulip)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Klinika Ivanović
12.2.2019 23:23:37   
Tulip
Sad cu opusteno do UZ, samo me je ova druga beta kopkala bilo mi je potrebno ssmo da vidim da ide na vise:) hvala vam na podrsci:)Ne znam sta je ta hipertonicnost pretpostavljam da je nesto urodjeno a sve su trudnice sa prvom trudnocom i preplasene i u grcu i jos sa vto mogu da mislim kako su istresirane, tako da ne krivi sebe.. kazes da je zdrava i to je bitno..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Klinika Ivanović
12.2.2019 23:29:50   
lesli
Hipertonicna znaci da ima pojacan tonus misica. Dok nismo poceli sa vezbama stalno je bila napeta, u grcu, precvrsta...I sada je pocesto takva, narocito kada joj nesto nije potaman (umorna, gladna i sl.). Uzrok tome moze biti moja trudnoca, zato ti i kazem da se potrudis da budes opustena. Tvoja preterana briga nece promeniti ishod trudnoce, a na bebu to itekako moze da se odrazi...
Drzim palceve da sve bude kako treba i da ugledate za 2 nedelje jednu tackicu koja treperi na ekranu ❤️

(odgovor članu Tulip)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Klinika Ivanović
13.2.2019 20:57:13   
Maslacak15
Tulip cestitam!!

Mudro zbori lesli, mudro a ja sam se jako trudila (uzaludno) da je posaljem u kafic na trac partiju svojevremeno. user posted image Al dobro, neke stvari mora covek sam da preturi preko glave.... Uzivajte u trudnoci. Sigurno da su VTO trudnice posebno osetljive ali nema posebnog realnog razloga. Evo nasa Dunja kao zmaj, svugde je ima a pred porodjajom je. Pozdravljam vas.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here