|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 16:20:32   
Olga75
a kazite , zdravorazumski da li dajee i mlecne proizvode decici ?
ja ne dajem
izbegavam cak i meso i jaja user posted image
mislim dajem meso ali znam da doticna zaklana stoka nije hranjena kukuruzom ( znam , zato sto sam bila - ividela )
ali sta je sa kiselomlecnim proizvodma ? sta je sa onm svacim u sta se trpaju mleko , surutka i kojesta user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 18:41:58   
Lu
Pa povučeno je što je opasno jel?
Ako ćemo vjerovati u to onda je bezbjedno ono koje je na policama a ako nećemo vjerovati onda nećemo ništa ni jestiuser posted image
Ja od uvijek jedem samo domaća jaja, meso, sir, povrće.ž
Mlijeko eto kupujem jer mi mrsko ovo prokuhavati a kupujem i neke mliječne proizvode.
Ne znam draga Olga, što kažu na tv-u, ovo je demokracija i neka svako odluči za sebeuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 23.2.2013 18:43:30 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 18:52:56   
isidora88
ja dajem mateji mleko, jaja, meso, sve kupujem po obliznjim radnjama i mesarama i ponekad u disu.
ne opterecujem se ko je cime hranio i uzgajao, nekako se nadam da je sve proslo neku kontrolu.
a iskreno mislim da je cela prica prenaduvana

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 18:59:12   
sneza24
Ja se isto ponašam kao da afera nije ni bila. Nemogu detetu od 3,5 god objasniti zašto ja sad njemu ne smem da dam jogurt ili zašto u sednviču nema pavlake.
Mleko isključivo dajem domaće ono vodnjikavo iz radnje dam jedino kad mi nestane ovog domaćeg.
I nije mi logično da je jedno mleko dobro a drugo nije a isti proizvođač.user posted image

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 18:59:49   
Sanchy
Ja kupujem meso i jaja u obliznjim prodavnicama,nemam nikoga na selu tako da to je sto je,nesto moramo jesti a ko zna koliko dugo je to sve u opticaju nego je sad neko nasao da vrsi analizu verovatno iz nekog interesa apsolutno ne verujem da je iz dobre namere a vec ce se pokazati sta je u pitanju,mleko suprug kupuje kravicu 1.6 to pijemo oduvek,bebac pije novalac i nestle jogurt drugo jos nismo uveli i to je to,,,ne opterecujem se..

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 19:04:46   
Olga75
blago vama kad se ne opterecujete
ja sam sigurna da to nije prenaduvano , videcemo u sredu ali nekako svi zaboravljaju na taj kumulativni deo , znacu ako i to jedemo necemo da se razbolimo odmah nego kad dovoljno akumuliramo jer ni jetra nije bas toliko regenerativna
al ajde
i tako
necemo piti mleko , jesti ista mlecno a bogami ni jaja i meso do srede a od srede cu se vec nekako organizovati
jednostavno ne zelim da svoje dete izlazem riziku ako ne moram

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 19:11:32   
boba 11
Hvala Bogu pa moja moja deca odrastaju u malom mestu gde postoji sve domace.U radnji sam kupovala mleko pre 6 godina i zbog finansija presla na ovo domace iako neki pametni i uceni ljudi propagiraju ova kontrolisana strogo u laboratorijama i "zdrava" mleka.Bas me interesuje jesu li sad poklopili usi i smanjili se ispod stola.Ako je ovo tacno a sumnjam da jeste (no videcemo sta kazu Holandjani) mislim da cemo se zabrinjavati koliko i sa Arsenom u vodi i Aventovim flasicama koje nisu ni povucene kod nas iz prodaje kad je bila afera itd.Ja savetujem svima "KUPUJMO DOMACE" .Inace mislim da je ovo nacin da se uzmu pare od sirotinje za nekakve kazne jer ce jedino oni odgovarati a drzava koja nije u stanju da kontrolisee ono sto ide na trziste ce naravno da se pravi luda kao i uvek.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 19:17:08   
Shishica
A cekajte sad.. ja cu mozda da lupim, ali koliko ja znam krave ne jedu kukuruz? Bar ja nikada nisam videla da su moji baba i deda kukuruz davali kravama.. mislim.. ne razumem..

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 19:18:13   
Verolina
Jedu mleveni kukuruz (jarmu, bungur) i kukuruzovinu (sasevinu).

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 19:24:50   
Olga75
kako ne jedu krave kukuruz user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 19:33:17   
Verolina
Sve domace zivotinje jedu kukuruz. Aflatoxin se ne zadrzava u mesu. Zadrzava se u jajetu, mleku i mlecnim preradjevinama. Meso slobodno mozete da jedete.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 19:37:03   
Olga75
pazi ako je kumulativno dejstvo mora da ga bude i u mesu al dobro
znaci sve sto je jelo taj budjavi kukuruz je pi kakano

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 19:39:39   
Verolina
Ne znam. Moja drugarica kaze da se kod zivotinja zadrzava u jetri , slezini i bubrezima i to u minimalnim kolicinama jer se ti njihovi organi mnogo bolje preciscuju zbog prirode biljojeda.. U ostalim delovima mesa ih nema. Slezinu i bubrege vec ne jedem, a dzegericu mogu da propustim do odredjenog vremena.

< Poruku je uredio Verolina -- 23.2.2013 19:41:51 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 19:42:15   
Lu
Olga ja sam slušala na tv-u, količine mlijeka koje popijemo dnevno (2 čaše) i da imaju 0,5 aflatoksina a ne 0,05 nama ne mogu naškoditi.
E sad vjerovatnoća da svu hranu koja ima veze sa aflatoksinima proglase štetnom je jednaka toj da nas pogodi meteor, ali stvarno!
Nego šta već će  reći nakon izvjesnog vremena, što je bilo opasno povukli smo iz prodaje a sad nastavite normalno konzumirati mlijeko i mliječne proizvode.
Šta je bilo u pozadini svega to će vrijeme pokazati.
Ja stvarno ne mogu da se zamaram s tim šta se krije iza toga kao ni s tim da li će nas meteor pogoditi ili će biti smak svijeta ili ću umrijeti od kozje gripe...
I na kraju najvažnije, ne mislim da ugrožavam svoj ili djetetov život jer prosto odbacujem činjenicu da ćemo se svi razboljeti i umrijeti ako nastavimo jesti, jer to je čitav hranidbeni lanac!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 19:59:15   
cockic
kako vidim ovo je divna reklama bila za organsko bello imlekovo.inace ga nikad nebi kupila.
rece juce mm da kupiuser posted image i probala veceras ceri davala sa plazmom koja je isto stetnauser posted image ali nesto se mora.kad bi presla na petit i u njemu bi nesto nasli, nego ga jos nisu testirali.ovo organsko moram priznati najvise podseca na domace,jer sam imala domace prosle nedelje pa sam taman mogla da uporedim.ukus super samo manje masno od domaceg user posted image
a organski jogurt sutra probam kupili i njega...tesko zabu u vodu naterati... ali njega samo deci ja cu kravicu...za mene nije bitno da li je sa alfom ili bez....


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 20:20:42   
Shishica
I Plazma stetna.. e je.... Pa aj onda neka krenemo iskreno sta sve ne valja. Pa NISTA! Sve je prepuno svega!

Samo nas potp.... necu vise ni da otvaram novine ni da gledam vesti ni nista. PU

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
23.2.2013 20:37:54   
Sanchy
Kod nas godinama unazad ne postoji skoro pa nikakva kontrola prehrambenih namirnica a i ona sto postoji ja joj nimalo ne verujem jer znam gde zivim,,tako da taj aflatoksin eto sticajem okolnosti je sad otkriven a ko zna od kada postoji u namirnicama i koliko toga smo mi vec uneli u svoj organizam,a i sve ostale namirnice pa na internetu moze da se nadje spisak emulgatora itd sa tim i tim oznakama koji ako se nadju na dekl.proizvoda iste ne treba kupovati jer su ti sastojci kancerogeni ..ja sam jedno vreme citala te deklaracije i onda zakljucila da je nemoguce ,apsolutno nemoguce sve njih izbeci,,trujemo se svaki dan ,par dana gore dole nece nas spasiti..a tek kozmetika sto je stetna pa cak i ona za bebe,o tome da i ne pocinjem a i nije tema,tako da masu toga ne mozemo izbeci ,mozemo ublaziti moguce posledice i to je sve,izbeci nee

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Mleko povučeno iz prodaje
26.2.2013 18:29:59   
Verolina
Ovo sam ukrala Nini26 sa Fejsa. ne mogu da prestanem da se smejem vec 15minuta.
P o d r i g nj o v a nj e user posted image user posted image user posted image
.................
Srbi su povezani kao creva kad se upletuuser posted image


http://www.youtube.com/watch?v=PAYgF2bepVI


< Poruku je uredio Verolina -- 26.2.2013 18:30:45 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Koje ime vam je lepse?
Maja85bgd

Viktor ili Andrej

Viktor (27%)

Andrej (53%)

ni jedno (20%)


Ukupan broj glasova: 360

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here