|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: PCOS i Vitamin D
1.3.2013 8:02:13   
ksenija81
Ja sam uzela vigantol kapi za sada i uzimam 4 kapi dnevno dok ne odem na kotrolu pa cu videti sta ce mi dati.

Little_One hvala puno na tekstu!

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: PCOS i Vitamin D
1.3.2013 8:04:32   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: little_one




Nije moguće se "predozirati" sa vitaminom D.




Meni je apotekarka rekla da se mora pazljivo jer se talozi u organizmuuser posted image

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: PCOS i Vitamin D
1.3.2013 8:06:08   
daca77
Ksenija, upravo sam to na netu pronasla, da dovodi do talozenja kalcijuma u krvi, sto moze imati ozbiljne posledice po srce.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: PCOS i Vitamin D
1.3.2013 9:04:25   
little_one
Ma u tekstu se misli da se ne moze predozirati s vitaminom D koji dolazi izlaganjem suncu...nigdje i ne spominju dodatno unosenje vitamina D. A "predozirati" se moze unosenjem vitamina D, zato se kod beba mora paziti koliko se daje vitamina D da ne bi doslo do preranog zatvaranja fontanela i uopste preranog okostavanja...jer utice na talozenje kalcijuma...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: PCOS i Vitamin D
1.3.2013 15:11:21   
Jole84
Valjda se zato koristi i vitamin A,da bi se D lepo razložio,neka me neko ispravi ako grešim,da ne potrujemo devojke user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: PCOS i Vitamin D
1.3.2013 15:59:42   
little_one
Jole, svako ko iole razmisli nece sebi prepisivati lijekove na osnovu foruma...jer i vitamini su lijekovi...i ne treba ih uzimati napamet...a vidim da to zene sve cesce rade...pogotovo po pitanju pcos-a vidim da pocinju "na svoju ruku" da piju metformin

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: PCOS i Vitamin D
1.3.2013 18:17:40   
degu
pa piše kod mene dnevna preporuka od 1-3 tablete dnevno. Ja ću piti po jednu. Piše da se sa preporučenim dozama ne može predozirati.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: PCOS i Vitamin D
1.3.2013 22:52:36   
Jole84
LO valjda se smučilo devojkama da čekaju i mole za terapiju koja im je potrebna kao i za objašnjenja o ovako osnovnim stvarima,od doktora. Naravno to ne opravdava uzimanje lekova na svoju ruku,ali što se vitamina tiče...moja dr nema vremena ni na UZ da me pogleda a da ne trči a kamoli da sluša o mojim saznanjima o vitaminu D.
Tako da ću i ja ko Veverkić,ako nas ne ubije,ojačaće nas user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: PCOS i Vitamin D
11.3.2013 20:26:27   
dunja RR
Ko je proizvođač?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: PCOS i Vitamin D
11.3.2013 20:29:22   
daca77
Ovo sam i ja planirala uzeti, ali je ipak pozeljno najpre proveriti kolika je njegova kolicina u krvi,

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: PCOS i Vitamin D
11.3.2013 21:46:21   
GagaT
Ovo je bila novost za mene. Nisam znala da nedostatak vitamina moze da smeta prilikom zatrudnjivanja!
Ali sve je moguce user posted image
Ja pijem Kalcijom sa dodatkom D3 vitamina sumece svaki dan po jednu.
Nadam se da cu preziveti..user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: PCOS i Vitamin D
12.3.2013 14:19:49   
erato
Otkrila sam i ja nedostatak vitamina D3 i dobila od endokrinologa vigantol kapi 2-3 dnevno.

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: PCOS i Vitamin D
12.5.2013 23:21:41   
madre
da li je moguce otici u privatnu laboratoriju i odraditi ovu analizu na svoju ruku? pitam, jer nije bilo moguce tako odraditi ogtt test...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: PCOS i Vitamin D
14.5.2013 15:50:11   
madre
danas sam uzela rezultate vitamina d:
vitamin D (total) - 20,8 ng/ml (preporucena vrednost > 30).
kod koga cu ja sada sa ovim rezultatomuser posted image radila sam analizu na svoju ruku....

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: PCOS i Vitamin D
15.5.2013 14:29:08   
ksenija81
Ja sam za dva meseca terapije sa vigantol kapima podigla D vitamin sa 15 na 60, i sad sam mirna pola godine kad cu ga opet proveravati.... Idi kod endokrinologa ili dr opste prakse pa nek te uputi, neko treba da ti prepise tacnu dozu.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: PCOS i Vitamin D
15.5.2013 15:11:36   
madre
super sto se popraviouser posted image a vidis li ti neki napredak po sebi, da li se bolje osecas, bilo sta?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: PCOS i Vitamin D
2.8.2013 14:51:36   
Verolina
Dodjavola, da li je ovo moguce? Ja imam i nizak AMH i nizak vitamin D..
Vitamin D and AMH: The AMH gene has a mechanism by which it can be turned on by Vitamin D. This is a novel and interesting finding ----what does it mean? Does it mean that, if you are vitamin D deficient, your AMH levels could be falsely low? My story does seem to suggest this is true. My other markers for ovarian reserve(Day 3 FSH/E2, antral follicle count) had come back with excellent results. When we finally tested AMH, it was far too low to fit in with my other tests. In this same blood test, I had also found out that I was Vitamin D deficient. So I went looking for a connection between the two, and I found what I mentioned above. So I first tried to correct my vitamin D3 deficiency and then retested AMH and it was like magic- Vitamin D3 had increased 4 fold, and so had AMH! I've been in correspondence with doctors to conduct clinical trials examining this-- we will see what comes out of it! UPDATE: Yeah, its true, and has been scientifically shown in this study.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: PCOS i Vitamin D
4.8.2013 12:20:43   
AndreaK
a zasto ne biste koristili prirodan vitamin D umesto nepotrebnih farmaceutskih proizvoda ?

Vitamin D

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: PCOS i Vitamin D
4.8.2013 13:31:15   
little_one
IZVORNA PORUKA: AndreaK

a zasto ne biste koristili prirodan vitamin D umesto nepotrebnih farmaceutskih proizvoda ?

Vitamin D


Vjerovatno zato sto je vecina zarobljena u "podrumskim" kancelarijama puno "suncano" radno vrijeme user posted image

Salim se...u pravu si....ali je problem kod tamnoputih ljudi sto teze dolaze do vitamina D...inace su crnci npr najpodlozniji nedostatku vitamina D. A za ostale, ne znam...mozda ima jos nesto sto onemogucuje iskoristavanje istog.

Evo nesto sa te stranice....vec sam pisala....

Kroničan nedostatak vitamina D ne možete riješiti preko noći. Potrebni su mjeseci i mjeseci izlaganja suncu ili uzimanja vitamina D u obliku dodatka prehrani, da bi povratili ovaj vitamin u kosti i živčani sustav.


Čak i slabe kreme za sunčanje (SPF 8) blokiraju stvaranje vitamina D za 95%! Stvarajući manjak vitamina D u organizmu, ove kreme za sunčanje na takav način uzrokuju bolest.


Nije moguće se "predozirati" sa vitaminom D. Tijelo samo regulira proces stvaranja ovog vitamina iz sunčevih zraka, uzimajući toliko, koliko je potrebno.


Tu ti mozda i lezi odgovor zasto se nekad mora uzimati vitamin d kroz preparate...otkad se brinemo zbog uv zracenja svi imamo manjak vitamina d user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 4.8.2013 13:34:09 >

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: PCOS i Vitamin D
16.3.2015 19:10:21   
Sosa Mena
Danas sam radila vitamin D i evo rezultata:
9.10 ng/ml
< 5 teska deficijencija
5-10 srednja deficijencija
10-30 blaga deficijencija
30-100 pozeljno
>200 intoksikacija

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: PCOS i Vitamin D
19.4.2015 15:11:57   
nata11
Moj vit D je 46 a donja granica je 75. I to sam pre vadjenja popila kapi. Jel ima neko iskustva sa tabletama D vit? Koji proizvodjac?

_____________________________





(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: PCOS i Vitamin D
19.4.2015 15:17:10   
jess021
Nazo, neko je skoro pisao o nedostatku vit D, ne mogu da se setim u kojoj temi, i da za to pije Vigantol kapi.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: PCOS i Vitamin D
19.4.2015 15:22:44   
nata11
Njih vec pijem i slaba vajda za sada :/ Rekoh da ubacim jos nesto u tabletama.

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: PCOS i Vitamin D
24.4.2015 22:07:49   
Maraj
Drage a sta je sa suncanjem? Zar vam to ne bi pomoglo u nakupljanju vitamina D?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: PCOS i Vitamin D
25.4.2015 10:02:19   
nata11
Ja sam pola dana van kuce ali kako sunca nije bilo... valjda ce se sada popraviti situacija.user posted image

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here