|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
27.10.2009 13:38:54   
marince1
Mi danas bili na kontroli i dr rece da je malo dobio na tezini user posted image

Nemam predstavu koliko pojede kad doji,pored toga mu dajem i ono sto sam se izmlazla.
Rucka cim se probudi,ali dr kaze da moram da ga budim danju na 2 sata da jede user posted image

Neznam koliko je dovoljno,a on nije nesto oran na jelo user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 12:06:03   
ivanable
Molim sve mame koje kao i ja nisu u mogucnosti da doje svoje male andjele da podele svoje iskustvo sa adaptiranim mlekom. Interesuje me koju vrstu mleka koristite i da li ste zadovoljne istim, kolicinu mleka u odnosu na uzrast deteta i, mozda najinteresantnije, raspored hranjenja. Pisite kako vam deca spavaju nocu, koliko spajaju u bloku :) i da li bebe imaju problema sa grcevima i sl...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 12:11:31   
Anoniman


IZVORNA PORUKA: ivanable

Molim sve mame koje kao i ja nisu u mogucnosti da doje svoje male andjele da podele svoje iskustvo sa adaptiranim mlekom. Interesuje me koju vrstu mleka koristite i da li ste zadovoljne istim,


O ovome u temi: Dohrana


IZVORNA PORUKA: ivanablekolicinu mleka u odnosu na uzrast deteta i, mozda najinteresantnije, raspored hranjenja.


O ovome ovde. user posted image

IZVORNA PORUKA: ivanablePisite kako vam deca spavaju nocu, koliko spajaju u bloku :) i da li bebe imaju problema sa grcevima i sl...



O ovome ovde: Pomoć bebi sa grčevima

(odgovor članu ivanable)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 14:40:00   
majka mara
taso znam da zelis da forum izgleda uredno,ali ja sad zaista ne znam gde da odgovorim zeni?user posted image
idi tamo-idi vamo,evo vec 10tak min pokusavam da pronadjem,ali gde god da odem tamo je jos jedan pravac,ovde-onde,ko da prodajem kisele krastavce i ne znam izlaz sa auto puta.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 14:53:45   
majka mara
moja beba danas ima 5 meseci u 4 mesecu sam mu davala 6 obroka po 180ml,to je mnogo,ali on je gladnica,prosek je 5x180ml

ja koristim novalak1 za prekodana,svaka 3h po 180ml
posle kupanja novalak nf 180ml i
kasni obrok novalak nf 180ml,to je oko 23h,od 00-10h moj beban spava,inace uz to pije caj i vodu,
a sad smo uveli i pirinac,kukuruz-pahuljice i kuvanu jabuku po preporuci nutricioniste

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 16:27:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: majka mara

taso znam da zelis da forum izgleda uredno,ali ja sad zaista ne znam gde da odgovorim zeni?user posted image
idi tamo-idi vamo,evo vec 10tak min pokusavam da pronadjem,ali gde god da odem tamo je jos jedan pravac,ovde-onde,ko da prodajem kisele krastavce i ne znam izlaz sa auto puta.




Svuda je pravac na iste teme, samo treba da obratiš pažnju. Grčevi se pišu u grčeve, količina obroka u količinu osoboka, a o vrsti ad mleka u dohranu.
Nisi se dovoljno udubila. user posted image

(odgovor članu majka mara)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 16:29:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: majka mara

moja beba danas ima 5 meseci u 4 mesecu sam mu davala 6 obroka po 180ml,to je mnogo,ali on je gladnica,prosek je 5x180ml


Recimo, ovo je za ovu temu.


IZVORNA PORUKA: majka mara
ja koristim novalak1 za prekodana,svaka 3h po 180ml
posle kupanja novalak nf 180ml i
kasni obrok novalak nf 180ml,to je oko 23h,od 00-10h moj beban spava,inace uz to pije caj i vodu,


I ovo može u ovu temu, a može i u temu Dohrana.


IZVORNA PORUKA: majka mara a sad smo uveli i pirinac,kukuruz-pahuljice i kuvanu jabuku po preporuci nutricioniste


Ovo je za Ishrana deteta 3-6 meseci.

Jako je jednostavno. user posted image

(odgovor članu majka mara)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 21:03:54   
Modessty
A kako ja da znam da li je moje mleko dovoljno jako i da li mu treba dohrana? i gde uopšte ide ovo pitanje?user posted image
Poslednja dva dana slabo spava danju i stalno traži da sisa. Mleka imam dovoljno tj dovoljnu količinu ali počinjem da sumnjam da je dovoljno jako.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 21:07:42   
Anoniman
Ako bude gubio na kilazi, ili nedovoljno napredovao, to bi moghao da bude znak "nekvalitetnog" mleka, mada je, po meni, to retkost, svako majcino mleko je kvalitetnije od dohrane...ne bas svako, al uglavnomuser posted image Kad idete na prvu kontrolu?

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 21:18:30   
Modessty
danas smo ga merili i od kadsmo izašli iz bolnice do sada - a to je oko dve nedelje, dodao je oko 270gr
Prva kontrola je za nedelju dana

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 21:20:38   
Anoniman
Pa nije onda iskljuceno da ti je mleko slabije, ali mozda ne moras da ga dohranjujes, ima raznih cajeva za dojilje, koji mogu da ti pomognu...znam da bi beba trebala za mesec dana da dobije, ako se dobro secam, manje-vise oko kilogram. Ali, s obzirom da ne gubi na kilazi, mislim da je ok da sacekas kontrolu, a do tad mozes piti neki caj, mislim da ima i neka tema o tomeuser posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 21:22:13   
Modessty
ma gde smem čajeve za dojenje da pijem! Jedva se izborih sa temperaturom zbog mleka.
Hvala ti!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 21:33:42   
buhla
mozda ne siki dobro... mozda zato imas i problema sa grudima.. siki u prazno! pokusaj da se izmazas posle dojenja... pa probaj da mu das na kasikicu posle to mleko (tako su nam rekle dr na predavanju o dojenju)
dovoljno je da 10 do 15 minuta siki na dva sata, ako trazi ranije znaci da nije dovoljno sikio.... i da rekli su nam da bi trebalo do 1kg u prvih mesec dana da se ugoji... jeste da je sve individualno, ali cini mi se da je 270gr malo za ove 2 nedelje user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
28.2.2010 21:36:42   
Modessty
ma vuče kao lud! svaku dojku sisa po 15-20 min. kad se vrati po drugi put na sisanje u roku od sat vremena obavezno povrati. sisao je na oko tri sata. Ovo u poslednja dva dana ovako zeza. Evo sa mi se uspavao u rukamaKad sam ga spustila u krevetac počeo da urla. Juče bili problem grčevi a danas lepo kaki

< Poruku je uredio Modessty -- 28.2.2010 21:38:24 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
1.3.2010 0:29:43   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Modessty

danas smo ga merili i od kadsmo izašli iz bolnice do sada - a to je oko dve nedelje, dodao je oko 270gr
Prva kontrola je za nedelju dana

Ne mora beba da dobija po kilogram mesecno,donja granica je oko 700g(neki pedijatri tolerisu i 600) ali se racuna od tezine na porodjaju,ne od izlaska iz bolnice.
Meni je Una u pocetku zezala,malo je dobijala na kilazi u prvih nedelju-dve ali je nakon toga to nadoknadila tako da je sa mesec dana imala +690g,taman koliko treba.I sledeca dva meseca je dobijala isto toliko.Jednostavno takva je beba,nije odusevljena sisanjem ali zato sad kasice brise samo takouser posted image



< Poruku je uredio gagana83 -- 1.3.2010 0:30:08 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
1.3.2010 10:48:07   
mejra81

IZVORNA PORUKA: Modessty

A kako ja da znam da li je moje mleko dovoljno jako i da li mu treba dohrana? i gde uopšte ide ovo pitanje?user posted image
Poslednja dva dana slabo spava danju i stalno traži da sisa. Mleka imam dovoljno tj dovoljnu količinu ali počinjem da sumnjam da je dovoljno jako.


Modessty,ne postoji ne kvalitetno mleko(majcino),mozes samo da ga nemas...
To sto ti non stop trazi da sisa,mislim da ga muce grcevi...Tada postaju halapljivi...
Ako dobijas temperaturu od mleka onda je ne moguce da ga nemas...
Ako jos i povrati to mleko znaci da se prezderava od muke...zato stalno sisa jer mu je lakse...
To sto kaki nema veze,grcevi se javljaju i pored redovne stolice...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
1.3.2010 12:01:31   
majka mara
nema kvalitetno mleko ili ne,majcino mleko je kvalitetno i jako onoliko koliko treba da bude. a to da je `kvalitetnije od adaprtiranog mleka` je samo po tome sto kroz majcino mleko dobija i antitela,a adaptirano nije otrov,pravljeno je da bude najpribliznije majcinom mleku.

modesty daj joj da siki kad god zeli,ona zeli i tvoju blizinu,nemoj gledati na sat,mozes posle podoja da se izmazas,ako mozes da nakupis 90ml za 24 h i onda posle jednog podoja joj to onudi ako popije vise od 60ml,onda je gladna i produzi joj podoj,ako popije manje samo zeli tvoju blizinu,a to sto povrati puno,gledaj da je podignes kad joj menjas siku,verovatno se naguta dosta vazduha.

a to na koliko ti trazi da siki i nije bas merilo u ovom dobu (oko 3 nedelje),daj joj da siki koliko zeli i nemoj brinuti za vagu.
ja mog bebana hranim adap. mlekom,pa mi je u tom periodu trazio na 3h da jede,a adap.m bi trebalo `da ga drzi duze`.

moj beban je bas gladnica i ja sam se istripovala da nemam dovoljno mleka,da mi je mleko slabo,cak sam ko mentol izmlazivala pa stavljla u casicu da ostoji da vidim koliko vode ima,ob kakav sam kreten! a ustvari mali je samo gladnica i nista drugo,evo sad ima 5m i pije oko 180ml sest obroka ato je mnooogo,sad smo uveli i nesto drugo ali je i u 4m pio 180mlx6obroka,a sa tri nedelje je pio 60-90mlx8 obroka
i onda sam pocela da ga dohranjujem adap.m user posted image

nema lepseg osecaja za tebe i bebu kad siki

ovo je samo moj predlog

i jos jednom pusti je da siki koliko hoce i kad hoce,nemoj gledati na sat,jer beba nije programirana i nisu sve iste!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
1.3.2010 12:07:19   
majka mara

IZVORNA PORUKA: mejra81


IZVORNA PORUKA: Modessty

A kako ja da znam da li je moje mleko dovoljno jako i da li mu treba dohrana? i gde uopšte ide ovo pitanje?user posted image
Poslednja dva dana slabo spava danju i stalno traži da sisa. Mleka imam dovoljno tj dovoljnu količinu ali počinjem da sumnjam da je dovoljno jako.


Modessty,ne postoji ne kvalitetno mleko(majcino),mozes samo da ga nemas...
To sto ti non stop trazi da sisa,mislim da ga muce grcevi...Tada postaju halapljivi...
Ako dobijas temperaturu od mleka onda je ne moguce da ga nemas...
Ako jos i povrati to mleko znaci da se prezderava od muke...zato stalno sisa jer mu je lakse...
To sto kaki nema veze,grcevi se javljaju i pored redovne stolice...


to sto kaki cesce to ti je pokazatelj tvog mleka,i da je sve ok,samo da mu nisu stolice `zelena pena` kao zabokrecina-to je znak gladi sve ostalo je ok.

samo se ti opusti,
ima mali trik da proveris da li ti je beba gladna,kad pocne da place dodirnije par puta po usnama ako otvara usta i opomera levo desno kao da hoce dojku da uhvati,da onda je glada.

jos jednom,neka siki koliko hoce i kad hoce to sto bljucka je normalno ako se prevali,bitno je da nepovraca u mlazu oko 10cm-uvek.
velika verovatnoca i najveca da ona samo zeli tvoju blizinu i toplinu.
cmokic za bebu i tebe

pusti bre adap m ,najlakse je smuckati,a ja i dalje tugujem sto nema one topline izmedju mene i beke,dok siki,nego ja drzim flasicuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
1.3.2010 12:10:26   
majka mara

IZVORNA PORUKA: Nedja

Ako bude gubio na kilazi, ili nedovoljno napredovao, to bi moghao da bude znak "nekvalitetnog" mleka, mada je, po meni, to retkost, svako majcino mleko je kvalitetnije od dohrane...ne bas svako, al uglavnomuser posted image Kad idete na prvu kontrolu?


ovo neka proceni pedijatar,(izvini nedjo nista lose nisam mislila za tvoj post,znam da i ti zelis da pomgnes)
uostalom u svakom trenutku mozes da odes kod njega ako si zabrinuta,zato i postoje,ne moras da cekas kontrolu da bi ti bilo lakse.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
16.3.2010 8:51:49   
mejra81
Kako odredjujete broj obroka ad mlekom? Na osnovu uzrasta ili kilaze(mislim na onu tabelu sa kutije)...

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
16.3.2010 9:16:47   
prase
Ja sam uvek pratila sta pise na kutiji, ali moje dete je uvek jelo vise nego sto tamo pise. Malo sam mu samo vise razblazila (tipa poslednju "mericu" sipam do pola, ako je to ta prekobrojna), nije bio buca ali je munjevito brzo dobijao na kilazi... i to mu je bila dohrana a ne ishrana pa nisam bila sigurna ni u sta a ponajmanje u to koliko procenata zaista doji a koliko popije na flasicu.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
16.3.2010 9:57:43   
mejra81
I ja mislim da ovo sto joj dajem joj je malo....Ja gledam po uzrastu(mesecima)
Dajem joj 120ml,mada po kilazi bi trebal 180ml....To me buni...
Njihove bebe su bas male u tim mesecima....user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.5.2010 14:53:01   
cici78
Ja sam nedavno prestala da dojim svog bebana zbog strasnih ragada i s obzirom da ima 9 meseci pedijatri su mi preporucili da nastavimo sa ad mlekom... i jedva je nekako prihvatio ali to sad nije tema. Mene interesuje koliko dete tog uzrasta treba da popije? Negde pise da to ide sada umesto podoja, znaci ostaje da ad mleko pije ujutru i uvece. Sad zovem Halo bebu oni kazu da treba da popije  500-600 ml za 24h i da to podelim u 3 obroka. Pa pitam se gde da mu smestim te silne obroke kad imamo i rucak i voce i svasta nestouser posted image  Ok 2 puta ad mleko ali kud cu sa ovim trecim...Molim vas da me posavetujete

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.5.2010 15:03:12   
*Alexx*
Evo Andrej ima 9 meseci. Ja mu dajem ujutro u uveče po 240ml, a pahuljice mu spremim uz 210 ml mleka. To je skoro 700ml mleka. Ali ne popije uvek sve.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.5.2010 15:27:54   
cici78
Alexxuser posted image  Samo jos jedno pitanje, kako mu spremas te pahuljice, uz ad mleko? A mi koristimo Milupine koje vec sadrze mleko....e sad nemam pojma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here