|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.5.2010 15:54:11   
*Alexx*
Ma isti đavo. Ja imam ove bez mleka, pa napravim 210ml i dodam oko 25-30g pahuljica.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.5.2010 16:12:42   
cici78
Ja ne mogu da verujem, svuda pise razlicito...ova iz halo bebe kaze od 500-600ml ad mleka, na internetu sam negde nasla da u tom uzrastu treba da popije 600-800 ml.
Dnev­ne po­tre­be odojčeta uz­ra­sta 9 do 10 me­se­ci

  • po­doj: ko­ličina va­ri­ra
  • adap­ti­ra­na mlečna form­u­la: 600 do 800 ml
  • žita­ri­ce: osam do de­set kašika, ili 120 do 150 ml
  • po­vrće: šest do osam kašika, ili 90 do 120 g
  • voće: šest do osam kašika, ili 90 do 120 g
  • me­so, ri­ba: četi­ri do šest kašika, ili 60 do 90 g
  • voćni sok: 120 ml
    Kako i gde smestiti sve ovouser posted image

    (odgovor članu *Alexx*)
  • Direktna veza do poruke: 52
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    20.5.2010 18:28:39   
    sanji
    Cici evo ti predlog! Mi recimo radimo ovako samo naravno u manjim količinama!
    7:00 mleko
    10:30 voće (kažu da je najbolje ujutru da se jede)
    14:00 povrće + meso
    17:30 mleko
    užina oko 19:00 sokić
    21:00 mleko + žitarice
    Tu je sve što si nabrojala a žitarice se ili spremaju sa mlekom ili se dodaje mleko tako da je to treći mlečni obrok! user posted image

    _____________________________

    DOBILI SMO PRINCEZE

    (odgovor članu cici78)
    Direktna veza do poruke: 53
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    13.7.2010 15:38:47   
    Anoniman
    Ja imam jedno mozda glupo pitanje...al eto...moram da pitam...

    Na kutiji od adaptiranog mleka (nestle nan) pishe da se moze davati do 2 godine zivota (ako sam dobro zapamtila) a to je nestle nan 1, kada se prelazi na 2 ?? user posted image

    (odgovor članu sanji)
      Direktna veza do poruke: 54
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    13.7.2010 15:41:13   
    Anitaaa
    Uf...pomogla bih drage volje ali nemam iskustva sa tim AD mlekom.Ja znam da obično do 6-og meseca bude 1 pa se posle prelazi na 2 ali nemam pojma.



    _____________________________

    "Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 55
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    13.7.2010 15:42:59   
    Anitaaa
    Evo drugarica mi kaže da se daje od 6og meseca nestle 2.Oni su sad prešli na dvojku user posted image

    _____________________________

    "Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

    (odgovor članu Anitaaa)
    Direktna veza do poruke: 56
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    13.7.2010 15:45:09   
    prase
    Jeste, evo i ja da potvrdim, mi smo koristili Nestle NAN - do 6. meseca 1, od 6. meseca 2. U stvari, mi smo malko i ranije presli na 2, nije bilo jedinice ni za leka, i posto je trebalo da napuni 6 meseci za nedelju-dve, mi kupii dvojku a on se razvalio...

    _____________________________

    sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

    (odgovor članu Anitaaa)
    Direktna veza do poruke: 57
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    13.7.2010 15:45:17   
    Anoniman
    Aha...ok... iskreno...nije mi ni palo na pamet to da pitam...dok me svekar nije pitao kad treba da kupi dvojku...jer su ga u apoteci pitali dal hotje jedinicu ili dvojku da kupi user posted image

    (odgovor članu Anitaaa)
      Direktna veza do poruke: 58
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    13.7.2010 15:55:19   
    Mishica 77
    Heeeeeeeelp!
    Isidora mi već tri dana jede baš traljavo. Na Bebelac-u smo. Do sada je jela 5x po 150-170g, a sada možda jednom dnevno toliko, ostalo po 120g. A mislim da pi po tabeli trebala da pije i više. user posted image Danas recimo do sada pojela samo 280g. Jeste ona kasno ustala i puno spava ali što je malo, malo je. Znam ja da je napolju pakao ali do sada joj nije smetalo. Samo da napomenem da vodu neće da pije.
    Ona je opšte gledano stvarno super. Nikad ne bih rekla da slabije jede... vesela je, smeje se, priča ma skroz je OK. Samo ja ludim.  I plakala sam... ne znam šta ću od sebe. Moja dr mi kaže da je možda od vrućine i da joj se javim u četvrtak uveče i da ne paničim jer joj je dobro opšte stanje! Aha! user posted image user posted image user posted image



    _____________________________

    Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 59
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    13.7.2010 16:00:38   
    Anoniman
    A jel nocu bolje jede?

    Moje cure po danu pojedu 80-90-100 najvishe....a prvi nocni obrok i prva dva jutarnja 120-140 ml... a sad na kutiji pishe da bi trebale 150...

    (odgovor članu Mishica 77)
      Direktna veza do poruke: 60
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    13.7.2010 16:05:10   
    Mishica 77
    Ma noću spava od 23 - 7 i 30, 8h. Ovih dana i posle toliko spavanja popije 100-120g. 

    _____________________________

    Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 61
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    13.7.2010 16:08:34   
    Anoniman
    Hm..pa neznam...moje cure imaju jedan nocni obrok...i on je najjachi otkad su ove vrucine...jer nam je nocu fino sveze u kuci...a preko dana...uzas kako jedu...em ih moram nutkati 300 puta...em manje pojedu.... izgleda su na mene...i ja slabo jedem kad mi je toplo...

    (odgovor članu Mishica 77)
      Direktna veza do poruke: 62
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    16.8.2010 22:11:39   
    minavb
    IZVORNA PORUKA: Mishica 77

    Heeeeeeeelp!
    Isidora mi već tri dana jede baš traljavo. Na Bebelac-u smo. Do sada je jela 5x po 150-170g, a sada možda jednom dnevno toliko, ostalo po 120g. A mislim da pi po tabeli trebala da pije i više. user posted image Danas recimo do sada pojela samo 280g. Jeste ona kasno ustala i puno spava ali što je malo, malo je. Znam ja da je napolju pakao ali do sada joj nije smetalo. Samo da napomenem da vodu neće da pije.
    Ona je opšte gledano stvarno super. Nikad ne bih rekla da slabije jede... vesela je, smeje se, priča ma skroz je OK. Samo ja ludim.  I plakala sam... ne znam šta ću od sebe. Moja dr mi kaže da je možda od vrućine i da joj se javim u četvrtak uveče i da ne paničim jer joj je dobro opšte stanje! Aha! user posted image user posted image user posted image



    I nama se ovo desava, samo jos gore. Lepo je jeo neko vreme a onda od juce cvrc, smanjuje kolicine i vristi kad mu se da flasica. Povratio je, svaki obrok je sve manji, i sad pred spavanje je popio samo 30ml. Uzas! Sutra mi dolazi pedijatar da ga ispregleda pa da vidimo sta cemo. Kazu ljudi-takav mu dan, ali ja ipak ne mogu da shvatim da beba popije samo 30ml sa dva meseca. Izludeh!!!user posted image

    _____________________________

    Mina, persona non grata :)

    Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

    (odgovor članu Mishica 77)
    Direktna veza do poruke: 63
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    16.8.2010 22:50:57   
    Anck Su Nmaun
    Pije Bebelac i pise za bebu od 3 mes 150 ml ona nikad toliko nije popila?
    Nekad imam mleka ( ali retko i ako izvuce mooozda izvuce do 20 ml  al ne vise... ali ni kad  ne sisa ne popije 150 user posted image

    (odgovor članu minavb)
    Direktna veza do poruke: 64
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    11.10.2010 0:24:21   
    Netke
    Moji malci su razliciti sto se tice jeshnosti:-) jedan bi mogao da jede neprekidno a drugome moram da pevam i igram da bi jeo! Piju aptamil HA Pre a do pre par dana su pili Aptamil Prematil HA. Obojica fino napreduju ali Petar npr pojede oko 700-750ml nekad i vise u 24h a Tomislav oko 600ml, nekad 650ml. Prestala sam da gledam koliko puta dnevno jer se to stalno menja pa sam pitala Dr koliko treba dnevno da pojedu i ona rece 720ml tako da se otprilike vrtimo oko te cifre. Tomislav je manji pa mu stomace teze vari. Inace oni imaju 3 meseca i 3 nedelje. 
    neki put spavaju manje pa cesce jedu po malo (pogotovo tomica) a neki put se razvale od spavanja pa jedu 5 puta dnevno. Mislim da je najbitnije da napreduju, da su zivahni i da popiju otprilike dnevnu dozu a sad da li je 5, 6 ili 7 puta to nije bitno... za sad su nam rekli da ne treba nikakva druga hrana ni voda ni cajevi.

    (odgovor članu Anck Su Nmaun)
    Direktna veza do poruke: 65
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    15.10.2010 15:51:26   
    mirks
    ja sam upravo htela da pitam da li dajete bebama vodu ili cajeve ako ih hranite samo adaptiranim mlekom...jer neke mame su mi kazale da dajem obavezno vodu a neke kazu da nema potrebe da dajem vodu kad vec pravim sa vodom hranu....

    (odgovor članu Netke)
    Direktna veza do poruke: 66
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    25.10.2010 9:16:40   
    *Alexx*
    IZVORNA PORUKA: srecca

    Vise ne znam koliko mu je dovoljno hrane posto su mi rekli da je u prvom mesecu preterao(dobio je 1410),ne znam vise koliko sad treba da jede posto mu je 8 nedelja posto na onim limenkama od bebelaka neulazimo u proracun nikako posto tamo beba od 4_5 meseci ima koliko on sada


    _____________________________

    Do not speak - unless it improves on silence.

    (odgovor članu mirks)
    Direktna veza do poruke: 67
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    27.10.2010 14:42:09   
    MASHKA
    da li neko zna koliko ml majčinog mleka bi trebala da popije beba sa mesec i po dana?

    (odgovor članu *Alexx*)
    Direktna veza do poruke: 68
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    27.10.2010 14:49:24   
    dakana
    Mashka ti i ja imamo istu dilemu. Ja se pogotovo sad nerviram jer Luna samo sisa i to uz vristanje samo po par minuta, pa nisam pametna koliko pojede. A rekla sam zbog jela necu da panicim jer mi prvo dete nije skoro nista jelo pa je poraslo zdravo i pravo, al opet ne mogu da se ne nerviram. Koliko Stasa popije?

    (odgovor članu MASHKA)
    Direktna veza do poruke: 69
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    27.10.2010 14:51:48   
    Verus
    moja helena je pila oko 80ml svaka 2.5 sata....
    IZVORNA PORUKA: MASHKA

    da li neko zna koliko ml majčinog mleka bi trebala da popije beba sa mesec i po dana?

    (odgovor članu MASHKA)
    Direktna veza do poruke: 70
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    27.10.2010 14:53:54   
    Verus
    Iz teme "kako znati da li beba dobija dovoljno mleka":
    IZVORNA PORUKA: guppy RR

    Verus, kopiram i ovu tvoju poruku:


    Starost deteta                                         Prosecna kolicina mleka
                                                                 u jednom hranjenju/dojenju:


    Rodjenje-1 nedelja                                                 60-90ml
    1 nedelja-1 mesec                                                  60-120ml
    1-3 meseca                                                            120-150ml
    3-6 meseci                                                              180-210ml
    6-9 meseci                                                              210-240ml
    9-12 meseci                                                            210-240ml



    **Ovo se odnosi na hranjenje izmlazanog, majcinskog mleka na flasicu.

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 71
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    27.10.2010 16:20:30   
    MASHKA
    nisam uopšte sigurna koliko tačno popije. par minuta sisa udarnički i onda više neće pa posle toga popije na flašicu 10, 20 ml. malopre sam probala da joj dam samo flašicu da bi videla koliko jede i popila je 70ml?user posted image

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 72
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    27.10.2010 16:34:21   
    Verus
    Nemoj joj davati flasicu mashka, zae*** ces se.  Izgubices tako mleko.  Samo joj daj da sisa-ali slusaj, deca koja spavaju celu noc, danju sisaju cesce da nadoknade to sto ne jedu nocu.  Ako je cujes da guguce oko ponoci, nista joj ne govori, u mraku je stavi na sisu i pusti da se najede.  Veruj mi da ona posisa koliko treba.

    Jel kaki zuto?  Jel promenis bar 6-8 upisanih pelena (pampers)?

    U onoj temi o dojenju sam ti postavila nekoliko linkova do foruma o veoma korisnim clancima.  Iscitaj ih sve.  Ne brini i ne davaj flasicu, samo sisu!

    (odgovor članu MASHKA)
    Direktna veza do poruke: 73
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    27.10.2010 16:43:06   
    MASHKA
    joj Verus plašim se da će tako ostati gladna.user posted image   jer kada se umori neće da sisa, teško joj je i zaspi. e onda nastupa flašica koju joj dam kroz san kada ne mogu da je probudim!
    i meni je žao što kratko sisa jer malopre sam , posle njenog sisanja, na pumpicu izvukla skoro 200ml!

    (odgovor članu Verus)
    Direktna veza do poruke: 74
       RE: Broj i količina obroka na flašicu
    27.10.2010 19:11:07   
    Verus
    ok, samo ti muzi ona, i tako ce biti sve ok, nemoj da ne muzes, onda ce ti se smanjiti mleko.  Helena je 7 meseci, i ja je prakticno dojim 2x na dan, ali i dalje uzem i moram reci da sam ponosna da nisam jos morala nijednom da joj dam formulu.  Cak stavise, nisam ni kupila, nemam je u kuci.  Bice to ok, cim jos ojacauser posted image

    ALI prvo sisu pa tek onda flasicu

    (odgovor članu MASHKA)
    Direktna veza do poruke: 75
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Prirodan izbor za miran san vaših mališana
    Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
    Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
    Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



    image
    AnaTamara
    Preporuka budućim mamama!
    Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
    image

    Anketa

    Да сазнате...
    пеперутка16

    ...да носите тројке, шта бисте радили?

    Click Here