|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
14.3.2011 8:43:20   
maja19
Limunada daj ti njemu slobodno 90ml, da je njemu visak on bi povratio..sigurno nemas puno mleka pa zato toliko i jede..i moj Novak je toliko jeo..evo sad sa dva meseca jede od 120-150, kako kad..

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
14.3.2011 9:37:52   
Anoniman
Ista priča kod Limunade kao i kod mene . Ja sam Ninu mučila danima , zato što je patronažna rekla da joj je 60 ml dosta (tada sam joj davala moje mleko izmuženo , kasnije dohranu) . Dete mi danima bilo njanjavo , bukvalno sam joj otimala flašicu posle 60 ml . Čim sam joj dala više - sve je bilo ok . Daj detetu koliko želi , neće ono popiti pola litre , možda joj treba samo koji mililitar više .

I da , bori se za dojenje ... Meni nije pošlo za rukom . Čim uvedeš dohranu , dojenje - ĆAO .

(odgovor članu maja19)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
16.3.2011 20:38:11   
gagilly
i kod mene je slicna situacija, i ja sam se danima pitala koliko da dajem bebi i da li mu nije previse. Dojenje nam nije poslo za rukom, dajem mu par puta dnevno cisto da ga prodje volja za sikom i to je njemu razonoda a ne obrok, a dohranjujem ga Bebelacom. I meni su rekli u pocetku 60ml ali njemu je to u startu bilo malo,pa sam mu pravila po 90ml. I tu kolicinu je jeo "iz cuga". Sada sa mesec dana pije po 120 ml na 3 sata, i takodje uvek popije bez problema, ponekad samo ostane malo pri dnu.
Meni su rekli da dajem detetu koliko trazi, beba ne moze da se prejede, sve sto je visak povratice. Lepo je napredovao, izgleda zadovoljno, tako da sam prestala da se opterecujem time da li mu je previse ili ne.

Meni je licno zao sto nam dojenje nije uspelo, mislim da je tako sve jednostavnije - dojis bebu na zahtev i gotovo, ne opterecujes se mililitrima.


_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
17.3.2011 20:28:02   
Vika
Ma treba davati koliko beba hoće- ja sam u početku pisala da  steknem uvid u ritam i količinu, pa vidim koliko otprilike jede po obroku i toliko spremim. Nekada slisti sve, nekada ne, a kad počne da jede za svaki obrok celu količinu povećam. Doduše, uvek sam za obrok pred spavanje spremila za 30ml više, vođena idejom da pravi veću pauzu do sledećeg!

Naravno, bebac se ne pridržava tačne količine ali smo otprilike usklađeni

I za količinu se ne savetujem sa doktorkom, pošto mi je logično da beba i ja bolje znamo šta nam odgovara, jer neke bebe u ovom uzrastu imaju 6 kg druge 7 treće 8 itd.

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
18.3.2011 19:15:09   
limunada
hvala na savetima popije bogami 90 ml i znam da je sit,a turam mu siku uvek pre dohrane izvuce malo i pocne plakati mrsko mu vuci a i jos uvek nemam bas mleka.probacu da pijem bozu pa mozda i nadodje vise kasnije a nemuzem se jer su mi meke grudi a i kad se probam muzti jako malo izmuzem.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.3.2011 18:57:45   
mama luna
Kolicina obroka je ipak individualna. Moj sin ima 8 meseci i vec smo odavno uveli ne mlecnu ishranu tako da sada sve manje pije mleka tj. mlecne formule. Sada pije 2 - 3 puta dnevno po 200 ml mleka. Malo sam se zabrinula pa sam htela da pitam posto pijemo Aptamil 2 a videla sam da je doslo do povlacenja Aptamila 2 sa trzista u Sloveniji i jos nekim zemljama. Zna li neko nesto o tome?

(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.3.2011 14:49:36   
i šta sad
Jedva sam se učlanila, imam malo više godina, izgleda:), ali ipak sam mama bebe od 4 meseca i sada mi je javila prijateljica iz Maribora da je Aptamil povučen sa njihovog tržišta i opominje me da prestanem da dajem to mleko mojoj Mini. Stvarno mi je muka od svega, i šta sada da radim. Povučeno sa tržišta jer ima višak nekih vitamina, kako sam razumela, a to može da dovede do raznih problema, kao i do proliva. Samo mi fali proliv, na sve ove muke. Koje mleko sada da joj dajem?

(odgovor članu mama luna)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.3.2011 14:58:34   
maslachak
povucen je Aptamil 2 imunofortis,Aptamil 1 se i dalje nalazi u prodaji i koristi.

(odgovor članu i šta sad)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.3.2011 15:03:08   
Sanjica26 RR
maslachak jel ti Visnjici dajes Aptamil?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.3.2011 15:04:45   
maslachak
daa,dajem joj Aptamil 1..za kasnije cu videti sa pedijatrom tj sa tecom na koje cemo preci ako je ovakva situacija..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.3.2011 15:06:35   
Sanjica26 RR
Jel ona sa njim imala manje grceva?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.3.2011 15:09:58   
maslachak
nista manje nego dok je bila samo na mom mleku..ali kako je napunila dva meseca situacija se zaista smirila i posle nije bilo problema..espumisan nisam prestala da dajem,evo jos ga pije do kraja ovog meseca i onda ga izbacujemo..desi se ponekad da ima malo vise gasova,ali onda znam da ce ubrzo da kaki..kako vreme prolazi tako ona sve vise i gasove prezivljava sa osmehom,a u pocetku je plakala svako malo user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.3.2011 15:27:23   
i šta sad
Hvala na odgovoru, ipak je to Aptamil 2, to me malo teši, mada sve ti je to isto. Mislim da je najbolje da promenim mleko, dok je još vreme, glupo je čekati da ustanovimo da je trebalo. Da li neka mama daje drugo mleko, da me posavetuje?

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 16:30:16   
mama10
Od juče pokušavam da pronađem na forumima bilo kakvu informaciju o Aptamilu.Naime moja Petra je bila na Aptamilu 2 i doktorka nam je savetovala da pređemo na neku drugu formulu s obzirom da i ona ima informacija o povlačenju Aptamilovih formula u Sloveniji i Hrvatskoj. Nije mi direktno sugerisala na koje mleko da pređemo a u apoteci su nam preporučili Novalak. Koristi li neko ovo mleko i kako je zadovoljan. Videla sam na sajtu da je iz Francuske ali mi je potrebna informacija od nekoga čije ga dete i pije.

(odgovor članu i šta sad)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 19:12:31   
AnicaM
tek sam saznala za Aptamil, moram i ja da promenim.
starija cerkica je pila humanu, do 4 meseca je imala grcevi, tako sad sam odlucila da dajem mladjej  Aptamil!
ne znam ni ja na koju formulu da predjemuser posted image

(odgovor članu mama10)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 22:04:18   
bebablue
Mi smo poceli sa ad mlekom, Bebelac 2 i pijemo samo uvece i ujutru, a isto to mleko koristim za pripremanje kasica, e sad mene zanima da li ima neko ogranicenje za kolicinu tog mleka koje beba unosi u toku dana, jer ona bi uvece popila i vise od te pripremljene doze koju joj dajem?user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu AnicaM)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 22:07:10   
Anoniman
Vidi u temi Ishrana 6-9.

mama10, mi koristimo Novalac, konkretno Allernovu, zbog alergije na kazein.

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 22:07:49   
Vika
U principu je bitna ukupna dnevna količina , a ne po pojedinom obroku. Mi koristimo Aptamil i mnogo su mi logičnije tabele na njihovom sajtu nego na kutiji, a rukovodim se kilažom deteta a ne uzrastom

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 22:08:12   
Anoniman
Evo ti BB, da ne tražiš.

IZVORNA PORUKA: Cvorak

IZVORNA PORUKA: marija32

IZVORNA PORUKA: Cvorak

.
E još nešto: u priručniku se samo napominje restrikcija kod ishrane adaptiranim mlekom u smislu količine. 
Eto  


Cvorak i sta kazu za kolicinu AD mleka?


Kažu:
U devetom i desetom mesecu ( rekla bi da te taj uzrast zanima) dnevma količina može iznositi od 700 do 900 ml. U jedanaestom 600 do 800ml.


Ja se slažem sa  onim što reče Srecca - da osluškujemo našu decu i da im dajemo količinu koja im prija

Vidim da postoje razne škole ''Šta, kad i kako'', ja sam igrom slučaja kupila ovaj priručnik da se njime vodim kako se ne bi sludela od raznih pristupa


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 22:11:52   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Vika

U principu je bitna ukupna dnevna količina , a ne po pojedinom obroku. Mi koristimo Aptamil i mnogo su mi logičnije tabele na njihovom sajtu nego na kutiji, a rukovodim se kilažom deteta a ne uzrastom

na Bebelacu pise 3 obroka za 24h...nis'' mi nije jasno, kako kad spremam keksolino npr. ide 200ml mleka, pa npr. zitarice opet sa mlekom i pijemo mleko, to sve u istom danu?


Hvala Tasho...al me buni sta pise na kutiji i to sve sto sam napisala da koristim ad mleko za pripremu drugih obroka.

< Poruku je uredio bebablue -- 23.3.2011 22:13:15 >


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 22:12:05   
Anoniman
Recimo, Marko je do nedavno jeo 6x po 180ml = 1080ml, a preporučena doza je 4x po 240 (+čvrst obrok), ili 5x po 240ml (pre uvođenja čvrste hrane = 960ml, odnosno 1200ml. Dr je komentarisala da je to ok.
Sada jede oko 960 - 1100ml, zavisi dal se budi za noćni ili ne, + kašica.

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 22:12:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebablue


IZVORNA PORUKA: Vika

U principu je bitna ukupna dnevna količina , a ne po pojedinom obroku. Mi koristimo Aptamil i mnogo su mi logičnije tabele na njihovom sajtu nego na kutiji, a rukovodim se kilažom deteta a ne uzrastom

na Bebelacu pise 3 obroka za 24h...nis' mi nije jasno, kako kad spremam keksolino npr. ide 200ml mleka, pa npr. zitarice opet sa mlekom i pijemo mleko, to sve u istom danu?


Ja sam Luki onomad sve to spremala sa vodom.

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 22:14:29   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: bebablue


IZVORNA PORUKA: Vika

U principu je bitna ukupna dnevna količina , a ne po pojedinom obroku. Mi koristimo Aptamil i mnogo su mi logičnije tabele na njihovom sajtu nego na kutiji, a rukovodim se kilažom deteta a ne uzrastom

na Bebelacu pise 3 obroka za 24h...nis' mi nije jasno, kako kad spremam keksolino npr. ide 200ml mleka, pa npr. zitarice opet sa mlekom i pijemo mleko, to sve u istom danu?


Ja sam Luki onomad sve to spremala sa vodom.



ma ja sve sa ad mlekom ako pise mlekouser posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 22:18:13   
Anoniman
Zato sam ja uzela cerealije koje se spremaju sa vodom a ne sa mlekom. A imala sam sreće da Luka nije voleo sva ta keksolina, medolina i čuda, pa nisam imala takvih dilema. user posted image

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.3.2011 22:21:50   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Tash

Zato sam ja uzela cerealije koje se spremaju sa vodom a ne sa mlekom. A imala sam sreće da Luka nije voleo sva ta keksolina, medolina i čuda, pa nisam imala takvih dilema. user posted image



e pa sad, mi volemo keksolina i sva ta cudolina sto postojeuser posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here