|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
8.8.2011 13:40:46   
marijap
Ma on je napredna beba...sad ima 7.5 kg i 62 cm ,i nepuna 4 meseca(izasli iz porodilista sa 3.2 kg i 52 cm)...ali u poslednje vreme je poceo cesto da se budi nocu i tokom sisanja samo odjednom pocne da vristi...I totalno sam zbunjena sa tom ishranom jer njemu koliko god da das da jede(sisanje ili flasica )on uvek hoce jos,i zato i ne znam koliko da mu dajem dohrane...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
8.8.2011 13:59:31   
Anoniman
Moja mama kaže da sam i ja tako usred podoja znala da vrištim... Tad je počelo da joj opada količina mleka user posted image A jesi li probala polako da mu uvodiš Milupine žitarice? Možda je momak spreman za prvi obrok na kašiku user posted image

(odgovor članu marijap)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
8.8.2011 16:34:15   
marijap
Htela ja ,posto sam mislila,lepo napreduje,ali kad smo bili na kontroli,doktorka mi rekla,nista do sest meseciuser posted image ....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
9.8.2011 9:24:43   
Anoniman
marijap, ja sam obična laik mama, nisam lekar hoću reći user posted image , ali toliko puta sam bila u situaciji da se ne slažem sa mišljenjem pedijatra...Često sam dobila neki savet (pretnju/zabranu) da radim ovako ili onako, a mom detetu to nikako nije odgovaralo. I onda sam ja slušala svoj instinkt, osluškivala njegove potrebe i radila na svoju ruku, a kad bi otišli na pregled odgovarala kako sam se baš pridržavala njihovih instrukcija (u prevodu lagala user posted image ).

Ako ti zaista sumnjaš da ti je dete gladno, ne slušaj doktoricu. Kupi pirinčane pahuljice, pa počnite pomalo. Ja sam Mihajlu davala punih mesec dana samo kašice od pirinča i kukuruza, a tek nakon toga počela da uvodim povrće i voće... I naravno nakon obroka na kašiku nudila mleko ako je želeo (jeo je samo jedan obrok na dan-počeli sa svega par kašičica, za 10 dana došli smo do redovnog malog obroka i odbio je mleko nakon toga)... Nemoj da ti mališa gladuje zato što tamo neka statistika kaže da ništa na kašiku pre 6 meseci! Sve najbolje user posted image

(odgovor članu marijap)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
9.8.2011 10:58:08   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.9.2011 23:04:13   
Vika
Inače, po najnajnaj novijem, uvodi se ponovo od 4-6. meseci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.9.2011 23:13:09   
mikica sa
moj Luka pojede vocnu kasicu prije podnevnog dremanja i povrtnu uvece prije spavanja. ponekad pojede uvece i oko 150gr. je li to normalno? mislim, dva puta dnevno user posted image
inace kad je tek poceo jesti kasice bio je prestao piti mlijeko osim nocu, a sad je opet sve normalno. mlijeko po noci, ujutro i nakon popodnevnog spavanja.
nina, slazem se s tobom. iks puta sam poslusala sebe a ne doktora, npr.kad sam promijenila hranu i presla sa Aptamil na Nestle BEBA i bila u pravu, uprkos mm protivljenju da ne radim nista na svoju ruku user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.9.2011 23:16:47   
Sanjica26 RR
Nama je sve ostalo isto . Ma, koliko jela cvrstu hranu ona za dva sata ogladni. Nikad ne moze na tri. Kad vidi da joj donosim mleko cici od radosti. Ima sad tri cvrsta obroka. Uopste ne znam da li treba nesto da menjam. Jedino je mleko zasiti, tj. jedino tada trazi na tri sata.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 19.9.2011 23:18:16 >

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.9.2011 23:24:25   
Anoniman
Takav je bio i Marko, ne brini.
Dugo sam mu davala ovako: mleko, voćna kaša, slana kaša, treći čvrst obrok (nekad voće, nekad povrće), mleko. Onda sam skontala da nam mnogo više odgovara ovako: voće, mleko, povrće, nešto, mleko. Od onda je mnogo mirniji. U prvoj vaijanti je često bio već suviše gladan pred večernje mleko, jer između čvrstih obroka nije izdržao 3 sata, pa jeo ranije, i onda razmak između poslednjeg čvrstog i mlečnog bude 3 sata, i bude frka...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.10.2011 10:10:52   
mirjanica
Au, kako ovo sve zvuci komplikovano... voce, mleko, povrce, mleko, ili obrnuto, ili...??? Mi smo jos uvek samo na ad mleku, imamo skoro puna 3 meseca i od 4. planiramo uvodjenje kasica... sad kad citam ovo vase nemam pojma kojim redom cu ga hraniti uopste... Dr je rekla da moze od 4. al nece mi ona valjda govoriti kad sta da mu dajem, totalno sam zbunjena!?!?

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
9.2.2012 14:07:11   
Anoniman
meni je cudno sto je moja beba jela vise pre mesec dana nego sad user posted image  sad pije oko 800 ml mleka dnevno (izmedju 760 i 830), a pre mesec dana je znala i po 900 ml dnevno da popije. mada, gledajuci tabelu koja je na prvoj strani, cini mi se da se uklapamo, a i ona, kako mi se cini, fino napreduje, samo mi je cudno.

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
9.2.2012 17:34:27   
Lilla
IZVORNA PORUKA: ksena

meni je cudno sto je moja beba jela vise pre mesec dana nego sad user posted image  sad pije oko 800 ml mleka dnevno (izmedju 760 i 830), a pre mesec dana je znala i po 900 ml dnevno da popije. mada, gledajuci tabelu koja je na prvoj strani, cini mi se da se uklapamo, a i ona, kako mi se cini, fino napreduje, samo mi je cudno.


Tako je i sa nama. Prije mjesec dana je pio 800-1000 dnevno, a sada nekad jedva 700. Obroci su mu tako razliciti. Jede na svaka 3 sata (osim noci kad zna da odspava 6-8 sati u cugu), nekad 165ml bez problema a nekad 55, 75, 90... Bas razlicito :) No, do sada je lijepo napredovao pa se ne brinem toliko. Vidjet cu sta ce mi reci kad ga budem nosila na 3-mjesecnu kontrolu. Mada, sta god da kazu ne mogu ja tu nista, on pije koliko mu odgovara.


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
9.2.2012 18:28:30   
Anoniman
e, bas tako! nekad jedva pojede 70-80, a jednom je pojela cak 180! zato smo i poceli da zapisujemo i primetili da na kraju dana ipak zbir bude priblizan, tj. ako jednom pojede vise, u sledecem obroku pojede manje i obrnuto i uvek je na istom.

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
9.2.2012 18:34:07   
Lilla
I mi zapisujemo user posted image bebice su nam iste po pitanju papanja user posted image Najbitnije je da oni dobro napreduju, razlika od bebe do bebe zna da bude bas velika kad su u pitanju obroci. Moj H ima redovne stolice, zlatno su zute, fino piski, vesela je beba i primjetim da raste, tako da mislim da nema problema. Problem kod nas je sto brinemo previse i cim nesto nije onako kako pise u prirucniku odmah panika user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
3.4.2012 12:12:59   
Azra_
Mi smo od rodjenja na dohrani i koristili smo Humanu. Zbog neredovnih stolica, hteli smo da probamo neko drugo ad mleko i kupili NAN, ali smo se otalno zbunili oko preporuke na kutiji, koja se prilicno razlikuje od Humane. Npr. Humana u 3.mesecu ide 120ml i 6-7 odbroka u 24h, a NAN u istom tom uzrastu 180ml i 5 obroka. Dok Humana ide 180ml tek u petom mesecu. Zbunili se i odustali. Kutija stoji neotvorena.

Moze li neko da nam kaze nesto pametno u vezi ovog?

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
30.7.2012 15:10:43   
Guardian
Mi pijemo Novalac, ali naša devojčica ne popije više od 150 ml, a imamo 7 meseci. Desi se da popije i 50, 60 ml ponekad, ali i 210, mada veoma retko. I to mora da leži u krevecu kako bi popila sve. Krene ona u naručju i ispije 30-40 ml, a onda ustaje, pa gleda levo-desno, pa sve bi da pipne, dohvati...user posted image
Pedijatar kaže da je to faza i da je potrebno mnogo strpljenja.user posted image

Sada sa 7 i po meseci, još uvek imamo 3 mlečna obroka, ujutru, u podne i uveče, a kažu da bi trebalo lagano taj podnevni izbacivati.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
31.7.2012 19:14:13   
soni
ja je nekad dojim, koristim silikonsku bradavicu, a hocu u toku noci da joj uvedem da pije mleko iz flasice...

koliko je bebi od 2 i po nedelje dovoljno ml...nikada to ne mogu da ocenim.... ona mi nekad popije 100ml mog mleka, plasim se da to nije previse????

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.11.2012 22:55:12   
pandina
Malo sam u zbrci, ne znam da li dajem dovoljno mleka.

Cetiri meseca je samo sisao, nocu bez izuzetaka dva puta, tako da ne znam koliko je pio. Sa cetiri meseca poceli smo sa cvrstom hranom koju je sjajno prihvatio. Sta god da sam mu dala slatko je pojeo i skoro uvek sve isprazni bilo kupovno bilo domace. Nekako mi je postepeno i mleko oslabilo i sa pet i po meseci sam prestala da dojim, predjosmo na adaptirano. Konacno spava celu noc, retko se probudi. Sada se hranimo ovako:
7h AD mleko 180-200 ml
10 h dorucak - voce sa pirincem/ kukuruzom (nekad pahuljice, a nekad skuvam beli ili integralni pirinac i dodam 30 ml mleka)
12h 150 ml mog pohranjenog mleka
15 h slani obrok - povrce sa 30 ml mleka ili bez
18h vecera - najcesce isto sto i za dorucak
20h AD mleko max 180 ml popije

Sada me brine da mu ne dajem malo mleka? Rodjen je sa 4350 g, sad ima 9 kg.


< Poruku je uredio pandina -- 19.11.2012 22:56:47 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.11.2012 23:07:29   
Sesilija 83
Pandina,on super napreduje mi imamo 9 meseci i 8,450kg, rodjena sa 3,150, znaci ako mi do sad napredujemo super vi ste onda extra,
Mleko mu je ja mislim sasvim dovoljna dnevna kolicina,a da je gladan plakao bi,
Moja K je dojila do 5 meseci ,tad smo poceli sa cvrstom hranom a sad pojede oko 3-4 supene kasike za obrok i to joj je dovoljno za 3-3,5 sata... doji ujutru oko 5 pa u podne i uvece posle kupanja oko 21h i to je to.user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.11.2012 23:33:14   
pandina
Ja se nesto zabrinuh kad procitah da sa 6 meseci mora da pije dnevno 600-800 ml, a on meni popije 500-600 ml. Ne znam da li je ta racunica vezana strogo za uzrast ili za tezinu. Ako je po tezini, onda smo slicni kao tvoja K, ali ona ipak ima 9 meseci.
A i kad bih mu dala vise mleka ne znam gde bih ga stavila. Morala bih onda da smanjim cvrste obroke, a to mi bas i nema smisla.

Jos da dodam da vrlo cesto kaki, od 2 do 6 puta dnevno. Regularna mu je stolica, ali ipak, mozda negde gresim.

< Poruku je uredio pandina -- 19.11.2012 23:35:27 >

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.11.2012 0:02:23   
ikacc
Dajte deci d a jedu koliko traze.. Moja mala nije bas obozavala mleko, ali zato sada pije i to previse...

To sto toliko kaki, kaki jer dobro rucka, pa mora i da se isprazni.. Neka ruckajuuser posted image

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.11.2012 7:46:43   
Sanchy
Moj brat i snaja zive u CG tamo se vodi racuna koliko dete jede u kom uzrastu i to ne samo da li malo jede vec da li za taj uzrast jede i previse ,,konkretno su im smanjili kolicinu mleka koju su davali bebici,,,dakle nije dobro ni malla tezina ali ni prevelika jer to verovatno povlaci neke druge probleme predpostavljam nisam se nesto udubljivala u tu temu dok kod nas vidim samo se govori da li beba dovoljno jede,,bas razlicito....mi imamo sest obroka u toku 24h pet mleko jedan pirincane pahuljice sve po 120 ml,normalno napreduje,htela sam da mu uvedem krompir pa sargarepu i dalje ali sam u bolnici pa nisam stiglla to cemo cim izadjem...

(odgovor članu marijap)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.11.2012 11:51:36   
Anoniman
pandina, nemoj da brines, cini mi se da sasvim lepo jede. a mozda mleka pije manje jer jede dosta ostalih stvari, ipak ima 6 obroka. Nama M ponekad  uvece nece uopste mleko, a place gladna je, pa joj onda pravimo kremicu (retko kad imam povrca pa to jede ili jogurt koji nije hladan). To goji, ali sta da radimo, mora da jede jer ne moze da zaspi gladna. Dr je rekao da joj damo ono sto trazi tj. trazi da jede kasikom.

(odgovor članu pandina)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.11.2012 12:56:51   
pandina
Hvala vam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
22.11.2012 9:06:59   
Torbica
Pandina, to je sve ok.
Moj kako smo izbacili nocne podoje, ima 5 podoja dnevno. Ujutro oko 6:30, oko 10, oko 13-14, oko 17, oko 20:30. Tako vec 4 dana, sam je izbacio 6 obrok. Ja ga necu hraniti do punih 6 meseci, tako sam i sa prvo dvoje, ima 4 ipo meseca i skoro 9 kg. Lepo napreduje, pa ne brinem. I da, po staroj skoli, voce, povrce, zitarice, pa na kraju meso, da bi sa punih 9 meseci ostao na dva podoja, ujutro i uvece. Ovo mi je dva puta dobro isproban recept i od starta su lepo prihvatali sve, zato nista ne menjam. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here