|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.11.2012 18:12:39   
Saki81
Ja sam skroz u nedoumici user posted image , Staša ima skoro 3 nedelje, nikako ne možemo da joj uhvatimo red i količinu obroka, u početku je jela na svaka 2,5 sata po 60ml. adaptiranog mleka da bi smo to povećali na 90ml na svaka tri sata. Sadakada ulazimo u 4.nedelju vidim da joj je 90ml po obroku malo... Do dna pojede sve i onda jadnica glođe ručicu, ja joj nedam više jer svi pričaju da joj je to dovoljno, a očigledno je ona malo halapljiva i treba joj više.... Ne znam šta da radim noću se budi 3 puta, što znači da joj je nedovoljno bilo mleka kada ne može da poveže 4 sata kvalitetnog sna. Uz to su nam krenuli grčevi i dođe mi samo da user posted image na sav glas.
Šta da radim??? Da li da detetu dam da jede koliko joj se jede, ona će višak da izbaci? user posted image Mislim da je ipak suviše mala da joj ja redukujem i branim količinu popijenog mleka.

(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.11.2012 18:16:59   
Cindarella
Saki,ja bih dala kolicinu koju ona trazi.Mala je ona da bi joj kratila.Probaj,vidi,ako ne bljucka,ako joj ne smeta,ne vidim razlog zasto joj ne bi dala.Svako dete je prica za sebe.

(odgovor članu Saki81)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.11.2012 18:52:28   
Ana RR
Saki, ja sam svom detetu davala onoliko koliko mu je potrebno, napravim za mericu više i on popije tačno onoliko koliko može i koliko mu treba. Možda tvom detetu treba samo malo više, ali to ne znaš dok joj ne napraviš veću količinu. Neka lepo ručka, lepo će i spavati a i jedno i drugo je potrebno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Saki81)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
30.11.2012 9:00:50   
Saki81
Hvala vam,sad mi je lakše....probacu tako,vidim da joj je malo mleka pa jadnica samo mljacka za jos.
Sledeći obrok povećavam i nadam se da će da upali.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
30.11.2012 21:10:18   
Torbica
Naravno, koliko god zeli! E to je prednost dojenja, uzmu koliko im treba bez naseg uplitanja, naravno, ako ima mleka, srecno!!!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Saki81)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
1.12.2012 0:44:09   
Sanchy
Uff to za dojenje nije bas uvek tako,M bi se uspavao posle pet minuta na siki i nije bilo sanse da ga razbudim ,,pa kad sam nakon nekog vremena izvukla mleko pumpicom slogirala sam se koliko se kolicina smanjila zato sto je on malo jeo..od tada sam stalno izvlacila mleko osim nocu i davala mu na flasicu ...tako bi mnoogo vise pojeo...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
1.12.2012 12:42:12   
Zemunka85
Da, ni kod mene nije tako.
Ja i dalje ne kontam da li pravilno to odradjuje.
Moja cera ili zaspi na sisi, ili vuce beskonacno ... ali bukvalno .. dok je ne skinem .. uopste ne kontam kada jos ima, a kada vuce na prazno i kada je vreme da je prebacim na drugu siku.
Kad god stisnem i posle dojenja, ide 6 mlazeva. OK nekada tako stisnem jos 3 puta i nema vise, a nekada bude. I onda pojma nemam ...
Ali i ja sam pocela posle dojenja da joj izmuzem i dam na flasicu. I ona pojede. Ali sve kontam da je alava, a ne gladna.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 1.12.2012 12:44:38 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
30.12.2012 22:32:49   
nina26
Zemunka, kad da sam ja pisala tvoj postuser posted image

Isti problem imamo i mi...i imam utisak da mi je sve vreme na siki....stim sto joj u toku dana dam 2-3 obroka na flasicu, ali ne mog mleka nego dohrane...i tako vidim koliko pojede, i uvece mi spoji 4 sata sna, pa se onda probudi posle 3,4 i tada joj dam da sisa...i posle opet nastavi da spava....

I posle 2,5 meseca ja i dalje nisam ukapirala koliko pojede moje deteuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 9:49:04   
MASHKA
drugarice pomagajte!
moj sin traži da jede na svaka dva sata i ako mu nedam plače, vrišti...ma strašno. noću jede malo ređe 3-4 puta ali preko dana je strašno. probala sam i sa vodom, čajem da ga zavaravam ali ništa ne pomaže. jel imate neki savet?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 9:56:13   
Zemunka85
Ima mesec i dve nedelje?
Ja ti nemam pametan savet, ja i dalje dojim na zahtev, tako da sa skoro 5 meseci, ina sisa kada hoce. Na 5minuta, deset, pola sata, sat, tri, pet ... i taaaaakooo....

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 10:03:34   
MASHKA
da , 1.5 mesec.
drugačije je to sa sisanjem, i pedijatar i patronažna su mi rekli da bi trebalo na 3h da jede. uopšte više nisam pametna!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 11:43:05   
Anoniman
mashka, mozda treba da mu povecas kolicinu? u tom peridu se njima bukvalno na nedelju dana povecava kolicina koju jedu. a cini mi se da nisu ni sva mleka ista, tj. ne zasicuju jednako.

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 11:50:49   
MASHKA
povećala sam mu, uvek mu napravim više pa koliko popije!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 11:54:34   
Anoniman
mozda da promenis mleko?
ali ako je gladan, ja bih mu davala pa polako da pokusas da mu povecas razmak izmedju obroka. mislim, greota mi drzati bebu gladnom.

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 12:03:30   
MASHKA
znam, i ja isto tako mislim ali ne vredi, jednom mu povećam razmak između obroka ali sledeći put opet plače na 2h, gladan čovek!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 12:03:41   
Figaro88
Mashka meni je Andrea isto tako jela u tom periodu,prvo na sat i po pa na dva,a tek posle na tri,ja sam joj davala kada je gladna,ona popije koliko joj treba.Sve su bebe razlicite,ne mozemo ih drzati gladne zato sto dr misli da treba da ruckaju na tri sata.Ti najbolje poznajes svoju bebicu,prilagodi se njoj...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 12:16:45   
MASHKA
Figaro sa koliko je počela da ti jede na 3h?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 12:20:57   
Modessty
moj sin je sisao tačno na tri sata, pa nam dr rekla da treba češće da sisa jer je malo dodao, pa smo mi probali na sat i po - dva i nastao je haos dok se opet nismo vratili na ručkanje na 3 sata! Slažem se sa Figaro - bebe su različite i treba im davati onda kad traže. Jedino količinu koju popije kontroliši i to je to.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 21:12:45   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: MASHKA

Figaro sa koliko je počela da ti jede na 3h?


Sa skoro tri puna meseca,tada je produzila i nocu spavanje-od deset pa do 5,6 ujutru.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 21:33:54   
bea83

IZVORNA PORUKA: MASHKA

drugarice pomagajte!
moj sin traži da jede na svaka dva sata i ako mu nedam plače, vrišti...ma strašno. noću jede malo ređe 3-4 puta ali preko dana je strašno. probala sam i sa vodom, čajem da ga zavaravam ali ništa ne pomaže. jel imate neki savet?

a koliko ml ti jede po obroku?

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 21:41:25   
branki*
mashka,ja bih mu dala da jede kad trazi,pogotovu ako place i stvarno popije svo mleko.nece stalno jesti na dva sata,regulisace se touser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 21:44:17   
MASHKA
popije od 90 do 120 ml.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 21:48:12   
bea83
Ja se nikad nisam držala uputstava sa kutije, davala sam koliko je hteo. Prvi mesec je pio toliko kao tvoj bebac sada, a u drugom mesecu je prešao na 150ml, nekad čak i više, i uvek je jedva isčekao ta tri sata, često sam mu davala i na dva i po, nikad nije bljuckao niti izbacivao višak što znači da mu je to bila ok mera

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
21.1.2013 21:53:44   
Sanchy
Moj je toliko jeo sa cetiri mesecauser posted image ...to je sasvim dovoljno za razmak od tri sata..ne znam zasto pedijatri upozoravaju da se bebe ako sisaju doje na dva sata a ako piju ad na tri jer je toliko potrebno da bi se pojedeno svarilo i da ne bi doslo do pojave pa i intenziviranja grceva a vidim vecina vas ovde doji na zahtev sa veoma malim razmacima izmedju podoja tj.obrokauser posted image ...u svakom slucaju moj savet ako imas bas bas nedoumicu zovi halo bebu pa ce ti strucniji od nas pomociuser posted image i ja sam zvala za svastauser posted image ...

< Poruku je uredio Sanchy -- 21.1.2013 21:54:22 >

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.1.2013 9:24:04   
Cvrčko
Meni je već sa sinom patronažna rekla da nije pametno formulu davati na češće od tri sata, jer su bebina crevca osetljiva i treba im otprilike toliko da svare ad mleko. E sad, moja ćerkica kao programirana počinje da plače na 2 sata i 40 minuta user posted image iskreno malo mi je smešno, ali ja u tih 20-ak minuta promenim pelenu, namažem joj lice, malo se ponosamo po stanu i tako izdržava bez problema.
Sad jede od 100ml do 140ml po obroku, jedino se posle kupanja prebije od klope-popije mi i do 180ml! Ali to je valjda količina koja je posle drži 6-7 sati mirnom, pa duže pajki... I imamo različite dane-nekih dana jede po obroku 150ml, onda sledeći dan tri četri obroka ne popije više od 80-90ml... Ali dok ona ima redovnu stolicu, dobija na kilaži i mirna je kad je budna, ja ne gledam mnogo na te crtice. Jedino nam je problem što noć stalno pomeramo-nekad odmah zaspe nakon kupanja posle 21h, a nekad budna još dočeka i ponoćni obrok... I onda spava do jutra.... Sin je mnogo brže uhvatio ritam, ona baš dosta leluja od dana do dana

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here