|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
29.1.2013 13:25:48   
2002m
moja beba od prvog dana prvo sisa pa dobije dohranu 60ml i jos uvek nije povecala kolicinu dohrane,mozda ja imam vise mleka pa zbog toga.
danju jede na svaka 2h a nocu na 3h do 4h.Vidim da joj nije potrebno povecavati dohranu posto svaki put ostane u flasici,sve cekam kad ce poceti da povecava.

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.2.2013 10:21:32   
lokica77
moja K i dalje vrlo cesto trazi da rucka na sat i po do dva, a nekad izdrzi i po 4 sata u toku dana, noc nam nije problem jer ona rucka uvece i do ujutru se vise ne budi, recimo sinoc je ruckala u 12 oko 1 popila malo vodice i do jutros do pola 10 spavala. E sad ono sto mi je problem sto je ona posle kupanja dugo budna, kupamo je izmedju 8 i 9 rucka malo odrema(oko pola sata) i posle je budna do 1 pola 2 kako kad i u tom periodu cini mi se na svakih sat vremena trazi da rucka. Probala sam da je zavaram cejevima, vodom nista ne pomaze, pokusavamo da to vreme posle kupanja do spavanja skratimo ali slaba vajda i uopste ne znam kako je doslo do toga da bude toliko budna do pre 15-ak dana je posle kupanja jedva drzala okice otvorene dok rucka i odmah isla na spavanje.
Elem ono sto me ustvari interesuje je da li ja smem toliko cesto da joj dajem formulu, ovih dana sam bas u rebusu neko kaze nije problem neko ne bi tebalo tako cestouser posted image a ja cu poludeti od njenog ruckanja i kakanjauser posted image

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.2.2013 13:45:12   
MASHKA
lokice imamo sličan problem, moj mali traži da jede na 2 do 2.5h ali zato super napreduje!

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
19.2.2013 17:33:02   
Anoniman
Moja Una ima 15 meseci i imamo dva obroka na flasicu pred dnevno spavanje kada popije od 200-300 ml i uvece, pred spavanje kada popije priblizno istu kolicinu, izmedju svega toga ona i sisa, da li treba da joj smanjujem ili da ostane ovako kako je?user posted image

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 204
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2014 12:34:58   
Klarita
UM, je l' cekas odgovor ili otisla na more user posted image ? user posted image

Ja postajem opet sludjena, N umesto da povecava kolicinu on smanjuje...znao je da popije oko 120ml, sad vec 3-4 dana ostavlja u flasici po 20-30-40ml kako kaduser posted image Ima 5-6 obroka i taman dve nedelje jeo kako treba i na vreme i opet se remeti. Muka mi vise majke mi, popuser posted image jer mu i stolica pola zuta oker, pola zelenauser posted image Jutros je pio oko 7i20, pa spavao, ja ga probudila u 11i20user posted image popio je 90-100ml i eno ga spava, pokusala sam i da mu ubacim cuclu u usta dok spava, nema sanse, pljuje i placeuser posted image OOooooo vise....besna sam kao ris! A, popodne dobije napade placa, uvece oko 19h, 20h pa dok se ne uspava, on ce iskociti iz pelena, ne ugadja mu se nistauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2014 12:44:22   
doktorkakristal
KLARITA koje bese mleko pije ?jeli nervozniji nego inace ?

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2014 12:47:27   
anci kv
klarita možda mu ad koje pije smeta??user posted image

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2014 13:18:01   
Klarita
Nije nervozniji nego inace, normalno je nervozanuser posted image uvece oko kupanja i eto sinoc teze zaspao nego inace. Pije Nan! I, da, i dalje me zbunjuje sta se podrazumeva pod ml koliko popije, da li voda ili voda + merice mleka. Ja napravim 120ml vode + prah, koji je 4,3gr po merici, pa kad ostane tih 20-30-40, onda koliko je zaista popio. ne pratim tabele na kutiji. Po kutiji on bi trebao da pije 150ml 5 putauser posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2014 13:26:32   
milicicak
Klarita, koliko se ja secam prati se po ml vode koliko je mleka popio, znam da je i mene to dugo zbunjivalo jer realno xml vode+ ygr mleka je kolicinski vise nego samo xml vode... T jos uvek pije ujutru mleko, i nikad nije popila vise od 180ml vode + 6 merica praska... ja uvek sve sto pratim po merama odredjujem po kilazi, ako sirup doziram po kg logicno mi je i da cu mleko dozirati po kg. Sve to zbog toga sto je moje dete u dimenzijama ispod proseka za uzrast.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2014 13:39:59   
doktorkakristal
mnoge zene su pisale ukljucujuci i mene da se ne treba voditi tim tabelama,neka deca piju vise neka manje,racuna se kolicina sipane vode bez obzira sto je to vise kad se prah sipa,nemoj se nervirati,pojava zelene stolice kod beba na dohrani je potpuno normalno,ad mleka su bogata koje cime da ne nabrajam pa se oboji stolica,isto tako se i desava da u nekom periodu manje jedu sad da li su gasovi,zubi ili im eto tako doslo ne znam ali ce proci,nek popije koliko hoce nemoj se nervirati,videces da ce se srediti situacija za koji dan

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2014 13:50:55   
Klarita
Hvala vam puno, zenice, na recima podrske i uteheuser posted image
Bas sam bila besna malocas, sad sam se malo primirilauser posted image Svakako idemo po vakcinu u ponedeljak, pa cu opet videti po tome koliko napreduje. Skoro sam pisala da necu vise smarati oko ml mleka i broja obroka jer je lepo napredovao,a sada panicim opet jer od onda on smanjuje ml ne povecava...
Hvala jos jednom!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2014 13:58:41   
milicicak
Klarita, mozda mu je vruce, ladno, nesto ga svrbi, spremaju mu se zubi i mozdaaaaa svasta... dete ima pravo da jede koliko mu se jede u datom trenutku user posted image sad ce mozda da malo gnjavi pa ce psle da jede kao provaljen user posted image
ja iz iskustva znam koliko je odvratno i stresirajuce kad beba zeza sa jelom, pa ne dostize neke proseke i standarde u kolicinama, dimenzijama i statijaznam cemu... ako on puni 5-7 pelena dnevno, nije neuobicajeno nervozan, sve ce to samo od sebe da prodje... ajde, samo pozitivno user posted image i bezi u kafanu user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
20.6.2014 17:11:47   
Klarita
Otisla u kafanuuser posted image samo da javnem...
Sledeci obrok tek u 15i30, a izmedju sam mu dala 15ak ml plantexa (poslala sam mm u apoteku po caj od komoraca, dali mu plantex, sto je generalno to, to, ja sam mislila na nesto drugo, ali ajd' nema veze) popio je oko 100ml, eno ga tek sad se kenjka nesto, spava mu se, to znam da prepoznam, a sve vreme izmedju je bio oran za pricu i igru. Izgleda se moja deca razjedu kasnije...kad krene konkretna hranauser posted image Sad krijemo od K hranu, a ona me je izludjivala sa nepijenjem mlekauser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
22.6.2014 8:19:33   
Klarita
I juce je slabije jeo user posted image nije kakio od prekjuce! Sinoc jedino pre spavanja popio sve, pa kenjkao za jos, dopravili mu jo 30ml, popio pa se uspavao. Probudio se oko 5h, ja mu dala cuclu, nastavio do 6i45.opet popio sve, kenjkao, dobio jos 30ml, ali povukao samo par puta i ukomirao se opet. Danas cu ga pustiti da sam tempira, mozda ce mu vise goditi da pije toliko na 4huser posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
22.6.2014 15:25:18   
Klarita
Ma, jok! nece, pio je tek u 11h i to oko 100ml i nece covek, zacrveni se stenje, place, pljuje. Ostavima ga da spava, on se probudi oko 12i30 i tamo vamo, ja mu u 13i30 ponudim, on opet popije oko 100mluser posted image evo ga smeje se, guce, mrda, ia pelena ce izaciuser posted image Praticu do veceras, pa cu da vidim...nisam pametna. U utorak idemo kod pedijatra, pa ako je slabije napredovao, probacu mu Novalac! Ako i dalje lepo napreduje, to je to, jednostavno toliko mu dovoljno!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
22.6.2014 15:48:34   
Milagros

IZVORNA PORUKA: Klarita

Ma, jok! nece, pio je tek u 11h i to oko 100ml i nece covek, zacrveni se stenje, place, pljuje. Ostavima ga da spava, on se probudi oko 12i30 i tamo vamo, ja mu u 13i30 ponudim, on opet popije oko 100mluser posted image evo ga smeje se, guce, mrda, ia pelena ce izaciuser posted image Praticu do veceras, pa cu da vidim...nisam pametna. U utorak idemo kod pedijatra, pa ako je slabije napredovao, probacu mu Novalac! Ako i dalje lepo napreduje, to je to, jednostavno toliko mu dovoljno!

Nemoj da se nerviraš,neznam koliko je djetetu a po tikeru izgleda 3.mjesec i 100 ml mu je sasvim dovoljno,nemoj gledati po ambalazi jer sva djeca nisu isto mjerodavna.

_____________________________

Živim za moju dječicu i za bolje sutra!!!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.6.2014 9:18:21   
Klarita
Znaci, bilans od juce:
7h 120-130ml
11h 100ml
13i30 100ml
16i15 100ml
19i15 70ml
22i15 120ml+20ml
=630-640ml
Spavao do 6i40, pa dok smo se presvukli, pio u 7h opet 100mluser posted image
Pelena mu skoro uvek upisana, ali retko puuuuna. Sreca pa ove premium care imaju indikator vlaznosti pa vidim da je piskio. Koristimo i pufies, njih merim na dlanu a, i vidi se kad su upiskane.
Ne mogu da docekam sutra da odem kod pedijatra, jos nasa dr na odmor, pa nas preporucila kod svoje koleginice koja ce ga pregledati sutra i vakcinisati. Nema li napretka, menjam mleko i caoooo!

(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.6.2014 14:19:25   
Klarita
I u medjuvremenu, opet odbijao mleko, popio u cugu 70ml, pa jedva jos 30ak mluser posted image Puko mi film i poslala sam mm u apoteku, probali novalac, prilicno je bio zbunjen ali je popio isto 100mluser posted image
Jaoooo, tako mi K odbijala, na ivici zivaca sam bila, sad nekako podnosim, opustenija sam. Sutra kod pedijatra, pa bas da vidim sta ce da mi kaze (prvo vaga, pa onda ona)

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.6.2014 16:32:04   
doktorkakristal
KLARITA posavetuj se svakako sa pedijatrom,nama su muke sa refluksom krenule u tom periodu u vidu odbijanja mleka pisala sam ja o tome,ali kod moje D se culo to setanje hrane i bila je nervozna tokom hranjenja mnogo je stucala ,ali nije povracala,ja sam odmah znala sta je ali mi pedijatri nisu verovali jer nije bilo povracanja,kasnije sam pukla odvela dete kod Perisica i dobila je terapiju,ne pisem ti ovo da bih te nesto plasila,vec samo da kazem da svaka majka zna ili oseca kada nesto nije kako treba i treba da slusa svoj instikt

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.6.2014 16:50:14   
Klarita
Doco, trazicu da iscitam sta si sve pisala. Kod njega nema vise povracanja (bljuckanja se i ne secam da je bilo i nema). On je vesela beba, smeje se, guce, spava, jedino je nervozan uvece oko kupanja, tj posle kupanja dok se obuce i dok popije mlekouser posted image Evo jos jedan obrok prosao traljavo, napravili mu opet Novalac, nije hteo, ne, i ne, plakao je i okretao glavu, pljuvao, napravismo mu Nan, popio je oko 110ml user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.6.2014 21:53:29   
doktorkakristal
KLARITA pisala sam prvo u temi beba odbija mleko,pa posle u temi GER ( REFLUKS),znam koje su muke kad nece da jede,da nije bilo Mine vb sa kojom sa posle stupila u kontakt tacno bih odlepila,ona mi je davala savete kako da uspem bar nekako da je nahranim,sada je sve to iza nas ali opet kad se setim nije mi dobro ,i jos nesto mi smo isto menjali mlekala ,ma nema koje nismo probali ali sve je bilo isto,cim vidi flasicu nastaje vriska ili pije malo i pocne da okrece glavicu ,plakanje ,vristanje i nema sanse ni kap posle toga,jedno vreme je mleko pila samo u snu i to nocu jer je tad san cvrst ili je stavimo u kola i muz vozi a ja joj dajem mleko,opet kazem kod nas je problem bila ta kiselina koja je stvarala bol u zeludcu kod nje i zato je odbijala da jede ,jos uvek moja Dora ne jede voce jer joj smeta

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
23.6.2014 22:57:26   
Klarita
Doco, secam se, a iscitah sve. Utripovala sam i mm, otisao je da razbistri glavu. Danas popodne je fino pio, Nan ipak. Nije se "bacakao" plakao, pljuvao i ostalouser posted image On od simptoma za sada ima odbijanje mleka (mislim ne skroz, vec manje kolicine pije), to "setanje" mleka ja cujem kao krkljanje, i to malo po ispijanju mleka pa kao da ga proguta i nestane, je l' to to user posted image inace je stvarno veseo, ko god mu se obrati, smeje se i guce, slabije kaki, jednom u dva dana, a dosta stenje.
Ja znam da od pedijatra sutra mogu dobiti samo podsmeh, jer je nasa pedijatrica na odmoru, a ovu i ne poznajem, nasa nas je preporucila. Cekacu da vidim koliko je napredovao (i da li je napredovao) pa cu pokusati da zapocnem razgovor.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.6.2014 7:33:44   
doktorkakristal
Upravo tako,prati ga ti sama,pedijatri tu nisu od neke pomoci,pisala sam kako mene nisu shvatali za ozbiljno,ali ja sam nekako znala da je to to i gurala da isteram svoje,ono sto je bitno je da ce proci,sta god da je,samo treba vremena i tvojih zivaca.tu sam da pomognem maksimalno,pisi kad god stignes,nego ne pitah te jesi li pokusala nocu u snu da mu das?

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.6.2014 8:14:02   
Klarita
XY puta i nema sanse da mu gurnem flasicu u usta, tj cucluuser posted image
Spavao jutros do 6i30, pa sve popiouser posted image ali hranio ga mm i kaze da je iskosio glavicu i izduzio se. Evo ga u ljuljasci prica s igrackamauser posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 24.6.2014 8:15:26 >

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Broj i količina obroka na flašicu
24.6.2014 9:01:43   
doktorkakristal
KLARITA pisemo u temi beba odbija mleko,jer ce mozda biti nekom od koristi,pisem ti tamo

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here