|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mučnina
5.9.2011 15:27:51   
Makica99
crazymama, i meni je tako bilo. Tako su krenule mucnine, trajale po ceo dan, ali nisu bile ono katastrofa i ni jednom nisam povratila. Samo mi je tri dana u 7. nedelji bilo uzasno lose, nisam mogla da ustanem iz kreveta, ali mislim da sam se tad bila prehladila i nisam ni tad povracala. Sad sam u 13. nedelji i sve mi je bolje, mucnine skoro da nema, samo ponekad, kratko traje i prestane i tako mi je boga mi jos od 10. nedelje. Ja sam super prosla sa mucninom, samo sto mi se stalno spava, pa jedva funkcionisem ovako

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Mučnina
26.9.2011 8:50:15   
PoisonEve
I dalje traju...mislim da ce me pratiti dok ne krenem u porodilisteuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Mučnina
5.10.2011 14:08:55   
New Mom
Posle još jedne epizode u Betaniji od 6 dana na ulasku u 11.nedelju, držala sam se OK. Mučnine su bile stalne, ali nisam povraćala. Čak sam ponešto mogla da jedem.
Međutim, juče mi je bilo loše ceo dan i predveče sam krenula opet sa povraćanjem i od tada ne staje. A taman sam se ponadala.user posted image Ipak završavam 13.nedelju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Mučnina
5.10.2011 14:10:35   
Anoniman
Toliko te razumem da jedino mogu  user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: Mučnina
20.10.2011 7:42:48   
New Mom
Danas tačno 15 nedelja.
Juče je prvi dan da nisam imala mučnine. Samo da se ne ureknem...
Doduše, puno toga još ne mogu ni da vidim, a kamoli pojedem.
Ali napredujemo...user posted image


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Mučnina
20.10.2011 8:31:46   
Lu
Ja sad ko padobranacuser posted image
Jeste probale sa kiselom jabukom protiv mučnine?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Mučnina
12.11.2011 19:31:22   
crazymama
ne volim kiselo, a ni jabuke...
zene, ja sam usla u 17.nedelju i sad su mi pocele neke mucnine, a do skoro NISTA... jel to normalno?
i jako se gadim na "mirise" iz wc-a, na -da izvinete- sline, kantu za djubre itd... user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Mučnina
18.11.2011 15:38:32   
ikacc
Ja sam imala mucnine na pocetku trudnoce, i vrlo slab apetit, ali to povezujem sa blagim krvarenjem koje sam imala tada, kad je prestalo krvarenje, prestale i mucnine,inace nije dugo trajalo. A posle toga cela trudnoca je bila ok, bez muke i povracanjauser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Mučnina
23.11.2011 22:50:41   
New Mom
Punih 20.nedelja. Poslednja 2 dana šta god pojedem mi ne odgovara i ostatak dana, od prvog obroka, osećam mučninu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Mučnina
24.11.2011 12:00:13   
bratzz
NM user posted image meni je jako dugo bilo muka narocito od mirisa hrane, alli nisam povracala. Mucnine su mi prestale u sedmom mesecu, tad sam se razjela i evo jos uvek nisam smrsala a jedem ko luda.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Mučnina
29.12.2011 18:29:52   
Anoniman
U prethodnim trudnocama nisam imala problema sa mucninom u ovoj evo vec nedelju dana posle svakog obroka bez obzira sta pojedem mi bude mnogo lose , ne povraca mi se nego samo osecam muku user posted image Sta su vasi saveti ?

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 261
   RE: Mučnina
29.12.2011 20:32:32   
Bebilina
Ja sam u 10-ok nedelji i mucnina imam ponekad, ali su bez povracanja. Desavaju mi se ako sam gladna, ako sam u kolima koja neko drugi vozi i povremeno kao reakcija na isparenja of kuvanja hrane.
Po savetu homeopate uzimam po potrebi Symphoricarpus rac i pomaze mi.
U prvoj trudnoci sam imala mucnine par nedelja u prvom tromesecju ali prestale su do 11-e nedelje.
Ono sto je obema trudnocama zajednicko je da mi se ne jedu meso, riba i slatkisi.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Mučnina
29.12.2011 20:44:44   
Alexxa
Za mene lek za mučninu ne postoji, čini mi se da mi je i od vode muka. Mučnina mi je prestala bila na 3 dana, a onda se vratila gora nego pre. Probala sam svakojake metode, pila đus, pila bedoksin, jela kiselu jabuku, grickala bademe, uh, ništa ne pomaže... Ali bitno je da je bebac dobro. Nadam se da će uskoro tome kraj!

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Mučnina
19.1.2012 21:26:44   
smeskicTB
citala sam i na temici..a evo i moje iskustvo je povrdilo..iako je doduse retko..mucnine se vracaju..najcesce u 8om i 90m mesecu..meni su jake mucnine i povracanje trajalo i peti mesec..a onda je oslabilo..morala sam sve vreme da pijem taj jaki lek..ali sam se malo opustila dva meseca..
no, evo opet se vratilo..jaka mucnina, povracanje..sada kada naidje takav dan (nije za sada svaki dan) ne pomaze ni lek.

pored lagane hrane jer sada postoji i velika kiselina, opet mi prijaju kokice i grisine.

moguce da je kod mene tako jer su dve bebice, ali mozda je i trudnoca takva..ali prva mi je trudnoca, pa do naredne encu znati. user posted image



(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Mučnina
20.1.2012 0:09:59   
crazymama
ja nemam nikakve mucnine, ni kiselinu, ni gorusicu, ali moja sestra koja je sada 38.nedelja, poradja se za koji dan, ima kiselinu od 8.meseca, hoce da crkne koliku... vecinu hrane ne moze ni da vidi, kamo li da pojede...
ja uskoro ulazim u 8.mesec, ali nadam se da me nece to snaci pred kraj... dovoljna mi je ova zucna kesa @#$%%^user posted image


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Mučnina
8.4.2012 23:13:26   
jovicaa
meni je muka, muka i muka... po ceo dan.. odlepicu vise... ne znam kad ce proci... u prvoj trudnoci sam dosta dugo imala mucnine, sa tom razlogom sto tada nisam mogla da jedem, a sada se prezderavam kao kreten.. uf em mi je muka, em cu biti debelauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Mučnina
9.4.2012 0:06:42   
sneza24
jovice ja sam u prvoj trudnoci imala blage mucnine i nisu trajale dugo ali zato sada user posted image u ovoj trudnoci sam imala mucnine sve do 15-16 nedelje i izgubila sam skroz apetit.Mucnine su prosle ali mi se apetit nije nesto popravio.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Mučnina
10.5.2012 19:30:34   
Anoniman
Uf!!! Cini mi se da mi je ovaj put gore nego prvi put- svaki dan mucnina do besvesti, povracam 2-3 puta uz takvo jezivo grcenje zeludca da me sve boli user posted image Stalno sam gladna, sva hrana mi se gadi, sve sto pojedem izlazi iz mene........ A znam da je TEK pocelo!!!

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 268
   RE: Mučnina
9.11.2012 19:04:29   
Kati87
Ja sam jedna od onih srecnih trudnica ni jednom mi nije bilo muka, a nisam ni jednom povratila. Jedino se to ocrtalo mislim malo na kilazu, posto sam sad u 20+5 i +5 kg. Nadam se da cu malo usporiti sa gojenjem, trudimo se da nezvazemo stalno:-). Svakoj zeni bi pozelela ovaku trudnocu, nadam se da ce ovako i porodjaj proci i onda smo siperr... Pozdrav svim buducim mamicama

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Mučnina
21.11.2012 11:34:01   
Anoniman
Kako mi je bio nevin ovaj prethodni post user posted image

Da definitivno ovaj put je gore.... U prvom trimestru sam dostigla i cifru od osam bljuvanja dnevno!!! To je trajalo do neke 14.nedelje, a onda drugo tromesečje mi se dešavalo svega 2-3 puta mesečno, uglavnom ako pojedem nešto što mi baš ne prija. Kako sam ušla u 31.nedelju, mučnine su jezive, bude me noću, ne mogu da dišem od kiseline koja mi proždire grlo, stalno podrigujem što draži želudac, pa završim neretko na toaletu.... Od hrane skoro da ništa ne mogu jesti, čak me i voda iritira...Bude tu nekoliko dana da se sve to malo smiri, ali imam utisak kao da se hranim živom sodom. Evo početak devetog meseca obeležih jednim žešćim rigoletom iako mi se beba spustila (osetim po dijafragmi). Mislim da ću povraćati i na porođaju, a to ga me iskreno ne samo blam, već i strah, jer me to bljuvanje baš iscrpi, a na porođaju će mi trebati sva snaga koju imam.

(odgovor članu Kati87)
  Direktna veza do poruke: 270
   RE: Mučnina
21.11.2012 13:59:12   
madre
nina, to je gorusica! imala sam je kroz celu trudnocu, ali je definitivno pred kraj najgora! spavala sam sedeci, sto ti verovatno ne smes, zato ti i jeste tako... gorusica ne trpi lezeci polozaj! ne znam, svi kazu da bademi pomazu, meni nisu, a ti probaj i izadrzi jos samo malouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Mučnina
21.11.2012 15:54:59   
Anoniman
Eh draga, jedno je gorušica, drugo je povraćanje svaki drugi dan user posted image I ništa od hrane NE POMAŽE... Tako da jedino mi ostaje da trpim još malo, ali reko čisto da napišem da se eto može povraćati icelu trudnoću, ako još koja bude imala isti problem user posted image

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 272
   RE: Mučnina
21.11.2012 23:32:07   
magnetic

IZVORNA PORUKA: n i n a

Kako mi je bio nevin ovaj prethodni post user posted image

Da definitivno ovaj put je gore.... U prvom trimestru sam dostigla i cifru od osam bljuvanja dnevno!!! To je trajalo do neke 14.nedelje, a onda drugo tromesečje mi se dešavalo svega 2-3 puta mesečno, uglavnom ako pojedem nešto što mi baš ne prija. Kako sam ušla u 31.nedelju, mučnine su jezive, bude me noću, ne mogu da dišem od kiseline koja mi proždire grlo, stalno podrigujem što draži želudac, pa završim neretko na toaletu.... Od hrane skoro da ništa ne mogu jesti, čak me i voda iritira...Bude tu nekoliko dana da se sve to malo smiri, ali imam utisak kao da se hranim živom sodom. Evo početak devetog meseca obeležih jednim žešćim rigoletom iako mi se beba spustila (osetim po dijafragmi). Mislim da ću povraćati i na porođaju, a to ga me iskreno ne samo blam, već i strah, jer me to bljuvanje baš iscrpi, a na porođaju će mi trebati sva snaga koju imam.
Ja sam povracala na prvom porodjaju,na drugom sam odmah trazila ono lonce za povracanje za svaki slucaj.Uopste me nije bio blam,kad mi se povracalo uzela sam i povratila.I mogu ti reci da mi je bilo mnogo lakse posle toga,bar je zeludac bio nekako smiren.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Mučnina
28.8.2013 16:45:58   
Sanjalicaaa
drage mame, da li je normalno da mucnina pocne u 17. nedilji? user posted image
ovo je period kada treba da prestane, a meni tek sad krece. user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Mučnina
29.8.2013 11:39:33   
Agripina
U trudnoći ti je sve normalno. :D Šalu na stranu, ali hormoni ti stalno rade, dešavaju se razne promjene u tijelu, pa ko zna? AKo se baš brineš, pitaj svog dr. Ja sam cijelu prvu trudnoću provela povraćajući, bez pretjerivanja - i one sedmice kad sam se porodila, povraćala sam. I to nisu bile "jutarnje mučnine" nego jutarnje, popodnevne, večernje, noćne... Tako da ja ne vjerujem u onu priču o jutarnjim mučninama koje prođu do ulaska u drugo tromjesječje. Nismo sve iste i ne mogu nas sve svrstati u isti kalup.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here