|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mučnina
31.1.2009 19:51:54   
lucia
bince, videla sam da si u temi mucnine pa dosla da vidim o cemu se radi. ja sam juce imala mucninu upravo kako ste opisale,sa malaksalascu kao da pregladnim,ali mi je bilo bolje nakon sto sam jela...bude li tebi bolje? ja se to nadam da je mozdauser posted image  a ko zna mozda sam samo pregladnila

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Mučnina
31.1.2009 20:11:26   
BINCE
DRAGA LUCIA....to ti ja nemogu reci jer ja nisam imala nikakvih simptoma,kad sam bila trudna.tek mi je pocela mucnina u 5-oj sedmici trudnoce....kada ti trebas da dobijes.....strpi se jos malo...a mucninu i simptome mozes i umisliti od silne zelje za trudnocom..znam iz iskustva...

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Mučnina
31.1.2009 20:13:03   
BINCE
a,sto se tice toga kada mi je muka pa jedem,onda se jos gore osjecam valjda dok se sve to ne svari...ne smiri mi muku hrana...ne odmah,,mozda nakon sat vrem.mi bude malo bolje,

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Mučnina
3.2.2009 9:53:52   
Jele
IZVORNA PORUKA: lucia

bince, videla sam da si u temi mucnine pa dosla da vidim o cemu se radi. ja sam juce imala mucninu upravo kako ste opisale,sa malaksalascu kao da pregladnim,ali mi je bilo bolje nakon sto sam jela...bude li tebi bolje? ja se to nadam da je mozdauser posted image  a ko zna mozda sam samo pregladnila


Evo da i ja odgovorim. Meni bude bolje nakon što jedem ali ne odmah, tek nakon nekih pola sata. Bitno je da jedem po malo. Tek mi je tada bilo jasno kako trudnice mogu da jedu kad im je muka?????!!!

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Mučnina
5.2.2009 10:27:39   
Anoniman
Izgleda šašavo, ali... (jutarnje mučnine) KLIK

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Mučnina
12.2.2009 15:59:31   
Anoniman
Ja nemam licnog iskustva user posted image  (a nadam se da cu ga uskoro imati), ali moja drugarica kaze da joj je mucnine ublazila multivita i cedevita sa ukusom limuna ili narandze ili bilo kojeg ukusa za koji mislite da ce vam prijati. Pa mozete probati! Ipak njoj su mucnine skroz prestale kada je pocela da pije MamaVit, ali ne znam da li to moze da ima veze user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Mučnina
12.2.2009 16:46:44   
Anoniman
Imala sam mucnine od 7-14 nedelje trudnoce. Strasne. Non-stop sam povracala i sva hrana mi se gadila. Nista nije pomagalo. Izgledala sam kao bolesna, a ne kao trudna. Ali, kako doslo, tako proslo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Mučnina
17.3.2009 11:12:56   
eugenija
5 načina da pobedite jutarnje mučnine:

* Uzmite čajni kolačić i šoljicu čaja pre nego ustanete
* Šetnja i lagane vežbe mogu sprečiti mučninu
* Konsultujte se sa lekarom oko uzimanja vitamina B6 koji može biti veoma koristan u slučaju mučnine
* Pokušajte sa aromaterapijom (ulje od citrusa). Stavite nekoliko kapi na komadić vate i udišite kada osetite mučninu
* Pijte čaj od đumbira ili sisajte komadić korena ove biljke. Takođe čajevi od mente ili kamilice mogu da pomognu!

Izvor: Moja beba, br.98


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Mučnina
17.3.2009 11:18:45   
Anoniman
Uh, pa mogu da probam... nista ne gubim... mada kad me drzi mucnina, nista mi ne pomogne! user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Mučnina
17.3.2009 13:20:39   
Dora
Veruj mi, draga, imala sam mučnine non stop, bukvalno, i kad spavam, svih 9 meseci, obe trudnoće...
NIŠTA OD NAVEDENIH STVARI MI NIJE POMOGLO, ALI NI MALO. Sa tim se jednostavno pomiri.Povraćala sam po 10 puta dnevno. Sve sam probala, na kraju sam odustala. Zbog toga sam bila užasna, depresivna, razdražljiva trudnjača koju je samo mm mogao da podnese :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Mučnina
17.3.2009 17:12:16   
Anoniman
Pa znas kako, ja sam nekako se navikla da ne budem razdrazljiva, iako me mucnine i povracanje ubijaju u pojam... kakva sam inace, sve to podnosim u sebi i ne kukam.
Samo iskreno ne bih volela da traju do kraja, jer sve nesto jedva cekam da pocnem da uzivam u trudnoci... iako i sad nalazim momente da tepam svom zgepchetu i mazim se po stomaku, vrlo cesto mahinalno! user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Mučnina
25.6.2009 20:48:50   
lelic
drage moje ja sam vec u 6 nedelji trudnoce i nemogu vise da trpim ovu mucninu naj gore mi je jutarnja posle nje nemogu dugo da jedem kafu ne pijem caj mi ne godi ma ludilo sad sam pocela sam hljeb da jedem malo mi bude lakse al kiselina me umori gladna sam a nemoguda jedem pomagajte

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Mučnina
7.8.2009 9:39:06   
Mica breskvica

mene ubi mučnina, ne mogu ni da jedem, gladna sam  i jedem i onda počinje žurka, a ne povraćam, ne ide...
i tako već skoro 2 meseca.....user posted image user posted image

ima li kraja? user posted image

(odgovor članu lelic)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Mučnina
7.8.2009 9:41:49   
Anoniman
Kažu da ima. user posted image

(odgovor članu Mica breskvica)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Mučnina
7.8.2009 9:42:45   
Mica breskvica
 eh kad li je to, da jedem ko čovek user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Mučnina
7.8.2009 9:44:17   
Anoniman
Nisam imala tih problema, ali kažu žene da to prođe kada se završi treći mesec...

(odgovor članu Mica breskvica)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Mučnina
7.8.2009 9:46:05   
Mica breskvica

uh, onda još malo, će da vidimo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Mučnina
7.8.2009 9:50:25   
Skoki
Ja sam imala grozne mucnine od pocetka ove trudnoce, tj. od neke 5-te nedelje. Povracala sam svaki dan, nekada samo prepodne, a nekada celi dan. Nista mi nije pomagalo, nekada mi dan lepo krene i onda samo osetim malo jaci miris i ponovo u wc. Probala sam sve, ali nije pomagalo. U prvoj trudnoci sam imala samo mucnine, kao ti Mico, nisam povracala ali sam morala da pazim sta jedem. Probaj dosta namernica, i kada pronadjes one koje ti prijaju drzi ih se. Pomagala mi je lagana setnja posle jela, valjda i svez vazduh sa njom, posto sam radila celu prvu trudnocu. Evo i sada, kao i u prvoj trudnocu, povracanja i mucnine su sve redje i redje kako trudnoca odmice. Mozes videti na ticker-u koja sam nedelja, meni su mucnine i prvi put i sada prestale oko 13 nedelje.

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Mučnina
7.8.2009 9:52:58   
Mica breskvica

meni samo jogurt i sir odgovaraju, meso nikako...a volim da jedem i sve jedem... da videh sada, nadam se onda da će i meni prestati uskoro...jer više da poludim...ne znam ni kako zaspim noću...

(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Mučnina
15.10.2009 23:06:48   
Nensi*
Meni su pocele mucnine pre nekoliko dana user posted image
Najgore mi je sto me tera na povracanje,a ne mogu,pa sve onako ridam u prazno bez obzira da li sam jela skoro ili ne...Probala sam i prstom da izazovem,ali nece pa nece...
Nista mi se ne jede,kad pomislim na hranu,gadi mi se...Bas je grozno user posted image
Ali izdrzacu,za bebca sveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeuser posted image

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Mučnina
16.10.2009 7:27:15   
ssanja
jao mene muce mucnine od 3 nedelje pa nestale su na kkratko pa pojawile se opet..i meni samo sira i mleko prijaju a na meso ili nesto masno ne mogu da pomislim odma mi je muka kada ce mojok mukama doci kraj.........user posted image user posted image

_____________________________

ko ceka taj gubi wreme dame zato samo napred..

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Mučnina
16.10.2009 11:00:54   
*Alexx*
Joj, mene su mucile do petog meseca user posted image Nista nisam mogla da jedem, smrsala sam 5-6 kg. Posle sam nadoknadila user posted image

(odgovor članu ssanja)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Mučnina
16.10.2009 11:04:41   
Anoniman
oooooo da.. najveći deo trudnoće sam provela nad lavabaoom...
p.s.  obavezno zatvorite prozor u kupatilu dok praznite dušu, kako se komšije ne bi zabezeknule od zvukova...user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Mučnina
16.10.2009 12:22:01   
Anck Su Nmaun
Nemam mucnine, jedino mi se neka hrana nejede uopste pa ako se silim da je jedem smuci mi se -  nista drugo!

A jedna trudnica mi rece : Ako nemas problema u trudnoci onda je devojcica,decaci prave probleme???user posted image user posted image

Ja bas ne verujem u to iskreno mi malo glupo al ajd...

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Mučnina
16.10.2009 12:24:39   
buhla
Jao im povremeno mucnine. U poslednje vreme kako udjem u gsp meni je lose. pre dva dana sam istrcala iz busa i odma povracala, na stanici su mozda pomislili da sam alkos user posted image  onda sam samo produzila peske do sledece stanice.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here