|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mučnina
16.11.2009 19:25:51   
*Alexx*
Sad me zove mama i kaze da u Blic Zeni ima neki clanak o jutarnjim mucninama. Elem, Kanadjani su pravili neko istrazivanje, i ispada da su deca majki, koje su u trudnoci patile od jutarnjih mucnina, bistrija i inteligentnija od svojih vrsnjaka cije mame nisu patile od istih. Pa da vam bude lakse, moje drage trudnice! user posted image

Mada meni nije jasno sto ih zovu jutarnje mucnine, moje su bile po ceo dan... user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Mučnina
17.11.2009 13:22:28   
bratzz
Ja ne patim od mucnina niti sam do sada jednom povracala jedino mi se desi da mi se gadi hrana koju inace volim da jedem i to je sve.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Mučnina
21.11.2009 12:34:36   
magnetic

IZVORNA PORUKA: BINCE

drage moje mene su mucnine pocele fatati juce ujutro...uzasno se osjeam muka mi,,,gladna sam a na sta god pomislim da jedem jos mi veca muka...neznam sta da radim...

Potpuno ista prica,cak i ono od juce ujutru.Samo sto je tebi juce bilo pre skoro godinu danauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Mučnina
14.12.2009 9:44:06   
bebablue
Pozdrav svima!
Ja sam u 8. nedelji i mucnine su pocele, pre otprilike 2 nedelje, prvo onako naivno kao blago gadjenje na bukvalno svu hranu, a zatim se pojavilo i povracanje. Najcesce nemam ni sta da povratim, jer sam vise gladna nego sita, sve mi se gadi, jedem po malo, bukvalno na silu i po nekoliko puta u toku dana imam nagon za povracanjem. Dane bukvalno provodim u krevetu, sad sam nekako skupila snagu da sednem za komp...
Ne znam kako sebi da pomognem user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Mučnina
14.12.2009 18:09:10   
Anoniman
Mene popushta muchnina....uspela sam juche da popijem pola sholje mleka....a jutros sam na hleb mazala sirko namaz....konachno da mogu da prinesem ustima mlechno.... mada...i dalje mi se gadi puno stvari...user posted image user posted image

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Mučnina
15.12.2009 9:25:24   
dajdaj
uh znam kako vam je ..ja sam do skoro 5 mjeseca povraćala sve živo i neživo,i imala žgaravicu do kraja trudnoće koju sam lječila litarskim ispijanjem mlijeka,a za povraćanje ništa nije pomoglo user posted image

_____________________________

mamina maza Maja 25.05.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Mučnina
15.12.2009 11:56:07   
bebablue
Ja primecujem da neka odredjena hrana i nema nekog udela u ublazavanju mucnine i povracanja, jedan dan nesto se lakse podnese, jedan dan ne. Jedem na silu i vise nista ne volim od hrane, sve je pod prisilom, samo da ne gladujem. Bice bolje, nadam se user posted image

(odgovor članu dajdaj)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Mučnina
15.12.2009 13:50:27   
alexis77
Drage moje, nije me bilo oho-ho...Razlog-mučnina!!!
Ušla sam u 12 nedelju....I dalje mučim muku...
Nego, pošto mi je ovo druga trudnoća (i u prvoj mi je bila muka), ja sam bila toliko optimistična po pitanju mučnine i zaista verovala da će me u ovoj turi zaobići (kao telo se već naviklo na tu količinu hormona), ali-ćorak!
A, kad prestaje-u onom trenutku kad bHcg počne da opada, a posteljica preuzima svoju ulogu-najčešće je to-izmedju 12-14 nedelje!
Koliko sam želela da mi raste BHcg, toliko sad želim da prestane!!!
Ljubim Vas!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Mučnina
18.12.2009 18:41:20   
Iwana87
Eeeee.lepo je mm rekao na kraju cu i ja poceti da ti se gadim.I stvarno par dana mi je bilo gadno da se poljubim sa njimuser posted image Tek sad je mucnina pri kraju,i dr. kaze da ce prestati sad skroz.Inaceuser posted image .alexx to je i meni rekla drugarica za blic zenu user posted image

(odgovor članu alexis77)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Mučnina
18.12.2009 20:03:14   
*Alexx*
Iwana, biće nam deca pametnice user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Mučnina
19.12.2009 12:25:22   
Iwana87
аhаmuser posted image . Mа dа je zivo i zdrаvo

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Mučnina
19.12.2009 12:30:05   
LillyT
Moje ce onda biti glupo ko tocilo user posted image
Iwana, stavi TICKER da znamo koja si nedelja


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Mučnina
19.12.2009 12:35:17   
Magi
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Sad me zove mama i kaze da u Blic Zeni ima neki clanak o jutarnjim mucninama. Elem, Kanadjani su pravili neko istrazivanje, i ispada da su deca majki, koje su u trudnoci patile od jutarnjih mucnina, bistrija i inteligentnija od svojih vrsnjaka cije mame nisu patile od istih. Pa da vam bude lakse, moje drage trudnice! user posted image

Mada meni nije jasno sto ih zovu jutarnje mucnine, moje su bile po ceo dan... user posted image


Rezultati tog istrazivanja su mi bili slamka spasa u 5 mjeseci cjelodnevne muke i povracanja... Uvjek sam sebe tjesila da ce mi bar djeca biti bistra.....user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Mučnina
19.12.2009 21:14:34   
Dora
IZVORNA PORUKA: alexis77

Drage moje, nije me bilo oho-ho...Razlog-mučnina!!!
Ušla sam u 12 nedelju....I dalje mučim muku...
Nego, pošto mi je ovo druga trudnoća (i u prvoj mi je bila muka), ja sam bila toliko optimistična po pitanju mučnine i zaista verovala da će me u ovoj turi zaobići (kao telo se već naviklo na tu količinu hormona), ali-ćorak!
A, kad prestaje-u onom trenutku kad bHcg počne da opada, a posteljica preuzima svoju ulogu-najčešće je to-izmedju 12-14 nedelje!
Koliko sam želela da mi raste BHcg, toliko sad želim da prestane!!!
Ljubim Vas!


draga, 19. nedelja a isto mi je...user posted image povraćam i muka mi je pogotovo posle podne i uveče. Noću ne mogu da spavam od mučnine, ne znam više šta ću!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu alexis77)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Mučnina
19.12.2009 21:15:09   
Dora
A da, treća trudnoća, sve tri ista priča...user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Mučnina
19.12.2009 21:32:01   
sephora
Meni je u obe trudnoće bilo strašno muka i to sve do kraja četvrtog i početka petog meseca...Mislim da je to do prirode žene i da manje-više kod jedne žene u svakoj trudnoći je isto...postoje priče da kada žena nosi muško manje ima mučnine nego kada nosi žensko ili već nešto tako ali to je prava  ZABLUDA i neistina... 

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Mučnina
21.12.2009 7:20:33   
Iwana87
Neko ljubazan da mi objasni kako se stavlja taj ticker :)

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Mučnina
21.12.2009 8:01:27   
bratzz
http://www.ringeraja.rs/forum/m_2841/mpage_1/key_/tm.htm
ovde ti je sve lepo objasnjeno a videcas i sama da nije uopste tesko

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Mučnina
21.12.2009 12:51:39   
Iwana87
Hvala,odradjeno :*

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Mučnina
22.1.2010 19:56:46   
Anoniman
Jel se mučnine postepeno javljaju u smislu da je ženi svaki dan muka na sve više stvari?
Nisam imala mučnine u prvoj trudnoći, a sada ne mogu da pušim i ne pijem kafu, jer mi je od toga muka.
Takođe, uveče mi bude muka, i onda jedem i sve prođe. Ali ako će hrana da mi sprečava muku, nadrljala sam sa kg. user posted image

(odgovor članu lucia)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Mučnina
22.1.2010 20:00:49   
*Alexx*
Mislim da je to individualno, meni je bilo muka stalno i na sve. Ebiga, Tasha user posted image


< Poruku je uredio Alexx RR -- 22.1.2010 20:04:02 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Mučnina
22.1.2010 21:30:04   
Snelle
Tasha, meni su se mučnine javljale od prevelike kiseline u želucu, a ako u sekundi kad mi se pojavi mučnina ne pojedem nešto, javlja mi se i užasan nagon za povraćanjem, pa sam milion puta došla u situaciju da sam povraćala samu želudačnu kiselinu. Ne znam da li je i kod tebe to slučaj? A onda sam u četvrtom mesecu povraćala više nego ikada, dok nisam ukapirala da je mamavit uzrok. Nisam mogla da verujem. Onda sam krenula da ga pijem pred spavanje. Eto, možda još neko ima problem sa mučninama i povraćanjem zbog mamavita, a da nije ni svestan.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Mučnina
22.1.2010 21:34:59   
magnetic
Neke moje drugarice su se zalile da im je od Mamavit-a bilo muka.Ja ga tek pocinjem piti,ali mi je svejedno muka tako da necu ni primetiti dali je od njega,ali eto super mi je savet da ga pijem uvece.Bolje sprecitiuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Mučnina
22.1.2010 21:56:11   
lothroniell
Kod mene su mucnine bile jako cudne... Trajale su nekih 3- 3,5 meseca, nisu mi se javljale svaki dan, ali se desavalo da od jako jakih mirisa, od cigareta takodje (iako sam bila pusac i ostavila samo zbog trudnoce), ali sam najcesce povracala posle Mamavita. Tu tabletu kako popijem, posle pola sata u wc... I onda su mi odjednom nestale!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Mučnina
22.1.2010 22:00:40   
engimengi
Epa meni je muka od pocetka,doduse malo se smanjilo.al evo zadnja tri dana kao na pocetku,nista ne mogu da jedem,slatko narocito,voda mi je bljutavauser posted image ,prestaće valjda nekad....

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here