|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mučnina
22.10.2009 13:00:05   
bibili
Ja za sada ne osecam nista.Trebalo bi ovih dana da udjem u 4.mesec a dr.mi je rekla da nosim decaka,mada jos uvek nije 100% sigurna.Ima nekih babskih prica koje su mozda istinite,ali ovo sto si ti napisala izgleda da se ne odnosi na mene

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Mučnina
22.10.2009 13:09:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Nemam mucnine, jedino mi se neka hrana nejede uopste pa ako se silim da je jedem smuci mi se -  nista drugo!

A jedna trudnica mi rece : Ako nemas problema u trudnoci onda je devojcica,decaci prave probleme???user posted image user posted image

Ja bas ne verujem u to iskreno mi malo glupo al ajd...


E vidis. meni je DR rekao da je 95% devojcica a ja nijednu mucninu...malo na pocetku ali uopste nisam povracala...
Kao da nisam trudna ...
i normalno jedem i nista mi se ne gadi i sve OK.
Tako da..verovatno je onda devojcica kao sto je DR rekao...


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Mučnina
22.10.2009 13:13:36   
magnetic

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Nemam mucnine, jedino mi se neka hrana nejede uopste pa ako se silim da je jedem smuci mi se -  nista drugo!

A jedna trudnica mi rece : Ako nemas problema u trudnoci onda je devojcica,decaci prave probleme???user posted image user posted image

Ja bas ne verujem u to iskreno mi malo glupo al ajd...


E vidis. meni je DR rekao da je 95% devojcica a ja nijednu mucninu...malo na pocetku ali uopste nisam povracala...
Kao da nisam trudna ...
i normalno jedem i nista mi se ne gadi i sve OK.
Tako da..verovatno je onda devojcica kao sto je DR rekao...



Moja snaja je dusu ispustila sa devojcicom,a drugarica nista sa decakom.Izgleda da to ipak nije pravilo

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Mučnina
22.10.2009 13:15:54   
Anck Su Nmaun
Moja mama nikad nije imala mucnine, a ima i sina i cerku! Mozda mi po njoj doslo!

I moja drugarica je stalno padala u nesvest , povracala, cak i kad sedi ona samo glavom klone i padne u nesvest, nisu smeli nigde samu da je puste...i rodi devojcicu!user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Mučnina
22.10.2009 13:18:08   
LillyT
Nema veze pol sa mucninom, a ne znam ni da li je statistika na starini takvog zakljucivanja. Ja nisam ni imala mucnine, doduse ne znam jos sta smo napravili, ali od kada sam saznala da sam trudna, kontam da je decak (nemam pojma zasto). Neko kaze da mucnine dolaze i oko sedmog meseca, zbog rasta dlaka deteta, ali opet ni to mi ne zvuci bas logicno user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Mučnina
22.10.2009 13:20:39   
magnetic
Ja znam da se kiselina(zgaravica)stvara zbog kose koja pocinje da raste na bebi,pa onda mozda i mucnina....nisam sigurna

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Mučnina
22.10.2009 13:30:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Nema veze pol sa mucninom, a ne znam ni da li je statistika na starini takvog zakljucivanja. Ja nisam ni imala mucnine, doduse ne znam jos sta smo napravili, ali od kada sam saznala da sam trudna, kontam da je decak (nemam pojma zasto). Neko kaze da mucnine dolaze i oko sedmog meseca, zbog rasta dlaka deteta, ali opet ni to mi ne zvuci bas logicno user posted image


Lillyt, ja sam imala osecaj da je decak od pocetka kad ono...
sve sam nesto osecala da je decko... i na ulici gledala decake i primecivala decake u kolicima...Imala sam snazan osecaj da je decko...
Kad mi je rekao da je devojcica (17.nedelja) nije mi bilo ni drago ni zao...nekako...obicno...
A inace sam zelela devojcicu.
nemam pojma.
Svi tragamo za nekim pravilima a pravila mozda nema.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Mučnina
22.10.2009 13:32:35   
jekilinish
Ja sam dusu ispustila ovih 10 nedelja, dezurna u kupatilu po ceo dan, nekad se i nocu probudim i trcim da povracam.. I voda mi je smetala, sednem da jedem a i ne stignem da zavrsim obrok.. Smrsala 3 kg,uzas..user posted image Poslednja dva dana ni traga od mucnina, konacno mogu normalno da jedem..user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Mučnina
22.10.2009 17:13:49   
anci 81
IZVORNA PORUKA: BINCE

Uglavnom mučnine su bile slične onima kada pregladniš, pa ti padne šećer, uhvati te neverovatna malaksalost i tako bi povratio, ali ne ide... Kada me to hvatalo, morala sam da legnem sa uzdignutom glavom i da dišem polako, ali duboko .
      MENI JE ISTO OVAKO...


ISTO! Odjednom neka odvratna malaksalost...kao danas ceo dan...user posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Mučnina
22.10.2009 17:24:12   
LillyT
IZVORNA PORUKA: OTI

Svi tragamo za nekim pravilima a pravila mozda nema.


user posted image pravila (mozda) nema




_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Mučnina
26.10.2009 18:34:14   
Dora
Teća trudnoća kaoi prethodne dve: najveći problem- mučnine tokom celog dana, beskonačno povraćanje i nervoza zbog toga. I, najzad, odlučim da isprobam jedino što nisam. ĐUMBIR.
Kakav blagoslov! Neverovatno!!! Svež koren sam oljuštila (parče kao prst) i iseckala i spustila u pola litre ključale vode. To da stoji malo, pa izvadila đumbir iz vode i čaj pijuckala po gutljaj. Mučnina je nestala kao nekom čarolijom!!! Evo već tri dana. Mada, nije mi ni sad savršeno, ali u odnosu na pre kad sam po ceo dan ležala u krevetu ili visila nad wc šoljom,plakala i plakala onako izbezumljena i očajna...Juče me muž odveo na ručak gde sam naručila gomilu svega i sve to slatko pojela... uz to pijuckala moj dragi čaj, xaxaxaxa, i mirno uveče zaspala srećna i sita!!! Ja, sva jadna i mršava najzad sam pronašla spas. ĐUMBIR, moja omiljena biljka!!!

Ja sam skeptik po prirodi i ne volim da isprobavam, ali probajte vikoje imate jake mučnine i recite mi jer ni sama još ne verujem, da li sam samo umislila il to stvarno deluje? Čekam vaša iskustva!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Mučnina
26.10.2009 18:39:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Teća trudnoća kaoi prethodne dve: najveći problem- mučnine tokom celog dana, beskonačno povraćanje i nervoza zbog toga. I, najzad, odlučim da isprobam jedino što nisam. ĐUMBIR.
Kakav blagoslov! Neverovatno!!! Svež koren sam oljuštila (parče kao prst) i iseckala i spustila u pola litre ključale vode. To da stoji malo, pa izvadila đumbir iz vode i čaj pijuckala po gutljaj. Mučnina je nestala kao nekom čarolijom!!! Evo već tri dana. Mada, nije mi ni sad savršeno, ali u odnosu na pre kad sam po ceo dan ležala u krevetu ili visila nad wc šoljom,plakala i plakala onako izbezumljena i očajna...Juče me muž odveo na ručak gde sam naručila gomilu svega i sve to slatko pojela... uz to pijuckala moj dragi čaj, xaxaxaxa, i mirno uveče zaspala srećna i sita!!! Ja, sva jadna i mršava najzad sam pronašla spas. ĐUMBIR, moja omiljena biljka!!!

Ja sam skeptik po prirodi i ne volim da isprobavam, ali probajte vikoje imate jake mučnine i recite mi jer ni sama još ne verujem, da li sam samo umislila il to stvarno deluje? Čekam vaša iskustva!!!user posted image user posted image user posted image



čula sam da đumbir stvarno pomaže user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Mučnina
26.10.2009 18:41:27   
Dora
I ja sam čula al nisam verovala. Nešto su mi draže tablete, al kako toga nema za trudnice, mislila sam nema mi spasa...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Mučnina
27.10.2009 14:02:30   
bratzz
Mene ne muce mucnine vec kiselina.  Mislim da ce mi izgoreti grlo od nje. Videla sam da je magnetic napisala da se kiselina stvara kad bebi raste kosa. Onda moja beba ima kosu ko clanovi benda Metalika u najboljim danima. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Mučnina
27.10.2009 14:02:44   
cipelich
dali ja imam problem ili sam umislila... dobila sam menstruaciju i imala sam bolove u stomaku to je kod mene redovno.. sutradan povracanje i mucnine... nakon dva dana menstruacija mi se smanjila skoro da i nista neide.. ali su mucnine i dalje i bolovi u donjem delu stomaka... dali to nesto znaci??? i idem braonkasto vec duze vreme nakon menstruacije...


(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Mučnina
27.10.2009 14:21:21   
bratzz
IZVORNA PORUKA: cipelich

dali ja imam problem ili sam umislila... dobila sam menstruaciju i imala sam bolove u stomaku to je kod mene redovno.. sutradan povracanje i mucnine... nakon dva dana menstruacija mi se smanjila skoro da i nista neide.. ali su mucnine i dalje i bolovi u donjem delu stomaka... dali to nesto znaci??? i idem braonkasto vec duze vreme nakon menstruacije...




Ja nemam iskustva stim ali sam cula od vise zena da to moze da bude i trudnoca zato sto pre user posted image kod lekara, da ne bi izgubila bebu ako ste je napravili.

(odgovor članu cipelich)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Mučnina
27.10.2009 14:24:04   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: bratzz

Mene ne muce mucnine vec kiselina.  Mislim da ce mi izgoreti grlo od nje. Videla sam da je magnetic napisala da se kiselina stvara kad bebi raste kosa. Onda moja beba ima kosu ko clanovi benda Metalika u najboljim danima. user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image seti se i Bon Jovi je imao lepu dugu kosu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Mučnina
27.10.2009 14:25:56   
bratzz
IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: bratzz

Mene ne muce mucnine vec kiselina.  Mislim da ce mi izgoreti grlo od nje. Videla sam da je magnetic napisala da se kiselina stvara kad bebi raste kosa. Onda moja beba ima kosu ko clanovi benda Metalika u najboljim danima. user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image seti se i Bon Jovi je imao lepu dugu kosu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Da, da cini mi se da je i Bred Pit imao dugu kosu jedno vreme. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Mučnina
27.10.2009 20:36:47   
Anoniman
Bas me zanima kako su prezivele mucninu one devojke koje su teske na povracanje?
Mene je strah od povracanja!user posted image


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 27.10.2009 20:37:33 >

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Mučnina
27.10.2009 22:44:08   
gagana83
IZVORNA PORUKA: bratzz

Mene ne muce mucnine vec kiselina.  Mislim da ce mi izgoreti grlo od nje. Videla sam da je magnetic napisala da se kiselina stvara kad bebi raste kosa. Onda moja beba ima kosu ko clanovi benda Metalika u najboljim danima. user posted image user posted image user posted image

Hm,i ja sam cula za to ali mislim da to bas i nema neke veze. Moja bebana je rodjena sa kosicom i to 3-4 cm a ja uopste nisam imala kiselinu.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Mučnina
28.10.2009 8:56:14   
LillyT
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Bas me zanima kako su prezivele mucninu one devojke koje su teske na povracanje?
Mene je strah od povracanja!user posted image



Ja se JAKO bojim povracanja (slucaj sam za psihijatra), ali nije mi uposte bilo muka tokom ovih par meseci. Trudnoca ne znaci obaveznu mucninu, vidis da ima dosta nas kojima nije bilo zlo. Uostalom, ako ti i bude muka, pobedices strah od povracanja user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Mučnina
28.10.2009 8:58:27   
eugenija
IZVORNA PORUKA: gagana83

Hm,i ja sam cula za to ali mislim da to bas i nema neke veze. Moja bebana je rodjena sa kosicom i to 3-4 cm a ja uopste nisam imala kiselinu.



ISTO!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Mučnina
28.10.2009 8:59:03   
ssanja
au ja do par dana ispowracala swe organe koje imam..fala bogu wec nedelju dana nisam osetila to ZLO..user posted image

_____________________________

ko ceka taj gubi wreme dame zato samo napred..

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Mučnina
28.10.2009 8:59:48   
anajid
Ja sam u 25.nedelji trudnoce i uopste nisam imala mucnine.Samo me jednom jako bolela glava,negde u 12 nedelji i tada sam povracala zbog te glavobolje i bilo mi je odmah lakse.Tako da cure ne sekirajte se nije pravilo da svaka trudnica povraca!Pozz svima.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Mučnina
28.10.2009 20:10:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT
Ja se JAKO bojim povracanja (slucaj sam za psihijatra), ali nije mi uposte bilo muka tokom ovih par meseci. Trudnoca ne znaci obaveznu mucninu, vidis da ima dosta nas kojima nije bilo zlo. Uostalom, ako ti i bude muka, pobedices strah od povracanja user posted image

i ja sam po tom pitanju slucaj za psihijatra! Ma kako da pobedim strah kad cu da umrem tada!user posted image
Sve nek mi je samo da ne povracam!


(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here