|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
8.4.2015 23:46:01   
Yellena008
Procice Jacika ne brini,uzmi analgin......slobodno smes da ga popijes.....

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 2476
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
8.4.2015 23:55:22   
JACIKA77
Pila sam vec ali ne pomaze nista...sada sam popila baralgin user posted image

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 2477
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 9:59:20   
Yellena008
Bice to sve dobro nemoj da brines...sve nas je bolelo...pa ne vredi,valjda nas dobro izbocakaju....dok povade sve jajne celije...

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 2478
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 10:04:27   
JACIKA77
Mene je valjda jos vise namucio jer kako mi je rekao desni jajnik mi je fakticki iza materice i nije mogao da mu pridje da izvadi jc uspeo je samo 2 kom...dosta je ostalo nije mogao nista da uradi user posted image Nadam se da ce se ove oploditi i da bude sve ok.Danas posle 12h treba da zovem da vidim sta se desava i kada je transfer

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 2479
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 10:30:40   
margom
Jacika, znas i sama kako to ide, stisnes zube i mislis na user posted image user posted image ....verujem da te boli, ipak je to "nasilna" intervencija....mene iskreno nije bolelo vise od klasicnih PMS bolova, ali jeste neugodno. Ne brini za broj, osam j.c. je super, sigurno su ujednaceno rasle i dobrog su kvaliteta, meni je Bane rekao da je se to moze ocekivati kada su folikuli ujednaceno rasli i kada ih nije bilo puno....Bice tu i eskimcica sigurno...Ljubim te puno, odmaraj i proci ce, vec ce danas biti bolje..... user posted image
Zna li neko kako nam je Ferero ? Bas me je zabrinula juce ? Nadam se da su joj u Frontu dali infuzije za hiper, i da ce proci bez punkcije....Drzim joj palceve....user posted image

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 2480
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 11:34:06   
arucak
Prosli prvostepenu danas salju papire za drugostepenuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2481
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 12:19:19   
arucak
Ja sam opet malo zbunjena.Vratili su nam sve papire i rekli da oni danas salju resenje u Valjevo da smo prosli komisiju i dali nam broj da posle praznika zovemo u Valjevo kad da dodjemi sa papirima tamo.Kaze nemate drugostepenu to je glavna komisija za Vto.Mi smo zaokruzili Caljevo da cemo da radimo vto tamo.Kazu samo zovete na taj broj posle praznika i kazu vam kad da dodjete sa papirima

(odgovor članu arucak)
Direktna veza do poruke: 2482
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 12:37:17   
JACIKA77
Sada sam zvala laboratoriju u Valjevu i rekli su mi da mi je 5 jc oplodjeno...e sada mi jedna stvar nije jasna,pitala sam kojom su procedurom oplodjene rekli su mi da su 6jc oplodili isci i od toga su se 3 oplodile a 3 ne i 2jc oplodili klasicnom metodom ivf i tu se obe oplodile...e sada ono sto mi nije jasno je to da sam ja mislila da kada se radi isci onda se svaka jc oplodi pa mi sada nista nije jasno user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2483
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 13:14:42   
suzi kju
Margom kad vadiš betu?
Ko još od vas čeka betu?
Obaveštavajte obavezno!!

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2484
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 13:29:26   
margom
Jacika, i ja sam rako mislila, ali na zalost nije tako, uspesnost ICSI metode zavisi i od kvaliteta jajnih celija i plivaca....
Suzi kju, radim betu 20.4., nadamo se veeeelikoj brojki....user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2485
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 13:38:59   
JACIKA77
pa trebalo bi da su dobrog kvaliteta ako se klasicnom IVF metodom od 2 jc oplodilo obe...dr. Bane mi je rekao onaj dan kada mi je radio aspiraciju da je muzu super nalaz

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2486
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 14:24:36   
margom
E pa onda mi nisu jasni, onda se moralo oploditi svih pet ICSI metodom.....moguce da jednostavno nije uspela ta mikrofertilizacija iz nekog razloga, mada je i meni cudno zasto ne bi, jer je oplodnja ICSI metodom uspesna u oko 90% slucajeva....Ali ne vredi sada brinuti se, imas pet embriona i to je po meni super, jer i jedan moze da bude dobitna kombinacija..... Samo se opusti i cekaj na svoje bebirone....A kada su ti rekli da je transfer?

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 2487
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 14:29:22   
Yellena008
Ko iz nase grupe prvi radi betu,zeneeee? Nemoguce da sam to ja.....bilo krs njih pre mene na aspiraciji i na et-u.....

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2488
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 14:32:29   
margom
Hahaha Yellence, obicno onaj ko' pita....kol'ko ja znam, ti si prva, pa Lakixox, pa ja.....Jacika ce posle mene.... A te zenice koje su bile pre nas nisu ovde na forumu, pa ne mozemo ni da ih pitamo....user posted image

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 2489
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 14:34:24   
JACIKA77
Pa zato i meni nije jasno prosli put kada sam radila vto u toj klinici gde si ti sada radili su mi ICSI i sve su oplodjene...malopre sam ih dobila i rekli mi da je transfer u subotu u 9h...Recite mi zenske da li ste culi iz vase grupe da je nekome radjen transfer posle 2 dana...zenska koja je samnom bila na aspiraciji sad mi javila da njoj rade u petak

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2490
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 14:38:46   
jess021
Jacika, icsi metoda ne garantuje oplodnju svih jc. Kod mene je dva puta radjeno klasican IVf i imala sam odlicne embrione osmocelijske, desteocelijske...i nista, a sad poslednjiput icsi i to od 7 jc 3 embriona cetverocelijska, petocelijska... i ja trudna. Mislim da je to zato sto kod IVF-a stvarno najbolji spermatozoidi dodju do jc, a kod icsi oni odaberu one koji im samo morfoloski izgledaju najbolje, a to ne znaci da su najkvalitetniji. Tako mi je objasnio embriolog u Betaniji. Da, i rekao nam je da se nigde su u Srbiji ne radi neka dublja analiza spermatozoida i ako nam sad ne uspe da idemo u inostranstvo da urade dnk sperme, sva sreca pa nam nije trebalo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 2491
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 14:40:44   
margom
Ja se nesto ne secam da li je neko radio transfer nakon samo dva dana...moguce da embrioni nisu nekog kvaliteta pa zure da ih vrate u sredinu koja se ipak smatra prirodnijom od tih medijuma u kojima ih u laboratoriji drze....Pretezno ih vracaju 3. ili 5. dana ako docekaju stadijum blaste...... A sto se tice ICSI metode, nama je situacija bila ovakva.....od 7j.c. sve su oplodjene ICSI metodom....do sledeceg dana su se sve oplodile, ali je jedna odmah stala sa deobom, nakon cetiri dana imali smo pet embriona odlicnog kvaliteta i jedan srednjeg. Tri su nam zapakovali za poneti user posted image , a tri eskimceta cekaju mamu u zimskim jaslicama....user posted image

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 2492
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 15:03:42   
JACIKA77
Ja se zacudila kada mi je rekla nisam do sada cula da su nekome vratili drugi dan...

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2493
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 15:35:23   
Yellena008
Vraceno je jednoj zeni koja je bila sa mnom na et....njoj je bilo drugi dan i mislim da je jos nekome u nasoj grupi.....mislim da to nema pravila niti mi mozemo da provalim sablon po kom rade,ako ga uopste ima.....

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 2494
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 18:04:32   
Bebana17
Jacika, nemoj da razbijaš glavu o tome šta se događa, jer je sve ovo moguće, i da se ne oplode sve jajne ćelije (bilo običan ivf, bilo isci metoda), i da ti vrate drugi dan embrione (nama su svima vraćali drugi dan u narodnom frontu), i da se svašta nešto u ovom postupku desi, i ne mora da znači ničiju grešku, prosto, stvari se događaju. Sigurna sam da su svi koji su odlučivali, odlučivali spram toga što smatraju najboljim za svakog od nas.
Najbitnije od svega je da ostaneš trudna, da konačno imaš realnu šansu da ostaneš trudna, ništa nije od toga bitnije.
Sećam se kad sam bila prvi put u Valjevu, jedna ženica je čekala betu, a vraćeni su joj embrioni drugi dan, bila je sva prestrašena jer je čula da joj je uspelo. Mnogo je bila smešna, onako u panici, opet sva ozarena jer joj je pošlo za rukom. Tako da znaš da je maltene svejedno kad ti vrate embrione, jer to da li će se beba implantirati zavisi od hiljadu faktora čini mi se, a najmanje od toga kojeg dana ti vrate (drugog ili trećeg). Sa petim danom se dobija neka lagana prednost, ali ni ona ništa ne mora da znači. Čini mi se da je najbitniji faktor sreće user posted image

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 2495
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
9.4.2015 19:30:06   
margom
Bebana, sazela si sve bitno u ovih nekoliko recenica. Dzaba mi razbijamo glavu i racunamo dane, sve se opet svodi na malo srece i uklapanje kockica.... Dace bog da se u narednim danima sve obradujemo lepim vestima ! Svima od srca zelim srecu u tome ! user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 2496
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
10.4.2015 10:37:04   
arucak
Cure zamolila bih vas da mi kazete sta sada sledi.Prosli smo prvostepenu u Uzicu posleli su resenje u cetvrtak u Valjevo.Rekli su nam da zovemo u Valjevo posle praznika na neki broj da mi kazu kada dolazimo tamo sa papirima.

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2497
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
10.4.2015 10:37:53   
margom
Devojkeeeee gde ste, sta radite, jeste li vredne, farbate li jaja ? Ja sam od jutros apsolutno u duhu praznika, sve mi je lepo i optimisticno.....Spremamo se moje mrvice i ja da se igramo sa bojicama i ukrasima za jaja, tako da ce svaka mrvica dobiti svoje specijalno jaje hehehe......znam, odlepila sam, ne obracajte paznju na mene....user posted image
Elem, posto je ovako divaaan dan, danas cu u laganu setnju po pijaci, a do pijace autom naravno.....jedu mi se jagode , a puna ih je pijaca.....i da kupim neki ukrascic za Uskrs....posto sam bila dobra devojcica i mirovala tri dana, sto je u potpunoj suprotnosti sa mojim blesavim karakterom hehehe....Kada kazem mirovala, ne mislim bila vezana za krevet, nego pretezno zavaljena dvosed ili trosed sa povremenim ceprkanjem po kuhinji (to mi je slabost hehehe).....
Sve vas ljubim i zelim lepe praznike....uzivajte sa svojim bebanama i mazite ih.....

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2498
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
10.4.2015 10:40:21   
margom
Arucak, bukvalno je tako, posto si se ti odlucila da UZ tj. drugostepenu prodjes u VA....moras zvati odeljenje sa bi ti rekli za kada si planirana za drugostepenu.....Reci se ti i sta ti od uputa treba. Zelim ti srecu, mada verujem da ce sa dr Banetom sve proci super.

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2499
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
10.4.2015 12:57:36   
Yellena008
Margm i mi smo sw danas razigrali,ofarbali smo jaja....mada nisam nekog raspolozenja,ali to su valjda hormoni...sva sam nesto napeta i ner ozna......ali procice i to.....samo da nas se ove nase mrvice zakace,pa ce sve biti kako treba.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here