|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 100 101 [102]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
13.4.2015 9:15:03   
zece
Mi cekamo 10 god prvo vto je zavrsio sa blighted drugo sa biohemiska trudnoca i sad su otkrili tek da imam mthfr heterozigot i danas sam citala da zbog toga imam hipotireozu sada na 4maj treba da ispitujem homocistein

(odgovor članu Dinak)
Direktna veza do poruke: 2526
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
13.4.2015 9:26:49   
Dinak
zece najbitnije je da znas sta da pratis, sve moze da se sredi ako znas sta treba leciti. Ja sam pre neki dan zaglavila u bolnicu sa kompletnim svezim rezultatima, nisu morali ni krv da mi vade, ali sta vredi kad ono sto je trebalo nije niko upozorio koliko cesto treba da se kontrolise. Bila sam kod endokrinologa 25.03. nisam se nervirala, sve opusteno, racunam pijem redovno terapiju i pokrivena sam, ali...

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2527
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
13.4.2015 9:39:39   
zece
Sada treba da ispitujes urodzena i stecena trombofilija i kariotipizacija i imunoloski ispitivanja

(odgovor članu Dinak)
Direktna veza do poruke: 2528
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
13.4.2015 9:42:24   
zece
I obavezno vit d

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2529
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
13.4.2015 10:29:01   
margom
Dinak draga, mnogo ni je zao, mogu samo da zamislim koliko je tesko, ali sam sigurna da ces uskoro vieeti svoje user posted image user posted image i grliti svoju user posted image .... A sto se tice TSH i hipotireoze, mogu se pohvaliti kao vlasnik iste, medjutim malo mi je neverovatno da za samo nekoliko dana nekontrolisanja vrednosti a uz punu terapiju moze doci do stradanja ploda. Meni jeste endokrinolog rekao da mu se javim dan nakon potvrdjivanja trudnoce, ali mi je isto tako rekao da se trudnoca sa hipotireozom ne razlikuje umnogome od obicne trudnoce, i da se kontrola TSH radi otprilike jednom mesecno ukoliko nema nekih alarmantnih vrednosti istog.....a on je inace profesor endokrine na medicinskom fakultetu, pa cenim da zna sta govori....Kazi mi kako ti se kretao TSH na poslednjim merenjima, i jesi li kontrolisala antitela i ostale hormone stitne..... I da, ovo sto je Zece rekla je velika istina, treba apsolutno iskontrolisati vrednosti vit. D jer je on u sustini hormon i dosta je vezan za paratohormon (PTH) koji regulisa rad stitne zlezde..... U svakom slucaju Dinak, mislima sam yz tebe i saljem ti veeeliki zagrljaj....user posted image

Yellence, mene od sinoc po malo bolucka glava, grudi i dalje prednjace sa osetljivoscu, nisu nesto uvecane ali kada ih slucajno dodirnem ludiloooo.....stomak uredno nadut, sa onim pms bolcima u pozadini, od jutros me i krsta boluckaju..... Kako vi provodite vreme....Ljubim vaaas...

(odgovor članu Dinak)
Direktna veza do poruke: 2530
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
13.4.2015 10:31:03   
Yellena008
Dinak,mnogo mi je zao sto te zadesilo to....nisam merila pritisak. Sad cu odmah. Ja imam problema sa TSH takodje. Pijem euthyrox od 25mg....

Margom imam i ja malo neka ziguckanja,grudi nista specijalno,ne nosim brus vecinu vremena,jer kad ga obucem hocu da izludim od bola....

< Poruku je uredio Yellena008 -- 13.4.2015 10:34:44 >

(odgovor članu Dinak)
Direktna veza do poruke: 2531
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
13.4.2015 10:33:51   
jess021
Dinak, zao mi je. Odboluj, pa u nove pobede. Mislim da je to najgori scenario, ali sta da radis, morate dalje.user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 2532
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
13.4.2015 11:19:57   
Maraj
Dibak bas mi je zao.
Ti lekari gledaju samo da odrade svoje i niko se posle ne bavi tobom. Pa mi cemo sve da diplomiramo ginekologiju sa ovim nasim znanjem na RR. A gde su tu oni!?!?
Ne znam sta da ti kazem osim da odbolujes i krenes ponovo u postupak.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2533
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
13.4.2015 23:58:11   
zece
Da tsh se kontrolise jednom mesecno kad je zena trudna to znam po mojoj sestri ona jevostala prirodno trudna dva puta i tsh je kotrlisala jedno mesecno

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2534
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 9:56:38   
JACIKA77
Sta radite moje trudnice saputnice...kako se osecate...Yeco kada radis betu user posted image sada sam zvala Valjevo i od mojih eskimcica nema nista,dali si ti Yeco nesto zamrzla ima li ko da je zamrzao od nas...

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 2535
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:13:17   
Yellena008
Ja sutra radim betu ako Bog da(posto mi pada i da dobijem danas ili sutra)....mada mislim da necuuuuu.....danas se super osecam...juce sam imala one PMS bolove i glavobolju....ali danas nista od toga....jako se vi osecate? Ima li ko danas da radi betu? Kako li su prosli oni Kraljevcani sa nervoznim muzem?

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 2536
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:14:03   
Yellena008
E a sto se tice zamrzavanja ja nisam zvala nisam pitala nista...ne znam ni koga bi zvala?

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 2537
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:16:47   
lakixox
Ja u petak radim betu. Juce i danas me na trenutak zaboli jajnik. Juce je bas zabolelo. Danas mi je dan kada trebam da dobijem pa sam sva u panici. Kako me zigne ja zevam po gacama da nisam dobila. Pritisak me ubi. Jako nizak pa sam kao pijana curka

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 2538
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:17:27   
arucak
Jellena008user posted image Drzim fige za veeeeliku betuuser posted image

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 2539
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:18:28   
lakixox
Jelena zovi Milicu 014295467

(odgovor članu lakixox)
Direktna veza do poruke: 2540
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:24:33   
margom
Jeste, jeste, Yellence nam prva radi betu, samo ne znam kada, navijamooooo.....user posted image
Meni je danas 7dpt, poslednjih nekoliko dana je konstantno prisutan bolic u donjem stomaku, a grudi je bolje da ne dodirujem, bole bas bas.....nisu narasle ali osetljive za medalju.....Stomak konstantno nadut, ali to pripisujem utricimam kao i vecinu simptoma....u svakom slucaju, cekam ponedeljak pa cemo videti sta smo napravili....user posted image
A malo mi je cudno to sto u VA skoro iko nema nista za zamrzavanje, prosto je nemoguce da su za transfer dobili jako dobre embrione, a da makar jedan nije dovoljno kvalitetan da bude zamrznut.... user posted image

(odgovor članu JACIKA77)
Direktna veza do poruke: 2541
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:28:52   
margom
A imam sada jednu dilemu u vezi ne/dobijanja user posted image ...kako da racunamo kada bi trebalo dobiti, posto smo bile na kontracepciji prethodni mesec, meni je konkretno tada user posted image dosla na 31 dan, a inace dobijam na 26.... druga stvar, svi smo na Utrogestanu i koliko znam pola zena dobije i uz njega, a pola tek kada prestane sa koriscenjem user posted image ....

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2542
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:29:06   
Yellena008
Sad i ja zvala nista nemam da zamrznem....kao nijedan nije dostigao stadijum blastociste...nije mi jasno nista? A jedan mi vracen koji je oplodjen ivf bio bukvalno 3 dan kao da mu je peti kad mi je bio transfer...ajd ova druga dva su bila sa manje celija ali ovaj je na slici bio kao grozd,puno nekih sitnih malih kruzica....

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2543
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:30:41   
Dinak
Hvala vam svima na podrsci!
Radili smo neka imunoloska ispitivanja pre postupka. Sto se tice trombofilije tu sam bila pokrivena onim Fraxiparinom. Radila sam i antitela stitne, i tu je sve ok, i na zadnjoj kontroli 25.03. sve je bilo ok (osim tog povisenog tsh) uz nalaz stitne uredan, bez cvorica cistica i slicno... Smatrala sam da posto mi je dr povecao dozu (50 i 75 naizmenicno) da sam pokrivena, nisam se nervirala niti imala neke tegobe, bas sam doslovce uzivala u trudnoci. Krajem meseca idem opet na kontrolu, a posle cu cesce da kontrolisem sam tsh. Nisam kontrolisala taj vitamin D.
Cak sam posto sam negativna krvna grupa 7 dana pre nego sto se ovo desilo vadila antitela i to je bilo ok (nije ih bilo uopste).
Sad malo da se oporavi organizam koji mesec pa cemo opet pokusati. Radicemo cesce kontrole svega sto bude trebalo i nadam se da cemo uspeti opet.

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2544
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:30:54   
doktorkakristal
http://www.ringeraja.rs/forum/m_1601521/mpage_1/key_/tm.htm#1601521
nastavak u novoj temi

< Poruku je uredio doktorkakristal RR -- 14.4.2015 10:31:47 >


_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2545
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:31:17   
Yellena008
Meni je utrogestan nakon inseminacija uvek pomerao ciklus,mada se i sa njin pojavi braonkast trag ako treba da se dobije....meni su na 28 dan tacne skroz,a sa utrosestanom na tipa 30,31....

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 2546
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:32:02   
JACIKA77
to i meni nije jasno...i Lakixox ni jedan nije zamrznut,ni meni zato i pitam da li je neko uspeo da zamrzne...Margom mene grudi bole jos od stimulacije i ne prestaju,ne mogu da ih pipnem i krsta me bole,po nekad osecam pritisak u malom stomaku i to je to user posted image

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 2547
   RE: IVF ZC Valjevo - Program vantelesne oplodnje
14.4.2015 10:34:37   
jess021
Post u novoj temi

< Poruku je uredio jess021 -- 14.4.2015 10:35:47 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Dinak)
Direktna veza do poruke: 2548
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  98 99 100 101 [102]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 100 101 [102]
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here