|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 16:16:11   
gdja meda
Pozdrav, drage devojke! user posted image

Imam pitanje - postoji li sansa da Baby rapid pogresi i pokaze negativno ako se uradi dva - tri dana pred ocekivanu menstruaciju? Naime, poslednju menstruaciju sam imala 7. januara i sto se ciklusa tice, tu je sve kako treba, dan u dan (retko se desava da bude gore - dole jedan dan, ali ne vise od toga). Poslednjih nekoliko dana sam cesto piskila, imala sam i par momenata kad sam imala nagon za povracanjem, ali nisam povracala, bole me krsta i ja nestrpljiva, uradim test koji je pokazao da nisam trudna. U celoj situaciji me buni sto me uvek pred dobijanje bas bole grudi i budu jako oset__ljive, sada apsolutno nista i takodje me ne bole krsta do dana dok ne dobijem.
Cekala sam juce da dobijem - nisam, danas isto tako, s tim sto danas me krsta otkidaju i imam utisak kao da ce svakog momenta da krene... Svi simptomi koje imam jednostavno nisu simptomi koje imam inace, a muz mi je rekao da, iako me uopste ne bole grudi, ima utisak da su teze i da su otisle u sirinu. user posted image user posted image Ne znam sta da mislim... svakako cu da odem u ponedeljak da izvadim betu ukoliko do tad ne dobijem, ali verujte mi, toliko zelimo dete da sam sva sludjena, cas verujem testu, cas nikako ne i tako bih volela da ne dobijem i da i ja vidim user posted image .

Samo da dodam, jedan dan sam imala u stomaku osecaj, ne znam ni sama kako da ga opisem - kao, na primer, kad radite trbusnjake, pa posle toga osecate zmarke, kao da vam se misici zatezu i cak sam uhvatila sebe kako nesvesno uvlacim stomak, a postanem toga svesna tek kad mi bude neprijatan osecaj. Eto, izjadah se za sve pare. user posted image

< Poruku je uredio gdja meda -- 7.2.2015 16:23:02 >

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 17:46:19   
jess021
Gdja medo, naravno da postoji sansa da si rano uradila test, kad si trebala dobiti?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu gdja meda)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 19:23:36   
gdja meda
Jess, poslednju menstruaciju sam imala 7. januara, tako da je trebalo da dobijem danas ili bar juce. Znam da postoji mogucnost da sam rano uradila test, ali ne znam sta da mislim jer Baby rapid svi hvale i kazu da je skoro nepogresiv i u otkrivanju rane trudnoce, a meni je pokazao -. Jos uvek me bole krsta i sve vreme imam osecaj kao da ce da krene, ali se to ne desava, hvala bogu user posted image , mada mi je sve ovo cudno jer sam menstruaciju dobijala i u najstresnijim situacijama, gotovo bez izuzetka, dan u dan.
Ako ne dobijem ni danas ni sutra, ne znam da li da opet uzimam test ili da odmah vadim betu, posto vise nisam sigurna sta ce test da pokaze i koliko ce biti tacno.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 20:50:15   
Mala Elena
Medo, a toe zmarke sto si osetila...ako je to ustvari pulsiranje onda je dobar znak... user posted image
Imas li jos neki znak , kao npr sticky/dry cervix fluid ( beo , lepljiv iscedak ) ili osecas da se cervix spustio dole? Meris li bazalnu T ? Kada ti je ovulacija ?
Moj savet ti je da ponovis test.

(odgovor članu gdja meda)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 20:59:51   
gdja meda
Elena, ubij me, ali ne znam da li je pulsiranje... sva sam zbunjena, znam da je nesto, ali ne umem da definisem. Sto se iscedka tice, imam, recimo, dva dana beli, lepljiv iscedak, pa onda kao da nemam nista, sve tako, bar mislim... Cini mi se da ga vise primecujem kad piskim, nego sto ga ima na gacicama. Ne znam, sve mi je previse konfuzno, ne umem ni da objasnim. user posted image
Ako sam trudna, ovo mi je prvi put i valjda zato ne umem lepo ni da objasnim simptome ni da oset_im da li mi se cervix spustio... osecam se kao dete debil, neverovatno.
Sto se bazalne T tice, nisam je merila, a sto se ovulacije tice, uvek oset_im bol u jajnicima i prepoznam ovulaciju, ovaj poslednji put uopste nije bilo bola, nicega, pa nisam najsigurnija, ali prema nekim mojim racunanjima, trebalo je da bude 23. januara.

< Poruku je uredio gdja meda -- 7.2.2015 21:04:23 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 21:04:00   
New Mom
Ako si trebala danas da dobijes, moj savet ti je da sacekas da ti kasni bar koji dan jos. 7 ako mozes da izdrzis.
Test moze da greskom pokaze negativno i najsigurnije ti je izvadis betu hcg iz krvi da budes potpuno sigurna.

A sto se tice simptoma koje si pobrojala, oni su individualni. Ali sto se tice mucnina to je filmski da to krene tako rano u trudnoci. Ako budes od onih koje ih imaju pre ce biti tamo negde od 6.nedelje il i kasnije.

Drzim ti fige!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu gdja meda)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 21:07:19   
gdja meda
Hvala, mama! user posted image

Ma, ne mislim na klasicne mucnine, ali par puta mi se desilo, i to ne ujutru, da osetim nagon da povracam, pa, naravno, ne povracam. 7 dana mi je mnogo, toliko sam nestrpljiva i samo o tome razmisljam, da bih sad, da mogu, uradila i test i betu i ultrazvuk i sve zivo. user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 21:11:04   
New Mom
I kad ti test pokaze pozitivno, na UZ tesko do 6.-7.nedelje da moze dr ista da vidi. A srcanu akciju jos kasnije.
Tako da prva lekcija u trudnoci - strpljenje neophodno!user posted image

I na istu duzinu ciklusa ovulacija ti je mogla biti kasnije pa da je jednostavno suvise rano.
Sacekaj npr. ponedeljak, utorak, pa izvadi betu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu gdja meda)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 21:13:48   
gdja meda
Ma znam, samo pokusavam da docaram koliko sam nestrpljiva. user posted image
A, ako ne dobijem do ponedeljka, svakako tad vadim betu, necu vise moci da izdrzim, iovako se jedem sto je vikend, pa ne mogu nista. user posted image Ma, samo da saznam jesam li (i da bude da jesam), pa cu biti strpljiva.

E da, sta bih trebala da znam sto se radjenja bete tice?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 21:17:03   
Mala Elena
Medo, ja sam isto imala M 7.januara user posted image dakle ako je tako kao sto kazes Ovulacija ti je bila 17.dc ... znaci 15dpo...od ovulacije ti je danas...ne znam, proveri opet..

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 21:22:50   
gdja meda
Da, ali se meni menstruacija zavrsila 13 -og januara, inace mi traje 7 dana, iako taj 7. dan traje samo da bi mi prljala ulozak i nervirala me. user posted image
Ne znam, plodni dani bi, prema mojim racunananjima, trebalo da budu od 18 do 24 januara, a ovulacija 23. Sta znam...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Znaci trudnoće III deo
7.2.2015 22:21:24   
New Mom
Betu mozes bilo koje doba dana da vadis, ne treba nikakva priprema.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu gdja meda)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Znaci trudnoće III deo
9.2.2015 18:01:44   
gdja meda
Devojke, ja danas uradih betu posto nisam jos dobila i rezultat je <0,1 sto bi znacilo da nisam trudna. Sad se stvarno brinem jer mi bas nikad nije kasnilo i ako nije trudnoca, ja stvarno ne znam sta bi moglo da bude i o cemu se radi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Znaci trudnoće III deo
9.2.2015 18:46:18   
Mala Elena
Zelim ti vise srece uskoro!

(odgovor članu gdja meda)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Znaci trudnoće III deo
9.2.2015 19:18:22   
gdja meda
Hvala, Elena!

Moram da priznam da sam se bas razocarala, stvarno sam se ponadala, plus mi je u prilog islo kasnjenje, pa sam bila sva kao leptir... sad razmisljam da nisam rano uradila betu, ali svesna sam da je to - to, nije doslo do greske, ali sta cu, bas sam tuzna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Znaci trudnoće III deo
5.3.2015 9:30:34   
Anoniman
Moji znaciuser posted image :
Zadnjih 7 dana mi se konstantno spava, ossecaj umora i malaksalosti.
Stalno piskim.
Vrtoglavice.
Mucninca.

(odgovor članu gdja meda)
  Direktna veza do poruke: 641
   RE: Znaci trudnoće III deo
5.3.2015 14:30:51   
Lejjan
Prošli mj bila user posted image 1. februara , inače ciklus 30 dana, tj 3 marta trebala da stigne, ali nije je bilo, niti juce, niti danas..

Ali imam osjećaj da prostite ,kao da će sve dol da ispadne..kicma puca,i sta radim samo provjeravam , kao da krene menzes, ali uvijek bude kao neki "zuti iscjedak,odvratnog mirisa"

sad ne znam ili sam opet fasovala cistu, ili je pak ono što više želim..user posted image

_____________________________

| | , crtice kao i ljubav..Dolaze kad se najmanje nadaš <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Znaci trudnoće III deo
5.3.2015 14:43:24   
Anoniman
Lejan uradi testuser posted image

(odgovor članu gdja meda)
  Direktna veza do poruke: 643
   RE: Znaci trudnoće III deo
5.3.2015 14:55:16   
Lejjan
Vjerovala ili ne ne smjem ...

Bojim da se neću razočarati...Sačekat ću još 2 dana..PA da vidimo..Javim vam ^_^

_____________________________

| | , crtice kao i ljubav..Dolaze kad se najmanje nadaš <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Znaci trudnoće III deo
5.3.2015 14:56:30   
Anoniman
Hajde, pa obazveno javiuser posted image

(odgovor članu Lejjan)
  Direktna veza do poruke: 645
   RE: Znaci trudnoće III deo
6.3.2015 7:04:31   
Maraj
Lejjanuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Znaci trudnoće III deo
6.3.2015 8:48:05   
Sosa Mena
Lejjan uradi test i obraduj nas. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Znaci trudnoće III deo
6.3.2015 9:18:22   
adulence

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Moji znaciuser posted image :
Zadnjih 7 dana mi se konstantno spava, ossecaj umora i malaksalosti.
Stalno piskim.
Vrtoglavice.
Mucninca.


uhuhuhu bravo!!!!!

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Znaci trudnoće III deo
6.3.2015 9:20:50   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: adulence


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Moji znaciuser posted image :
Zadnjih 7 dana mi se konstantno spava, ossecaj umora i malaksalosti.
Stalno piskim.
Vrtoglavice.
Mucninca.


uhuhuhu bravo!!!!!



i glava me ubiuser posted image

(odgovor članu adulence)
  Direktna veza do poruke: 649
   RE: Znaci trudnoće III deo
6.3.2015 9:43:21   
Mala Elena
Um, onda sam ja dozivela spontani prosli mesecuser posted image ...ja stvarno imam taj osecaj, jer me stomak otkidao a i ledja, pa rekla sam vece pred ciklus me odvaljivala, ali to je neopisiv grvc koji traje... nikada necu ni saznati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here