|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
26.2.2018 14:40:59   
Srecko47E
Izgleda da ne razmisljamo svi isto o realnim stvarima

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
26.2.2018 22:40:16   
mama Jo
Pa sasvim normalno... ali ta tema je jedno vreme bila akruelna aad bas i ne cujem da pricaju o toms.. kanda se id toga oduatalo, a?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
26.2.2018 23:07:25   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ok. A koliko dajete deci za garderobu za tu istu skolu
Koliko vas u avgustu/septembru kosta garderoba za polazak u novi razred
Obično tada svi obnavljaju garderobu/obucu. Mislim da ce uniforma kostati daleko daleko jeftinije od garderobe koju moramo kupiti jel da

Izvini ali deca rastu i svakako mu moras kupovati , a unoforme nece nosati i po ulici i po kuci...


Pa to jeste ali zasto se onda garderoba obnavlja u septembru pred polazak u skolu. I vise se garderobe kupuje zbog skole jel da. Ja smatram da bi se manje garderobe kupovalo kada bi bile uniforme.
Ne bi bilk klasnog raslojavanja dece sto je izuzetno prisutno. Ne bi ti dete kukalo da nosi adidas trenerku vec bi moglk da nosi i kappa trenerku je l da. Ne bi ti kukalo da mu kupis beneton majicu vec bi nosilo i c&a majicu.
Tako da ja i dalje stojim iza toga da bi roditelje jeftinije kostale jniforme nego firmirana garderoba

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
26.2.2018 23:11:40   
mama Jo
Ja se iato slazem sa Maraj.... manje bi se kupovalo garderobe.... slazem se sa bi se opet videla razlika po nekim stvarima kao sto je perotonica, pribor i ostalo sto je neko jos pisao... ali opet bi bilo drugacijee. Dedinitivno roditelji kupuju najvise garderobe zbog skole, treba svaki dan obuci nesto drugo...

Ali sam i dalje da drzava treba to da obezbedi a ne da roditelji placaju iz svog dzepa... pa za kakve samo silne projekte se izdvajaju milioni, neka se i ovo provuce kao projekat pa da se deci obezbedi kvalitetna garseroba

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
26.2.2018 23:14:39   
Maraj
Pa meni je ok po 1 uniforma. Al sto bi drzava plaćala 3 kompleta.
Vise me izludjuje kad vaspitacice u vrticu traze pare da se kupi i ugradi klima uredjaj ili da se kupe duseci i što šta što se trazi. A opet kazem mislim da bi se fino mogle organizovati srednje tekstilne skole da siju te uniforme po simbolicnim cenama od npr 300 dinara
A deca u srednjoj skoli bi ujedno imala i odlicnu praksu

< Poruku je uredio Maraj -- 26.2.2018 23:15:54 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
26.2.2018 23:18:27   
Mala Elena
Kupovale bismo svakako garderobu, ne traze sva deca markirano. Ja nikada o svojih roditelja nisam trazila tako nesto.
Nisam za uniforme sve i da ih drzava obezbedi.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
26.2.2018 23:22:11   
mama Jo
E Maraj i to je odlicna ideja, nisam o toms tsko uopste ni razmisljala..meni je to potpuno u redu...
Jeste ME, ni ja nikada nisam svojima trazila, stavise uvek sam i bila vrlo skromna, ali danas je to potpuno drugacije... opet ce biti svega- kad odu na rodjendane, kad su izvan skole... ali skola je vaspitna inatitucija, pa neka to bude jedan od vaspitnih metoda...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 0:03:19   
veselicaa
Ja nisam za uniforme,bar ne onako kako se pocelo raditi po skolama(nekim).

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 2:10:01   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Maraj

Pa meni je ok po 1 uniforma. Al sto bi drzava plaćala 3 kompleta

Pa ponekad bi se valjalo i presvuci. Zamisli da dete ne presvlacis 5 dana

Drugo ja kupujem isto . Nista nesto posebno vise u Septembru. Mozda koja stvar jee ipak ih neces slati iscepane i sl.
A to sa.markiranom garderobom..kako ih naucis! Nikad ne bih ocu j majci takvu glupost bupnula. To mozda deca burzuja ili razmazenkovici mogu da prosipaju pricu roditeljima.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 27.2.2018 2:14:02 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 7:29:09   
Maraj
Anck mislila sam da drzava kupi 1 a roditelji ostale 2. Ne da dete ide prljavo u 1 uniformi.
Sto se firmirane garderobe tice. Pricam iz iskustva. Em radim u skoli pa gledam sve to. Em sin moje prijateljice je bio u skoli izvrgnut torturi od vrsnjaka jer je nosio neku bau bau trenerku a ne firmiranu. Patike su mu skidali da vide da li su original. Deca su vam jos mala pa ne razmisljate toliko o tome. Boze zdravlja videcete. Ne traze deca firmiranu garderobu zbog sebe vec da bi se uklopili u drustvo . A ako se ne ukolpe u drustvo bivaju izlozeni vrsnjackom nasilju zbog iste te garderobe....

< Poruku je uredio Maraj -- 27.2.2018 7:31:29 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 7:47:03   
Anck Su Nmaun
Sve ja to znam kako ide u skoli ali ne bih se cimala da dam 10.000 na trenerku eto da bi ono udovoljilo drugarima. Bilo je toga i u nase vreme al nisam se puno cimala. Secam da su tada pocele Air maxice al dobila sam ih kad su mogli da ih priuste a ne po svaku cenu.
Mislim da se u danasnje vreme suvise udovoljava decijim. hirevima.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 7:48:56   
Anck Su Nmaun
A ovo je sto se tice toga da se razlike nece videtii...

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Iako vecina misli da je zbog toga dobra ideja, ne bih rekla. Uvek se to vidi ko ce kakvu imati torbu, pernicu, patike, cime je dosao u skolu i sl.


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 8:03:54   
Maraj
Anck tada nismo svi imali air max patike. Ja ih jesam imala. Medju prvima u skoli....
Ali sada je drugacija situacija. Roditelji su drugaciji. Hleba nece kupiti ali ce kupiti firmiranu garderobu detetu. U nase vreme toga nije bilo
Skidale su se patike jer ih je svako 3.dete imalo. A sada ih ima svako.
Gledam po prijateljicama koje imaju stariju decu. Ne kupuju detetu patike koje su na snizenju. Nece dete da ih nosi jer mu se rugaju u skoli.
Al dobro. Ovo su samo nasa misljenja za i protiv uniforme.... ko da nas neko pita...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 8:11:08   
Misha i Ljisha
Ja sam za. Naravno za komplet ne bih dala vise od 5000. A i bilo bi lepo da drzava obezbedi bar jednu uniformu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 8:23:37   
Anck Su Nmaun
Ne razumem kako neko vidi da li su patike bile na snizenju user posted image to je ista roba i po redovnoj ceni.
Naravno ..rzmenjujemo misljenja. Ali opet kazem necu da robujem tome, a tako cu i svoju decu uciti.

Pa bilo je i onda i Leviski secam se wooow ko ih je imao, nemoj reci da nije. Air maxice i ostale marke Al mene nije doticalo prozivanje, nesto se i ne secam da ga je bio, verovatno jer me tako nesto nije interesovalo.

Nemoj misliti da ima necu kupovati, hocu i sad imaju markirane ali meni i mm to nsita ne znaci pa tako cu gladati da i njih tome ucim. Sto bi svaki drugi roditelj trebao da radi pa ne bi bilo problema.

Opet kazem sve i da je tako, unofrma tu nista nece resiti. Opet ce se razlike videti na drugim stvarima, a uniforma ili ce se nositi preko nase garderobe (koju opet mi finansiramo svakako( o tome pricam) ili ce biti do tela pa ce morati da je bude onda 5 komada.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 8:52:18   
Mala Elena
Tako je Anck.user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 8:55:20   
Dora89
Sve i da u školi svi budu jednaki, van škole će se videti statusni simboli. Npr. koji roditelj po dete dolazi u Mercedesu.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 9:29:49   
Maraj
Anck ti ih ucis da ne robuju markama i to je super. A hoce li te slusati kadabudu bili 5 / 6..razred. nazalost tada ih vise drustvo "vaspitava" ne roditelji

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 9:33:31   
Dora89
Bojim se da deca više traže markirane stvari da bi se uklopili u društvo, nego što oni lično to žele.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 9:33:46   
Anck Su Nmaun
Pa onda nek im drustvo kupi trenerku od 100e user posted image user posted image
Dok ih ja finansiram mislim da ce biti po mome user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 10:17:14   
Maraj
Lepo je anck sto tako razmisljas. Moja prijateljica, cela nnena porodica je agoniju prezivljavala jer je njeno dete bilo izlozeno vrsnjackom nasilju jer je nosilo kappa trenerku. Meni je i kappa ok, ali dvanaestogodisnjacima nije

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 10:18:53   
Dora89
Užas! Kućno vaspitanje, nisu to deca sama smislila.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 10:25:06   
Anck Su Nmaun
Ne znam...gledam da udovoljim njihovim zeljama u granicama normale. Ali verujem da nikad necu preterivati jer smo i mm i ja po tom pitanju nekog (po mom misljenju) zdravog razmisljanja.

A sto se tice vrsnjackog nasilja toga ce uvek biti bilo zbog garderobe ili bilo cega drugog, znam iz iskustva.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 10:27:38   
Dora89
Ja ću se truditi da po statusnim simbolima moja deca ne odstupaju od većine. Ne moraju i ne treba da budu među najskuplje obučenom decom, ali da ne budu ni predmet podsmeha, nego kao svi ostali.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Uniforme u školama DA ili NE
27.2.2018 10:32:31   
Anck Su Nmaun
Pa tako nekako user posted image

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here