|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
18.11.2017 13:49:29   
MamaNecaVo
Naravno.
A roditelji trebaju sto vise deci da pricaju.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 2:56:10   
mimica11
Moja oba deteta su isla kod logopeda od neke 5. godine. Mislim da pre toga moze, ali umereno koliko dete moze da isprati

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 12:02:05   
MamaNecaVo
Vrlo je bitno raditi sa detetom i kuci.
Meni se scodja rad logopeda koji zadaje domaci.

(odgovor članu mimica11)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 12:23:27   
Misha i Ljisha
Moj neki plan je da ako R ne savladamo do jeseni odvedem je kod logopeda. E sad ja se sve nadam da ce ona to sama.

Imamo jos vremena do skole pa se ne opterecujem

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 15:30:54   
dddaca
Jos nismo isli kod logopeda. Slusam savete kako treba jos sacekati, jos je mala, ali onda neki put cujem kako pravilno izgovaraju odredjene glasove njeni vrsnjaci i zapitam se da li gresim.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 15:32:37   
MamaNecaVo
Klinac od zaove je krenuo sa 4.5 god
Logoped rece da su mogli i ranije jer bi dete brze napredovalo.
Mada...Nisu sva deca ista

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 15:35:34   
Misha i Ljisha
Mi smo sa pune tri godine isli u razvojno savetovaliste kod pedagoga, psihologa i logopeda. Tad je logoped rekla da sa njom nece biti problema i da ce ona to sama jer mogla je D da uradi sve sto je pitala logoped. I usta da namesti i sta ja znam. I ja verujem da ce to R odjednom da "ispadne"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 15:53:04   
Rosita
Ljiso, i mi imamo R. Tu i tamo malko mekse je i LJ. Pa posto je samo to, mislim da je ok do jeseni sacekati da samo ispadne.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 15:58:24   
dddaca
Mi umesto r kazemo j, po neko slovo proguta, ali hoce da saradjuje, kad je ispravim trudi se da pravilno izgovori ali joj bas i ne ide uvek. Zato mislim da sacekam mozda jos malo

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 16:37:14   
mama Jo
Moja J.isto ukosto R kaze L ili Lj nekada...
Isto mislim da su to faze sve dok ne dodje do pravilnog R...
Ali ja verujem da sto se ode ranije da su brzi i bolji rezultati u napredovanju

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 17:30:56   
MamaNecaVo
Neko moje misljenje je da sa decom treba sto vise vezbati posle posete logopeda ili pre.
Naravno,zavisi i od deteta da li zeli da saradjuje.
Ima dece koja zsvoje neke reci i nema sanse da ce pricati pravilno.Kod logopeda ponovi,ali kroz razgovor tera po svom

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 19:29:41   
Sanjica26 RR
Mi idemo od trece godine kod logopeda. Ona je pricala, ali nerazgovetno. Sad je super. Bas sam je pitala kad treba deca najranije kod logopeda posebno ako dete ne prica. REkla je od druge godine.
Ljiso, taman je pravo vreme kad podje u predskolsko da ispravi to slovo. Mnoga deca krenu u prvi razred lose izgovaraju R i L. Sa T sam isla jako kratko, jer je ona to brzo savladala. SAmo su joj trebala nekoliko casova i to je to.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
27.1.2018 21:09:18   
MamaNecaVo
Sanjice,da li idete privatno ili drzavno?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
8.3.2018 7:12:08   
Dora89
Pa, ako ima indikacija, prema proceni stručnog lica. Ostalo je do našeg rada sa detetom i do sposobnosti deteta.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
24.3.2018 15:34:43   
mati
Mitar jos uvek ne izgovara Р,Ч,Џ,Ш,Ж a Matija je nekako sve znao od kako je progovorio.
Pitala sam pedijatricu, ona laze vec smo zakasnili, kad krenu u skolu kasno je user posted image
Odvela sam ga kod Gorana Malovica, ovde je na glasu, a ovaj moj sin nije htro da zine, ma ni da otvori usta, da zna covek u cemu je problem. Reko mu da kaze zaba, on cuti, da kaze suma, on cuti, udrvencio se i ubaksuzio... Poludela sam.
I napisao nam da dodjemo juna, kad bude blizi petoj godini i malo poraste za saradnju.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
24.3.2018 17:22:24   
Misha i Ljisha
Mati ne razumem sto je kasno. Pa moja D propricala otprilike sa 2 i nesto. A PRosle godine sa 4 si je onako razumeo a sad bas lepo prica, skoro sve je sama ispravila osim tog R

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
24.3.2018 20:08:52   
IvanaSK RR
Mi čekamo jos mesec, dva pa ako ne proprica zakazujem kod logopeda. Mada je dr pre mesec dana rekla da mozemo da ga posetimo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
24.3.2018 20:13:07   
vocicana
Ivana, maca nista ne govori? Ili prica ali lose izgovara.
Ja nisam razmisljala o tome. Damjan ponavlja stvari koje cuje i polako sklopi recenicu, ne kao mi ali ga razumem.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
24.3.2018 21:51:49   
Misha i Ljisha
Ivana ja sad bila u temi beba ne prica jer se secam kako sam kukala da sva deca oko nas pricaju a moja D ne prica. Pojasni malo sto kaze vocicana jel brblja? Jel kaze bar nekih 30tak reci?Moja je kasno propricala. Evo je sad mm kaze za nju da je nekad kao navijena. user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
24.3.2018 23:21:04   
jess021
Neka me neko ispravi ako gresim, ali mislim da logoped nije bas adekvatan izbor u slucaju kad dete ne prica tj. mozda je najbolja kombinacija sa psihologom.. Pre svega mislim zbog toga da bi dete pricalo najpre mora da razume, znaci prvo treba raditi na razumevanju a govor onda dolazi sam po sebi.
Ivana, da li ne prica uopste? Da li razume sta joj vi pricate? Da li izvrsava naloge?


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
24.3.2018 23:28:45   
Misha i Ljisha
Jess slazem se. Logoped je tu da ispravlja ali ako nema sta da ispravi tj ako dete ne prica onda nema svrhu. Eventualno kao neki "procenitelj situacije"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 12:58:09   
mati
Ljiso i meni je cudno, jos se ja vodila ovom temom pa racunam neka ga dok ne napuni pet, nisam nikad imala iskustva sa tim, Maki je od starta lepo pricao i savladavao slova. Bas me zatekla.
Ali eto logoped isto misli da je rano, jer on super prica, samo ta slova, pa da se malo uozbilji i da krenemo ako do tad sam ne savlada.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 13:04:54   
Sanjica26 RR
E, pa to ti je slucaj kao sto ni mi sa T nismo imali uopste problema sa govorom. Onda sam ja preuzela stvar u svoje ruke i odvela Sofi sa 3 godine kod logopeda. Napreduje ali ne onakvom brzinom kakvom bih ja zelela. Vezbamo sa njom i plus ide sa logopedom. Najlepse se izrazava dok recituje. Npr, ona ta slova koja pominjes odlicno izgovara osim slova R. Sad vezbaju i njega.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 13:15:07   
IvanaSK RR
Maca uopšte ne izgovara reci, tj. zna da kaže mama, tata, baba, deda. Brblja po ceo dan, ali je nista ne razumemo. Izvrsava sta joj se kaze, razume. Uglavnom. Nekad nece, al to je mislim kad joj ne odgovara.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 13:24:31   
Milena18
Ivana, mislim da nemaš razloga da brineš. Znam za decu koja nisu govorila ništa, pa sa dve - dve i po godine odjednom propričala. Važno je da ona razume šta joj govorite, zna nazive stvari u kući, pokazuje prstom kad je pitate gde je nešto. Videćeš, za par meseci će ona propričati fino.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here