|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.5.2013 20:41:01   
Cvrčko

IZVORNA PORUKA: MarijaBg
2 meseca i 7 dana 6650, 65 cm user posted image Glista moja user posted image


Moja curica je sa 5 meseci bila 65cm i 6850gr user posted image Sad smo 5 i po i mislim da baš gazi preko 7kg-teška mi je na ruku ufff! user posted image

A da li neko ima slučaj da mu dete baš malo, malo jede, a baš fino dobija na kilaži? N jede samo pet puta na dan i to već duže vreme, od trećeg meseca, sa 4,5 meseca smo počeli sa milupinim žitaricama, a od prošlog ponedeljka smo počeli sa povrćem. Dakle sad pije samo tri mleka dnevno i to ne više od 160ml po obroku, a porcije kašica su smešne. Hoću reći da mi je sin mnogo više jeo, a manje napredovao. A ona kao vrapčić i svaki mesec dobije preko 700gr... Inače vrlo je čvrsta, već sedi sama bez oslonca i po ceo minut, a ako je povučem za ručice stoji kao daska user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.5.2013 22:02:40   
Rosita
Moje dete sad ima problem s jelom zbog grceva i gasova pa se molim da ne oslabi... a do sad je, Cvrcko, dobio 1900 g za nepuna dva meseca.On samo sisa, samo jednu sisu po obroku, max 10 minuta, pa eto... a vide'emo kako 'e se sada[nje slabo jelo odraziti.

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.5.2013 22:17:07   
lady_b
Joj Rosita super, 1900gr, mašala user posted image
Moj je na početku počeo da gubi na kilaži, ali sada otkad ga prehranjujem dobio je 900gr za 17 dana.. Ali bih tako voljela da samo siki..ali izborićemo se, nadam se..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.5.2013 22:24:26   
Rosita
Joj Lady, ali sad su krenuli problemi pa jedva cekam sl.sedmice da vidim sta se desava... a bas je ranije lepo ruckao i zavrsavao posao za 5/10 min... kakvi podoji od 20 i vise min, toga kod nas nije bilo.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
14.5.2013 22:52:24   
mica0
2002m i moja N. je sa 4 meseci i 1 nedelju imala 6250 user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 9:10:43   
Snelle
Mi smo u ovom prvom mesecu dobili 1.560gr tako da sad imamo 4.750gr. Kako sam se nadala dobro je ispalo. Opet, seka je bolje napredovala pa sam se malko smorila....

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 9:30:54   
2002m

IZVORNA PORUKA: mica0

2002m i moja N. je sa 4 meseci i 1 nedelju imala 6250 user posted image
spremne za kupaciuser posted image leto se treba docekti u top formiuser posted image user posted image
Snelle,to je odlicnouser posted image sta bi tiuser posted image

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 9:35:59   
Snelle
Ma znam da je super, nego sve kapiram dečak je, pa treba više da napreduje od devojčica, tj. više nego što mu je sestra dobila prvi mesec user posted image Nikad majci ugoditi user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 9:50:39   
dijana1*
Snelle pa lepo napreduje user posted image
Mmmm ma ne brini se, ima vremena snajka ce to popravitiuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 9:51:47   
2002m

IZVORNA PORUKA: Snelle


Nikad majci ugoditi user posted image

user posted image user posted image u pravu si,uvek brinemo i trazimo problem gde ga nemauser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 10:43:05   
Rosita
Snelle, znas li ti da je meni jedna pedijatrica u dz(izem joj skolu) rekla da je 1 kg za mesec MNOGO. Tako da se pokrijes usima jer si ohoho prevazisla kategoriju mnogo :). Joj da je meni da mi dete opet normalno jede, pa nek dobije koliko god!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 10:55:39   
adulence
rosita pa jeste prilicno,ne mnogo ali poprilicno jeste,oko sebe imam bebe koje su dobijale po 700-800 g i pedijatri kazu da je to normalno,sto i jeste,ali opet sa druge strane moja Iva je za dva meseca nabacila 2700g pa mi ni tada nije rekao mnogo je...ko ce ga znati...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 12:00:04   
lokica77
5 meseci i 5 dana
7100 i 72cm user posted image user posted image mama prezadovoljna user posted image

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 14:24:49   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Rosita

Snelle, znas li ti da je meni jedna pedijatrica u dz(izem joj skolu) rekla da je 1 kg za mesec MNOGO.

Cvrc Milojka user posted image Nema ta pojma! A što je mnogo? Da neće našoj deci kosa sporije da raste, ili će manje da kake i piške, ili će im možda biti povišen holesterol od maminog mleka? user posted image Ja slušam samo svog pedijatra, a ona ne kaže da je to mnogo.
Šta je problem sa tvojim detetom, nisam u toku?


< Poruku je uredio Snelle -- 15.5.2013 14:25:42 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 15:04:26   
Rosita
U najkracem, od petka ima takve bolove u stomaku- grceve, gasove da od ranog jutra do 1, 2 ne moze da sisa, stenje, uvija se na sisi, place, crveni, zadnji put je kakio juce ujutru a ranije po 5- 6 puta... bili u Tirsovoj... sve ok a problem perzistira user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 15:08:45   
madre
snele, a koliko je trebalo da dobije da bi ti bila zadovoljna?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 15:39:34   
Snelle
Joj Ružice, identičan problem i mi imamo! Znaš li koliko sam se puta ovih dana setila tebe i one tvoje priče "po ceo dan spava na meni....". Tako i kod nas od pre nekih nedelju dana. Dok mi je u naručju spava, kako ga spustim u krevetac, kao da sam ga spustila na trnje, odmah kreće stenjanje, vrpoljenje i plakanje. A to uvijanje na sisi propraćeno kidanjem bradavica....uh! Daješ li mu šta protiv grčića? Ja sam kupila neki Fructus čaj za dojilje pa pijem jer moje dete ne podnosi ni vodu, niti bilo šta drugo što nije mleko, pljuje odmah i gadi se, pa moram ja da pijem nešto kako bih mu pomogla. I da, ja mislim da u toku 24h imamo više od 10 podoja. Niti gledam na sat, niti merim koliko siki. Kad god traži dobije, pa makar sikio 5 minuta. Mislim da je jako važno da sike kad imaju grčiće, jer dolazak novog mleka "isteruje" prethodno mleko iz creva, kao i gasove.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 15:55:01   
Rosita
Ajd pišem ti u temi grčevi da nas ne bi opominjali.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 16:02:36   
Anoniman
Filip 29.03. 3450g i 49cm
danas 5400g i 57cm

(odgovor članu Rosita)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
15.5.2013 16:02:45   
Anoniman
Filip 29.03. 3450g i 49cm
danas 5400g i 57cm

(odgovor članu Rosita)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
16.5.2013 13:24:26   
Maslacak15
Evo i nas sa prve zvanicne kontrole kod pedijatra. Prethodno merenje sa tacno mesec dana je bilo kod babice/patronazne.
Sledeci bilans:

9.04.2013. 4 065 gr 53 cm
16.05.2013. 6 100 gr 59 cm ( 5 ned+3 dana)

i dalje nema potrebe za dohranomuser posted image , osim ako to ne cini sam krisom nocu zavlacenjem u frizider, sto je moja pretpostavka posto sam zabezeknuta kako napreduje samo od mog mlekauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
16.5.2013 13:59:16   
Snelle
Maslachak, e to se zove napredovanje! user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
16.5.2013 14:04:03   
bea83
Maslačakuser posted image user posted image user posted image  znači ima još beba koje su nagurale po 2kg za mesec danauser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
16.5.2013 19:36:07   
Maslacak15
Naravno da ima bea, sve je indivudialno. U mom slucaju cak teorija da se uz dohranu bolje napreduje ne vazi. Naime prvog sina sam pocela posle 10 ak dana da dohranjujem ( dojenje + flasica) i imao je na prvoj kontroli 5,8 kg iako je bio na rodjenju 300 grama tezi od mladjeg brata. Naravno 5,8 kg je isto prilicno i svi su komentarisali kako to eto mora da je Nestle zasluzan. E pa ocigledno u mom slucaju iskljucivo dojenje je donelo jos veci dobitak u kilazi sa drugim malisom... Genetika je cudo.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
17.5.2013 8:16:26   
bea83
moj je isto mnogo više napredovao na mom mleku (doduše izmlazanom pa na flašicu) nego posle kad smo prešli na dohranu, prva dva meseca ukupno je nabacio oko 3,5,kg a posle je gurao po kilo skoro do 7mog meseca

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here