|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 11:53:14   
cockic
e sad sam videla da prolife i ima i u kapsulama.ja sam petru davala samo ovaj iz bocice.i pokazao se kao najbolji za jace stomacne viruse.

a nisu losi ni linex,probiotik,liobif.a taj prolife sam petru davala kad je imao 16-17 meseci,nisam pre.jer je imao stomacni virus kad je krenuo u vrtic po tome pamtim.a liobifa u ampulama nema vec neko vreme.a kupila sam pre neki dan linex kapsule i to im sad dajem.i jednu ampulu prolife da se nadje.123din sam je platila.a vidim na netu da je kutija kapsula prolife 850 a ima ih 20,to se vise isplati nego ovaj u bocicama.kad bi ga prodavali na pola kutije dodje kao bilo koji drugi probiotik.

i za kapusle prolife pise da moze da se otvori kapsula i pomesa sa vodom ili mlekom.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 12:26:22   
bea83
Elektrolite dajem Humanine

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 12:31:29   
Olga75
ja dajem probiotic forte ali ona moze da proguta kapsulu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 15:43:08   
Anoniman
Ne mora da proguta kapsulu, moze i majka da otvori kapsulu i umesa prasak u vodu, s obzirom da je malo dete u pitanju.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 579
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 16:43:14   
Olga75
Licko , moze i da istrese mama sadrzaj kapsule , ne znam cemu ta tvoja konstatacija , mislim rekla sam da MOJE dete moze , zna , ume i hoce da proguta kapsulu
a svaka mama se bori sa SVOJIM detetom
mislim ne kapiram user posted image
evo : mozete da istreset_e sadrzaj kapsule
mada kad bi sad raspredali o kojecemu pitala bih se : zasto onda to kapsuliraju a ne prodaju kao prasak ???
mislim ako se nesto kapsulira verovatno postoji razlog ha ? ili mozda ne ???
i tako

< Poruku je uredio Olga RR -- 21.8.2013 16:44:04 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 18:06:48   
Anoniman
Dala sam savet majci koja ima malo dete, a i ja tako dajem svom detetu,pa rekoh mozda ce koristiti. A, o razlozima kapsuliranja mozemo na nekoj drugoj temi, jer sam strucnjak te oblastiuser posted image
Izvini, ako sam te necim uvredila, nije mi bila namera, ponavljam, htela sam samo da na brzinu napisem nesto korisno, ne citajuci unazad postove mnogo.Izvinjavam se jos jednom.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 581
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 18:13:06   
Snelle
Mame, molim vas za mišljenje jer sam ja više luda od razmišljanja. Da li je po vama normalno da isključivo dojena beba poslednja dva meseca ima samo i jedino skroz tečne stolice, koje bi se mogle nazvati prolivastim da se ne javljaju jednom na svaka tri dana?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 18:27:45   
Olga75

IZVORNA PORUKA: licko

o razlozima kapsuliranja mozemo na nekoj drugoj temi, jer sam strucnjak te oblastiuser posted image


nisi me uvredila ali tema ima ihahaj strana i postavljena je jos 2009 , znaci garant je neko vec napisao da daje prasak a baci kapsulu
a sad te ozbiljno pitam : zasto probiotika kapsuliraju a ne prodaju kao prasak ?
mislim ima npr probioimunokid - neki probiotik , znas kad kazes da si strucnjak pa predpostavljam da si farmaceut znaci zasto je taj probioimunokid prasak a probiotic forte kapsula ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 18:29:00   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Snelle

Mame, molim vas za mišljenje jer sam ja više luda od razmišljanja. Da li je po vama normalno da isključivo dojena beba poslednja dva meseca ima samo i jedino skroz tečne stolice, koje bi se mogle nazvati prolivastim da se ne javljaju jednom na svaka tri dana?

Snelle vrucina je , mozda unosi vise tecnosti pa je stolica redja a mozda ide neki zubic

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 18:39:46   
Agripina

IZVORNA PORUKA: Snelle

Mame, molim vas za mišljenje jer sam ja više luda od razmišljanja. Da li je po vama normalno da isključivo dojena beba poslednja dva meseca ima samo i jedino skroz tečne stolice, koje bi se mogle nazvati prolivastim da se ne javljaju jednom na svaka tri dana?


Moja cura je stalno imala rijetku stolicu, dok nismo prešli na čvrstu hranu, i to bar dva puta dnevno, ali da budem iskrena, mene to nije pretjerano brinulo, jer je lijepo napredovala. Valjda sam mislila da je normalno da je stolica rjeđa ako samo doji. Kada su zubići krenuli bio je to više proliv, sa sluzi. Sad kad razmišljam o tome, možda je bilo i do mene, jer mi je neko kasnije rekao da ako majka pije puno mlijeka dok doji, beba ima rijetku stolicu. Nemam pojma da li je stvarno tako, nisam neki stručnjak.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 18:43:54   
Snelle
Agripina, ja ne pijem uopšte mleko, jer moja beba ima intoleranciju na kazein (u šta btw sve više sumnjam). A što se tiče unošenja više tečnosti, vodu neće da pije, a već duže vreme sisa samo minut-dva, jedino kad se uspavljuje duže sisa.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Proliv kod beba
21.8.2013 22:52:35   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: licko

o razlozima kapsuliranja mozemo na nekoj drugoj temi, jer sam strucnjak te oblastiuser posted image


nisi me uvredila ali tema ima ihahaj strana i postavljena je jos 2009 , znaci garant je neko vec napisao da daje prasak a baci kapsulu
a sad te ozbiljno pitam : zasto probiotika kapsuliraju a ne prodaju kao prasak ?
mislim ima npr probioimunokid - neki probiotik , znas kad kazes da si strucnjak pa predpostavljam da si farmaceut znaci zasto je taj probioimunokid prasak a probiotic forte kapsula ?

Ne samo probiotik vec i druge lekovite supstance se kapsuliraju zbog toga sto treba da deluju u crevima ili je tu najbolja apsorpcija i najbolja bioloska raspolozivost samog leka. Kapsula (u pravom smislu te reci, kao omotac ili nosac lekovite supstance) u najvecoj meri prodje neostecena kroz zeludac do creva i tek tu se posredstvom razlicitih enzima razlozi, a onda prasak (lek. supstanca koje obicno ima najmanje, najvise je tu pomocnih supstanci) odlazi u krvotok. Probiokid imuno je probiotik sa dodatkom cinka i namenjen je bebama i mladjoj deci koja ne bi mogla da progutaju kapsulu. Potrudila sam se da objasnim na najprostiji nacin, onako kako objasnjavam deci u skoli, jer sam prof farmaceutske tehnologije.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 587
   RE: Proliv kod beba
22.8.2013 0:22:28   
jovicaa
snelle a koje je boje ta stolica?
meni su obojica imali jaaaako tecne stolice dok su samo sisali, kao proliv. posebno aleks, bukvalno je strckao tecnost posle svakog podoja. ali bilo je zuto, pa nismo previse brinuli.
ja mislim da tecna stolica jednom u tri dana nije zabrinjavajuca. kod dojenih beba je normalno da je tecna stolica, posto uzimaju samo mleko.
a i mozda mu je bas zato tecna, zato sto je na svaka tri dana, pa kada krene... roketeuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 22.8.2013 0:23:15 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Proliv kod beba
22.8.2013 9:23:33   
Maslacak15
Snelle draga,
Mom bebcu su stolice iskljucivo tecne i uglavnom kaki na svaka dva dana ponekad i redje. Nekad imaju malo cvrstine ali mislim nikad vise od konzistencije milkshejkauser posted image . Boja je senf zuta.Iskljucivo je dojen, nikad mu nisam davala ni caj ni vodu. Nikad nismo uzimali probiotike. Problemi sa bljuckanjem su se drasticno smanjili sa nekih dva ipo do tri meseca. A s obzirom da ima neverovatnih 9,5 kila sa nepunih 4,5 meseca ocigledno da nema problema sa absorpcijom hranljivih supstanci iz mleka.



< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.8.2013 9:24:40 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Proliv kod beba
22.8.2013 9:56:34   
Olga75
Licko , hvala na objasnjenju , znaci farmaceuti kapsulom samo poskupljuju lekove user posted image ( sala mala ali svaka sala po istine )
nego da se vratim na proliv , eto mi ga nemamo
a ta jedna redja stolica u tri dana definitivno nije proliv

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Proliv kod beba
22.8.2013 14:15:45   
Snelle
Hvala vam na odgovorima. Ćerka nikad nije imala takve stolice pa sam bila zatečena.
Jovo, zlatno žute su, ili ko više voli senf žute.
Maslačak, ni ja mu ne dajem čajeve, vodu (probala sam u par navrata ali nije zainteresovan), dakle isključivo samo dojenje, pri čemu ja ne jedem mlečno, soju i jaja. Pomislila sam da konzistencija stolice ima neke veze sa time možda, ali ako je i kod vas takav slučaj onda definitivno nije do moje jadne ishrane. Nismo toliko krupni kao vi, ali je za četiri meseca dobio 4.5kg tako da bih rekla da je sa te strane zdravo, napredno dete. Nema nikakvih drugih tegoba, osim kažem tih tečnih stolica. Sinoćnja je bila posle 5 dana i bila je toliko tečna da dok sam ja skinula pelenu, ona je već sve upila. Htela sam da nosim uzorak na koprokulturu ali nisam imala bukvalno šta da uhvatim, ništa nije ostalo na površini user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Proliv kod beba
22.8.2013 14:18:59   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Snelle
A što se tiče unošenja više tečnosti, vodu neće da pije, a već duže vreme sisa samo minut-dva, jedino kad se uspavljuje duže sisa.

Sisa onda samo ona vodenasti deo, a ne i masnije mleko kasnije.
Ako neće da nastavi podoj, probaj da masiraš tu dojku i da se izmlazaš direkt u usta, da krene veći mlaz. Tako će verovatno nastaviti pa će povući i masniji deo. Možda onda stolica bude veće konzistencije.

Btw, Kolji je i dan danas takva stolica, a davno ne sisa i definitivno nema alergiju na kazein.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Proliv kod beba
22.8.2013 14:20:02   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Olga RR

a ta jedna redja stolica u tri dana definitivno nije proliv

Da, proliv je više od 3 tečne (ne ređe) stolice na dan.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Proliv kod beba
22.8.2013 14:31:13   
Snelle
NM, i ja sam pomislila da je tako zbog onog prednjeg mleka, ali od čega onda tako lepo napreduje? Nema mi logike user posted image
Nije tema, ali prekida sisanje odmah nakon prestanka otpusta mleka. Jel tad još uvek u pitanju prednje mleko?

< Poruku je uredio Snelle -- 22.8.2013 14:34:28 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Proliv kod beba
22.8.2013 14:35:29   
New Mom
Treba da sisa više od 5 min. da dođe do "zadnjeg" mleka.
I Kolja je to radio. I napredovao i pored takvih stolica.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Proliv kod beba
23.8.2013 22:46:37   
jovicaa
da i maksim je jedno vreme cak sisao minut, dva a tada je jos uvek dobro napredovao, nema pravila... snelle ja mislim da je sve ok i da mozes da se opustis, da nije proliv.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Proliv kod beba
23.9.2013 21:45:23   
Sanchy
Evo i mene na ovoj temi..M. je dobio proliv,pet tecnih stolica dnevno od kojih se i ojeo prilicno pa imamo u stvari dva problema,,e sad vezano za temu elektrolite sam uzela humanine i na uputstvu pise dnevno do osam bocica od po 200ml beba u utom uzrastu sme da popije..sto znaci da se on bebi ne daje na kasicicu,pa neka pauza ,vidim ovde da ste tako davali neke druge elektrolite,,negde na netu sam nasla i da se posle svake prolivaste stolice da 50 do 100 ml elektrolita da beba popije vezano za humanu pa me interesuje gresim liuser posted image ..ili je to tako

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Proliv kod beba
23.9.2013 22:17:37   
Sanchy
Probiotic sam uzela imuno od Ivancica nije hteo danas ,mozda pet kasicica,mozda bolje da uzmen Biogaia kapi,,to smo koristili kad je imao grciceuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Proliv kod beba
23.9.2013 22:28:16   
Torbica
Sto se elektrolita tice, nemam iskustva a sigurna sam da od 5 prolivastih stolica nece tako lako dehidrirati. Ja sam starinski lecila prolive kod mojih, dakle kao sto si pisala, dijeta, s tim da sam skuvan krompir, pirinac posolila i smiksala tu slanu vodicu sa povrcem. Od voca sam davala bananu. Ovako, ako mi probiotic i dijeta za 2 dana ne resi, dajem Smectu, ona je adsorbens i pomaze kod intoksikacije kod koje probiotik ne deluje. Razmuti se kesica u prohladjenoj i ohladjenoj vodi, u 50 ml, i daje se u tom uzrastu 1 kesica dnevno. Uz dijetu i dalje. I ovo bi mi uvek pomoglo, ako probiotik nije. Nismo nikad imali komplikacije, nismo stigli do dela gde treba rehidracija. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Proliv kod beba
23.9.2013 22:29:34   
Torbica
Prohladjenoj i prokuvaloj! Hihi, prohladjenoj i ohladjenoj! To zato sto me mm ometa! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here