|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 9:45:53   
Olga75
neki probiotik svakako , mozda je zbog mleka a mozda je i virus
enterofuryl ne bih koristila na samom pocetku
mozda je najbolje da odete kod pedijatra

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 9:48:38   
Rosita
Plus ishrana- pecena jabuka, banana, pirinac, pirincana voda. Najbolje kod pedijatra ipak.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 9:51:34   
Klarita
Ja ne bih kod pedijatra jos uvek, nije alarmantno, a u cekaonici moze da pokupi svastauser posted image
1.sto bih ja uradila je da dam mleko bez laktoze (ima ga nestle, ne znam da li ima bebelac, no da se proveriti)
2.dijeta uz namirnice koje navede rosita
3.rastvorila bih mu probiotik u malo vode
4.ukljucila nesto od elektrolita


Dijana, proci ce brzouser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 9:54:04   
Anoniman
Dijana, daj mu kuvanog krompira, pirincane vodice, pecene jabuke, bananu, ja Uni dajem linex probiotik, ali posto je ona sada starija, cele ove nedelje joj dajem Enterofuril sirup on moze za decu stariju od 2 godine, a i meni u tim situacijama jedino pomaze njihov lek...

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 629
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 9:54:47   
branki*
pa,dobro,da,sto se tice enterofurila,naravno,ako probiotik ne pomogne,konsultuj dr,mozes i telefonom.ja bozinu dr za te takve stvarcice uvek zovnem na mob,pa se dogovorimo da li da dolazi ili moze telefonom da me posavetuje.
da brzo prodje!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 9:58:30   
Klarita
Konsultacije telefonom, zasto da ne. Samo da se ne vodi dete da se dodatno maltretira, jer procitala sam u Razgovori mama, nije alarmantno.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 14:13:22   
dijana1*
Hvala vam puno.
Kupila sam caj od dunje, humanine elektrolite, probiotik i bebelac bez laktoze.
Nervozan je i dalje ima proliv. Ako mu danas ne bude bolje vodim ga kod dr.
Sto Klarita kaze samo mi treba da u cekaonici jos nesto pokupi.
A mm od srede ujutru isto ima proliv i povracanje. Razvalilo ga je. Tako da je moguce da je preslo na Kostu.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 14:21:41   
Klarita
Uh, bre, Dijana, moguce onda user posted image Ljubi lepotana i samo dijeta, rehidracija, probiotik i mleko bez laktoze. Videces, prolazi brzo user posted image K je pre neki dan bila user posted image Drzi se i mazi dusu nasu malu.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Proliv kod beba
20.5.2015 22:53:09   
Jole84
Mi smo danas probale Kravicu, popodne, i kad se probudila krenuo je proliv...user posted image I to baš. Ima sigurno 5,6 puta da je kakila...guza se strašno ojela. Šta da radim? Da li da je vodim odmah sutra kod dr?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Proliv kod beba
20.5.2015 23:11:51   
veselicaa
Jole i moja A, je dobila proliv kada je prvi put probala mleko.Ako se nastavi i sutra vodi je obavezno kod dr,vidim po tikeru da je mala a proliv moze da izazove dehidrataciju pa bolje na vreme leciti.Brzo ozdraviteuser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Proliv kod beba
20.5.2015 23:18:38   
Jole84
Hvala ti Veselice user posted image
ona je probala već kravlje mleko skoro, ali sam joj davala postepeno u hrani, na primer u grizu ili sa čokolinom, i sl...i nije imala nikakvu reakciju. Zato sam se baš začudila danas, nije joj se ni dopalo, a popila je bukvalno 2 gutljaja. Jeste li vi nastavili nakon toga, probala još koji put?
Šta mogu noćas da uradim, da joj dajem malo više vode, da ne dehidrira?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Proliv kod beba
20.5.2015 23:23:49   
veselicaa
Moja A, je probala domace i popila je mozda pola case a nastavila sam da joj spremam hranu sa mlekom,tipa proja,pite,kolaci i nije joj smetalo.Tada je imala oko 15 meseci i verovatno je to domace mleko bilo prejako za nju iako sam ga razblazila.Inace sada ne pije cesto mleko,retko kada popije jednu casu uz dorucak ali obozava mlecne proizvode.
Veceras joj daj neki caj,koji voli da pije jer ce joj smiriti stomacic i naravno sto vise vode.Ne bi trebalo da dehidrira do sutra,dok je odvedes kod dr.Jel povraca ili samo proliv?

< Poruku je uredio veselica -- 20.5.2015 23:24:49 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Proliv kod beba
20.5.2015 23:26:54   
Jole84
Samo proliv, ne povraća...a noćnu tj jutarnju dozu AD mleka (Humana) smem da joj dam? Nema šanse da ona izdrži noć na vodi i čaju...user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Proliv kod beba
20.5.2015 23:32:34   
veselicaa
Ja mislim da Ad moze,ona to inace pije,jel da?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Proliv kod beba
21.5.2015 8:46:48   
vonavoj
jole,a da probas da joj das mleko bez laktoze..znam da je moja to pila kad je imala proliv i obavezno probiotik,meni je najbolji prolife..ima ih u ampulama (najbrze deluju) i u kapsulama koje rastvoris u vodi!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Proliv kod beba
1.6.2015 21:48:53   
Jole84
Hvala Von, što si jedina pronašla vreme da odgovoriš, mi smo baš zakasale sa prolivom a i još što šta nas snašlo.
Mleko kravlje će da sačeka bogami neko vreme...koje je to bez laktoze? Nama proliv nije bio zbog mleka, nego stomačni virus.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Proliv kod beba
8.6.2015 19:35:23   
mika79
Mihajlo ima stomačni virus, proliv i povraćanje i to traje već četiri dana, vodila sam ga kod dr on kaže samo po malo da mu dajemo da jede i po malo da pije vodice ili supice. Uključila sam i probiotik, dr kaže da bi trebalo uskoro da prestane ako ne prestane da ga prekosutra ponovo vodim kod dr. On neće ništa da jede samo hleba samog čim nešto pokušam uz hleb da dam on neće. Kuvala sam pirinač i pekla jabuku to je jeo dva dana ne rado ali je jeo. Imate li kakav savet?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Proliv kod beba
8.6.2015 20:20:41   
bubulence
Marija ima proliv vec nedeljama a ne mogu da joj uvedem probiotik jer nema sanse da lizne flasicu kao ni kasicicu... ne nzam vise sta da radim...
miko ko je vas pedjatar?

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Proliv kod beba
8.6.2015 20:25:52   
emicaa
Jole ja sam u Doboju uzimala Moja kravica bez laktoze ali ono ima samo 1,6 masnoće,za nas he i to bilo ok jer ona jede sve
IZVORNA PORUKA: Jole84

Hvala Von, što si jedina pronašla vreme da odgovoriš, mi smo baš zakasale sa prolivom a i još što šta nas snašlo.
Mleko kravlje će da sačeka bogami neko vreme...koje je to bez laktoze? Nama proliv nije bio zbog mleka, nego stomačni virus.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Proliv kod beba
8.6.2015 20:39:42   
doktorkakristal
kad imaju proliv ukljucite orosal razmutite i dajte na spric znaci na silu nagurate u usta,slano je odvratno ali mora tako

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Proliv kod beba
8.6.2015 21:08:12   
branki*
Bubi,a da ukljucis biogaja kapi?probotik ako nece na kasicicu,uzmi spric,pa pomalo u ugao obraza da popije.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Proliv kod beba
8.6.2015 21:16:53   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Jole84

Hvala Von, što si jedina pronašla vreme da odgovoriš, mi smo baš zakasale sa prolivom a i još što šta nas snašlo.
Mleko kravlje će da sačeka bogami neko vreme...koje je to bez laktoze? Nama proliv nije bio zbog mleka, nego stomačni virus.

Jole user posted image
Ima narqndzasta kravica bez laktoze.
Bubi,na spric! Ponavljam PROLIFE naj!
Miko,isto,jedna ampula svr resi!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Proliv kod beba
8.6.2015 21:23:53   
milicicak
Miko, Bubi, obavezno Orosal na spric pa u ugao usta, grozno je ali im trebaju elektroliti.
Bubi, sto se tice probiotika za Masu, sigurna sam da mozes da joj das Multilak, razmutis kapsulu u vodi pa spricem u ugao usana a mislim da je Rosita koristila Bulardi (ili tako nesto) za D. Sa ostalima budi obazriva, vecina sadrzi soju i tragove mleka.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Proliv kod beba
8.6.2015 21:33:41   
Rosita
Jesam, bulardi za decu, grozan je ukus rastvora ako je u malo vode, d pije sa oko 100 ml.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Proliv kod beba
8.6.2015 21:41:53   
branki*
A,jeste,marija ne sme sa mlekom...da,multilac baby ili bulardi,to pije i moj boza po savetu dr s☺

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here