|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proliv kod beba
23.9.2013 22:42:19   
Sanchy
Hvala Torbice,ja sam ti odah kupila elektrolite ,sta znam,nemam iskustva sa dijarejom bas nikakvo,znaci smecta,ok,..videcu sutra sta cu,nakupovala sam pola apoteke do sad user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Proliv kod beba
24.9.2013 8:11:17   
bea83
Humanine elektrolite razmuti u vodi i daj slobodno na flašicu povremeno, moj popije jednu kesicu dnevno znači pola litre tečnosti. Probiotik može bilo koji al nama se Liobif pokazao kao jako efikasan, kao i Prolife. Smectu isto koristimo, posebno ako proliv nije od zuba nego ako sumnjam da je neki virus. Jedna napomena za smectu, ona ne sme dva sata pre i posle probiotika jer onda izbaci i njega iz organizma, znači nema nikakvo dejstvo probiotik. Kao prirodni lek nam se lepo pokazao i čaj od dunje

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Proliv kod beba
9.1.2014 23:54:53   
pandina
Ne znam da li sa 1.5 god spadamo idalje u bebe, ali nisam nasla drugu temu.
Vukan mi ima 5 dana proliv. Dala sam pre dva dana stolicu na Koprokulturu. Sutra su nam rezulati. Bas sam zabrinuta. Njavise me brine sto jednom u dva meseca obavezno bude na prolivu 10 dana, 5-10 stolica dnevno. 2 dana temperatura, a onda proliv jos 8 dana. Prvo su nam rekli da je od zubica, ovo je prvi put da dajemo koprokulturu. Krvna slika je cudna, sve je u redu, leukociti u granicama, a monociti izuzezno veliki. Cak 28, a 3.5 je gornja granica. Bas sam zabrinuta.
Jos sada citam na drugoj temi da se stolica stavlja u frizider ako se ceka duze od dva sata, a ja to nisam ucinila. Sad se brinem da li ce mi taj nalaz biti validan uopste.


Sve zive prirodne lekove sam probala protiv proliva i nista ne pomaze. Banane, pirincana voda, cajevi od kore nara i dunje, ma sve sve sve... i nista nikad nije pomoglo.Proliv prodje posle tacno 10 dana uvek. Ali to ga previse iscrpi i sto je najgore vraca se na svakih mesec/dva.Kao da ma nesto u crevima sto ponekad odjednom bukne.

< Poruku je uredio pandina -- 9.1.2014 23:56:44 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Proliv kod beba
10.1.2014 0:05:35   
Azra_
Daj mu Bacilac, to je probiotik, ništa mu neće škoditi. Verovatno već i sama nešto daješ od tih stvari, ali Bacilac je nama bio odličan. On ti je u kesicama, razmuti se u vodi, soku...šta mu već daješ. Meni je malo čudno da baš tako često ima proliv od zubića i da to potraje. Opet, svako dete je drugačije i dr najbolje zna. Nama se dešavalo da je stolica ređa, ali nikad preko 4-5 puta dnevno, dan-dva i gotovo. Sačekaj rezultate. Da sam na tvom mestu, ako već sumnjaš u validnost, ako su rezultati uredni, ako još uvek postoji problem, odnesi opet na analizu , uz poštovanje propisa oko čuvanja uzorka i bićeš mirna po tom pitanju. Za krvnu sliku baš ne bih znala šta da ti kažem, nisam se susretala s tim...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Proliv kod beba
10.1.2014 0:16:52   
pandina
Dajem mu Linex.On mi se prosli put pokazao kao najdelotvorniji.I to za odrasle.Dva puta dnevno,tako nam je dr rekla.Mada nesto ni u nju nemam narocito poverenja.Ona nam je i rekla da su sigurno zubici kada sam ga ranije vodila.
Ponovicu sigurno kk ako se pokaze da je sve u redu. Svakako sam mislila da ga proverim i na parazite ako se pokaze da nije bakterija.
Sada mu kaka vise nije retka, vise je kasasta, cak i cvrsta u nekim segmentima, ali je mnogo cesta.Kako sta popije, pojede, odmah se ukaki.
Uh, vise cu izludeti.Jos ako mi sutra ne budu rezultati, moram da cekam ponedeljak.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Proliv kod beba
10.1.2014 0:32:31   
Azra_
Nadam se da će se naći uzrok ili da će bar prestati da se dešava. Svako dete je priča za sebe. Svaki organizam različit, kao i kod nas matorih. Recimo, mom detetu ni Linex ni Multilax nisu bili delotvorni. Bacilac rešavao problem, ali kažem, nije nam se dešavalo da traje po 10ak dana.

Njega to sigurno ispije... Imaš one HiPP napitak ORS200(od šargarepe, pirinčane sluzi i elektrolita). On mu neće baš zaustaviti proliv ali će pomoći organizmu da se malo oporavi. Mi smo obavezno, kad dođe do proliva, prelazili na Humanu mleko koje se daje baš u slučajevima kod dece sa prolivom. Može da se pravi kao mleko ili kao kaša...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Proliv kod beba
10.1.2014 12:09:58   
pandina
Hvala, draga, na savetima. Kupicu taj napitak sa elektrolitima. Sad sam zvala laboratoriju, gotovi su rezultati, trcim da uzmem.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Proliv kod beba
10.1.2014 12:12:21   
Olga75
Pandina , da ga ne muci kandida ?
vidim da ce rezultati koprokulture pa ces biti nacisto

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Proliv kod beba
10.1.2014 12:23:33   
pandina
Pomislila sam i ja na Candidu, danas ću znati...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Proliv kod beba
10.1.2014 20:23:24   
pandina
E ovako, izolovali su nam bakteriju Campylobacter species. Bakterija je iz pernatih zivotinja, ne mora biti da je bilo kvarno, mozda nije bilo dovoljno termicki obradjeno. Receno mi je da to nije nista opasno, da cak ni antibiotik nije potreban.
Ponovicu ja ipak za desetak dana i analizu krvi i koprokulturu da budem mirna.
Inace, danas samo tri stolce sto je super kako je bilo prethodnih dana.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Proliv kod beba
10.1.2014 21:23:51   
Olga75
Pandina , ima cak i tema o kampilobakteru KLIK

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Proliv kod beba
10.1.2014 21:26:37   
pandina
E vidis nisam znala. Olga, sta bih ja bez tebeuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Proliv kod beba
27.1.2014 0:58:27   
Azra_
Da li je moguće kada nosimo uzorak na analizu da se odradi odjednom i korpokultua i analiza na parazite? Pisala sam u jednoj temi, dečak se žali povremenno, nakon što kaki da ga boli guza, pa da proverimo šta se može...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Proliv kod beba
5.2.2014 23:45:49   
Briznamajka
Mi smo po preporuci decijeg gastroenterologa koristili probiotik Bulardi za decu user posted image
odlicno nam se pokazao. Dr kaze da on vrlo brzo eliminise lose bakterije i viruse iz creva i zaustavi
proliv a takodje u sebi sadrzi i cink tako da dodatno jaca imunitet...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Proliv kod beba
22.4.2014 11:56:56   
Nimfa
Pozdrav mame,moja beba ima dva meseca i vec dve nedelje kaki proliv,tj.obojenu vodu. Vesela je,zivahna,lepo rucka,a opet ima takvu stolicu i neredovnu,nekad kaki dva puta dnevno,nekad ne kaki po tri dana. Hranim je mojim mlekom,a ponekad ubacim i dohranu. Obicno je posle hranjenja dohranom bas boli stomak,a ja nemam dosta mog mleka,uglavnom ga imam ujutru,a posle dosta slabo. Da li je neka imala slican problem i kako ga je resila? user posted image

(odgovor članu Briznamajka)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Proliv kod beba
22.4.2014 15:47:53   
Leax
Draga Nimfa ,
mozda tvojoj bebi ne odgovara dohrana koju joj dajes, ali najbolje bi bilo da posetite vaseg pedijatra koji ce pregledati bebicu, izmeriti kilazu da vidi kako napreduje i dati ti strucan savet uvezi ishrane i problema koje imate .
Veliki pozdrav za tebe i tvoju bebuuser posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Proliv kod beba
22.4.2014 21:24:18   
Nimfa
Planiramo ovih dana da idemo ali vec smo bili kod pedijatra zbog toga i ona je lepo dodavala na tezini,pa su nam rekli da to nije nista ozbiljno i da joj dajemo humanu electolit. Davala sam ,ali nista nije pomagla,malo mi je cudno da se proliv toliko oduzi,a njih nista ne zanima da provere sve dok ne krene da gubi na tezini user posted image
Inace za prvi mesec dodala je 1,450 i digli su paniku na mene kako je prehranjujem,a tad sam davala samo moje mleko

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Proliv kod beba
12.9.2014 10:52:34   
QueenJ
Drage iskusnije mame, nemam vremena da pročešljam forum, možda je već i objašnjeno negde... Molim za pomoć i savet. user posted image ima 40 dana. Samo je dojim. Imala je grčiće jedan period i davala sam joj Biogaia kapi. Primetila sam da je više ne muče, pa sam ih ukinula. Posle toga nije imala stolicu 5 dana. Ja sam joj "pomogla" 6. dana kremicom na vrhu toplomera... Tada se poprilično ispraznila, toliko da ne znam gde joj je sve stalo! user posted image Posle toga je par dana imala normalnu stolicu. Sada je kaka vrlo malo tečnija, ali dosta česta i obilna. Ona je vesela, raspoložena i lepo spava. Ali ja sam, kao neiskusna mama, zabrinuta. user posted image Treba li da budem?

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Proliv kod beba
12.9.2014 11:00:56   
branki*
mozes da joj dajes probiokid imuno,ivancic i sinovi prave..za imunitet i regulisanje crevne flore..koliko puta dnevno ima stolicu?boza je imao posle svakog hranjenja maltene.ne verujem da je ista zabrinjavajuce.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Proliv kod beba
12.9.2014 11:07:08   
Olga75
kod dojenih beba je kaka razlicita
ako je zlatnozuta sa gromuljicama i posle svakog podoja to jos nije proliv
ali ako si zabrinuta najbolje da konsultujes pedijatra

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Proliv kod beba
12.9.2014 11:10:24   
vonavoj
Ne moze ni da kaki tvrdo kad samo dojis..moja je kakila po 5 puta na dan..i to bude kao proliv..do god se ne krene sa cvrstom hranom!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Proliv kod beba
14.9.2014 10:13:17   
QueenJ
Da, bila je žuta sa grumuljicama... Hvala puno svima! Evo, već drugi dan je sve normalno. Verovatno je samo izbacila ono što je bilo nakupljeno (sad mi to ima logike)...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 9:37:29   
dijana1*
Nemam vremena da citam pa ako moze brzinska pomoc.
Beba mi ima 9 meseci od jutros ima proliv. Sfa je najbolje da mu dam. Inace koristimo Bebelac da i njega promenim?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 9:41:22   
branki*
dijana,ja bih liobif ampule,ako ne pomogne,kupi za svaki slucaj enterofuril sirup,on ce pomoci sigurno.mleko se valjda inace izbegava kod proliva,cini mi se.moze caj od dunje ili nane.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Proliv kod beba
19.9.2014 9:45:26   
World
probaj prolife u ampulama

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here